Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nekem is kopogott 10W40-el. Aztán 15W40-et raktam - és ugyanúgy kopog. Pedig pont azért tettem 15W40-et :lol: . Mindez Valvoline. Érdekes, mikor vettem nem kopogott ennyire :lol: Vajon mivel tuningolták fel? Bizti valami szar adalékkal... na de az enyémben a hajtókar kopog.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hajtókar kopog, akkor annak már mindegy mit raksz, akár lekvár is mehet bele... :lol:

Hát igen... de szerencsére csak alapjáraton. Már 30 ezer km-t megbírt igy, remélem még fog tartani. Amúgy ilyen esetben mit kell cserélni? Hajtókarcsapszeget, dugattyut? Vagy van még egyéb is itt? Nem láttam még szétszedve...

Link to comment
Megosztás:

Itt már teljes generál szükségeltetik, ami alaphangon cakkpakk elérheti a 150-200e huf-ot,

szal sztem érdemes keresni bontóban másik ilyen motort, ami jóval kevesebbet futott. :blink:

40-ért már normális állapotút lehet találni, minden sallangjával. :)

Es azt honnan tudod, hogy kevesebbet futott es jobb allapotban van a bontoban levo motor?

Link to comment
Megosztás:

Itt már teljes generál szükségeltetik, ami alaphangon cakkpakk elérheti a 150-200e huf-ot,

szal sztem érdemes keresni bontóban másik ilyen motort, ami jóval kevesebbet futott. :blink:

40-ért már normális állapotút lehet találni, minden sallangjával. :)

Igen ez így van.Én most a hengerfej ügy miatt amiben a hengerfej nem is volt ludas 70ezernél tartok.(a blokkban volt 0,17mm vetemedés)Csak hát ilyenkor a megbontás magával vonja 1-2 dolog cseréjét.

Bocsi egy kicsit OFF ez a hozzászolás!

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű ellenőrizni a motor állapotát... Le kell venni a hengerfejet, megmérni a hengerfalat,

ellenőrizni az illesztéseket, csapágyakat... Aki ért hozzá, megmondja mennyi km van benne,

és hogy volt használva. :blink:

Nem hiszem hogy él olyan bontós a világon aki arra a kérdésre hogy "levehetem a hengerfejet hogy megnézzem milyen állapotban van a motor",azt mondaná hogy persze,semmi akadálya.

És ha nincs jó állapotban vagy olyasmi mint a saját mocid,akkor összerakod és azt mondod köszi de marad. Az eddigi bontós tapasztalataim alapján nem hinném hogy ilyen lenne.:)(ha van valami span az persze más)

Link to comment
Megosztás:

Ez úgy működőképes, hogy mond egy állapotot a bontós a motorra, kifizeted, de visszavételi

garanciával. Aztán hengerfej le, ellenőriz, és ha nem stimmel az állapot a bontós szerintivel,

akkor pénz maradéktalanul visszafizet. :blink: Ha ezt a helyszínen elintézed, nem fog kötözködni,

meglátod. :)

De kanyarodjunk vissza az olajos témához...

Link to comment
Megosztás:

Holnap délelőtt hozzák a Metabondot házhoz :) :lol: Zsír!!!Remélem "ízletesebb" lesz a mocim számára,mint a benne lötykökődő Valvoline topguard...

Tavasszal még 5500-ért vettem ósánba 5L,igaz akcióban,de most szörnyülködve láttam,hogy 9500ft/5L :blink: a gazdaságos áruházban...Na köszönöm,de neeeeeeeem

A Meta ára meg épp a kettő között :)

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtatlak, az Opel 10W40 olaj is a fent említett eljárással készül, azért olyan olcsó. :)

Szerintem mosásra jó a tecsós is. :blink:

Egyetértek Ákival,szerintem abszolút jó az Opel olaj, nekem is 10W 40 van a kicsikémben,és ha kell 5ezrenként cserélem,ezen ne múljon...onnantól kezve pedig nincsenek előnyben az méregdrága "jól hangzik a neve" olajak...legalábbis szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Én is Opel olajat használtam évekig,és jó is volt...Viszont a legutóbbi adag nagyon szar volt,(az Opel beszállítót cserélt)ki is cseréltettem Metabondra!Alig futott kétezret,de úgy folyott ki mint a meleg pisi... :) A Metabond nemcsak jónevű,de jó is ,4lityi megállna neked 5600-ba!Gondolom az Opel félét se veszed sokkal olcsóbban..... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Racce!

Ha jó olajat használsz, nem kell 5-önként cserélgetni. Az Opel 10W40 nem ilyen. Motormosásra

viszont szerintem kitűnő, ahhoz elég olcsó. :blink:

Amúgy powerupnak igaza van, kicsit drágábban kapsz olyan olajat, ami össze sem hasonlítható

az Opel fajta minőségével. :) Megéri 1-2 ezret spórolni cserénként ( és ha 5-önként cseréled

az Opel olajad, akkor szarabbul is jössz ki)?

