Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

Van egy 2006-os Opel Corsa C 1,3CDTi autóm aminek műszerfalán megjelent a kis világító villás kulcs.. G Astrámon van egy technika amivel otthon is kiolvasható a hibakód(gáz+fék pedált nyomva kell tartani és számolni kell a hiba lámpa villogását és egy táblázatból meg tudjuk a kód jelentését) Ennél az autónál ez sajnos nem működik, esetleg ezen mást kell nyomva tartani?

Elvileg pedig menni kellene szerintem (Padló gáz és padló fék majd gyújtás!)

Vagy érdemes venni egy ELM327 OBD2 Adapter-t (Bluetooth vagy Wifi-s verzió) és Okos telefonnal kiolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Uj vagyok, es rogton segitseget kerek.....bocsi...Szoval raszantam magam, hogy irok ide...bocsi, hogy ekezet nelkul, de az angolok nem ismerik az ekezetet. Szoval, van egy 2002 es 1.7 Di Opel Corsa C-m, es mar kicsit kezd elegem lenni. Nehany kerdes, hatha itt a rutinosabbak tudnak segiteni, hogy vegre eladhato allapotba keruljon. Magasabb fordulaton, ertsd. 2500-2700 felett hasznalva, marmint tartosan, pl. palya : 110 km / h felett, megjelenik a motorcheck lampa, es nincs ero benne, es iszonyatosat fogyaszt 5.5-6 litert/100 km... de ha lelassitok mondjuk ugy 90 kornyekere, vagy beerek egy varosba, nehany perc mulva elalszik, es visszajon az ero, es megy mint a barom. Ez a jelenseg pusztan varosi hasznalatban nincs jelen. Az egr szelep mukodik, es jo, a turbo mukodik es jo, a legtomegmero mukodik es jo, az izzitogyertyak mukodnek, az izzitorele mukodik, szoval tudom, hogy fogy a lehetoseg, de otlet kellene.... Ujabb: ma elmentem egy korre es elszallt a szervo, megjelent a motorcheck lampa, es az eps felirat is, gondolom, ha kicserelem a szervot, akkor ez megszunik, de az elso hiba szetb.ssza az agyam. Valami otlete, legyszi. Koszonom, Attila

Ui.: A szivotorok tele volt olajsarral, de azt ma kitakaritottam, es az eddigi max. 4000 es fordulatrol siman feljebb ment, most azzal nincs gaz, de ugye a szervo szallt el....lehet az osszes bajom a szervo elszallas elojele volt??

Megegyszer, koszi

Hibakód kiolvasást csináltál /tatál már ?

Link to comment
Megosztás:

Segítseket! sportos corsa vásárlásban :) de melyiket?

de csak 1.4 köbcentiig UK-s adó miatt

melyiket z14xe vagy z14xep

nem nekem lesz, sógor keres vasat angliában és tanácsot kér segítsetek.

én 1.8 gsi-t venném :smartass: de szerinte arra sok az adó :omg:

Nézőpont kérdése mi a sportos. Az 1.0-s kivül mind az lehet, vagy egyik sem:-) A Z14XEP a Twinportos verzió, ez fiatalabb évjáratokban található. Teljesítményre szerintem u.a mint a Z14xe-é, talán kisebb fordulaton adja le a lovacskákat..nem tudom. Fogyasztásban talán jobb, de erre sem esküsznék:) Ha tolni kell, akkor ott az 1.8 moci. Nem tudom mennyivel megy jobban az 1,4 pl az 1,2-nél. Nincs tapasztalatom.

Tehát:

Z12XEP, Z14XEP, inkább X18XE, de hamár itt tartunk az 1.3 CDTI is nagyon király városban. Persze mindegyikkel lehet nyűg dögivel....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Barátnőm ilyen autójával szenvedek, és ha ötleteket kapnék azt megköszönném.

Szóval az akksit kéne kivennem, de a rögzítő csavar 'anyája' elforog a tálca alatt...

Van valami speckó tool amivel könnyen leszedhető, vagy próbálkozzak kézzel vagy fogóval lefogni az anyát?

Segítséget előre is köszönöm

Adam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Faternak van egy Corsája amivel valami nem stimmel :huh:

Az autó adatai:

Opel Corsa C 1.0 12V Benzines 2004 es,Z10XEP Motorkóddal

Hibajelenség a következő:

Időnként hideg motornál álló helyzetben indítás után pár perccel (mikor beáll az alapjárat) gondol egyet és megáll egy henger a háromból :icon7: és világít a motorkontroll lámpa

Cserélt cuccok:gyerták valamint gyújtástrafó pipástól

A szervízben gőzük nincs,hogy mi a baj!

