Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Nézegettem a Csergő honlapját alkatrész ügyben és véletlenül a vezérlés csere akciónál kötöttem ki.

Megnéztem már a saját szekérhez való dolgokat is az excell táblában.

Csak a Z16XEP motorkódú autókat listáztam és nem világos teljesen amit a listában látok: http://img853.imageshack.us/img853/7533/tx7t.jpg

A G Astrában miért kell cserélni a vízpumpát és a többiben miért nem? :huh:

Nem a g-h kasztnitól függ. Motorcsaládtól függ. Nekem a z14xep-nél külön hajtáson van a főtengelytől. Az 1.6-os meg a közös hajtáson van. Ahogy feszíti a pumpa főtengelyét a szíj, kicsit elhúzza azt. Ha nem cserélnéd, akkor ez új rendszerhez nem megfelelően állna be a pumpa és hamarosan dobhatnád ki. Nem vagyok szerelő, de ennyit olvastam róla (remélem nem hülyeség).

Link to comment
Megosztás:

Nem a g-h kasztnitól függ. Motorcsaládtól függ. Nekem a z14xep-nél külön hajtáson van a főtengelytől. Az 1.6-os meg a közös hajtáson van. Ahogy feszíti a pumpa főtengelyét a szíj, kicsit elhúzza azt. Ha nem cserélnéd, akkor ez új rendszerhez nem megfelelően állna be a pumpa és hamarosan dobhatnád ki. Nem vagyok szerelő, de ennyit olvastam róla (remélem nem hülyeség).

Ezt én is értem/tudom. Nem is kasztni miatti különbségre gondoltam, a motorkód alapján ugyan az mind, akkor mégis miért van ez a különbség?

Költségben nagyon nem mind1.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok! Nyakamon maradt egy G Astrához való 1 dugattyúra gyűrűgarnitúra! Goetze márkájú, 78,98x1,2x1,5x3mm S a méretei! 4000 forintért vihető, eredeti ára 5800,-! Vadonat új, a csomagolás egyszer lett kibontva, mivel rossz méretet rendelt az autósbolt, nem olyat amilyet kértem és a bontott csomagolásút nem vették vissza! Érdeklődni e-mailben (razr84@gmail.com) lehet! Ha esetleg gyűrűzni kell a kocsidat megspórolsz így egy kis pénzt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problemaban kernem a velemenyeteket,hogy a 99es 1.6 astramat penteken hoztam el a szerelotol,ahol hengerfej tomitest csereltek,szelepszar szimeringet,vezermuszijat,olajcsere....Azota szar az auto,fustol mint a gozmozdony ,ha kell,ha nem.2000 fordulatnal el kezd rangatni,mindegyik sebessegben,nem akar menni.semmi ero nincs az autoban.ha meg akarom nyomni csak rangat es feheren,kekesen fustol mint az allat.Ma reggelre a muszarfalon kigyulladt a motorvezerles hiba lampa.Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problemaban kernem a velemenyeteket,hogy a 99es 1.6 astramat penteken hoztam el a szerelotol,ahol hengerfej tomitest csereltek,szelepszar szimeringet,vezermuszijat,olajcsere....Azota szar az auto,fustol mint a gozmozdony ,ha kell,ha nem.2000 fordulatnal el kezd rangatni,mindegyik sebessegben,nem akar menni.semmi ero nincs az autoban.ha meg akarom nyomni csak rangat es feheren,kekesen fustol mint az allat.Ma reggelre a muszarfalon kigyulladt a motorvezerles hiba lampa.Szerintetek?

szia

nézd meg hogy nem e fogy a kiegyenlítőtartályból a viz! mert ha fehéren füstöl lehet hogy eszi a vizet!! a kék füst,, meg az olajat eszi!!az olajnak nincsen kapucsinó szine? vidd vissza a szerelőhöz ne hagyd annyiba ha már egy vagyont kifizettél a javitásért!!!!

Link to comment
Megosztás:

szia

nézd meg hogy nem e fogy a kiegyenlítőtartályból a viz! mert ha fehéren füstöl lehet hogy eszi a vizet!! a kék füst,, meg az olajat eszi!!az olajnak nincsen kapucsinó szine? vidd vissza a szerelőhöz ne hagyd annyiba ha már egy vagyont kifizettél a javitásért!!!!

Hat az olajat eszi,a vizet nem,es tiszta az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek,sziasztok!
Időnként rángat az autó és világít a sárga lámpa is 1.6 16V-X16XEL benzines!Kiolvastam a hibakódokat 2db szerepel,mindkettő az EGR-re utal:P1405 Egr position és P0400 Egr system!
Mi a teendő ki kell cserélni,estleg elég a tisztítása az EGR-nek?
Köszi a hasznos tanácsokat!
Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek,sziasztok!

Időnként rángat az autó és világít a sárga lámpa is 1.6 16V-X16XEL benzines!Kiolvastam a hibakódokat 2db szerepel,mindkettő az EGR-re utal:P1405 Egr position és P0400 Egr system!

Mi a teendő ki kell cserélni,estleg elég a tisztítása az EGR-nek?

Köszi a hasznos tanácsokat!

Üdv!

csekkold le műkszik-e,ha igen tisztitás majd lemezzel le kell falazni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sokaknál olvastam az EGR szelep problémát, én kicseréltem újra és úgy falaztam le. Igy megy rendesen,

nem rángat csak néha világít a check engine, de mégegyszer mondom semmi teljesítmény vesztés.

