Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Meg let mia baja a klimámnak . Menet zárlatos volt a kopreszor tekercse ezér volt hogy néha nem kapcsolt vagy ha be is kapcsolt egy idő után megállt. Ha már a klimásnál volt az autó ki is fertötleniteték , kiváncsi leszek medig birja . Én már probálkoztam habal is meg a sprével is de egyik se vált be nálam.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Szasztok

megtudjátok mondani nekem hogy manuál klímásba átt lehet pakolni a digit klímát? nagy melló vagy mi az amit átt kell pakolni?

Szerintem ez a munka donorautó - melyben működik a digitklíma - nélkül kábé az esélytelen kategóriát súrolja.

Abból a vezérlőegységet (kezelőpanel, nyomógombok), hőmérséklet érzékelőket, plusz az összes szervomotort át kell pakolni, amik a fűtésboxban a levegőt ide-oda irányítják. Ezeket mind bekötni úgy, ahogy a donorautóban voltak.

Ha nem egyezik a manuálklímás, és a digitklímás fűtésbox, akkor akkor az egészet át kell cserélni.

Szerintem csak úgy alkatrészeket ne vegyél bontóból, kivéve ha pontosan tudod a listát az utolsó csavarig, hogy mi kell, mert ha egy apró küyüt nem ad oda a bontós, nem fogod tudni összerakni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a munka donorautó - melyben működik a digitklíma - nélkül kábé az esélytelen kategóriát súrolja.

Abból a vezérlőegységet (kezelőpanel, nyomógombok), hőmérséklet érzékelőket, plusz az összes szervomotort át kell pakolni, amik a fűtésboxban a levegőt ide-oda irányítják. Ezeket mind bekötni úgy, ahogy a donorautóban voltak.

Ha nem egyezik a manuálklímás, és a digitklímás fűtésbox, akkor akkor az egészet át kell cserélni.

Szerintem csak úgy alkatrészeket ne vegyél bontóból, kivéve ha pontosan tudod a listát az utolsó csavarig, hogy mi kell, mert ha egy apró küyüt nem ad oda a bontós, nem fogod tudni összerakni.

Donor autóból akarom áttrakni mert kell még pár más alkatrész hűtő lambdaszonda,szelepfedél pár kisebb alkatrész :D :D ,csak találtam egy digit klímás donort azért gondoltam ha már van rá lehetőségem megoldom így úgyis darabokra szedem az autót :) ,jobban jövök ki a donorral mintha megveszem az alkatrészeket külön.

Köszönöm a válaszodat.

Link to comment
Megosztás:

Donor autóból akarom áttrakni mert kell még pár más alkatrész hűtő lambdaszonda,szelepfedél pár kisebb alkatrész :D :D ,csak találtam egy digit klímás donort azért gondoltam ha már van rá lehetőségem megoldom így úgyis darabokra szedem az autót :) ,jobban jövök ki a donorral mintha megveszem az alkatrészeket külön.

Köszönöm a válaszodat.

Ha a műszeralat kiszereled, akkor meglátszik, mi a külömbség.

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn elvittem a fehérvári Norauto-hoz antibakteriális tisztításra a kocsit. Kíváncsi vagyok mennyi ideig lesz jó. Az eladókkal nem vagyok elégedett....

Azt tudom hogy nem túl aktívak,de mi volt a gond?Holnap megyek be a rendőrségre és gondoltam kinézek hozzájuk nincs e valami akció!

Vonószem projekt sikeres volt?Nem sűrgős,nekem ráér,csak érdeklődöm...

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom hogy nem túl aktívak,de mi volt a gond?Holnap megyek be a rendőrségre és gondoltam kinézek hozzájuk nincs e valami akció!

Vonószem projekt sikeres volt?Nem sűrgős,nekem ráér,csak érdeklődöm...

Hát kb a srác fapofával vitte fel a munkalapot, aztán meg nem szóltak mikor készen lett a kocsi, majdnem fél órával tovább voltam a boltban...

A vonószem project sikeresnek néz ki, a meneten kell még javítani. Hétfőn viszem, mert most szabin vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ma egyérdekes jelenségre lettem figyelmes mikor beültem a vectrába(1999. 1.6 benzines).

Lévén a forróság így egyből a kocsi elindítása után rákapcsoltam a manuális klímát.

Erre a motor fordulatszám 1000 RPM-ről 5 másodpercenként leesett 500 RPM-re majd visszaszabályzta magát 1000-re.

Amint a klímát kikapcsoltam a fordulatszám stabilan 1000 RPM-re állt be.

A klíma visszakapcsolásával a fordulatszám esés ismét jelentkezett, majd kb 2-3 perc után teljesen megszűnt.

Vlaki tapasztalta-e ezt a jelenséget? Mi okozhatja?

Link to comment
Megosztás:

Ma egyérdekes jelenségre lettem figyelmes mikor beültem a vectrába(1999. 1.6 benzines).

Lévén a forróság így egyből a kocsi elindítása után rákapcsoltam a manuális klímát.

Erre a motor fordulatszám 1000 RPM-ről 5 másodpercenként leesett 500 RPM-re majd visszaszabályzta magát 1000-re.

