Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Egy olyan helyet tudok ahova ne, a pontos címet nem tudom, de a Derkovich utcából nyilik, a vasút irányába, no az egy igazi pancser .

Mérlegen a palack stb...

De amikor hozzávittük az amerikai Ford-ot némi kényszer volt, met abban r12 volt, és akkor itt már talán tiltott volt.

2000 körül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Gyál; Dél-Pest (Lőrinc, Kispest, Pesterzsébet);Lágymányosi híd; útvonalon vagy közelében ismertek esetleg megbízható, hozzáértő helyet, ahol megnézethetném a klímarendszeremet? jöhet priviben is. Előre is köszi!

Én a múlt hét elején töltettem Csepelen, és emelem kalapom előttük.

Mind szaktudás, mind segítőkézség, mind emberi szempontból.

Az ár az 9 rugó volt.

Egy teljesen automata, új géppel.

A lényeg, hogy fele mennyiségű gáz volt benne a névlegeshez képest.

Domb utcában vannak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok Urak!

Tud valaki megbízható klímást Miskolcon?

Amikor bekapcsolom a klímát valami sziszegő hang jön előröl és 4-es fokozaton ki is kikapcsol.

Lehet, hogy kevés a gáz benne?

Amúgy is ki kelleme fertőtleníteni mert kicsit dohos szaga is van.

Köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Tud valaki megbízható klímást Miskolcon?

Amikor bekapcsolom a klímát valami sziszegő hang jön előröl és 4-es fokozaton ki is kikapcsol.

Lehet, hogy kevés a gáz benne?

Amúgy is ki kelleme fertőtleníteni mert kicsit dohos szaga is van.

Köszönöm szépen

hy

nekem is ez volt ,nincsen benne elég gáz!!töltesd fel gázzal és jo lessz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Tud valaki megbízható klímást Miskolcon?

Amikor bekapcsolom a klímát valami sziszegő hang jön előröl és 4-es fokozaton ki is kikapcsol.

Lehet, hogy kevés a gáz benne?

Amúgy is ki kelleme fertőtleníteni mert kicsit dohos szaga is van.

Köszönöm szépen

Szia! Ha Miskolcon nem találsz, akkor ezt tudom ajánlani:

http://www.femszell.hu/

Korrekt szaki, profi felszerelés és szükség esetén szerel is.

(Nekem 200 gramm hiányzott a rendszerből és hasonló tüneteket produkált, mint neked. Lehetséges, hogy megúszod egy feltöltéssel+fertőtlenítéssel.)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

uraim .y17dti-m van a légkondi nem akar müködni . olyat tesz hogy hiába kapcsolom be nem indul a kompresszor , azt hittem hogy nem kap áramot adtam neki 12v -ot elindult de kapcsoloval nem , az elektromos rajz nincs valakinek, abiztijét hiába keresem a kinézete egész más mint ami a kezelési könyvbe van ,kissebbek a biztik más a formájuk .

Link to comment
Megosztás:

Hol adtál neki áramot?

A nyomáskapcsoló le szokta tiltani a kompresszort ha kevés benne a gáz... :D

széthuztam a csatit és ott de csak rövid ideig pár mp. tavaly még müködött söt havonta 2x télen is probáltam és jo volt . most mikor már kellene meg becsödöl.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

x17 dtl-es motornál a klímakompresszor ékszíjfeszítő görgőjét kéne kicserélnem, de nem látom át teljesen, hogy honnan férek hozzá.

Fölöslegesen meg nem akarnék mindent lebontani, ha nem muszáj.