Amúgy nekem 105e km-nél annyira meghalt az EGR hogy ilyen fém szürö darabok logtak ki belöle, szóval

ha haldoklik csere minél elöbb. Ekkor már meleg motorral alig indult be, egyböl dobtam ki a régit.

Ebay-en meg Angliából 13e HUF volt postával együtt az EGR szelep.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Tanácsot ötletet kérnék. Van egy 2001-es z16xe motoros astrám. Az a problémám hogy a katalizátor a leömlőnél elrepedt. Találtam egy céget (szendrei) akik vállalták az öntvény hegesztését de a kipufogósok alkatrészesek azt mondják hogy csak ablakon kidobatt pénz mert rövid időn belül elreped újra. Még az utángyártott újnak is horror ára van arrol nem is beszélve hogy a Csergősök azt mondták hogy abbol sem mindegyik jó.

Köszönöm a válaszokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot ötletet kérnék. Van egy 2001-es z16xe motoros astrám. Az a problémám hogy a katalizátor a leömlőnél elrepedt. Találtam egy céget (szendrei) akik vállalták az öntvény hegesztését de a kipufogósok alkatrészesek azt mondják hogy csak ablakon kidobatt pénz mert rövid időn belül elreped újra. Még az utángyártott újnak is horror ára van arrol nem is beszélve hogy a Csergősök azt mondták hogy abbol sem mindegyik jó.

Köszönöm a válaszokat.

Miként derült ki hogy el van repedve? Volt valami hibakép/probléma az autó üzemeltetése során?

(Esetleg gyári bontottat nézhetsz...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot ötletet kérnék. Van egy 2001-es z16xe motoros astrám. Az a problémám hogy a katalizátor a leömlőnél elrepedt. Találtam egy céget (szendrei) akik vállalták az öntvény hegesztését de a kipufogósok alkatrészesek azt mondják hogy csak ablakon kidobatt pénz mert rövid időn belül elreped újra. Még az utángyártott újnak is horror ára van arrol nem is beszélve hogy a Csergősök azt mondták hogy abbol sem mindegyik jó.

Köszönöm a válaszokat.

Szia! Nekem is el volt repedve a leömlőm, igaz ez nincs egyben a katalizátorral. Gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e másikat, a gyári 80-ezer lett volna. De persze ugyan ez a szar öntvény. Aztán inkább elmentem kipufogóshoz, és csináltattam egyet.

Olcsóbb is volt, meg tartósabb is. És ha kell, hegeszthető. Szerintem egy szakinak nem gond ilyet gyártani akár katalizátorral együtt is.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem is el volt repedve a leömlőm, igaz ez nincs egyben a katalizátorral. Gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e másikat, a gyári 80-ezer lett volna. De persze ugyan ez a szar öntvény. Aztán inkább elmentem kipufogóshoz, és csináltattam egyet.

Olcsóbb is volt, meg tartósabb is. És ha kell, hegeszthető. Szerintem egy szakinak nem gond ilyet gyártani akár katalizátorral együtt is.

Teljesítményre vettél észre különbséget az eredetihez képest?

Link to comment
Megosztás:

Miként derült ki hogy el van repedve? Volt valami hibakép/probléma az autó üzemeltetése során?

(Esetleg gyári bontottat nézhetsz...)

Már amikor megvettem (2012.nov.) hallani lehetett hogy valahol probléma van. Ezért is alkudtam az vételárból. Kipufogós megnézte és ő mondta hogy a leömlőnél a hajlatba van elrepedve. Akkor jött a fekete leves mondta hogy ez egybe van a katalizátorral és az utángyártott ára 160ezer.

Link to comment
Megosztás:

Teljesítményre vettél észre különbséget az eredetihez képest?

Nem nagyon. Biztos változott valamit, de szerintem pont nem abban a tartományban ahol használom. A hengerenkénti leömlő előnye, úgy tudom, magasabb fordulatszám-tartományokban jelentkezik. Én meg nem nagyon forgatom. Bár mostanában egyre inkább, mert egyre dinamikusabb lesz a változtatások nyomán. Dumálhatunk még erről, mert vannak bőven terveim, csak másik topicba tartozik. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Már amikor megvettem (2012.nov.) hallani lehetett hogy valahol probléma van. Ezért is alkudtam az vételárból. Kipufogós megnézte és ő mondta hogy a leömlőnél a hajlatba van elrepedve. Akkor jött a fekete leves mondta hogy ez egybe van a katalizátorral és az utángyártott ára 160ezer.

Ezért gondoltam, hogy ha vennél egy univerzális katalizátort 20-25 ezerért, és csináltatnál hozzá leömlőt, megúsznád fele ennyiből. Persze így is sok pénz, de az nem öntvény lenne, vagyis nem olyan rideg, nem repedne el. Vagy ha mégis, akkor is hegeszthető.

Link to comment
Megosztás:

Már amikor megvettem (2012.nov.) hallani lehetett hogy valahol probléma van. Ezért is alkudtam az vételárból. Kipufogós megnézte és ő mondta hogy a leömlőnél a hajlatba van elrepedve. Akkor jött a fekete leves mondta hogy ez egybe van a katalizátorral és az utángyártott ára 160ezer.

Kifújt? Sziszegett? Felnyitott motorháztetőnél lehetett hallani valamit vagy menet közben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.