Esetleg tudtok segíteni? :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Faternak van egy Corsája amivel valami nem stimmel :huh:

Az autó adatai:

Opel Corsa C 1.0 12V Benzines 2004 es,Z10XEP Motorkóddal

Hibajelenség a következő:

Időnként hideg motornál álló helyzetben indítás után pár perccel (mikor beáll az alapjárat) gondol egyet és megáll egy henger a háromból :icon7: és világít a motorkontroll lámpa

Cserélt cuccok:gyerták valamint gyújtástrafó pipástól

A szervízben gőzük nincs,hogy mi a baj!

Esetleg tudtok segíteni? :o

Ha világít a motorkontroll lámpa, akkor kellene hibakódnak lennie.

Villogtasd ki.

Milyen szerviz nézte ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen csatlakozót kell megvennem ha egy blaupunkt rádiót szeretnék összekötni a kocsival. Csatoltam a képet a corsa csatlakozójáról és a rádió hátuljáról is. Esetleg valaki tud debrecenben olyan autósboltot ahol ilyen csatlakozókat árulnak??!

A lényeg az hogy a felső csatlakozósor szélesebb, mint a rádión lévő csatlakozó alj. És azon a 4 érintkező miért felel? mit működtet?

Köszönöm a segítséget!!

http://kepfeltoltes.hu/view/140212/IMG20140112_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Jó rég jártam erre, de mostanában van egy kis probléma a járgányommal (Corsa C).

Már többször előfordult, hogy lefordulnak a szelepemelő himbák a szívóoldalon. Eddig sikerült visszaraknom őket, nagy kínlódással, vezérműtengely bontás csak egyszer kellett, de tegnap olyan himba ugrott le, ami eddig még nem. Konkrétan a lánckerék melletti.

Csakhogy ez úgy, hogy az autó működött, aztán kb. fél óra háromnegyed óra állás után indítóztam, és iszonyat szörnyű csattogás után a motor meghalt.

Lekaptam a szelepház fedelet, rögtön láttam mi a gond, csakhogy most valami olyasmi történt, ami eddig még nem. A szelepet meg sem bírom mozdítani, mintha be lenne hegesztve. Ráadásul a szelep mellett az olajban láttam az egyik fél rögzítő kúpot, amit próbáltam kiszedni, nehogy leessen a motorba, de most valahova picit arrébb toltam, már nem látom a szűk hely miatt. A másik felet nem láttam, de mindenesetre a szelepről nem ugrott le a rugótányér, így lehet, hogy még a szelepszáron van a helyén.

Viszont azt, hogy a szelepet mi rögzítette ilyen brutál módon arról fogalmam sincs.

Tehát kérdéseim a következők.

Ha ez a kis biribingyó lefolyt az olajjjal a levezető csatornába, az tud gondot okozni, vagy csak simán belepottyan az olajteknőbe?

És mi a francért ugrálnak le a himbák a helyükről? Jellemzően indításkor ugrálnak le. A motorolaj szép tiszta, nemrég volt cserélve.

Azt el kell mondanom, hogy az autó 2003-as évjárat, mindössze 7.500 azaz hétezer-ötszáz valós kilométerrel, én vagyok az első gazdája, de csak tartalék autó, illetve melóba jártam néha vele. Abszolut nincs használva, de eladni meg nem akarom.

Szóval a kocsi gyakorlatilag új.

Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Szia

Ha még össze tudod rakni, és megy legalább 10 percig akkor mérj egy olajnyomást,mert valszeg rossz az olajpumpád GYÁRILAG

Faternak is emiatt kellett veztengelyeket cserélni, igaz az övébe akkor volt 30000 és ő is ujjonnan vette

Üdv!

Sajnos itthon nem tudom összerakni már, mert mindenképp bontani kell a motort....sajnos.

A szelepszárról leugrott rugótányér rögzítő kúpos gyűrű egyik felét sikerült kiszednem az olajból egy parányi mágnessel, a másik fél még a szelepszáron van, tartja is a rugótányért, persze picit ferdén.

A legnagyobb baj az az, hogy a szelepszárat már erőszakkal sem bírom megmozdítani, pedig szemmel láthatóan a helyén van, a szár vége azonos magasságban van mint a mellette lévő, tehát a szelep nem lehet elgörbülve a dugattyú felől, mert akkor ugye már nem is tudna ebben a pozícióban lenni.

