Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ma én is cseréltem olajt, mobilt castrolra (10W-40). Első benyomás 50 km után: nem füstöl. :( Mobillal eregette szépen, most nem látni semmit. Más a kipufogógáz szaga is. Majd meglássuk, hogy ezt is annyira fogja zabálni, mint a mobilt.

207000 km.-t mutatott az óra cserekor. (ezt csak magam miatt, hogy el ne felejtsem :lol: :lol:)

Link to comment
Megosztás:

De igen, de az 5-el sem volt semmi gondom és hidegen csendesebb is volt tőle anno, ja és a az 5w Q8 6000 ha elhozatalra kell és nem neki kell cserélni.

Nocsak, éppen erre voltam kíváncsi egypár hete kb. Írtam is az adatokat, hogy ennek az olajnak a melegoldali viszkozitása megegyezik a közönséges 10W40-el, hidegen viszont sokkal jobb, kevesebb ideig fog a motor kenés nélkül járni. Hosszú távon megéri, tisztább marad a motor, és 10 ezret gond nélkül elmegy dieselben, benzinesben még 15-öt is. Kíváncsi vagyok, mennyire eszi a te motorod? 10W-40-et, jobban, vagy kevésbé ette?

És láttam is, hogy a Mobil1 Supersyn 5W40 nagyon jó árban van, a többi fullszintetikushoz képest, de az a 7000 Ft/4 liter, ez csúcs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nocsak, éppen erre voltam kíváncsi egypár hete kb. Írtam is az adatokat, hogy ennek az olajnak a melegoldali viszkozitása megegyezik a közönséges 10W40-el, hidegen viszont sokkal jobb, kevesebb ideig fog a motor kenés nélkül járni. Hosszú távon megéri, tisztább marad a motor, és 10 ezret gond nélkül elmegy dieselben, benzinesben még 15-öt is. Kíváncsi vagyok, mennyire eszi a te motorod? 10W-40-et, jobban, vagy kevésbé ette?

És láttam is, hogy a Mobil1 Supersyn 5W40 nagyon jó árban van, a többi fullszintetikushoz képest, de az a 7000 Ft/4 liter, ez csúcs :lol:

Szia Adam1!

Én olajfogyit azóta veszek észre mióta van bödönöm, mivel én mindig max szintre töltöm most vettem csak észre, hogy fogyogat, eddig biztos a víz és a többi trutymó pótolta. A fogyás mértéke ha jól számoltam eddig 8ekm alatt 3 deci körül töltöttem rá, viszont a bödönnel nem tudom mennyit öntöttem ki én belőle eddig, mert az elején nagyon undorító lötty jött ki belőle, most már csak szinte víz egy olajfilmel a tetején. Ja és ez 10w40 castrol olaj, eddig egyszer volt benne 5w-s, de szerintem ott sem volt több a fogyás, hígulás aránya.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy az Isuzu motorba ez volt az első feltöltés :lol:

Néztem a honlapjukon, náluk a 15W40-es és a 20W50-es olaj is félszintetikus. (kivéve a 20W50 D).

azt hallottam, hogy hidegben nagyon jól indul az autó tőle, feltéve, ha jó az izzítás meg egyebek:D

Link to comment
Megosztás:

azt hallottam, hogy hidegben nagyon jól indul az autó tőle, feltéve, ha jó az izzítás meg egyebek:D

Sztem k.....ra nincs köze hozzá :lol:

Ennyi erővel ráfoghatjuk a gumiabroncsokra is, hogy jól indul tőlük a motor, feltéve ha jó az izzítás, meg egyebek :lol:

A 10W40-es Eneos egyébként "sűrűbb" hidegen és melegen is, mint a magnatec.

Link to comment
Megosztás:

biztos hogy nem tőle indul jol egy dízel :lol: miért megeszi hidegen? :lol:

inkább vele, de vannak sokkal fontosabb tényezők hidegindításhoz :(

akkor vele.... de hidegindításhoz mi? gázolaj ne legyen ratyi, motor kopottsága, izzító gyertya előmelegítési ideje és hőfoka, de az olaj is lényeges, mert ha ledermed neked biztos nehezebben forgatja át a gépet. én egy karbantartott autóra értettem, mert egy sz...r GM olaj télen, hááát tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

Sztem k.....ra nincs köze hozzá :lol:

Ennyi erővel ráfoghatjuk a gumiabroncsokra is, hogy jól indul tőlük a motor, feltéve ha jó az izzítás, meg egyebek :lol:

A 10W40-es Eneos egyébként "sűrűbb" hidegen és melegen is, mint a magnatec.

Hát annyival azért nem sűrűbb, hogy majdnem dupla annyit fizess érte. meg a dermedési pont is csak 2-3 C különbség. azt úgy értettem, hogy jó izzítás+egyebek, hogy ha ez adott azaz csak a motorolaj-t nézzük, akkor egy jobb olajjal könnyebben fog indulni -10-ben mint egy sz...al.