Ha valaki tudna némi segítséggel szolgálni, azt megköszönném!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest Endy 1.6 8v

Na ide is dobok be érdekességként egy történetet. Amikor vettem a gépet, mondtam az eladó úrnak",hogy úgy hozom el, ha működik a klíma. Mit ad az ég, pont a szomszédban foglalkoztak klímával is. A klímakütyüvel le lett vákumozva a rendszer, fel lett töltve, 6 fokos levegő, minden szuper. Két nap múlva az elektromos szerelőnél dicsekszem, hogy milyen príma a gép. Azt mondja, hogy nana. Megnyomja a hűtőnél a golyósszelepet, na ott aztán egy gramm gáz se. Ez hűtős lesz. Márciusban elvittem egy klímáshoz. Hűtőcsere(utángyártott), balsőlevegőkeringtető motor(bontott), feltöltés. Próbálta m mostanában a klímát, jónak tűnik. Tehát nálam 5 hónapig volt gáz nélkül ergó kenés nélkül a rendszer. előtte meg ki tudja meddig. Nekem most szerencsém van vagy lassan engedi el a gázt a tömszelencénél, amit majd csak később veszek észre?

Link to comment
Megosztás:

uraim .y17dti-m van a légkondi nem akar müködni . olyat tesz hogy hiába kapcsolom be nem indul a kompresszor , azt hittem hogy nem kap áramot adtam neki 12v -ot elindult de kapcsoloval nem , az elektromos rajz nincs valakinek, abiztijét hiába keresem a kinézete egész más mint ami a kezelési könyvbe van ,kissebbek a biztik más a formájuk .

sziasztok

y17dt BEHR klíma

már a belső hőcserélőt (61ezer) kicserélték meg a szárítószűrót (7ezer) is

mert állítólag nem nyomja át a gázt a rendszeren

de most még valami szelepet is ki akart cserélni a szerelő

elhozom a kocsit :D

bekapcsol a klíma hűt a kompresszor de nem fordul a gáz meg benne

azt mondja a szaki hogy biztosan el van dugulva

na szóval ha megy a kompresszor akkor mi a fene baja lehet?

nem szeretem ha a pénztárcámon kísérletezik a szerelő

Nyíregyházán lakom

akinek van ilyen tapasztalata irjon

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

y17dt BEHR klíma

már a belső hőcserélőt (61ezer) kicserélték meg a szárítószűrót (7ezer) is

mert állítólag nem nyomja át a gázt a rendszeren

de most még valami szelepet is ki akart cserélni a szerelő

elhozom a kocsit :D

bekapcsol a klíma hűt a kompresszor de nem fordul a gáz meg benne

azt mondja a szaki hogy biztosan el van dugulva

na szóval ha megy a kompresszor akkor mi a fene baja lehet?

nem szeretem ha a pénztárcámon kísérletezik a szerelő

Nyíregyházán lakom

akinek van ilyen tapasztalata irjon

hy

ezt olvasd el. :D

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=742636

Link to comment
Megosztás:

köszi

na ez amit elolvastam ide beillesztem

1. ha a kompri kuplung behúz de a rendszer mégsem hűt akkor lehet a kompresszor hibás illetve a rendszerben dugulás van ami az elpárologtató előtt lévő adagoló nál nem engedi a gázt áramolni. Ez akkor szokott leginkább előfordulni ha sokat van használva gázhiányosan a klíma és összeturhásodik az oil az említett helyen.

ez az ami a homlokfalon van a kis téglalap alakú dolog?

mert a kompresszortól addig a vastag cső tök hideg

de ami kifelé jön vissza az utastérből az meg meleg

akkor gáz lefejtés

szétszerelés tisztitás aztán meg ujra feltöltés?

Link to comment
Megosztás:

köszi

na ez amit elolvastam ide beillesztem

1. ha a kompri kuplung behúz de a rendszer mégsem hűt akkor lehet a kompresszor hibás illetve a rendszerben dugulás van ami az elpárologtató előtt lévő adagoló nál nem engedi a gázt áramolni. Ez akkor szokott leginkább előfordulni ha sokat van használva gázhiányosan a klíma és összeturhásodik az oil az említett helyen.

ez az ami a homlokfalon van a kis téglalap alakú dolog?

mert a kompresszortól addig a vastag cső tök hideg

de ami kifelé jön vissza az utastérből az meg meleg

akkor gáz lefejtés

szétszerelés tisztitás aztán meg ujra feltöltés?

hy

ezt tölcsed le:

http://upload.indamail.hu/dl/?tid=3f2a3ea1...b52fa9fc29a42d3

113-oldalon van a klima rajza!!! :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Mintha az Én kocsimról írtál volna. Pont ugyanilyen jelenség van Nálam is. Viszont azt megfigyeltem, hogy a bekapcsolt klímánál ha áttekerem a hőmérséklet szabályzót meleg állásba, akkor megszűnik a hang. Nekem is tavaly lett feltöltve a klíma egy hűtőcsere után.