Link to comment
Megosztás:

Bár nagyon alap kérdés, de azért felteszem. A jobb olajakat mikor célszerű cserélni? Hány ezer km-enként? Nekem most Valvoline 10w40 van benne. Ami a használatot illeti: hétközben nagyon rövid távokat megyek, főleg melóba, ami odavissza 6km sincs. Néha bejön a képbe 1-2 út a városban, de ennyi. Hétvégén viszont rendesen megvan járatva, 150-200km belemegy országúton. Ilyen használattal elég, ha 8e km után lecserélem? Mert kb így tervezem a cserét, de igazából nemtudom, hogy ráér e később, vagy esetleg előbb kellene, vagy nincs semmi jelentősége...?!

Link to comment
Megosztás:

Ilyen felhasználás mellett maximum 10000km a csereperiódus, de azzal csak jót teszel a

motornak, ha kicsivel előbb cseréled. Persze az elhasználódás mértéke olajtól is függ, de

a Valvoline nem rossz olaj, használhatod nyugodtan addig.

Akinél van olajnyomásmérő, az azon is észreveheti az elhasználódást, mert üzemmeleg

állapotban pártized bárral kevesebb lesz a nyomása az új állapotához képest az olajnak.

Link to comment
Megosztás:

Nem nehéz. Pl. homasitában lehet kapni VDO típust, szondával együtt két éve 8500 volt az enyém.

Kell hozzá egy átalakítóelem, mert nem jó a szonda menete Opelhoz, de ilyet is lehet külön kapni.

Utána meg már csak be kell kábelezni (+,-,világítás,szonda).

Ja, és a szondán ott a gyári kapcsolójel is, szal a műszeregység lámpája eredeti funkciójában

működik tovább. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen felhasználás mellett maximum 10000km a csereperiódus, de azzal csak jót teszel a

motornak, ha kicsivel előbb cseréled. Persze az elhasználódás mértéke olajtól is függ, de

a Valvoline nem rossz olaj, használhatod nyugodtan addig.

Akinél van olajnyomásmérő, az azon is észreveheti az elhasználódást, mert üzemmeleg

állapotban pártized bárral kevesebb lesz a nyomása az új állapotához képest az olajnak.

Aha, köszi, akkor 8-10e km közé fogom belőni a cserét (addig még szerencsére van minimum 3-4e km vissza :blink:).

Olajnyomással kapcsolatban: van ugyebár ez az olaj visszajelző lámpa a műszerfalon... ennek hány másodperc után kell "elaludnia" beindítás után? Normális az, hogy most így télen tovább világít? Nyáron, melegben (de hidegindítás után) 1-2 mp után elaludt mindig, meleg motorral szinte azonnal (kevesebb mint 1mp, ez igaz most is ebben a hidegben természetesen, hiszen a motor/olaj meleg ilyenkor is használat közben :)), viszont most télen hidegindításkor olyan jó 3-4mp -ig világit a pilács. Bár inkább csak 3, igazából nem mértem le, csak ahogy emlékszem rá. Szóval mi a normális ezzel a visszajelző lámpionnal kapcsolatban?

Lehet, hogy már kérdeztem ezt régebben, de totál nem emlékszem rá, szori :)

Link to comment
Megosztás:

nekem egyenlőre megéri :) direkt azért cseréltük ki hama-hama az olajamat,mert szeretnék nagyon vigyázni erre a mocira....most akkor öntsem ki az Opel olajat, mert xar???? :blink:

tényleg érdekel a téma,mert olyan nagyon sok tapasztalatom nincs a z olajak terén,de nem hallottam még ilyen rosszakat az Opel olajról....én még most is azt mondom,hogy szerintem annál sokkal jobb, minthogy motormosásra használja az ember fia...persze mindenkinek megvan a véleménye :)

Link to comment
Megosztás:

Váltóolaj tekintetében van valakinek tapasztalata hogy milyet érdemes beletölteni?Ja és a mennyiség is kérdés lenne bár ezt az autósboltban(ahol majd venni fogom)biztosan meg tudják mondani.

Köszönöm előre is! :blink:

Váltóolajból csak a gyárit javaslom,1700Ft körül van literje,F-13-ba aszem nekem 1,7l kell,nem tom a tiéden milyen van,de abba is kb ennyi kell!

Próbált már egyik kartásunk Rowe váltóolajat,de a szuszogónál kiköpte,nem tetszett neki,szal csakis gyárit!

Link to comment
Megosztás:

Ha már a váltóolajnál tartunk,akkor kérdésem a következő:

Mostanában nehezen megy a váltás,különösen 0-1;1-2;2-1 fokozatokba.

Ez tudom hogy a tél beálltával normális dolog(hogy nehezebb berakni),de nekem nagyon nehezen veszi,amíg be nem melegszik a motor :blink:

Ha lecserélem a váltóolajat én is,akkor előreláthatólag jobb lesz a helyzet???

Ja és az enyémbe milyen kell,tudja valaki?

Az autó C14NZ és most volt 6éves,nem hiszem h lett volna cserélve benne...(1éve van nálam)

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.