Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

MOst ,hogy már igy ujra bele lehet szólni a nagyok dolgába, bele is szolnék.

Szerintem nekem van az egyiklegidösebb Gastrám itt.

Volt már vele elég gond, de az nem ide tartozik, de most a klimám halt meg.

Csak hogy fel legyetek készülve rá...

"Opel betegség", mint pár klimás, és bontós mondta.

A hűtő kilyukad. Mivel elég szép nagy nyomások uralkodnak a rendszerben, így nem nagyon forrasztgatják, meg állítólag zat mondják, h szétrohad. Mondjuk alu.

De bontóba ne vegyetek. olyan 30 körül van, de gondolom az sem fogja sokáig bírni.

A bárdinál nekem 24 körül hoznak újat. Igaz nem gyári. de legalább új.

CSak azt tudnám, hogy miért kell egy amugy sem tökéletes német autóba miért kell francia alkatrészt betenni...

Nem elkiabálandó....még 3 hónap és kilenc lesz a drága....eredeti klíma hűtővel..:rolleyes: remélem addig kibirja, mert inkább a kocsit cserélném fiatalabra, mint a hűtőt <_<

Épp ma volt a napja, hogy kitarakarítottam, mint az utóbbi 3 évben minden tavasszal...klíma ventillátor le, slaggal pedig kicsapattam belőle(SZERK: "a klímahűtőből") a döglött bogarakat fű és egyéb maradványokat, így nincs ami a nedvességet ott tartsa és megőrizné rajta tehát nem tud elkorrodálni...a pollenszűrőt is kipucoltam..kompresszorral...most már csak egy sál meg egy sapka kell a gépbe a fényvisszaverő mellény mellé ;)

Link to comment
Megosztás:

Hol van az elpárologtató? A pollenszűröt nem csrélni kell?

Elvileg a pollenszűrő mögött van közvetlenül a párologtató vagy klímatest vagy akárhogy is hívják, ha erre gondolsz QP. De azt csak úgy egyszerűen ki lehet szedni? Vagy te nem szedted ki slaggoláshoz?

Link to comment
Megosztás:

Jogos a 2 pont kissé fáradt voltam így elírtam ;) a klíma hűtőről van szó természetesen, mert az szokott meghalni, kilyukadni, de ha néha az ember kicsapatja rendesen a ventillátor mögött is, akkor sokáig nem lesz vele gond..én kb 3 éve takarítottam ki először...meglepődtem micsoda mennyiségű kosz jött ki belőle...bogár, levél, sár...ha az ott marad, szerintem már lehet 2 éve ki kellett volna cserélnem...de így még mindíg ok (kopp-kopp <_<)

A pollenszűrőt pedig 2évente vagy 30ekm után kell cserélni...de ha vki megnézte már hogy néz ki pl őszi lombhullás vagy a fák virázágzása után, főleg ha fa alatt parkolsz vele, akkor meglepődött kellően..tele van szeméttel....ezért szoktam ősszel is és tavasszal avagy nyár elején kivenni és kifúvatni levegővel, majd amikor kell cserélni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanaz a gond jelentkezett, mint bszemethy-nél. Ha a klímát bekapcsolom, a ventillátor elindul, majd megáll. És aztán folyamatosan ezt ismétli. Érdekes, hogy az évjárat, és a típus is egyezik az övével. Ezek szerint akkor rossz napjuk volt a gyárban... Ezt az Uhuhu által említett ellenállást villamosági, vagy klíma szerelővel nézessem meg ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem is klíma problémám van. Elvittem az autómat egy klímáshoz, hogy minden rendben legyen nyár előtt.(Működött a klímám, csak szerintem nem kellő hűtési intenzitással).A klímás lefejtette a gázt a rendszerből, 100g-ot talált benne.(7 év alatt nem járt az autó klímásnál.) Ezután nyomás próbázta a rendszert, minden rendben volt, nem talált szivárgást. Átöblítette nitrogénnel, majd feltöltötte az előírt talán 600g mennyiségű gázzal. A szerelő szerint nála jól működött a klíma, de miután én elhoztam tőle, az első meleg napon bekapcsoltam, elindult a kompresszor (behúzott a kuplung rendesen), de a ventillátorom nem indult el, és a kompresszor is lekapcsolt kb. 15 mp. múlva. Hűtőmodul vezérlőt már kicseréltem, de az újjal is hasonló a probléma. Túl töltötték volna a rendszert és túl nagy a nyomás benne? Biztosítékok rendben, vezetékek nem szakadtak.Már nem tudom mitévő legyek, a klímás húzogatja a vállát, pedig 16EFt-ba került ez az átvizsgálás+hűtőmodul ára. Tud valaki valami megoldást? Köszönöm a válaszokat előre is! Amúgy van egy hűtőmodulom eladó, ha valakit érdekel. http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=58937buy_41550.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanaz a gond jelentkezett, mint bszemethy-nél. Ha a klímát bekapcsolom, a ventillátor elindul, majd megáll. És aztán folyamatosan ezt ismétli. Érdekes, hogy az évjárat, és a típus is egyezik az övével. Ezek szerint akkor rossz napjuk volt a gyárban... Ezt az Uhuhu által említett ellenállást villamosági, vagy klíma szerelővel nézessem meg ?

