Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Üdvözlök minden opel tulajdonost! Segítségeteket szeretném kérni. 1 hete szemezek egy 2000 évj 1.6 16v-vel elég barátságos áron áron! Most egy orionom van de belőle már kiábrándultam. Szeretném hallani a véleményeteket a tipusról :?:

kérlek olvass!!! kérlek olvass!! :smt091

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Új vagyok még itt, olvasgattam is már bőven, de egy valami még nem tiszta számomra: mi az eltérés a Z16XE, és a Z16XEP (twinport?) motorok között? :?:

Ezt a topicot végigolvastam, de nem sikerült rájönnöm, csak arra, hogy az előbbi típus olajat is fogyaszt. :(

Mi most állunk autóvásárlás előtt, és az elsődleges kiszemelt a G Astra, elég jó áron lehet még kapni, de érdekelne, hogy mindenképp érdemes-e kardoskodni a Twinport motor mellett. Mennyivel kerülhet többe egy azzal szerelt autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt, olvasgattam is már bőven, de egy valami még nem tiszta számomra: mi az eltérés a Z16XE, és a Z16XEP (twinport?) motorok között? :?:

Ezt a topicot végigolvastam, de nem sikerült rájönnöm, csak arra, hogy az előbbi típus olajat is fogyaszt. :(

Mi most állunk autóvásárlás előtt, és az elsődleges kiszemelt a G Astra, elég jó áron lehet még kapni, de érdekelne, hogy mindenképp érdemes-e kardoskodni a Twinport motor mellett. Mennyivel kerülhet többe egy azzal szerelt autó?

A Z16XEP az a twinport, a Z16XE a sima nem-twp. Mások kicsit az adataik, a twp asszem pár lóerővel több, magasabb fordulaton adja le a max nyomatékát, ami viszont ha jól emlékszem kicsit kevesebb tán mint a Z16XE-nél, bár erre most nem mernék esküdni. Ja és a twp elvileg kevesebbet fogyaszt az új twp technológiának köszönhetően :roll:

Link to comment
Megosztás:

A Z16XEP az a twinport, a Z16XE a sima nem-twp. Mások kicsit az adataik, a twp asszem pár lóerővel több, magasabb fordulaton adja le a max nyomatékát, ami viszont ha jól emlékszem kicsit kevesebb tán mint a Z16XE-nél, bár erre most nem mernék esküdni. Ja és a twp elvileg kevesebbet fogyaszt az új twp technológiának köszönhetően :roll:

A száraz tényeket sikerült kideríteni: a Twinport 3 LE-vel több, és 3 NM-rel kevesebb, azonos fordulatokon. A furcsa az, hogy a gyári fogyasztása városban egy literrel kevesebb, ami bizony nem kevés. Viszont az még mindig rejtély számomra, hogy mi is ez a Twinport technológia. :?:

szerk: igazából arra lennék kíváncsi, hogy csak a motorvezérlés más, vagy van valami lényegi eltérés is a két motor között?

Link to comment
Megosztás:

A száraz tényeket sikerült kideríteni: a Twinport 3 LE-vel több, és 3 NM-rel kevesebb, azonos fordulatokon. A furcsa az, hogy a gyári fogyasztása városban egy literrel kevesebb, ami bizony nem kevés. Viszont az még mindig rejtély számomra, hogy mi is ez a Twinport technológia. :?:

szerk: igazából arra lennék kíváncsi, hogy csak a motorvezérlés más, vagy van valami lényegi eltérés is a két motor között?

A twinport lényege hogy részleges terhelésnél rotációra kényszerítik a gázkeveréket, így rétegződik a tötés.

Eredmény fogyasztás és károsanyag kibocsátás csökkenése.

Nagyvonalakban. :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában sürün kigyullad a "motorelektronika meghibásodott" lámpám!

Megnött a fogyasztásom is! Mi lehet a baj vele?? Ha leállitom a motort utána egy ideig jó, majd ujrakezdi! Ha komoly a baj, akkor ez belefér a garanciába?? (3,5 hónapos 1.6 twp, 3700 Km -rel)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában sürün kigyullad a "motorelektronika meghibásodott" lámpám!

Megnött a fogyasztásom is! Mi lehet a baj vele?? Ha leállitom a motort utána egy ideig jó, majd ujrakezdi! Ha komoly a baj, akkor ez belefér a garanciába?? (3,5 hónapos 1.6 twp, 3700 Km -rel)

Mindenképpen vidd el a szervízbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt, olvasgattam is már bőven, de egy valami még nem tiszta számomra: mi az eltérés a Z16XE, és a Z16XEP (twinport?) motorok között? :?:

Ezt a topicot végigolvastam, de nem sikerült rájönnöm,csak arra, hogy az előbbi típus olajat is fogyaszt. :( Mi most állunk autóvásárlás előtt, és az elsődleges kiszemelt a G Astra, elég jó áron lehet még kapni, de érdekelne, hogy mindenképp érdemes-e kardoskodni a Twinport motor mellett. Mennyivel kerülhet többe egy azzal szerelt autó?