A szelepszár rugó felőli része sincs elgörbülve, legalábbis ez szemmel abszolut nem látható, tehát emiatt sem lehet, hogy nem bírom lenyomni. Emiatt nem bírom kivenni sem a leesett himbát, mert nincs annyi hely a hengerfej és a vezérműtengely között. Tehát a vezérműtengelyt egészen biztosan bontani kell, és ez ugye rögtön azt jelenti, hogy a fél motort szét kell hozzá bontani. Vízpumpa, generátor, motortartó bak, oldalsó burkolat, vezérműlánc. Szóval már összegben ez is húzós, aztán még ki tudja mit kell cserélni.

Az olajnyomással nincs gond, mert mikor a kb. egy órával korábban leesett másik himbát a helyére tettem, kézi forgatás után, picit az önindítóval is megforgattuk a motort, még szétszedett állapotában, és a vezérműlánc alatti olajnyíláson úgy spriccelt ki az olaj, hogy a fél oldalam csupa olaj lett, felspriccelt a kinyitott motorháztetőig, onnan meg szanaszét. :)

Úgyhogy ezzel sem lehet gond.

Az megint más kérdés, hogy a hidrotőkék kapnak-e megfelelő olajnyomást, hogy megfelelően tartsák a himbákat, de ott sem lehet túl nagy gond, mert a motor a hiba előtt normálisan ment. Illetve néha picit köhögött, mintha kihagyna az egyik hengeri gyújtás néha-néha.

De azt nem értem, hogy a szelep hogy a fenébe tudott egy pillanat alatt így beállni, hogy meg sem mozdítható.

Módosítva : Quite
Link to comment
Megosztás:

Azt a mindenit, de meghalt ez a topic.

Most vagy mindenkinek marha jól megy, és szuper sportkocsival rohangálnak, vagy mindenkinek abszolut marha pengén műxik a Corsa.

Vagy csak egyszerűen eltűntek a fórumról a szakértők, mert szakácsok vagy kőművesek lettek, mivel az összes létező kocsi hibátlan. :ph34r:

Link to comment
Megosztás:

Sikerült valamit kezdeni a hibával?

Üdv!

Hát annyit, hogy hívtunk egy ismerős autószerelőt, hogy robbantsa szét a motort. Nem mintha én nem tudtam volna megcsinálni, de azért egy tapasztaltabb szakember rutinosabban nyúl már hozzá, célirányosan bont szét dolgokat. Én elektromos vagyok.

Szombaton elvontatta, hétfőn szét is kapta, és dobott egy hátast. Én meg kettőt, mikor felhívott.

Két szívószelepet pofánvágott a dugattyú, pontosabban dugattyúk, mert két hengernél volt bibi.

Azt a szelepet, ami beállt, csak ütlegeléssel lehetett kikényszeríteni a helyéről, a másik, amiről többször leugrott a himba, az azért némileg könyebben mozgott. Sajnos az említett szelepek meggörbültek, de csak nagyon picit.

Mindenesetre cserélni kell, viszont gyári szelepből csak négyes csomagolás van, így lesz két új szelepem tartalékba. Persze arról is beszéltünk, hogy lehet, hogy azokat is beteszi, mert nyilván ha egy szelep ütést kapott egy adott hengernél a dugattyútól, akkor a másik is meg lett ütve, mivel kettesével vannak.

Elhozta hétfőn este a kiütlegelt szelepet, és hát bizony szörnyűségesen nézett ki. Olyan rusnya égett lerakódás volt rajta, mint az égetett cukor, vagy mint a soha ki nem tisztított vegyestüzelésű kazán belseje.

Hogy mi az ördög égett rá a szelepekre, na és persze a hengerfejre, illetve a dugattyúk tetejére arról fogalmunk sincs, még az is átfutott az agyunkon, hogy valaki cukrot öntött a rendszerbe. Persze nyilván nem valószínű, de teljesen olyan az összkép.

Sajnos a valószínűbb az az, hogy valamikor az olajcserénél átvertek, és valami szutyok szar használt taknyot öntöttek bele, velem kifizettették a szuper olajat, amit aztán szépen hazavittek.

Ugyanis a legutóbbi olajcsere előtt, valóban szinte fekete volt az olaj,ezt én magam néztem meg, ezért is kértem olajcserét. A legutolsóval nem is volt gond, valóban vadiúj olaj került a gépbe.

