Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

kivéve, ha tudsz intézni magadnak kedvezményt ;-)

szoktak adni, mert kell a forgalom

No jólvan, elmegyek a Startba inkább, úgyis kell olajszűrő is, akkormár inkább egyhelyen mindent, meg hátha mondanak valami okosat (esetleg az én autómhoz speciálisan vmi más olajat ajánlanak, stb).

Link to comment
Megosztás:

No jólvan, elmegyek a Startba inkább, úgyis kell olajszűrő is, akkormár inkább egyhelyen mindent, meg hátha mondanak valami okosat (esetleg az én autómhoz speciálisan vmi más olajat ajánlanak, stb).

Maxlife-ot fognak ajánlani ;-)

öreg motor, a Maxlife pedig pont abba való

talán jobb is neki, mint a durablend/topguard

arra figyelj, hogy abból is 10W40-est vegyél, tehát részszintetikust és ne ásványit

olajszűrő: Champion G102 (ha még jól emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

Ma megvásároltam a szervízanyagokat a gépbe a szűrőkért fizettem 3330ft-ot,(olaj,levegő,pollen), a 4L Valvoline 10W-40-ért pedig 5200ft!!!-ot.Azt hittem, hogy lehidalok.Persze pont most nincs pénzem egy másik kannára. :? Aztán minjá neki is látok olajat cserézni! :(

Link to comment
Megosztás:

Én is Opel olajat töltöttem bele, annak ellenére, hogy itt nem javasolják, dehát ez volt a helyi autósboltban akciósan ötezer-egykétszáz forintért az 5L-es kiszerelés. Olajcsere után zajosabb lett a motor, mint előtte volt, meg kicsit talán erőtlenebb is. Nem tudom, mi lehetett benne előtte, mert nemrég vettem az autót, de valami adalék tuti lehetett az olajban. A hidrotőkék is csattogtak szépen benne olajcsere után, de azt már abbahagyta azóta. A jövő héten mindenesetre kap egy kis Metabond C-t 8)

Link to comment
Megosztás:

Ez az az Opel olaj amire mondjátok mostanság nem túl jó minőségű ?

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=56855409

Ennyi pénzért sem éri meg ?

Sokan szidjuk, de tény és való, hogy némely mocitipusok nem tolerálják az Opelolaj minőségét.Ilyen az 1.6 16V-m is.6e. alatt elhasználódott+megevett belőle 1.5L-t, ami sok.A Valvoline 10W-40-ből az előírás szerint fogyott.

De viszont a 8V-s cartársak nem panaszkodnak rá.Szal ahány verda és moci, annyi tapasztalat.Ez van.ÉN NEM venném meg, magamnak.Még akciósan sem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én is Opel olajat töltöttem bele, annak ellenére, hogy itt nem javasolják, dehát ez volt a helyi autósboltban akciósan ötezer-egykétszáz forintért az 5L-es kiszerelés. Olajcsere után zajosabb lett a motor, mint előtte volt, meg kicsit talán erőtlenebb is. Nem tudom, mi lehetett benne előtte, mert nemrég vettem az autót, de valami adalék tuti lehetett az olajban. A hidrotőkék is csattogtak szépen benne olajcsere után, de azt már abbahagyta azóta. A jövő héten mindenesetre kap egy kis Metabond C-t 8)

Én a helyedben nem vacakolnék adalékkal egy eleve rosz olajba. Metabond vmi 7-8e/5L, nem hiszem, hogy a hatalmas árkülönbség földhöz vágna. :(

Szóval elég egy jó olaj is, az adalékkal ráérsz.

Persze, csak szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

No, az én verdám is megkapta a Valvoline 10W40-et, hát valahogy jobban is szereti :( Annyit vettem észre, hogy sokkal "bátrabban" indul álló helyzetből, mintha hamarabb felengedhetném a kuplungot, vagy nemtudom, de érezhetően magabiztosabban indul :lol: A régi olaj (szerintem fullszar, bár nem tudom milyen márka) ami volt benne, azzal olyat csinált, hogy induláskor 1ben nyomtam a gázt, és így "ugrált" az autó, tehát nem egyenletesen gyorsult, hanem néha megtorpant.. na az új olajjal ilyen még nemvolt, bár nemtudom, lehet e összefüggés, fura lenne, ha az olaj ilyet (is) befolyásolna... Arról nem is beszélve, hogy iszonyat sokat megevett a régi olajból 10e km-en, erre leszek a leginkább kiváncsi, hogy a mostaniból mikor kell utántöltenem.

Tényleg, mennyi is a leírás szerinti gyári érték? Tehát, 10e km-en mennyit "kell" megennie papír szerint? C14NZ

Más: adalékot érdemes használni Valvoline olajhoz? Ha igen, miket szabad megvenni?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, mennyi is a leírás szerinti gyári érték? Tehát, 10e km-en mennyit "kell" megennie papír szerint? C14NZ

Nekem semennyit sem evett Mobil1-ből 11e alatt. De vicc nélkül, végig a nívó pálca közepéig volt az olaj szint. Mondjuk nálam fél évente lát a moci 4000-es fordulatot. :(

Ha már itt vagyunk, nagyon úgy néz ki, h 1 év alatt nem fogok beletenni a gépbe 10ekm-ert. Metabond+adalék... Ilyenkor is le kell cserélni évente az olajat, vagy ez csak tévhit, és jó az tovább is?

Link to comment
Megosztás:

7 ezer kilométert mentem a Valvoline-al. Hát azért már nem olyan az állaga mint újan... . A színe nem változott, nem is evett egy cseppet sem, de hígabbnak tünik (igaz, télen volt a csere...), meg büdös(kipufogógázszagú). Sajna, lassan cserérett lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.