Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

5-6e ft egy profi futóműállítás... nehogy már ilyenen spóroljatok... :lol:

többe kerül a feleslegesen elkoptatott gumi egy év alatt!

Egyszer megpróbáltam én iss házilag, 2 db egymás mellé illesztett, állítható pálcával mértük, de nem tökéletes, aztán utána próbálgatni, háát elég macerás.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Én hátra LIP-pet vettem, előre GM került, amit a Sachs gyárt. Arra is figyelj, hogy a B Omi gázos telókkal van szerelve. Igaz egy ismim előre az A omi sima olajos csillapítóit tette, bár erősen elleneztem. Ráadásul Td-be került, ami elég orrnehéz, és ott pláne fontos volna a jó teló.

Link to comment
Megosztás:

Én hátra LIP-pet vettem, előre GM került, amit a Sachs gyárt. Arra is figyelj, hogy a B Omi gázos telókkal van szerelve. Igaz egy ismim előre az A omi sima olajos csillapítóit tette, bár erősen elleneztem. Ráadásul Td-be került, ami elég orrnehéz, és ott pláne fontos volna a jó teló.

Az olajos meg a gázos között annyi különbség van, hogy a gázosban az olajon kívül védőgáz is van, ami megakadályozza az

olaj melegedésénél a habosodást, és ezáltal a csillapítási képesség csökkenését. Ezért a gázos jobban tolerálja a hosszabb

szarabb minőségű útfelületet, de amúgy "nagypapis-átlagos" használatban nem vennél észre különbséget ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudom. Pont ezért nem ajánlanám, a sima olajos telót Mo-ra, egy ilyen nehéz autóba, aminél elkel a csillapítás.

Értsd úgy, hogy az olajos is ellátja a dolgát, ha nem rallizol vele, vagy nem földesúton használod :lol:

Persze ajánlott a gázos, de ha valakinek pont az a párezer hiányzik, nem csinál nagy hülyeséget az olajossal sem ;)

Link to comment
Megosztás:

kérdés omi x20xew-hoz.Az amit töröltél, melyik daemon tools-szal használod?Mert nekem mindegyiknél eredeti lemezt kér a telepítés előtt bármire állítom... ;)

4.8 Daemonnal tessék egy Daemon Tools Lite v4.30.2 32/64 bit (magyar)

Figyelem! A program ingyenes változatában beépített DT SearchBar található. Magyarítása a csomagban található 1038.dll segítségével történik: ezt másoljuk át a telepített lang-programkönytárba.

teljes verzió

http://data.hu/get/1129088/daemon4302-lite.rar.html

Link to comment
Megosztás:

Hali

Tud valaki segíteni? hátsó lengőkart akarok cserélni, viszont mielőtt nekiállok felmérném a terepet. Szóval a féltengelyeket ,hogyan lehet kivenni? kell hozzá speckó szerszám? vagy van valami okosság amit tudni kell az egész cseréről?

ÜDv

DAni

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki segíteni? hátsó lengőkart akarok cserélni, viszont mielőtt nekiállok felmérném a terepet. Szóval a féltengelyeket ,hogyan lehet kivenni? kell hozzá speckó szerszám? vagy van valami okosság amit tudni kell az egész cseréről?

Nem kell hozzá semmi spéci. Ha jól emlékszem, a csavarok imbuszosak, amik körben rögzítik az agyra a féltengelyt.

Viszont valszeg nagyon keményen be vannak rohadva, nehéz menet lesz kiszedni azokat a csavarokat. Csak normális

szerszámmal állj neki, különben pillanatok alatt szét tudod nyírni a csavarfejeket.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hozzá semmi spéci. Ha jól emlékszem, a csavarok imbuszosak, amik körben rögzítik az agyra a féltengelyt.

Viszont valszeg nagyon keményen be vannak rohadva, nehéz menet lesz kiszedni azokat a csavarokat. Csak normális

szerszámmal állj neki, különben pillanatok alatt szét tudod nyírni a csavarfejeket.

Hja, nekem úgy be volt rohadva az egyik, hogy rá kellett hegeszteni egy anyát, hogy meg tudják indítani....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! kérdezném h nem e tudtok kombihoz bal első és két hátso hibátlan állapotu ajtot? ha sötétzöld metálban lennének akkor motorháztető is érdekelne. ezeket az elemeket kéne javitatnom, a motorháztetőt csak festetnem. ha sikerülne találnom olcsobban kijönnék és egy "szűz" ajto tovább is birja. köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami különleges trükkje a projektoros lámpák beállításának? Mert azt észrevettem, hogy nagyon sokat kell tekergetni az állítócsavarokat, hogy látható eredménye legyen, de az egyiket sehogy se tudtam beállítani, nagyon röviden a kocsi elé világít lefelé. Állítómotor tengelye a helyére be van akasztva, nem látok benne semmi hibát.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami különleges trükkje a projektoros lámpák beállításának? Mert azt észrevettem, hogy nagyon sokat kell tekergetni az állítócsavarokat, hogy látható eredménye legyen, de az egyiket sehogy se tudtam beállítani, nagyon röviden a kocsi elé világít lefelé. Állítómotor tengelye a helyére be van akasztva, nem látok benne semmi hibát.

valószínű szétesett az egyik állítómechanika. lámpa ki, és látni fogod, mit kell összerakni, nem lehetetlen ;)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

2001-es 3000 MV6 omega bontás kezdődik az autó nagyon szép állapotú.motor,váltó,17-es gyári felnik,szép belső(fekete,oldaltámaszos)lámpák első löksi

stb....06305557739

Pár képet kérhetnék a belsőről? Váltóra mennyit gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.