Szerintem még nincs sok tapasztalat Twinporttal, de ha jól sejtem, a motorblokk része ugyanaz. Tehát semmi nem indokolja, hogy kevesebb olajat egyen az 1.6TWP, mint az Z1.6XE. Persze majd kiderül.

Mindenesetre érdekes dolog, hogy 1 éves TWP motoron láncot cserélnek!!! Vajon miért? Elvileg egy láncos vezérlésnek nagyon tartósnak kellene lennie.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még nincs sok tapasztalat Twinporttal, de ha jól sejtem, a motorblokk része ugyanaz. Tehát semmi nem indokolja, hogy kevesebb olajat egyen az 1.6TWP, mint az Z1.6XE. Persze majd kiderül.

Mindenesetre érdekes dolog, hogy 1 éves TWP motoron láncot cserélnek!!! Vajon miért? Elvileg egy láncos vezérlésnek nagyon tartósnak kellene lennie.

bázzz..... a sok sügér között a normális is meghülyül :smt101 :smt103 :smt091

:yawinkle: :twisted:

HÁNYSZOR VOLT MÁR MEGBESZÉLVE EZ??? MÉG TOPIKOT IS NYITOTTAM NEKI!

további infó itt: http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=926

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Következő a problémám:adott egy 2003-as Z1.6XE motoros G Astra.

Az utóbbi 2 hétben 3szor előfordult h. a motor leállt menet közben.Az

autó agusztus eleje óta van nálam s pár héttel később kezdődött h. a

motor nem indult elsőre vagy csak gyengén ugrott be.A leállás mindig

ilyen problémás indulást követően történik 5-10km-en belül és féke-

zés közben.Hibajelzés nincs a műszerfalon.A szervízben azt mondták

próbáljam a másik kulcsal indítani a kocsit s ha akkor is hasonlót ta-

pasztalok vigyem be kivizsgálásra.De akkor se biztos h. meg tudják álla-

pítani az okot.Most már alig merek közlekedni az autóval mert ez egy-

szarűen balesetveszélyes.Ugyanis leállás után nem is indul újra a mo-

tor.Kb 15 percet várni kell.Nekem '97 óta astráim voltak de ilyet egyik

se produkált s most teljesen megvagyok zuhanva.Ha valakinek volt ha-

sonló esete vagy van ötlete kérem ne rejtse véka alá.Köszi

Link to comment
Megosztás:

A szervízben azt mondták

próbáljam a másik kulcsal indítani a kocsit s ha akkor is hasonlót ta-

pasztalok vigyem be kivizsgálásra.

:( :D ezen a mondaton csak mosolyogni tudok :D

De akkor se biztos h. meg tudják álla-

pítani az okot.]

te valami nagyon rossz szervizbe hordod az autót.

egy alacsony alapjárat hibát csípőből vágnia kell minden opelszerelőnek.

vagy te nem opelszervizbe viszed az autódat???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában sürün kigyullad a "motorelektronika meghibásodott" lámpám!

Megnött a fogyasztásom is! Mi lehet a baj vele?? Ha leállitom a motort utána egy ideig jó, majd ujrakezdi! Ha komoly a baj, akkor ez belefér a garanciába?? (3,5 hónapos 1.6 twp, 3700 Km -rel)

csak 2600 van benne. nem ? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,6 16V G-Astra bizonyos fordulatokon rángat. Eléggé elektromos jellege van a dolognak . Kiszedtem a gyertyákat (40ekm), kicsit kormosak, meg a hézag is nagy. Még nem cseréltem, mert nem kaptam duplaelektródás Boscht.

Eléggé gyanos, hogy a hosszú trafóban van a hiba. Szerintetetk hogy lehet kiszűrni, hogy mégsem a trafó a rossz?

Előre is köszönöm a hozzászólást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,6 16V G-Astra bizonyos fordulatokon rángat. Eléggé elektromos jellege van a dolognak . Kiszedtem a gyertyákat (40ekm), kicsit kormosak, meg a hézag is nagy. Még nem cseréltem, mert nem kaptam duplaelektródás Boscht.

Eléggé gyanos, hogy a hosszú trafóban van a hiba. Szerintetetk hogy lehet kiszűrni, hogy mégsem a trafó a rossz?

Előre is köszönöm a hozzászólást!

Gyártyából csak kétpólusú gyárit szerintem.

A Bosch különösen rossz választás, mert amióta törökben gyártat látványosan romlott a minősége.

Még lehet rossz a kábel is, azt ki lehet mérni, a többit meg majd a kartársak mondják. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.