Link to comment
Megosztás:

Hát annyival azért nem sűrűbb, hogy majdnem dupla annyit fizess érte. meg a dermedési pont is csak 2-3 C különbség. azt úgy értettem, hogy jó izzítás+egyebek, hogy ha ez adott azaz csak a motorolaj-t nézzük, akkor egy jobb olajjal könnyebben fog indulni -10-ben mint egy sz...al.

van köze persze, de nem ez a legfontosabb... máshol viszont igen, de nem az indításnál.

az meg nem baj,hogy melegen sűrűbb sőt :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem azt írtam, hogy a magnatec rosszabb, csak egy lehetőség, hogy egy aránylag olcsóbb és szinte teljesen ugyanolyan tulajdonságú olajat vegyen az ember. a kérdésem az volt az elején, hogy ismeri e valaki ezt a márkát : Eneos és tapasztalat ha igen!

Link to comment
Megosztás:

én sem azt mondtam, hogy ez a legfontosabb, hanem ez is számít. mert egy 10W40es GM olajjal töltött motort nehezebben forgatja át hidegindításkor.

igen melegen(ben) a nagyobb viszkozitás a jobb. amúgy mi a legfontosabb, ha írtad, hogy van fontosabb is?

pl ha kopott a motor, akkor soha se fog beindulni akármilyen olaj van benne -20ban pl.

vagy hurka aksival se, de az se árt ha a porlasztók rendben vannak.

jó írtad, hogy karbantartot kocsi, de a kopás karbantartással is előfordul... illetve a szar aksi is.

Link to comment
Megosztás:

pl ha kopott a motor, akkor soha se fog beindulni akármilyen olaj van benne -20ban pl.

vagy hurka aksival se, de az se árt ha a porlasztók rendben vannak.

jó írtad, hogy karbantartot kocsi, de a kopás karbantartással is előfordul... illetve a szar aksi is.

szerintem most már nagyon eltértünk a témától. én arra akartam kitérni, hogy az olaj mennyire befolyásolja a hidegindítást (alapjában tökéletes autónál), kopott motor biztos nehezebben indul hiába van benn bármilyen oil ez tény. esetleg ha PROLONG van benn:D:D:D a porlasztó sem utolsó tudom:) de egy átlagos autónál számít hogy mivel kened.

Link to comment
Megosztás:

szerintem most már nagyon eltértünk a témától. én arra akartam kitérni, hogy az olaj mennyire befolyásolja a hidegindítást (alapjában tökéletes autónál), kopott motor biztos nehezebben indul hiába van benn bármilyen oil ez tény. esetleg ha PROLONG van benn:D:D:D a porlasztó sem utolsó tudom:) de egy átlagos autónál számít hogy mivel kened.

prolongot nem ismerem, de az ilyen adalékokat se kell leírni :lol:

mi használunk, igaz benyás a kocsi, de 6- 7 éves aksival is indul, pedig egy heti állás után annyit csinyált, hogy kattant egyet az önindító, majd 3órás töltés után ujra indult.

ha rossz lenne az az olaj amit mi használunk, adalékkal együtt,akkor már régebben meghalt volna az aksi, a dermedt olaj megtörése miatt...

alapjában rendbenlévő dízel mocinál már csak a gázolaj fontosabb a mociolajnál induláskor :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem most már nagyon eltértünk a témától. én arra akartam kitérni, hogy az olaj mennyire befolyásolja a hidegindítást (alapjában tökéletes autónál), kopott motor biztos nehezebben indul hiába van benn bármilyen oil ez tény. esetleg ha PROLONG van benn:D:D:D a porlasztó sem utolsó tudom:) de egy átlagos autónál számít hogy mivel kened.

Figyelj, a lenyeg, hogy mindig a belevalo olajat toltsd a motorba. Ez Isuzunal novelt kenokepessegu olaj: 5w40 vagy 10w40. A 15w40 szoba sem johet. Ha ezt szem elott tartod, nem lesz olyan hideginditasi gondod, ami a motorolajra visszavezetheto.

Innentol kezdve felesleges is arrol beszelni, hogy egy nem belevalo olaj milyen inditasi nehezsegeket okoz.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, a lenyeg, hogy mindig a belevalo olajat toltsd a motorba. Ez Isuzunal novelt kenokepessegu olaj: 5w40 vagy 10w40. A 15w40 szoba sem johet. Ha ezt szem elott tartod, nem lesz olyan hideginditasi gondod, ami a motorolajra visszavezetheto.

Innentol kezdve felesleges is arrol beszelni, hogy egy nem belevalo olaj milyen inditasi nehezsegeket okoz.

rendben. én 10W40es-t használok mindig az isuzumhoz, két olajcsere között max 2 decit kell után töltenem, de lehet sokat mondok. szal a moci remélhetőleg nincs oda. de amikor tél elején GM olaj volt benn kicsit nehezebben indult mint most a Valvoline-al, pedig 10W40es mind a kettő.

Link to comment
Megosztás:

prolongot nem ismerem, de az ilyen adalékokat se kell leírni :lol:

mi használunk, igaz benyás a kocsi, de 6- 7 éves aksival is indul, pedig egy heti állás után annyit csinyált, hogy kattant egyet az önindító, majd 3órás töltés után ujra indult.

ha rossz lenne az az olaj amit mi használunk, adalékkal együtt,akkor már régebben meghalt volna az aksi, a dermedt olaj megtörése miatt...

alapjában rendbenlévő dízel mocinál már csak a gázolaj fontosabb a mociolajnál induláskor :lol:

NEm ismered a prolongot??? Tesség---->

remélem meggyőző:::S:S:S:S:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.