Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Egy kis segítséget kérnék váltó mesterektől!

Adott a dízel csettegőm, amiben emlékeim szerint F13WR váltó van.

Kicsit bosszant, hogy 5.-ben 100-as tempónál 3000-et forog a dűzel.

Emlékeim szerint az X17DTL eredeti váltója F15WR.

Lehetséges, hogy ott hosszabb az ötödik fokozat?

Link to comment
Megosztás:

A sachsban általában luk tárcsa van. :)

Én sachs-ot vettem, jó, csak a kinyomó csapágy kezdett el idő előtt hangoskodni. (olyan 2-3 év után) motorcserénél kapott egy másikat azt csá.

Az király:D Azért kérdezem, mert e hónapban meg van rá az esély, hogy cserélem. Benéztem alul a levehető-szerelő nyíláson és háát a szerkezet már kezd offos lenni, a nyomórugók már nincsenek a helyzet magaslatán:D:D Néha meg-meg csúszik, alul fog a pedál (már többször állítottam rá), nehézkesek a fokozat váltások is,de ezt már vagy 1 éve csinálgatja. A poén, hogy a kinyomó csapágynak viszont semmi hangja nincs. Ebben az esetben is érdemes azt is cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Váltószoknya csere előtt állok.

A következő lenne a kérdésem, a műanyag keretet hogy húzom fel?

Erőből kell csak felfelé húzni, vagy valami titka?

Ami van az interneten leírás mielőtt belekezdene már a műanyag keret sehol sincs :)

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Váltószoknya csere előtt állok.

A következő lenne a kérdésem, a műanyag keretet hogy húzom fel?

Erőből kell csak felfelé húzni, vagy valami titka?

Ami van az interneten leírás mielőtt belekezdene már a műanyag keret sehol sincs :)

Előre is köszönöm a segítséget.

Hátul a két sarkánál megcsippented, felhúzod majd elöl is kiakasztod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nehogymár azon a 3000ft-on spórolj.. ha meg szettet veszel abban úgyis benne van.

Mert am meg cserélsz kupplungot, utána meg egy hónappal biztos megszólalna.

nem sporolok csak irtad h neked nem sokaig birta. En meg arra gondoltam h ezek a regebbiek meg anyagbol voltak. Meg semmi hangja nincs bar szettet veszek. Pl tesomen nem reg lett cserelve komplettan minden es olyan szinten hangos a kinyomo mintha ezer eves lenne mar. Pedig nem gagyi kerult bele.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96-os X16XEL motoros astrámnak nagyon nehezen kapcsolható a váltója, álló helyzetben megtalálni minden fokozatot, de menet közben úgy kell beeröltetni. Ha megmenet közben kiteszem üresbe, akkor lehetetlenség újra sebességbe tenni, meg kell álni a kocsival.

Az előbb megtaláltam a fórumon, hogyan kell beállítani ,

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1762

ezt valószínűleg holnap meg is csinálom, viszont a leírásban olyant írnak, hogy a váltón van egy kupak amit levéve egy 5-ös csavart. fúrószárat kell ide bedugni. Nekem viszont itt nincs olyan, jól gondolom, hogy ezt helyetesíti az a rugós nyomógom a váltón? Ezen kívűl azért megpróbálok egy olajcserét is. Autó amúgy apámé volt csak nekem adta, össz visz 1x mentem vele eddig, az is kész kílódás volt.

Előre is kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96-os X16XEL motoros astrámnak nagyon nehezen kapcsolható a váltója, álló helyzetben megtalálni minden fokozatot, de menet közben úgy kell beeröltetni. Ha megmenet közben kiteszem üresbe, akkor lehetetlenség újra sebességbe tenni, meg kell álni a kocsival.

Az előbb megtaláltam a fórumon, hogyan kell beállítani ,

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1762

ezt valószínűleg holnap meg is csinálom, viszont a leírásban olyant írnak, hogy a váltón van egy kupak amit levéve egy 5-ös csavart. fúrószárat kell ide bedugni. Nekem viszont itt nincs olyan, jól gondolom, hogy ezt helyetesíti az a rugós nyomógom a váltón? Ezen kívűl azért megpróbálok egy olajcserét is. Autó amúgy apámé volt csak nekem adta, össz visz 1x mentem vele eddig, az is kész kílódás volt.

Előre is kösz a segítséget!

Jól gondolod, a rugós stift ugyanaz mint a fúrószáras játék. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.