Szóval jelenleg az van, hogy a szelepszáron brutális vastag égett korom van, így a szelepek nem tudtak lenyomás után visszaugrani a helyükre kellő sebességgel, miután elfordult a vezérműtengely, így lenn maradtak, a himba értelemszerűen ezért lefordult, a dugattyú pedig szépen visszaütötte a helyére a szelepet. Így az egyik szépen be is állt, mert vitte a szennyet a szelepvezetőbe.

Most az lesz, hogy a szerelő szépen helyrepofozza a cuccot, letakarít mindent, lesorjázza a hengerfej sérülést, amit a himbák fúrtak az oldalába, új szelepeket berakja, tuti minőségi olajat betölti, és úgy döntöttünk, hogy emellett lezárja az EGR szelepet is, hogy ne menjen vissza a hengerekbe a maradék szmötyi.

Ha megvan, akkor jön a kíméletlen tesztüzem, sok-sok kilométerrel, hogy átmossuk a rendszert a friss olajjal, aztán ezután rögtön ismét egy olajcsere, szűrővel együtt.

Sajnos ez a kis akció rögtön le is nullázza a bukszámat, de ez van. Mindössze 7.500 valós Km állásnál.

Az elektromos hiba, ami indításnál jelentkezik (korábban itt írtam a fórumon erről is), az a következő akció.

De az egy nagy varázslat, mert a hiba több éve meg van, ahány szervízben járt, mindenhol az volt az eredmény, hogy nincs hiba, csak egyszerűen nem indul a kocsi.

Ez viszont egy következő történet, egyenlőre a mechanikus problémát kell helyrepofozni.

Hát így "röviden" egyenlőre ennyi.

Módosítva : Quite
Link to comment
Megosztás:

Ez kemény, tekintve a futásteljesítményt.... Nem is értem. Az enyémben (Z12XEP) 192.000 km körül van.

Neked melyik motor is van a Corsádban? Bocs, ha írtad már.

Hát igen, mi is ledöbbentünk rendesen. Az enyémben csak ezres motor van, vásárláskor kifejezetten az olcsó üzembentartás volt a lényeg, és szinte csak melóba járásra használom, az meg itt van a szomszéd városban, nyolc kilométerre. Úgyhogy nem igazán pörög bele a kilométer.

Nagyobb kiruccanásokra meg családi egyterűt használunk.

Link to comment
Megosztás:

Az előbb már megjártam a vectrás fóumot, de azért ide is beírom. hátha van még ötlet ami nem fájna annyira.

Azt írta xy, hogy pumpa csere valószinűleg.

"Hallo srácok!

nos van egy c corsa ami nem kap benzint. indítom de nem robban be, csak reszel.

- bizti jó,

- pót kulccsal sem megy (immobi.. is jó)

- hátul a szivattyúnál az áram odáig elmegy.

a szivattyú motor kusban van semmi hangot nem ad ki indítózáskor. a motornál a benzin szelepnél egy csepp sem jön ki, ha megnézem.

a tankban van benya!

egyik este hazaértem megálltam a ház előtt, egy óra múlva már nem indult. reggel semmi baja (megy mint az álom). este ismét megállt, BETOLTAM és ment. reggel semmi, be se lehetet húzni.

most itt tartok.

jól sejtem, hogy a szivattyú motor állt be?

Nagyon szépen köszönöm, ha tudtok ötletelni."

Link to comment
Megosztás:

Az előbb már megjártam a vectrás fóumot, de azért ide is beírom. hátha van még ötlet ami nem fájna annyira.

Azt írta xy, hogy pumpa csere valószinűleg.

"Hallo srácok!

nos van egy c corsa ami nem kap benzint. indítom de nem robban be, csak reszel.

- bizti jó,

- pót kulccsal sem megy (immobi.. is jó)

- hátul a szivattyúnál az áram odáig elmegy.

a szivattyú motor kusban van semmi hangot nem ad ki indítózáskor. a motornál a benzin szelepnél egy csepp sem jön ki, ha megnézem.

a tankban van benya!

egyik este hazaértem megálltam a ház előtt, egy óra múlva már nem indult. reggel semmi baja (megy mint az álom). este ismét megállt, BETOLTAM és ment. reggel semmi, be se lehetet húzni.

most itt tartok.

jól sejtem, hogy a szivattyú motor állt be?

Nagyon szépen köszönöm, ha tudtok ötletelni."

