Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

gázolajszaga van? vagy volt az elmúlt időszakban?

A motor tetején lévő vezérlő nem gézolajos? húzd ki belőle a csatlakozókat nyugodtan! Ha minden ok -kontakt spray - és mehet vissza.

Nekem is minden előjel nélkül jött az adagolóvezérlő probléma. Egyszer csak megállt, és alig tudtuk hazavinni 3-4 km távolságból. Másnap már el akartunk vele menni, de ahogy azt te is mondod, vagy el sem indult, vagy pár másodpercig járt.

Akna - 4 db 6-os anya le - kábel ki - kézben az adagolóvezérlő - letakarít - szétfeszeget - tv szerelőnek telefonon szól - tv szerelő beszarik - megmutat és megnyugtat - mégis megforraszt - elektronika fedele visszaragaszt - vár míg megköt - visszaszerel - örül :-D

azóta minden ok.

Más a helyzet, ha a TVC szelep folyik és a gázolaj tett tönkre valamit

Link to comment
Megosztás:

gázolajszaga van? vagy volt az elmúlt időszakban?

A motor tetején lévő vezérlő nem gézolajos? húzd ki belőle a csatlakozókat nyugodtan! Ha minden ok -kontakt spray - és mehet vissza.

Nekem is minden előjel nélkül jött az adagolóvezérlő probléma. Egyszer csak megállt, és alig tudtuk hazavinni 3-4 km távolságból. Másnap már el akartunk vele menni, de ahogy azt te is mondod, vagy el sem indult, vagy pár másodpercig járt.

Akna - 4 db 6-os anya le - kábel ki - kézben az adagolóvezérlő - letakarít - szétfeszeget - tv szerelőnek telefonon szól - tv szerelő beszarik - megmutat és megnyugtat - mégis megforraszt - elektronika fedele visszaragaszt - vár míg megköt - visszaszerel - örül :-D

azóta minden ok.

Más a helyzet, ha a TVC szelep folyik és a gázolaj tett tönkre valamit

gázolajszaga van? vagy volt az elmúlt időszakban?

A motor tetején lévő vezérlő nem gézolajos? húzd ki belőle a csatlakozókat nyugodtan! Ha minden ok -kontakt spray - és mehet vissza.

Nekem is minden előjel nélkül jött az adagolóvezérlő probléma. Egyszer csak megállt, és alig tudtuk hazavinni 3-4 km távolságból. Másnap már el akartunk vele menni, de ahogy azt te is mondod, vagy el sem indult, vagy pár másodpercig járt.

Akna - 4 db 6-os anya le - kábel ki - kézben az adagolóvezérlő - letakarít - szétfeszeget - tv szerelőnek telefonon szól - tv szerelő beszarik - megmutat és megnyugtat - mégis megforraszt - elektronika fedele visszaragaszt - vár míg megköt - visszaszerel - örül :-D

azóta minden ok.

Más a helyzet, ha a TVC szelep folyik és a gázolaj tett tönkre valamit

Szia.. Gázolaj szag nincs, a motor felül "por" száraz, alul vannak nyomok folyásra.. de ahogy nézem az előző tulaj kikente az olajdeklit valamivel az szivárog.. Ma kaptam egy 100eFt-os ajánlatot.. kijönnek, megemelik,aláfekszenek, kicserélik a vezérlő elektronikát, garanciát vállalnak rá.. Majd hétfőn...

Sajnos eléggé külvilágtól elzárt helyen lakom egy tó mellett.. se garázs még se akna.. a trailer 20eFt alapból.. már mindegy csak menjen mert meghalok itt autó nélkül..

Más.. mi az a TVC szelep, és hol található ?

Köszi..

Link to comment
Megosztás:

Ez igazából sztem attól függ hogy mire akarod használni, azaz mennyire fontos a teljesítmény. A Twinportoknak (amelyiknek a motorkód végén van egy P betű, lásd Z10XEP, Z12XEP, Z14XEP) van egy ismert típushibájuk, de ettől eltekintve azokkal is együtt lehet élni. Én most télen egy Z10XE-vel járok, ami 3 hengeres és 58 lóerős... :blush: Nem egy erőgép, de ha nagypapásan vezetsz (értsd: nem mész 100-110-nél gyorsabban) akkor vállalható, bár autópályára nem vinném ki.