Inkább villamosságival, ha tényleg a fentiek miatt hülyül be a venti...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Az van, amit Uhuhu mondott. A hűtő ventillátor alsó részén van egy ellenállás, amiből az egyik elégett. Úgy néz ki, mint egy izzószál. A probléma csupán az, hogy új ilyen alkatrész állítólag nincs, csak egyben az egész ventillátor, motorral együtt. Így meg minimum 40 e Ft. Úgyhogy rohangáltam bontókba, de mivel két fajta is van (Behr és Delphi ) nem egyszerű beszerezni. Az egyik bontóban ígértek, hogy szereznek egyet, úgyhogy most donorra várok. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanaz a gond jelentkezett, mint bszemethy-nél. Ha a klímát bekapcsolom, a ventillátor elindul, majd megáll. És aztán folyamatosan ezt ismétli. Érdekes, hogy az évjárat, és a típus is egyezik az övével. Ezek szerint akkor rossz napjuk volt a gyárban... Ezt az Uhuhu által említett ellenállást villamosági, vagy klíma szerelővel nézessem meg ?

Ezt te magad is megnézheted, ha olyan a rendszered, mint az enyém...a klíma hűtőventillátorát leszeded és a műanyag alatt (rajta)találod a hűtő felé ezt az ellenállást..könnyen felismerhető, sajnos oda szokott begyűlni a már többször említett sár és egyéb lim-lom, ami tényleg tönkre teheti azt is...

Link to comment
Megosztás:

Nekem már csak egy ventim van, a hűtő mögött. Mindenesetre levettem, kiszedtem azt az ellenállást, ami nem áll másból, mint két darab spirál rugóból.Persze gondolom valami spéci darab, de semi extra. Az egyik a tövénél elégett, ezért nem volt kontakt, forrasztani meg ugye nem lehet, mert elolvadna az ón. Mivel sehol nem kaptam - még bontókban sem - ezért egy fél centivel megrövidítve ugyan a spirál végét rögzítettem a helyén. Persze előtte az égett részt eltávolítottam. És láss csodát, most minden működik. Hogy meddig, azt nem tudom. Az ellenállás - mivel kicsit rövidebb lett - kisebb lett, de a villamosságis ismerős szerint nem változott jelentősen. Remélem rendben lesz. De nem értem, hogy miért tesznek ilyen könnyen koszolódó, vizet, sós lét kapó helyre ilyen elektronikai kütyüt. Köszi a tanácsokat .

Link to comment
Megosztás:

Vki le tudná nekem fényképezni jó minőségben a klíma rendszerhez tartozó szürke matricát, ami a szélvédő alatti műanyagra van ragasztva vagy tudja vki hogy ilyet be lehet e szerezni és ha igen milyen áron? mert sajnos egyik nagytakarításnál meglöktem, majd később sikeresen elhagytam.

Tudna nekem ebben segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Vki le tudná nekem fényképezni jó minőségben a klíma rendszerhez tartozó szürke matricát, ami a szélvédő alatti műanyagra van ragasztva vagy tudja vki hogy ilyet be lehet e szerezni és ha igen milyen áron? mert sajnos egyik nagytakarításnál meglöktem, majd később sikeresen elhagytam.

Tudna nekem ebben segíteni?

http://picasaweb.google.com/bebida.opel/Ut...656188756596194

agressor26-ot tudom esetleg ajánlani vagy bontót. Újonnan külön ilyet sztem nem kapsz...

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint tévedtem... <_< Sztem érdemes akkor rendelni egy eredeti 600 grammos feliratút neked Qpack. Vannak asszem 700 grammosak is a 2003 utáni 1 hűtőventis modellekhez, az előzőm autóm már asszem 700-as feltöltésű volt... ha jól emlékszem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

THX uraim! örülök, hogy mindenki megvan a "régi motorosok" közűl :rolleyes:(most hogy újra írhatok mert nyílvános lett a fórum) megtekintem mennyibe fáj egy ilyen matrica, ha nagyon sok, akkor marad a nyomtatott és fóliázott verzió, hogy ne ázzon el...

Link to comment
Megosztás:

Sziaszztok!

Jelentem. kész a klimám!

Mit igértem referálok.

Meguszutam annyival, hogy a hűtöt kicseréltem. 23600 Ftért utángyártott újra. és 7900 ért a nagykörösi uton feltöltötték a srácok korekktül.

Kb ennyi volt az egész.

MOst lehet hűsölni..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Segítsetek ha tudtok!

A G-s astrámba bekapcsolom a klímát, a bekapcsoló gombban lévő izzó világít de semmi sem történik, nem esik vissza a fordulatszám nem fúj hideget.

Hozzá nemértőként lehúztam a klímaszivattyú csatlakozóját és rámértem de nem kap feszültséget.

Hol folytassam mit kell még megnéznem mi lehet még a hiba?

Ja a biztijét is megnéztem az is OK.

Várom tanácsaitokat

Előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

esetleg elillant a gáz a rendszerből. :rolleyes:

klímáshoz menj el vele. Amúgy ha nem is szükséges a klíma, azért havonta 1x be kell kapcsolni, hogy a gázzal együtt a benne lévő olaj is körbejárjon a rendszerben, így nem száradnak ki a tömítések, és tovább marad egészséges a rendszer elvileg. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.