Egyik ismerősömnek hasonló problémája volt a BMW 1.6 E36-ával, szintén ment-nem ment és a pumpacsere megoldotta a problémát. Illetve lehet kontaktos hiba is.

Link to comment
Megosztás:

Gumi témában szeretném véleményeteket kérni. Most kapott a corsa-m zsír új 4 évszakos gumikat. A gumisnál 2,5 bárra fújták fel mind a négyet. Mikor kértem h állítsák be a guminyomás gyári értékekre elől 2,2 hátul 1,8 mivel főként egyedül használom, akkor azt mondták, hogy az nem jó, mert nagyon kopna a gumi 2 széle.

Ez igaz? Hadjam így vagy állítsam a gyárira?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem legyetek szívesek. Az Agila rosszalkodik nekem! 2003-as a kicsike. Z10XE motor van benne. Az a hiba hogy hidegen reggel mikor indítok nagyon nehezen indul el. Sokat indítózok mire elindul. Melegen egy pöccintés és indul gond nélkül! Mitől lehet ez?

Trafó szerintem nem lehet mert gondolom ha az szar melegen sem menne. Dobtam bele új gyertyákat. A fojtószelepet megnéztem nem piszkos egyáltalán erre odafigyelek. Fals levegőt nem kap. Lambdaszonda lenne? Az csak indítás után dolgozik nem?

Segítsetek vagy adjatok valami ötletet ahonnan elindulhatok!

Köszi srácok!

Link to comment
Megosztás:

Gumi témában szeretném véleményeteket kérni. Most kapott a corsa-m zsír új 4 évszakos gumikat. A gumisnál 2,5 bárra fújták fel mind a négyet. Mikor kértem h állítsák be a guminyomás gyári értékekre elől 2,2 hátul 1,8 mivel főként egyedül használom, akkor azt mondták, hogy az nem jó, mert nagyon kopna a gumi 2 széle.

Ez igaz? Hadjam így vagy állítsam a gyárira?

Szerintem komolyabb baja nem lesz a 2,5 bar-tól.

Jobban, könnyebben gurul.:-) Jobb lesz a fogyasztásod.

De jobban is fog pattogni.

Ennyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gumi témában szeretném véleményeteket kérni. Most kapott a corsa-m zsír új 4 évszakos gumikat. A gumisnál 2,5 bárra fújták fel mind a négyet. Mikor kértem h állítsák be a guminyomás gyári értékekre elől 2,2 hátul 1,8 mivel főként egyedül használom, akkor azt mondták, hogy az nem jó, mert nagyon kopna a gumi 2 széle.

Ez igaz? Hadjam így vagy állítsam a gyárira?

Nem lesz vele gond, de elől több kell mint hátul. Főleg, ha egyedül mész elől van a súly. Én minding agyári fölé 0.2, 0.3-al. Jobban fogyaszt és normálisan kopik. Bár az sem mindegy milyen méretü gumiba pumpálsz. Szerintem a legtutibb, ha nézed a dumit milyen a felfekvése. Tudod ahogy tanították műszakin. Nem feszes, nem dagi, szemből megnézni, hogy a teljes futófelület feküdjön.

vagy ilyesmi...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az előbb már megjártam a vectrás fóumot, de azért ide is beírom. hátha van még ötlet ami nem fájna annyira.

Azt írta xy, hogy pumpa csere valószinűleg.

"Hallo srácok!

nos van egy c corsa ami nem kap benzint. indítom de nem robban be, csak reszel.

- bizti jó,

- pót kulccsal sem megy (immobi.. is jó)

- hátul a szivattyúnál az áram odáig elmegy.

a szivattyú motor kusban van semmi hangot nem ad ki indítózáskor. a motornál a benzin szelepnél egy csepp sem jön ki, ha megnézem.

a tankban van benya!

egyik este hazaértem megálltam a ház előtt, egy óra múlva már nem indult. reggel semmi baja (megy mint az álom). este ismét megállt, BETOLTAM és ment. reggel semmi, be se lehetet húzni.

most itt tartok.

jól sejtem, hogy a szivattyú motor állt be?

Nagyon szépen köszönöm, ha tudtok ötletelni."

Üdv!

(bocsi a szerkesztésért, de rossz gombra kattintottam, így nem volt áttekinthető az idézés...ezt nagyon elszúrtam)

Hogy nálad mi lehet a bibi, azt nem igazán tudom, de ha beállt volna a szivattyú, akkor az szerintem már utána nem igazán menne. De mivel néha megy, néha nem, ez érdekes hiba.