Azért kérdeztem, mert ez egy elég jól ismert márka, Astrám van, meg egy öreg japán verda, na ez utóbbit szeretném egy könnyen használható szerelhető, keveset fogyasztó bontóból alkatrésszel jól pótolható géppel leváltani.

A C14NZ meg társai motorkódjai még úgy nagyjából ismertek, de a Corsáéhoz (kivétel C12NZ meg SE amivel még talán szerelték ) szóval sok közöm nincsen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám van a Corsámmal /1.2 16 v 2004 / ,hogy a gázpedál késve reagál. Szoval ha lenyomom 1 kicsit vagy akár tövig a gázpedált /elektromos/ akkor 1-töl 3 másodperces késéssel kezd csak emelkedni a fordulat .Ha sok kicsit pumbálok a gázon akár 4-5 nyomással is meg tudom elözni a motort mire felpörög.

Mi lehet a baja?? Én már teljesen tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám van a Corsámmal /1.2 16 v 2004 / ,hogy a gázpedál késve reagál. Szoval ha lenyomom 1 kicsit vagy akár tövig a gázpedált /elektromos/ akkor 1-töl 3 másodperces késéssel kezd csak emelkedni a fordulat .Ha sok kicsit pumbálok a gázon akár 4-5 nyomással is meg tudom elözni a motort mire felpörög.

Mi lehet a baja?? Én már teljesen tanácstalan vagyok.

most vetted az autót nemrég??

ha igen ,akkor majd megszokod :)

ha nem akkor nézz rá a fojtószelepházra hátha csak szorul a belseje ... vagy nemtom :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Ha valakinek van 1.2es Twinportos Corsája, legyen olyan jó és írja le a fogyiját, meg azt is hogy hogyan használja. Esetleg 1.4 xep is jöhet, gondolom az városban szomjasabb....Papíron nem tünik rossznak az 1.2es sem, és sokkal nagyobb a kínálat belőle.

inkább 1.4 :)

nekem városba benyából 7 ,gázból 8 eszik :) ,és G-be ami talán nehezebb mint egy C corsa ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es Opel Corsa C-vel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Z10XE motor , menet közben váratlanul leáll, utána nem indul egy darabig, majd 2-3 próbálkozás után beindul, akkor viszont nem működik a fordulatszámmérő. Ilyenkor a sárga kulcs világít .A kocsi viszont ekkor már tökéletesen megy . A következő indíás után minden működik , nincs semmi gond.

Néha viszont hideg motornál sem lehet elsőre indítani.

Mi lehet a gond? Nem rég volt EGR szelep csere, mert azzal is problémák voltak.

Tud nekem valaki segíteni??

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es Opel Corsa C-vel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Z10XE motor , menet közben váratlanul leáll, utána nem indul egy darabig, majd 2-3 próbálkozás után beindul, akkor viszont nem működik a fordulatszámmérő. Ilyenkor a sárga kulcs világít .A kocsi viszont ekkor már tökéletesen megy . A következő indíás után minden működik , nincs semmi gond.

Néha viszont hideg motornál sem lehet elsőre indítani.

Mi lehet a gond? Nem rég volt EGR szelep csere, mert azzal is problémák voltak.

Tud nekem valaki segíteni??

Előre is köszönöm!

Akksi nem öreg benne? Vagy a gyertya nincs beköpve? Azt nem hiszem, h ilyen fiatal autónak kopott lenne a motorja és azért lenne nehézkes az indítás.

Vagy talán a generátor gyengélkedik, nem ad elég töltést az akksinak menet közben így az fokozatosan gyengül, gyengül és ezért esetleg nehezebb az inditóáramot előállítania. Ezek a legegyszerűbb hiba lehetőségek, de sokszor csak 1 apróság a hiba kulcsa.

