Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet bugyuta kérdés, de minden évben fel kell tölteni a klímát?

Tavaly vettem a kocsit 10 évesen egy öreg bácsitól, ők nem használták...ezért fel is töltettem...tavaly szuperül működött...most bekapcsoltam (volna) a nagyobb melegben, erre semmi hideg....most ezt minden évben tölteni kell vagy valami más gebasz lehet?

Köszi a választ mindenkinek!

Helló,

nekem a klímás azt mondta hogy kb 2 évente kell, mert valamennyi mindig távozik a rendszerből. Tavaly töltettem, idén már többször használtam s ugyan olyan hideget fúj mint tavaly.

Télen illetve havonta 1-2x érdemes bekapcsolni átjáratni a gázt a rendszerben, így a benne lévő olaj keni a tömítéseket is!

Link to comment
Megosztás:

Azt hallottam, hogy a G Astrában gyakori, hogy a klímából szökik a cucc és valami tömítés történetet kell cserélni....Tavaly szuperül működött, nem használtuk sokat, de most semmi hideget nem fúj...valahol elszökhet a gáz?

Nekem azt mondta a klímás,hogy évente kb.20% szökik el a gázból.Tavaly én sem csináltattam vele semmit.Akkor jó hideget fújt.Most töltettem fel meg tisztítattam,mert nem volt az igazi.600 gramm gáz helyett 180 volt benne.Valami szelepet is kicseréltek benne,mert ott szivárgott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet bugyuta kérdés, de minden évben fel kell tölteni a klímát?

Tavaly vettem a kocsit 10 évesen egy öreg bácsitól, ők nem használták...ezért fel is töltettem...tavaly szuperül működött...most bekapcsoltam (volna) a nagyobb melegben, erre semmi hideg....most ezt minden évben tölteni kell vagy valami más gebasz lehet?

Köszi a választ mindenkinek!

Ott valamit elnéztek, mert annak több évet ki kellene bírni. Nekem 7.5 éves a kocsim, és gyári gázzal megy.

Helló,

nekem a klímás azt mondta hogy kb 2 évente kell, mert valamennyi mindig távozik a rendszerből. Tavaly töltettem, idén már többször használtam s ugyan olyan hideget fúj mint tavaly.

Télen illetve havonta 1-2x érdemes bekapcsolni átjáratni a gázt a rendszerben, így a benne lévő olaj keni a tömítéseket is!

Azért nemár, hogy 2 évente, a klímás ne belőled akarjon megélni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta a klímás,hogy évente kb.20% szökik el a gázból.Tavaly én sem csináltattam vele semmit.Akkor jó hideget fújt.Most töltettem fel meg tisztítattam,mert nem volt az igazi.600 gramm gáz helyett 180 volt benne.Valami szelepet is kicseréltek benne,mert ott szivárgott.

Akkor nekem:

2. év: 80%

3. év: 64%

4. év: 51.2%

5. év: 40,96%

6. év: 32,77%

7. év: 26,21%

De még mindig 8 fokos levegőt fúj. :)

Link to comment
Megosztás:

Ott valamit elnéztek, mert annak több évet ki kellene bírni. Nekem 7.5 éves a kocsim, és gyári gázzal megy.

Azért nemár, hogy 2 évente, a klímás ne belőled akarjon megélni. ;)

Majd jövőre kiderül hogy kell e vinni. Nem tudom előző tulaj mikor töltette de elég gyenge volt már. Majd megássuk a vak is ezt mondta ;)

Link to comment
Megosztás:

2 év alatt? Rólam 4 nap alatt legombolt 77 ezret a klímás... igaz előtte 6 évig hozzá sem nyúltam a klímához...

Persze ha úgy nézem, akkor én is 4 nap (4 alkalom) alatt fizettem ki.

És ha figyelembe veszem, hogy évente megyek 8e km-t. Ebből max 1500 km amikor kell klíma.... akkor kijön és két év alatt ment rá ennyi....

akkor 3000 km - > 92e Ft = 30 Ft/km

Az üzemanyag költség 30 Ft alatt van. Tehát többe kerül a klíma mint a benzin! :D :D :D

Jó hülye számítás, de ugyanakkor érdekes is.....

Link to comment
Megosztás:

A száritószűrőt és a kondenzátort pár évente illik cserélni, legalábbis úgy tudom. Az én vasamban sem volt még cserélve, csak a klímahűtő, az is az előző tulajnál (5-6 éve). Nekem megint csak hörög a klíma, pedig én is tavaly töltettem újra, 12-ért. Itt az ideje kicserélni őket, kompletten olyan 40-50 körül lesz...

Ééés igen, tudom hogy ez Astra oldal- de vas, vas... :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók !

A 2002-es 1.6 8v G astrámnál keresem a klíma kondenz víz elvezető csövet. Vissza olvasva ítrák ,hogy a tűzfal közepe táján alul van . Találtam ott egy gumi szerű pipa akakú alktrészt , melynek a vége + alakú bevágással végződik ,ez lenne az ? Dróttal meg lehet "piszkálni" ?

A választ előre is köszönöm ! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók !

A 2002-es 1.6 8v G astrámnál keresem a klíma kondenz víz elvezető csövet. Vissza olvasva ítrák ,hogy a tűzfal közepe táján alul van . Találtam ott egy gumi szerű pipa akakú alktrészt , melynek a vége + alakú bevágással végződik ,ez lenne az ? Dróttal meg lehet "piszkálni" ?

A választ előre is köszönöm ! :huh:

Szia, igen az lesz az.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi !

Dróttal meg lehet "piszkálni" ? A klíma hűtőm koszosnak tünik közelről szemügyre véve , ezen lehet házilag is segíteni ? Amúgy működik a klímám ,csak haloványnak érzem az erjét .

:icon10:

Elméletileg egy vékony dróttal megtudod piszkálni hogy ne legyen eltömődve. A klíma tisztasága nem függ össze az erejével, ha úgy érzed nem hűt rendesen akkor kevés lehet benne a gáz, klímáshoz kell elmenni töltésre. Hűtőt amúgy lehet pucolni magasnyomású vízzel, bogarakat leszedi róla.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

OK ! :hiya:

Esetleg tud valaki Debrecen vonzáskörzetében korrekt klímaszervízet ?

Ha csak tölteni kell,akkor Dóka Laci is megfelelő, Mikepércsi úton kifelé vezető oldalon, a Mol kút után,a kipufogós mellett.

Ő csinál javítást,felújítást is (klímakompresszor,stb), de nagyon túlvállalja magát egy ideje, ha ott kell hagyni az autót,akkor nem bíznám rá.

Posta János, Köntösgátsor, ő régi motoros,precízen dolgozik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam klímásnál, töltettem gázt mert nagyon kevés volt ben. Nyomásprobázták mindent csináltak de nem működik továbra sem.

Megnézték:

-biztosíték elcsattamnvan az utastérbe (kicserélte)

-utánna sem működött úgy, hogy direktbe kötötte. (Elvilegna nyomáskapcsolót tesztelte)

-és a legrosszabb, hogy bekapcsolás után kap feszűltséget a kompresszor de nem műkődik!

Azt mondta a mágnestekersz lesz a baj! Leégett

Kérdésem. A 36ezer mindenestűl sok vagy kevés a javításért? Vagy reális!?

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg egy vékony dróttal megtudod piszkálni hogy ne legyen eltömődve. A klíma tisztasága nem függ össze az erejével, ha úgy érzed nem hűt rendesen akkor kevés lehet benne a gáz, klímáshoz kell elmenni töltésre. Hűtőt amúgy lehet pucolni magasnyomású vízzel, bogarakat leszedi róla.

Szia!

"magasnyomású vízzel"

Én nem tenném...

Elhajlanak a lamellák és nem lesz hűtésed... (slaggal óvatosan lehet mosni)

Üdv. Tomi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam klímásnál, töltettem gázt mert nagyon kevés volt ben. Nyomásprobázták mindent csináltak de nem működik továbra sem.

Megnézték:

-biztosíték elcsattamnvan az utastérbe (kicserélte)

-utánna sem működött úgy, hogy direktbe kötötte. (Elvilegna nyomáskapcsolót tesztelte)

-és a legrosszabb, hogy bekapcsolás után kap feszűltséget a kompresszor de nem műkődik!

Azt mondta a mágnestekersz lesz a baj! Leégett

Kérdésem. A 36ezer mindenestűl sok vagy kevés a javításért? Vagy reális!?

Szia! Ha csinaltatod akkor max 5 ezret adj erte. Ha magad csinalod akkor 100-200ft a hobiztositek ami megszakadt!!! Ha gyari benne a tekercs akkor nem kell cserelni. Ha raersz hetvegeig akkor tudok kepeket kuldeni! En magamnak csinaltam.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ha csinaltatod akkor max 5 ezret adj erte. Ha magad csinalod akkor 100-200ft a hobiztositek ami megszakadt!!! Ha gyari benne a tekercs akkor nem kell cserelni. Ha raersz hetvegeig akkor tudok kepeket kuldeni! En magamnak csinaltam.

Szia!

Erre én is gondoltam már. Ezért kérdeztem itt rá! :)

Olvasgattam, kiváncsi voltam ezzel a témával kapcsolatban is. És tádámm :)

Elvileg gyári, bár a hűtő és a venti új. 4 éve van nálam a kocsi.

És attól lehet, hogy a biztosíték kivolt csapva!? :( vagy lehet, másé volt 7.5A volt benne!