Akárcsak nálam.

Ugye a Corsa C-ben nincs nyomásérzékelő, ami a benzin nyomását figyelné a közös nyomócsőben a befecskendező szelepeknél, de máshol sem igazán lehet, ugyanis a gyári kapcsolási rajzon ilyesmi még véletlenül sincs. Mint általában, itt is túlnyomással megy a rendszer, állandó üzemben. A gyújtás rákapcsolásakor a motorvezérlő elindítja a szivattyút pár másodpercre, ekkor kialakul a megfelelő nyomás, és kész.

Ha ezután nincs indítózás, a szivattyú leáll. Az ugyan elképzelhető, hogy szoftveresen figyeli a motorvezérlő a benzinpumpát, és többszöri gyújtás rákapcsolás esetén, ha nincs indítózás, akkor már többször nem kapcsolja be a benzinszivattyút, mert minek, ha pár perccel korábban már bekapcsolta. Ez ugyan nem biztos, de így lenne ésszerű.

Csakhogy nálam meg olyasmi van, hogy sokszor már az első gyújtás rákapcsoláskor sem indul a szivattyú. Ekkor persze a motor sem igazán pöccen be normálisan, de ha nagy nehezen elindul, akkor már üzem közben normális a benzin ellátás. Persze nálam más elektromos gond is van, erről lentebb írok is pár gondolatot.

Módosítva : Quite
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem legyetek szívesek. Az Agila rosszalkodik nekem! 2003-as a kicsike. Z10XE motor van benne. Az a hiba hogy hidegen reggel mikor indítok nagyon nehezen indul el. Sokat indítózok mire elindul. Melegen egy pöccintés és indul gond nélkül! Mitől lehet ez?

Trafó szerintem nem lehet mert gondolom ha az szar melegen sem menne. Dobtam bele új gyertyákat. A fojtószelepet megnéztem nem piszkos egyáltalán erre odafigyelek. Fals levegőt nem kap. Lambdaszonda lenne? Az csak indítás után dolgozik nem?

Segítsetek vagy adjatok valami ötletet ahonnan elindulhatok!

Köszi srácok!

Üdv!

Nálam kb. 8 éve szívunk hasonlóval! Nekem Corsa C van, ugyanezzel a motorral, és ugyanez az évjárat.

Egyszerűen bárhová viszem, nem tudnak vele mit kezdeni.

Ez a hiba eleinte nálam is csak hidegben jelentkezett, de most már pár éve melegben is.

A kocsimat most kaptam vissza a szerelőtől, 75 ezer pénzembe került az előző oldalon leírt "aprócska" mechanikus generál, amire szintén nincs válasz, vagy ötlet, hogy mitől alakult ki.

Most ugyan mechanikusan jó, de az indítás egy rémálom! Már félve ülök be a kocsiba, hogy indul vagy nem. Visszahívtam a szerelőt, másnap, hogy megzakkant a motor, olvasson már egy hibakódot, és hát a szokásos hiba. P0303. Hármas henger rakoncátlankodik.

Trafó rendben, gyertyák újak (gyárival ugyanezt csinálta), befecskendező szelepeket kiszedtem, leteszteltem, hibátlanok és tiszták, szenzorok, forgójeladók kiszedve, megmérve, tesztelve, mind normális értékű illetve üzemképes, akksi hibátlan, nem rég cserélve vadiújra, és a 3 hengerből egy szívat rendesen.

Már egy fél órás leállás után is vagy 20 percig kínlódik a motor két hengerrel, már ha egyáltalán sikerül beindítani.

Ha magától rendbejön, a franc tudja mitől, akkor olyan mint a műszer, semmi gond, gyönyörűen megy.

Menet közben még soha semmi gond nem volt, akkor nem vacakol.

De az indításnál szinte mindig kifekszik, már az őrületbe kerget.

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy motorvezérlő gond lesz, mert ezeknél ez elég gyakori, és pár éve itt a fórumon is ezt mondták a szakik, ugyanis konkrétan három ugyanilyen Corsát kapott valamelyik szervíz, mindnél ezzel volt bibi, de más szerelők is egymástól függetlenül erre tippelnek.

Egy újnak az ára meg kész horror, akkor inkább kitolom valamelyik szakadékhoz a kocsit, osztan letaszajtom, ha nagyon bepöccenek. :D

Viccet félretéve, azért már kb. a nyolcadik éve szívok vele, lassan begolyózok. Ennyit meg nem ér.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.