(Az akksit meg a generátort mérd ki előszőr, meg próbálkozz egy másik akksival, vagy ha van elég egzisztenciád akkor kapásból csekkolhatod a gyertyákat is)

Link to comment
Megosztás:

Akksi nem öreg benne? Vagy a gyertya nincs beköpve? Azt nem hiszem, h ilyen fiatal autónak kopott lenne a motorja és azért lenne nehézkes az indítás.

Vagy talán a generátor gyengélkedik, nem ad elég töltést az akksinak menet közben így az fokozatosan gyengül, gyengül és ezért esetleg nehezebb az inditóáramot előállítania. Ezek a legegyszerűbb hiba lehetőségek, de sokszor csak 1 apróság a hiba kulcsa.

(Az akksit meg a generátort mérd ki előszőr, meg próbálkozz egy másik akksival, vagy ha van elég egzisztenciád akkor kapásból csekkolhatod a gyertyákat is)

Akksi biztosan nem , mert elég fürgén hajtja a motrot, ha le lenne merülve, akkor nem inditana igy, Legtöbbször elsőre indul, és a gyenge akksitól szerintem menet közben nem áll le a motor. És a fordulatszámmérő miért nem működik utána, szerintem ez nem valószínű , de azért köszönöm a tanácsot. A gyertyákat viszont megnézhetem. sőt ki is fogom cserélni, de ez még mindig nem magyarázza meg a fordulatszámmérő leállását, miután városi forgalomban leáll a motor.

Link to comment
Megosztás:

Akksi biztosan nem , mert elég fürgén hajtja a motrot, ha le lenne merülve, akkor nem inditana igy, Legtöbbször elsőre indul, és a gyenge akksitól szerintem menet közben nem áll le a motor. És a fordulatszámmérő miért nem működik utána, szerintem ez nem valószínű , de azért köszönöm a tanácsot. A gyertyákat viszont megnézhetem. sőt ki is fogom cserélni, de ez még mindig nem magyarázza meg a fordulatszámmérő leállását, miután városi forgalomban leáll a motor.

ez még 1 apró hiba is lehet! Nézd meg a kábelét, nem szakadt-e el?

Esetleg elektromos hiba okozta˝---okozza a leállást, hátha elégett a vezetéke annak.

Link to comment
Megosztás:

Akksi biztosan nem , mert elég fürgén hajtja a motrot, ha le lenne merülve, akkor nem inditana igy, Legtöbbször elsőre indul, és a gyenge akksitól szerintem menet közben nem áll le a motor. És a fordulatszámmérő miért nem működik utána, szerintem ez nem valószínű , de azért köszönöm a tanácsot. A gyertyákat viszont megnézhetem. sőt ki is fogom cserélni, de ez még mindig nem magyarázza meg a fordulatszámmérő leállását, miután városi forgalomban leáll a motor.

gépre kellene rakni ,akkor sok minden kiderül

Link to comment
Megosztás:

Akksi biztosan nem , mert elég fürgén hajtja a motrot, ha le lenne merülve, akkor nem inditana igy, Legtöbbször elsőre indul, és a gyenge akksitól szerintem menet közben nem áll le a motor. És a fordulatszámmérő miért nem működik utána, szerintem ez nem valószínű , de azért köszönöm a tanácsot. A gyertyákat viszont megnézhetem. sőt ki is fogom cserélni, de ez még mindig nem magyarázza meg a fordulatszámmérő leállását, miután városi forgalomban leáll a motor.

Átnéztem a gyergyákat , minden OK. Kábelek csatlakozásai rendben, viszont már egyáltalán nem indul be a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es Opel Corsa C-vel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Z10XE motor , menet közben váratlanul leáll, utána nem indul egy darabig, majd 2-3 próbálkozás után beindul, akkor viszont nem működik a fordulatszámmérő. Ilyenkor a sárga kulcs világít .A kocsi viszont ekkor már tökéletesen megy . A következő indíás után minden működik , nincs semmi gond.

Néha viszont hideg motornál sem lehet elsőre indítani.

Mi lehet a gond? Nem rég volt EGR szelep csere, mert azzal is problémák voltak.

Tud nekem valaki segíteni??

Előre is köszönöm!

