Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

27 perce, zotya975 írta:

"Először derítsd ki hogy a nyeles tengely forog-e mert ha nem akkor a kuplunggal van gond."

Azt írta ha fel van bakolva a kocsi és jár a motor akkor forog a kerék minden fokozatban, ez nekem ugyanígy van ha üresben van a váltóm. Tuti olcsóbb a váltócsere, de én a helyében atomjaira szétszedném h mi tört ketté benne.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Gergőőő írta:

Azt írta ha fel van bakolva a kocsi és jár a motor akkor forog a kerék minden fokozatban, ez nekem ugyanígy van ha üresben van a váltóm. Tuti olcsóbb a váltócsere, de én a helyében atomjaira szétszedném h mi tört ketté benne.

Igen, nekem is forog ellentétessen, de ha kuplung hibás és nem szorul rendesen a lendkerékre, akkor terhelés nélkül lehet hajtás csak terhelve nem, ahogy írja is. Azért kéne megnézni a nyelestengelyt úgy hogy az autó kerekein áll, hogy az még forog-e. Nem szedtem még szét annyira a váltót hogy lássam a difit, nem tudom ha ott tört valami akkor mi történik, van -e hangja vagy csak elpörög...stb. Ha ablakos lenne a váltó ott is be lehetne nézni, de mivel váltó kiszedést írt kuplung cseréhez gondolom nem az.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, zotya975 írta:

Igen, nekem is forog ellentétessen, de ha kuplung hibás és nem szorul rendesen a lendkerékre, akkor terhelés nélkül lehet hajtás csak terhelve nem, ahogy írja is. Azért kéne megnézni a nyelestengelyt úgy hogy az autó kerekein áll, hogy az még forog-e. Nem szedtem még szét annyira a váltót hogy lássam a difit, nem tudom ha ott tört valami akkor mi történik, van -e hangja vagy csak elpörög...stb. Ha ablakos lenne a váltó ott is be lehetne nézni, de mivel váltó kiszedést írt kuplung cseréhez gondolom nem az.

Valahol olyat is írt,hogy üresben járatva is mér a kilométer órája,ebből én a difire tippelnék.Minden esetre elég fura,hogy nincs semmi rendellenes hang,néha megy néha nem ...Már én is kíváncsian várom,hogy mi lesz a végkifejlet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Jelenlegi fejlemény az autó össze lett rakva. Eddig 45 km ment bele ami már rekord mert eddig 20-25 km volt a plafon. Egyenlőre féltengely csukló hibának tűnik, bal belső csukló min. 1 cm lógott. Ki lett cserélve mind a kettő. Majd kiderül hogy jó lesz e, ha megint megáll akkor szerintem váltócsere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Opel astra f 1;6i.jobb eleje sérült nagy utést kapott árokba robbantottak vele,lengökar sérült cserélve lett motortartobakok cserélve viszont 1.2lükverc nincs többi sebeséget szépen vesszi mi lehet a gond .a váltot már brobáltuk a leirtak szerintálítani 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, grichard írta:

Opel astra f 1;6i.jobb eleje sérült nagy utést kapott árokba robbantottak vele,lengökar sérült cserélve lett motortartobakok cserélve viszont 1.2lükverc nincs többi sebeséget szépen vesszi mi lehet a gond .a váltot már brobáltuk a leirtak szerintálítani 

Sérülhetett a váltókulissza, görbült vagy eltört valami. Stift vagy a műanyag összekötő például. Nagyon kopott kulisszánál van hogy picit arrébb kell állítani, tehát nem ütközésig nyomod a kart balra hanem elhagysz pár milit. Ha sehogy sem sikerül akkor függetleníteni kell a váltókart a kulisszától a tűzfalnál található csavar kitekerésvéel, és meg kell próbálni magán a váltón egyesbe vagy rükibe kapcsolni . Ha így sem sikerül akkor a váltón bellül van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Sérülhetett a váltókulissza, görbült vagy eltört valami. Stift vagy a műanyag összekötő például. Nagyon kopott kulisszánál van hogy picit arrébb kell állítani, tehát nem ütközésig nyomod a kart balra hanem elhagysz pár milit. Ha sehogy sem sikerül akkor függetleníteni kell a váltókart a kulisszától a tűzfalnál található csavar kitekerésvéel, és meg kell próbálni magán a váltón egyesbe vagy rükibe kapcsolni . Ha így sem sikerül akkor a váltón bellül van a hiba.

 

Link to comment
Megosztás:

Probáltam már ugy is de semmi.ha leszedem a válto tetejét és belekukantok.elméletileg látható valami törés?nem vagyok autoszerelö szaki,a lameláknak h kell állni vagy mit kel nézni.stift helyén öszekötön semm látni semmit.lehet a váltoba adta meg valami magát?vagy valami görbült amit én nem látok?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
18 órája, Gabber írta:

Ez inkább beltér nem váltós kérdés, de tudja valaki hol kaphatok váltószoknyát? Nagyon csúnya már...

