Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A történet ott kezdődik, hogy megvettem az autót, és ette az olajat!

Nem tudom, hogy milyen olaj volt benne, de most olajcserekor Mobil 1 5W-50-nel lett feltöltve, és már kb 6000km-t mentem a kocsival, nem mindig kímélve, és nem eszi az olajat! Úgy tűnik ez bevált, ezt szereti a motor(X18XE)! Most kb 80e km van a szöcskében! Az Ecotec motor mikortól kezdi el zabálni az olajat? Vagy nem mindeggyikre jellemző? Gondolom, sokat számít az olaj is?

A másik Astrámban(1.7td Isuzu '92) pedig Mobil S 10W-40 olajat használok már régóta, és ezzel is megvagyok elégedve!

Ezeket az olajakat Németben szoktam megvenni:

Mobil S 10W-40 5L: ~25 Euro(~6250Ft)

Mobil 1 5W-50 5L: ~50 Euro(~12500Ft)

Link to comment
Megosztás:

Cseke!

1.8-as ecotecre nem olyan mértékben jellemző az olajfogyasztás, mint az 1.6 ecotecre.

De mindenképpen az olajcsere intervallum végénél kezdi el enni az olajat jobban.

Majd figyelj rá, és cserélgesd az olajat 10e km-enként, ha jót akarsz a mocinak. :lol:

Az olajtól tényleg nagyon függ az olajfogyasztás mértéke, a másik ilyen tényező

pedig a jobbláb nehézsége. :)

Link to comment
Megosztás:

Cseke!

1.8-as ecotecre nem olyan mértékben jellemző az olajfogyasztás, mint az 1.6 ecotecre.

De mindenképpen az olajcsere intervallum végénél kezdi el enni az olajat jobban.

Majd figyelj rá, és cserélgesd az olajat 10e km-enként, ha jót akarsz a mocinak. :lol:

Az olajtól tényleg nagyon függ az olajfogyasztás mértéke, a másik ilyen tényező

pedig a jobbláb nehézsége. :)

Köszi a hasznos infót!

Metabond olajból melyiket ajánlanád az 1.8 Ecotec-hez és melyiket az 1.7 td Isuzuhoz! Mennyibe kerülne litere?

Üdv.:

Cseke

Link to comment
Megosztás:

néha én is szoktam járni Pécsen (szeptemberben biztos fogok)

Mikor, és miért?!

Csak nem rally?

Ui: Lehet, hogy hozhatsz majd egyhapsinak és nekem motorolajat!

(csakhogy legyen a hozzászólásomban motorolaj!) Eddig nekünk bevált, bár majd a cserénél többet láthatunk. Máris lesz két diesel-es tapasztalat! :wink:

Link to comment
Megosztás:

a kovetkezo erdekes kerdesem lenne:

valvoline 5w40-es olajbol az tescoban lehet kapni synpro nevut, ilyenrol azonban a valoline.com nem tud.

az aruhaz.totalcar.hu-n van 5w40 synpower 7990-ert (+ 875 ft-ert hazhoz szallitas) ez most ugyanaz lehet csak atneveztek (kb modellvaltas?) vagy van kulonbseg ezek kozott?

Link to comment
Megosztás:

Emberek. Biztos megtalálom a választ lentebb de nagyon lusta vagyok :oops: ezért megkérdezem,hogy a 16szelepes gsi-be (c20xe) milyen olajat ajánl az opel gyár? 5W40 vagy 10W40 esetleg 10W60 ?

Vannak ilyen longlife olajok amik 100x ezer km-t futott motorokba jók annak van előnye? Ha van melyik cég gyárt ilyen olajat? És hol lehet kapni?

Link to comment
Megosztás:

Most nem tudok mondani neked általam jó minőségűnek vélt 10W60-at... :)

Egyébként én is azzal járnék. :lol: De nyugtasson a tudat, hogy a versenygépben teljes mértékben meg vagyok elégedve a 10W40 teljesítésével, eddig ez a legjobb amit használhattam benne (Metabond Speed, ugye). :(

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogyne. ;)

Lágymányosi hídnál a budai oldalon van egy üzlet, oda be tudsz menni,

ez 7-17 között van nyitva hétköznap. De előtte mindenképpen nálam le

kell rendelni, csak akkor lesz ott. Vagy ha mondjuk este tudsz csak

jönni, akkor szólsz nekem jó előre, elhozom, és be tudsz ugrani érte

Budaörsre is. Vagy ha esetleg most talira kell, oda tudok vinni. :lol:

Postán is lehet, az kb. 1500Ft költség.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a talira nem tudok elmenni, mert akkor lesz a legénybúcsúm...

Kb. szept közepe környékén, oan 12. körül járok előreláthatólag pesten, csak még nem tudom, hogy nappal, vagy estébe nyúlóan, de a héten szólok, hogy kell e biztosra, aztán a többi már részletkérdés.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Valvoline Maxlife 10-40 vagy Valvoline Durablend 10-40 :?: :?:

A Maxi 2.100 Ft. /L Dura meg 6.600 ft / 5L

Azt mondta az eladó, hogy a Maxi az 100.000 km felett szokták ajánlani, mert adalékanyagokat tartalmaz .

Szóval melyiket válasszam :?: :?: :roll: :roll:

Az autómban 180.000 Km van.

Az enyémben Durablend van, és tökkéletes.Meg minden.Nem ezen szoktam spórolni, mert annyi pénzem nincs, de sztem elég a Durablend(Topguard) :wink:

Link to comment
Megosztás:

OFF

Mi lenne, ha Szemesen tartanád a legénybúcsút? Csajok ott is lesznek... :mrgreen: Egyébként sok boldogságot az ifjú párnak! :smt023

A haverok már leszerveztek itt valami móóókát (.) (.) bár nem mondták mi, de ismerem már őket ;)

Köszönöm szépen... ON

Nekem most topguard van, de meta lesz a köv... mármint metabond 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.