Várom a képeket köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Szia!

"magasnyomású vízzel"

Én nem tenném...

Elhajlanak a lamellák és nem lesz hűtésed... (slaggal óvatosan lehet mosni)

Üdv. Tomi

Szia,

nem azt mondtam hogy 5cm-re kell tartani a pisztolyt a hűtőtől, természetesen megfelelő távolságban, úgy nem lesz baja semminek sem.

Egy sima slagos mosás nem tudom mennyi retket vinne ki belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Erre én is gondoltam már. Ezért kérdeztem itt rá! :)

Olvasgattam, kiváncsi voltam ezzel a témával kapcsolatban is. És tádámm :)

Elvileg gyári, bár a hűtő és a venti új. 4 éve van nálam a kocsi.

És attól lehet, hogy a biztosíték kivolt csapva!? :( vagy lehet, másé volt 7.5A volt benne!

Várom a képeket köszönöm a segítséget

Szia!

Megvannak a képek:

DSCF0505_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF0506_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF0507_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF0508_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A tekercs hátulján egy kis műanyag lapka fedi a hőbiztosítékot.

A két oldalán a kis fém kapocs lepattintható a lábakról. Ezután lehet berakni az új elemet, és visszanyomni a fém kapcsokat.

A kompresszorhoz pedig hozzáférni ha van egy akna és egy segítő kéz. Ékszíjat le kell szedni. Eztuán a kompresszort leszedni a tartó konzolról.

A tartó konzolt is le kell szedni, hogy el tudd forgatni annyira a kompresszort, hogy az elejéhez hozzáférj.

Ott pedig zéger gyűrűk vannak. A megfelelőt kipattintva lejön a tekercs!

Ha nem akarod magadnak csinálni, akkor Dunaújvárosban van egy klímás aki 5000 Ft-ot mondott a javításra!

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Megvannak a képek:

DSCF0505_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF0506_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF0507_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF0508_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A tekercs hátulján egy kis műanyag lapka fedi a hőbiztosítékot.

A két oldalán a kis fém kapocs lepattintható a lábakról. Ezután lehet berakni az új elemet, és visszanyomni a fém kapcsokat.

A kompresszorhoz pedig hozzáférni ha van egy akna és egy segítő kéz. Ékszíjat le kell szedni. Eztuán a kompresszort leszedni a tartó konzolról.

A tartó konzolt is le kell szedni, hogy el tudd forgatni annyira a kompresszort, hogy az elejéhez hozzáférj.

Ott pedig zéger gyűrűk vannak. A megfelelőt kipattintva lejön a tekercs!

Ha nem akarod magadnak csinálni, akkor Dunaújvárosban van egy klímás aki 5000 Ft-ot mondott a javításra!

De nyagy vagy. :) Köszönöm szépen a képekkel illusztrált leírást.

Mivel székesfehérvári vagyok és még sajnos panekben lakom így lehet jobb lenne nekem a Dunaújvárosi klímás. (Vésztartaléknak) :)

Milyen fajta hőbiztosíték kell?

Megtudod adnima Dunaújvárosi klímás elérhetóségét?

Egy autó klíma gyártó cégnél dolgozom! Tegnap megmértem egy gyári tekercset annak 4ohm volt az ellenállása. Az enyémnek meg 11,5megaohm. Sajnos aználtalunk gyártott klímák másmkocsiba mennek. :(:( Fiat,Ford,citroen,volvo, jaguar, tata.. És nemsokara GM.... :( :(

Link to comment
Megosztás:

De nyagy vagy. :) Köszönöm szépen a képekkel illusztrált leírást.

Mivel székesfehérvári vagyok és még sajnos panekben lakom így lehet jobb lenne nekem a Dunaújvárosi klímás. (Vésztartaléknak) :)

Milyen fajta hőbiztosíték kell?

Megtudod adnima Dunaújvárosi klímás elérhetóségét?

Egy autó klíma gyártó cégnél dolgozom! Tegnap megmértem egy gyári tekercset annak 4ohm volt az ellenállása. Az enyémnek meg 11,5megaohm. Sajnos aználtalunk gyártott klímák másmkocsiba mennek. :(:( Fiat,Ford,citroen,volvo, jaguar, tata.. És nemsokara GM.... :( :(

Szia! Sajnos az értékét nem tudom, a biztosítéknak. Esetleg a beszerelt tekercsemet meg tudom mérni holnap, hogy annak mekkora az ellenállása, és a szakadtét is.

A klímás elérhetősége:

Dunaújváros, Szilárd Leó u. 3. (Északi ipari park)

20/937-6011

Mondd neki, hogy messziről jössz, és akkor úgy ad időpontot, hogy egyből nekiáll, és megvárhatod.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.