A legolcsóbb, ha bemész egy kárpitos boltba, veszel egy félméternyi fekete műbőrt és a régit szétbontva és mintának használva varrsz magadnak egyet... kb 1000 HUF métere és szerintem két garnitúra(váltó+kézifék) kijön belőle...

Nem nagy dolog megvarrni kézzel... én így csináltam vagy 5 garnitúrát a családnak. semmivel sem rosszabb mint a gyári... :D

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Az lenne a kérdésem, hogy annak a fehér műanyagnak, ami a sebváltó tetején a rudazat csatlakozásánál a két kardán-szerű villa között van (amibe a csapszeg megy) tudja valaki a számát, vagy konkrét beszerzési lehetőségét? EPC-ben nem szerepel Astránál, csak Kadett E-nél, viszont amit hoztak nekem az alapján, az nem is hasonlít a kocsiban levőre. Szeretném cserélni, mert kicsit kopott már a csapszeggel együtt.

Közben találtam egy ilyet , bár konkrétan F Astrához nem írja...

 

 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, FPepe írta:

Üdv!

 

Az lenne a kérdésem, hogy annak a fehér műanyagnak, ami a sebváltó tetején a rudazat csatlakozásánál a két kardán-szerű villa között van (amibe a csapszeg megy) tudja valaki a számát, vagy konkrét beszerzési lehetőségét? EPC-ben nem szerepel Astránál, csak Kadett E-nél, viszont amit hoztak nekem az alapján, az nem is hasonlít a kocsiban levőre. Szeretném cserélni, mert kicsit kopott már a csapszeggel együtt.

Közben találtam egy ilyet , bár konkrétan F Astrához nem írja...

 

 

Én is csak azt találtam amit Te a Müller autónál....http://mullerautowebshop.hu/271-rudazat-javito-keszlet

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 02. at 22:22, Pingvin írta:

Sziasztok!

Olvasva ezt egy kicsit összezavarodtam, kérem segítsetek helyretenni a gondolataim. Az 1.6-os az nem kisblokkos a C20NE pedig nagy?

Ha igen akkor egy az egybe felmegy az F16 váltó, vagy adapter kell?

Lehet más váltó is felmenne az 1.6 blokkra, és mik jöhetnek szóba?

Előre is köszönöm ha valaki felhomályosít, lehet eddig tévhitben gondolkodtam.

A váltók háza (tehát a blokkal való felfogatásuk) egyforma kis és nagyblokknál is, csak ugye a nyelestengely fogszáma nem passzol. Pl. a csávó akitől a rekordba vettem a blokkot, épp egy c16se-t házasított egy r25-ös omega váltóval, ami ugye csak nagyblokkal készült, hogy be tudja tenni a c kadettjébe. :D

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 06. at 20:50, grichard írta:

Probáltam már ugy is de semmi.ha leszedem a válto tetejét és belekukantok.elméletileg látható valami törés?nem vagyok autoszerelö szaki,a lameláknak h kell állni vagy mit kel nézni.stift helyén öszekötön semm látni semmit.lehet a váltoba adta meg valami magát?vagy valami görbült amit én nem látok?

Igen. És szerintem neked pont ott tört el a mozgató mechanika.

 

On 2016. 03. 29. at 18:51, FPepe írta:

Üdv!

 

Az lenne a kérdésem, hogy annak a fehér műanyagnak, ami a sebváltó tetején a rudazat csatlakozásánál a két kardán-szerű villa között van (amibe a csapszeg megy) tudja valaki a számát, vagy konkrét beszerzési lehetőségét? EPC-ben nem szerepel Astránál, csak Kadett E-nél, viszont amit hoztak nekem az alapján, az nem is hasonlít a kocsiban levőre. Szeretném cserélni, mert kicsit kopott már a csapszeggel együtt.

Közben találtam egy ilyet , bár konkrétan F Astrához nem írja...

 

 

cromaxnál én c corsához találtam. Abban is ugyanaz a rudazat van még.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni váltó csere ügyben. Nekem van egy 1,6 93'-s (C16 NZ) Astrám amiben meghalt a váltó (F13) az a Kérdésem hogy be lehet-e szerelni helyette egy

98'-s 1,6 16V kocsiból származó F15 c357-s váltót egy az egyben vagy szükség van átalakításra ?

A segítséget előre is köszi!

 

Köszi ! Akkor kezdem is leszerelni :-)

 

Módosítva : vjani73
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Még egy kérdés!

Ha váltót veszek, akkor nekem elég az hogy f13-as jelölésű váltót keressek, vagy van más szám is a váltón aminek egyeznie kell?

(közben keresgélek a neten, és úgy látom vannak még jelölések amik különböznek pl c374, w355) 

Akkor csak keresnem kell még a számokat. 

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.