Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Akkor lehet, hogy a keringtetett levegő hőmérsékletétől függ?

Tavaly télen éjszakás műszak után autó nyit, pöc-röff, fűtés ráteker. Mire kivakartuk az ablakokat és a tükröket (bár ez utóbbi is fűtött) a ráfagyott hó alól, a klíma nem tiltakozott. Az egész nem tartott 3-4 percnél tovább.

Persze az sem árt, ha a belsőlev.keringtetést is használjuk. Ezt a szélvédőfűtésnél aut. kikapcsolja a dög, de ki lehet játszani, csak nem kell pontosan a jelre állítani. Ja, nekem man. klímám van!

Külső hőmérsékletöl függ, Nekem télen be sem kapcsol.

A másik dolog a hőcserélő fagyvédelme.....

Link to comment
Megosztás:

Külső hőmérsékletöl függ, Nekem télen be sem kapcsol.

A másik dolog a hőcserélő fagyvédelme.....

A külső levegőtől csak úgy függ, hogy ahogy írtad..a hőcserélőn/elpárologtatón lévő lefagyagyás védő ha túl hideget érez akkor a klíma kuplungot kikapcsolja, de a külső hőmsérésklet méréstől nem függ, hacsak nem BC-s gépeknél...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Manuáli klimával kapcsolatban kérdeznék,hány fok az ami alatt be sem kapcsol?

És hogy olvastam valahol hogyha be is kapcsol akkor a levegö átirányitást csak az avlak jelü ikonra állitva lehetséges hogy menjen.?Vagy hogy is van ez pontosan?

Meg ha télen nem lehet bekapcsolni akkor hogy lehet havonként megjáratni?

Link to comment
Megosztás:

Manuáli klimával kapcsolatban kérdeznék,hány fok az ami alatt be sem kapcsol?

És hogy olvastam valahol hogyha be is kapcsol akkor a levegö átirányitást csak az avlak jelü ikonra állitva lehetséges hogy menjen.?Vagy hogy is van ez pontosan?

Meg ha télen nem lehet bekapcsolni akkor hogy lehet havonként megjáratni?

Én csak az elsőre tudom a választ: +4 fok.

Link to comment
Megosztás:

Manuál klímánál akkor lehet ugye meleg állásban is használni?

Mármint tekerő piros rész végén, ablak+felső beömlés, klíma ON aztán mehet neki?

+4fok és felette igen, amúgy nem fog behúzni a klíma kuplung. Gyújtás ráadásánál is világít az AC gombja de a klíma akkor se megy!

Link to comment
Megosztás:

+4fok és felette igen, amúgy nem fog behúzni a klíma kuplung. Gyújtás ráadásánál is világít az AC gombja de a klíma akkor se megy!

És ez a +4 fok az utastérben értendő? Most olvasgattam korábbi postokat ott írták, hogy ez a szenzor bent van, vagy nem?

Ugye a párátalanítás miatt érdekelne a dolog, meg most nézegetem, azt is írjátok havonta minimum 1x be kell nyomni.

Igaz nekem most lesz 2 hónapos a kocsi de eddig 1x ment csak klíma B)

Link to comment
Megosztás:

Nem, ez a külső hőmérséklet jeladó által mért hőmérséklet, párátlanítás: a használati útmutatóban is találsz hozzá segítséget de akkor a szélvédőre fújatod a meleg levegőt és a belső keringtetést is használhatod akár. Venti 2-3 fokozatban.

Link to comment
Megosztás:

Nem, ez a külső hőmérséklet jeladó által mért hőmérséklet, párátlanítás: a használati útmutatóban is találsz hozzá segítséget de akkor a szélvédőre fújatod a meleg levegőt és a belső keringtetést is használhatod akár. Venti 2-3 fokozatban.

De akkor ez is csak akkor igaz ha +4 fok felett van,ha alatta akkor magyarán mondva el sim indul a manuális klima,mégha a lámpa világit is az sem jelent semmit....

De akkor mi van télen a havonkénti bekapcsolással??????

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy a külső levegő hőmérséklet érzékelő (ami az első lökhárító alatt van) által mért hőmérséklet számít? Csak mert elvileg ez hogy hidegben nem engedi bekapcsolni, azért van hogy ne fagyjon le a klíma párologtató egysége (vagy mi), de sztem annak külön hőmérsékletérzékelője van, úgyhogy ha elég régóta jár már a motor és elég meleg a motortér akkor lehet érdemes lenne megpróbálni bekapcsolni akkor is ha odakint +4° alatt van... Azért gondolom ezt, mert anno a Cali klímája is így működött, pedig abban nem volt BC gyárilag, tehát nem volt külső hőmérséklet érzékelője sem, mégis tudta mikor van +4°C

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy a külső levegő hőmérséklet érzékelő (ami az első lökhárító alatt van) által mért hőmérséklet számít? Csak mert elvileg ez hogy hidegben nem engedi bekapcsolni, azért van hogy ne fagyjon le a klíma párologtató egysége (vagy mi), de sztem annak külön hőmérsékletérzékelője van, úgyhogy ha elég régóta jár már a motor és elég meleg a motortér akkor lehet érdemes lenne megpróbálni bekapcsolni akkor is ha odakint +4° alatt van... Azért gondolom ezt, mert anno a Cali klímája is így működött, pedig abban nem volt BC gyárilag, tehát nem volt külső hőmérséklet érzékelője sem, mégis tudta mikor van +4°C

A régi astrámban nekem sem volt BC, de külső hőmérsékletet azt mutatta a kijelzőn B)

Egyébként klima nélkül is szépen lefujja a párát, csak ne tekerd túl melegre és ne kapcsold be a belsőlevegő keringetést. így nekem kp fél perc alatt lenyomja a párát. Ha így is párásodik, akkor nézd meg a pollenszűrőt nem nedves e.