Feltöltettem a klímát, és most újra csendesen üzemel, és jó hideg levegőt fúj. :D Viszont a klímás elkeserített, mert azt mondta, hogy mivel ilyen idős a kocsi (8 éves) az idei nyarat ki fogja bírni, de jövőre újra töltetni kell, mert el fog belőle szivárogni a gáz. Azt is mondta, hogy baromi sok helyen el tud szökni a gáz, úgyhogy nem érdemes a keresgéléssel foglalkozni. :D

Link to comment
Megosztás:

Feltöltettem a klímát, és most újra csendesen üzemel, és jó hideg levegőt fúj. :D Viszont a klímás elkeserített, mert azt mondta, hogy mivel ilyen idős a kocsi (8 éves) az idei nyarat ki fogja bírni, de jövőre újra töltetni kell, mert el fog belőle szivárogni a gáz. Azt is mondta, hogy baromi sok helyen el tud szökni a gáz, úgyhogy nem érdemes a keresgéléssel foglalkozni. :D

Ja. Ennyi erővel be is lehetne zúzni az egész kocsit, hiszen mennyi minden el fog még rajta romlani. Ugye ezt nem Posta Janiék mondták neked?

Link to comment
Megosztás:

Feltöltettem a klímát, és most újra csendesen üzemel, és jó hideg levegőt fúj. :D Viszont a klímás elkeserített, mert azt mondta, hogy mivel ilyen idős a kocsi (8 éves) az idei nyarat ki fogja bírni, de jövőre újra töltetni kell, mert el fog belőle szivárogni a gáz. Azt is mondta, hogy baromi sok helyen el tud szökni a gáz, úgyhogy nem érdemes a keresgéléssel foglalkozni. :D

Ja. Ennyi erővel be is lehetne zúzni az egész kocsit, hiszen mennyi minden el fog még rajta romlani. Ugye ezt nem Posta Janiék mondták neked?

Tudtok Debrecenben valami jól dolgozó,megbízható stb... klímást?Mennyi volt a művelet?

Lassan nekem is fel kell töltetni,már nem fúj annyira hideget .

Link to comment
Megosztás:

Tudtok Debrecenben valami jól dolgozó,megbízható stb... klímást?Mennyi volt a művelet?

Lassan nekem is fel kell töltetni,már nem fúj annyira hideget .

Posta János . A Köntösgátsoron dolgozik, abban az udvarban, ahol egy autókereskedés is van. Fél Debrecen oda hordja az autóját.Hogy a másik fele hova, azt nem tudom. Én több mindent csináltattam vele, így a töltésre külön nem emlékszem. Talán 8-9e Ft. Rengeteg bontott alkatrésze van a fűtés-hűtéshez.

Link to comment
Megosztás:

Posta János . A Köntösgátsoron dolgozik, abban az udvarban, ahol egy autókereskedés is van. Fél Debrecen oda hordja az autóját.Hogy a másik fele hova, azt nem tudom. Én több mindent csináltattam vele, így a töltésre külön nem emlékszem. Talán 8-9e Ft. Rengeteg bontott alkatrésze van a fűtés-hűtéshez.

Köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Tudtok Debrecenben valami jól dolgozó,megbízható stb... klímást?Mennyi volt a művelet?

Lassan nekem is fel kell töltetni,már nem fúj annyira hideget .

Én az Óvoda utcára vittem tavaly. Asszem3-4e körül volt a feltöltés, ezért sokallom a8-9e-t.

Még meg is festette a gyerek a gázt, hogy két hét múlva uv lámpával kiderítse hol folyik.

Ja, és ezt ingyér...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.