Átnéztem a csatlakozókat, a gyertyákat, a kocsit már végképp nem lehet beinditani. Hétfőn elvontatjuk diagnosztikára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es Opel Corsa C-vel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Z10XE motor , menet közben váratlanul leáll, utána nem indul egy darabig, majd 2-3 próbálkozás után beindul, akkor viszont nem működik a fordulatszámmérő. Ilyenkor a sárga kulcs világít .A kocsi viszont ekkor már tökéletesen megy . A következő indíás után minden működik , nincs semmi gond.

Néha viszont hideg motornál sem lehet elsőre indítani.

Mi lehet a gond? Nem rég volt EGR szelep csere, mert azzal is problémák voltak.

Tud nekem valaki segíteni??

Előre is köszönöm!

Nullpont jeladóra tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Nullpont jeladóra tippelek.

Szombaton lecsatlakoztattam az akksiját és feltettem tölteni. Kb. 28 óra után próbáltam újra beinditani a már feltöltött akksival, és láss csodát elsőre beindult, bár szerintem még mindig nincs megoldva a dolog.

Még 1 kérdés: az InSP jelzést ,és a hibajelentéseket hogyan lehet kivenni??

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szombaton lecsatlakoztattam az akksiját és feltettem tölteni. Kb. 28 óra után próbáltam újra beinditani a már feltöltött akksival, és láss csodát elsőre beindult, bár szerintem még mindig nincs megoldva a dolog.

Még 1 kérdés: az InSP jelzést ,és a hibajelentéseket hogyan lehet kivenni??

Köszi

InSP: beül, napi számláló nullázógombja benyom, nyomva tart, közben ráadja a gyújtást, és még a gyújtás ráadása után úgy 2 másodpercig tovább nyomva tartja a nullázógombot. Ha eltűnik az InSP akkor el lehet engedni.

Link to comment
Megosztás:

InSP: beül, napi számláló nullázógombja benyom, nyomva tart, közben ráadja a gyújtást, és még a gyújtás ráadása után úgy 2 másodpercig tovább nyomva tartja a nullázógombot. Ha eltűnik az InSP akkor el lehet engedni.

Köszönöm .

Próbáltam ,de nem működik. Átmenetileg eltűnik, de utána újra megjelenik

Link to comment
Megosztás:

Akkor csapó kettő, mert az előbb nem jól mondtam (úgy ahogy korábban írtam az Astrán kell, naivan azt hittem hogy a Corsa is ugyanígy működik). Szóval:

Odáig stimmel hogy benyomod a gombot, közben ráadod a gyújtást, de utána benyomott gombbal nem 3 másodpercet kell várni, hanem kb. 10-et. Addig villog az InSP felirat, ha elég ideig nyomtad a gombot akkor InSP helyett ---- fog megjelenni. Ekkor elengedheted a napi számláló nullázógombját, és a gyújtást is leveheted, majd a művelet megerősítéséhez rögtön utána újra rá kell adni a gyújtást, és most van készen.

Vizuális típusoknak:

Link to comment
Megosztás:

A műszerfal középső-alsó részén (ahol már a tűzfal felé visszahajlik a középkonzol) , a fűtés szabályzógombjai alatt, a hamutartó fölött. Látni nem lehet csak ha aláfekszel, de kézzel ki tudod tapogatni mert nincs fedele, csak egy lyuk.

Nagyon köszönöm, már meg is opcomoltam. Lehet mostantol itt is fogok kíváncsiskodni=> hugom vett egy C Corsát :icon1: amit természetesen én fogok szerelni :omg: bár ahogy nézem nemsok melóm lesz vele. Üdv:Bence
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

Sajnos, eladó sorba került a ritkaságnak számító 5 ajtós SPORT felszereltségű Corsa-m.

Valószínű Nektek már megvan a sajátotok, de talán tudtok valakit, valakiket akik ilyet, vagy hasonlót keresnek.

Megköszönném és örülnék, ha gondos vigyázó kezekbe kerülne.

Segítségetek kérem a megfelelő tulaj megtalálásában.

Köszönöm

évjárat: 2002.08

futott: 46.000 km

u.i: képet töltöttem volna fel csak nem tudom hogyan kell...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.