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy a külső levegő hőmérséklet érzékelő (ami az első lökhárító alatt van) által mért hőmérséklet számít? Csak mert elvileg ez hogy hidegben nem engedi bekapcsolni, azért van hogy ne fagyjon le a klíma párologtató egysége (vagy mi), de sztem annak külön hőmérsékletérzékelője van, úgyhogy ha elég régóta jár már a motor és elég meleg a motortér akkor lehet érdemes lenne megpróbálni bekapcsolni akkor is ha odakint +4° alatt van... Azért gondolom ezt, mert anno a Cali klímája is így működött, pedig abban nem volt BC gyárilag, tehát nem volt külső hőmérséklet érzékelője sem, mégis tudta mikor van +4°C

A corsamban digit klíma van a zafirában pedig manual. mindkettőnél használom a klímát, jó múltkor a minusz 10 körül is. Tuti nincs ilyen korlát, vagy ha van is, akkor sem a külső szenzor, mert lefagyni a belső hőcserélő tud. Mi köze annak a külső hőmérséklethez? A digit klíma ha nem ECO módban van a tudtom nélkül kapcsolgatja ki-be a klímát. elég ha 5 percig jár a motor, és nézem a klímakompresszort (y17dt és ez a hengerfej melett van) már látni is, és teljesen mindegy, hogy hány fok van. Nyáron egyértelmű, télen pedig a pára miatt.

Bár még nem bontottam szét a középkonzolt, úgy gondolom, hogy a külső hideg levegő először a fűtöradiátoron megy át, majd tovább a a klímára, így az nem tud lefagyni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Üdv mindenkinek!Érdeklődnék,hogy próbálkozott-e már valaki otthoni klímatisztítással?A neten olvasgattam ebben a témában,de inkább a szakműhelyeket javasolták.Nektek mik a tapasztalataitok,melyik eredményesebb a bűz ellen???

Jótanács, amivel Én is megjártam, de odafigyeléssel kell eljárni...

Ha megy a klíma, akkor megállás elött minimum 3-4 perccel klíma kikapcs, és ki kell szellőztetni, hogy a nedvesség ne rakodjon le, ami a baktériumok elszaporodásához vezet.

Én ilyen PREVENT klimatisztítót nézegettem, álítólag jobb mint a habos, mert ez nem árt meg pl a biztitáblának. Az enyim nemrég múlt 1 éves, de lehet tavasszal megjátszom, ártani nem árthat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!Érdeklődnék,hogy próbálkozott-e már valaki otthoni klímatisztítással?A neten olvasgattam ebben a témában,de inkább a szakműhelyeket javasolták.Nektek mik a tapasztalataitok,melyik eredményesebb a bűz ellen???

Én mindig otthon csinálom.Szerintem tök egyszerű fél óra alatt meg van,és még soha nem éreztem hogy büdös lenne. :blush: ,a lényeg az hogy nem kell sajnálni tőle az anyagot és a mellékelt kis csövet ameddig csak lehet bedugni a szellőző rácsokon.

Link to comment
Megosztás:

És mikor a a legjobb megcsinálni a tisztítást?

Tavasszal, légkondis időszak elött

Nyáron, légkondis időszakban

Vagy öszel, amikor már nem használjuk.(rendszeresen)

Szerintem nem az a lényeg,hogy mikor csinálod tavasz ,nyár ,vagy mittomén,hanem az hogy meg legyen csinálva évente legalább egyszer.és így tuti hogy nem lesz büdi.Amúgy én mindig nyár elején csinálom. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem az a lényeg,hogy mikor csinálod tavasz ,nyár ,vagy mittomén,hanem az hogy meg legyen csinálva évente legalább egyszer.és így tuti hogy nem lesz büdi.Amúgy én mindig nyár elején csinálom. :blush:

Értem.

Az enyim 1 éves, de amikor nem szelőztettem ki, már pár hónapos korában egyszer büdi volt, majd megállás előtti klimakikapcsal, majd ventifeltekeréssel mindig megoldottam...

De úgyis tavasszal időszerűvé válik a pollenszűrő cseréje, mert már a fehér szürő elég szürke, és amúgy is allergiás vagyok a fűre & fára, és pl. repceföld mellet ha lehúzott ablakkal mentem akkor folyt a könnyem...

Link to comment
Megosztás:

Én mindig otthon csinálom.Szerintem tök egyszerű fél óra alatt meg van,és még soha nem éreztem hogy büdös lenne. :blush: ,a lényeg az hogy nem kell sajnálni tőle az anyagot és a mellékelt kis csövet ameddig csak lehet bedugni a szellőző rácsokon.

Errőla típusról írtam, hogy 1x2x elmegy aztán csodálkozol hogy nem megy ez meg az...és kiderűl hogy a bizti táblára folyt a szellőző rendszerből az összeesett hab folyadéka és pl egy relét haza vágott...nálam a kürt relé halálozott el miatta...úgyhogy én azóta az előrébb belinkelt, de más márkájú anyagot használom teljes megelégedettséggel...csak el ne felejtse vki a pollenszűrőt kivenni mielőt csinálja, különben jön a szívás....

Link to comment
Megosztás:

Jótanács, amivel Én is megjártam, de odafigyeléssel kell eljárni...

Ha megy a klíma, akkor megállás elött minimum 3-4 perccel klíma kikapcs, és ki kell szellőztetni, hogy a nedvesség ne rakodjon le, ami a baktériumok elszaporodásához vezet.

Újkora óta így tettem,de most már közel 2 évesen van szaga,sajna.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.