Amint a klímát kikapcsoltam a fordulatszám stabilan 1000 RPM-re állt be.

A klíma visszakapcsolásával a fordulatszám esés ismét jelentkezett, majd kb 2-3 perc után teljesen megszűnt.

Vlaki tapasztalta-e ezt a jelenséget? Mi okozhatja?

Nekem max 800-ig esik le, és szinte kivétel nélkül addig míg megy a szekunderlevegő-szívó (fúvó?)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Van ötletetek, hogy klímacső csatlakozás tömítéseket honnan tudnék beszerezni? Ez összesen 8 db - első ránézésre mezei - O gyűrűt jelent.

A színük viszont nem fekete, hanem narancssárgás pirosas.

Super Seal kft, Dichtomatik kft, Intramark kft, O-ring Kft vagy tőlem. MVQ anyagminőség ( silicon )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy igen érdekes problémával találkoztam az elmúlt két hétben:

Vectrám 2002-es évjáratú, 1.6 benzines, digit klímával felszerelt.

A klímának eddig az égvilágon semmi baja sem volt soha, azonban egyszer csak minden átmenet nélkül többször egymás után kikapcsolt. Amikor kikapcsoltam ő bekapcsolt, ezt többször ismételgetve. Aztán a hűtés hőmérsékletét nem Celsius hanem Fahrenheit fokban mutatja és működés közben rendszeresen kikapcsol. Az automata üzemmód mindössze 1-es fokozaton hűt és a szélvédő párátlanító is csak 1-es fokozatba kapcsol (holott normál működéskor mindkét üzemmód kb. 6-7. fokozatban kezd). Ez odáig fajult, hogy már be sem kapcsolt és kikapcsolt állapotban dőlt a meleg, mintha a fűtés maximumon menne.

Kiszedtem a műszerfalból a klíma kezelő szerkezetet, széthúztam a csatlakozókat majd újra összeraktam. Akkor egy rövid ideig tökéletesen működött (bár igaz, hogy továbbra is Fahrenheitben) aztán újra ugyanaz.

Találkozott már valaki esetleg hasonló hibával? A márkaszervíz tanácstalan, a magyarországi képviselet szintén. Szerintük kezelő egységet kellene cserélni.

Segítségeteket nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Egy igen érdekes problémával találkoztam az elmúlt két hétben:

Vectrám 2002-es évjáratú, 1.6 benzines, digit klímával felszerelt.

A klímának eddig az égvilágon semmi baja sem volt soha, azonban egyszer csak minden átmenet nélkül többször egymás után kikapcsolt. Amikor kikapcsoltam ő bekapcsolt, ezt többször ismételgetve. Aztán a hűtés hőmérsékletét nem Celsius hanem Fahrenheit fokban mutatja és működés közben rendszeresen kikapcsol. Az automata üzemmód mindössze 1-es fokozaton hűt és a szélvédő párátlanító is csak 1-es fokozatba kapcsol (holott normál működéskor mindkét üzemmód kb. 6-7. fokozatban kezd). Ez odáig fajult, hogy már be sem kapcsolt és kikapcsolt állapotban dőlt a meleg, mintha a fűtés maximumon menne.

Kiszedtem a műszerfalból a klíma kezelő szerkezetet, széthúztam a csatlakozókat majd újra összeraktam. Akkor egy rövid ideig tökéletesen működött (bár igaz, hogy továbbra is Fahrenheitben) aztán újra ugyanaz.

Találkozott már valaki esetleg hasonló hibával? A márkaszervíz tanácstalan, a magyarországi képviselet szintén. Szerintük kezelő egységet kellene cserélni.

Segítségeteket nagyon köszönöm!

Nekem is digit-es van, először ne kezelőpanelt cserélj, elöbb szerezz be egy elektronikus ventillátor szabályzót ()bal oldalt, gázpedál fölött van az elektronika...) próbára , mivel ez sem 2 ft-os tétel....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.Segíséget szeretnék kérni.A klímám a kompreszornál elengedi a gázt.Na most vagy felújítás vagy egy másik kompreszor?A felújítás 37.000 lenne,kompletten töltéssel együtt.Vagy vegyek egy bontottat?Ami meg zsákbamacska.Valakinek nincs esetleg elfekvőben egy kompreszor?Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Segíséget szeretnék kérni.A klímám a kompreszornál elengedi a gázt.Na most vagy felújítás vagy egy másik kompreszor?A felújítás 37.000 lenne,kompletten töltéssel együtt.Vagy vegyek egy bontottat?Ami meg zsákbamacska.Valakinek nincs esetleg elfekvőben egy kompreszor?Előre is köszi.

ha belefér a 37E a helyedben én biztos a felújítást választanám

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Segíséget szeretnék kérni.A klímám a kompreszornál elengedi a gázt.Na most vagy felújítás vagy egy másik kompreszor?A felújítás 37.000 lenne,kompletten töltéssel együtt.Vagy vegyek egy bontottat?Ami meg zsákbamacska.Valakinek nincs esetleg elfekvőben egy kompreszor?Előre is köszi.

A 37 ezer elég baráti ár, főleg hogy csak magában egy töltés 10 körül van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.