Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

vajon mennyi lehet a homerseklet kulonbseg egy uzemmeleg, es mozgasban levo auto eseteben, a motorolaj, es "szelvedett" helyen az olajtekno kulso feluleten? mennyiben befolyasolhatja a kulso feluleten a mert homersekletet a kulso homerseklet, illetve a menetszel?

az olaj elhasznalodasat milyen elven lehetseges merni, ellenallas? hiszen egyes autokban nincs eloirt intervallum, hanem jelez ha az olaj elhasznalodott.

Link to comment
Megosztás:

az olaj elhasznalodasat milyen elven lehetseges merni, ellenallas? hiszen egyes autokban nincs eloirt intervallum, hanem jelez ha az olaj elhasznalodott.

Az olaj elhasználódását csak bonyolult és drága laboratóriumi eszközökkel lehet mérni. Azok az egyes autók szerintem csak a motor fordulatok számából következtet. Esetleg még figyelembe vesz olyan dolgokat hogy mindenzt milyen motorhőmérséklet mellett tette meg, mennyi üzemanyagot fogyasztott el ezalatt stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

vajon mennyi lehet a homerseklet kulonbseg egy uzemmeleg, es mozgasban levo auto eseteben, a motorolaj, es "szelvedett" helyen az olajtekno kulso feluleten? mennyiben befolyasolhatja a kulso feluleten a mert homersekletet a kulso homerseklet, illetve a menetszel?

az olaj elhasznalodasat milyen elven lehetseges merni, ellenallas? hiszen egyes autokban nincs eloirt intervallum, hanem jelez ha az olaj elhasznalodott.

Általában az olaj dielektromos állandójának változását méri és hasonlítja össze a friss olajéval. Ez mutatja az olaj teljes körű elhasználódásának mértékét.

Egyébként van előírt intervallum meghatározva, a beépített oilcheck vizsgálja az olaj elhasználódottsági fokát és ha ez alapján hamarabb jelezheti az olajcsere szükségességét, mint azt a km indokolná. De előfordulhat. hogy a futásteljesítmény következik be hamarabb.

Ezért nincs kőbe vésve a modernebb (pl. DPF-es) autók olajcsere periódua, hanem csak, mint eddig is korábban, a maximum van meghatározva.

Link to comment
Megosztás:

Általában az olaj dielektromos állandójának változását méri és hasonlítja össze a friss olajéval. Ez mutatja az olaj teljes körű elhasználódásának mértékét.

Egyébként van előírt intervallum meghatározva, a beépített oilcheck vizsgálja az olaj elhasználódottsági fokát és ha ez alapján hamarabb jelezheti az olajcsere szükségességét, mint azt a km indokolná. De előfordulhat. hogy a futásteljesítmény következik be hamarabb.

Ezért nincs kőbe vésve a modernebb (pl. DPF-es) autók olajcsere periódua, hanem csak, mint eddig is korábban, a maximum van meghatározva.

akkor ez elektromos (analog) jelet allit elo? vagy ugy mukodik, mint az olajnyomas megletet jelzo JO - ROSSZ ?

Link to comment
Megosztás:

Általában az olaj dielektromos állandójának változását méri és hasonlítja össze a friss olajéval. Ez mutatja az olaj teljes körű elhasználódásának mértékét.

Egyébként van előírt intervallum meghatározva, a beépített oilcheck vizsgálja az olaj elhasználódottsági fokát és ha ez alapján hamarabb jelezheti az olajcsere szükségességét, mint azt a km indokolná. De előfordulhat. hogy a futásteljesítmény következik be hamarabb.

Ezért nincs kőbe vésve a modernebb (pl. DPF-es) autók olajcsere periódua, hanem csak, mint eddig is korábban, a maximum van meghatározva.

nem is olyan régen én is ezt mondtam, hogy vannak olyan autók amik vizsgálják az olaj minőségét, és jeleznek ha azt cserélni kell, akkor én voltam a hülye, de ezekszerint még se :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az olaj elhasználódását csak bonyolult és drága laboratóriumi eszközökkel lehet mérni. Azok az egyes autók szerintem csak a motor fordulatok számából következtet. Esetleg még figyelembe vesz olyan dolgokat hogy mindenzt milyen motorhőmérséklet mellett tette meg, mennyi üzemanyagot fogyasztott el ezalatt stb.

Nem volt egyik totalcar cikkben sem erről szó? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Motorolajcsere elott állok es egy gyors kerdes nem igen tudok donteni

1. Castrol GTD Magnatec 10w-40

2. GM Opel 10w40

(TDS - tehat turbos isuzu)

Castrol tudom, hogy egy minosegi olaj GM gyári olajrol van valakinek valami tapasztalata?

A kiskiszerelésű GM-olajat a valszeg hamisítják, a fórumozók nagy része nem ajánlja, tehát Castrol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Motorolajcsere elott állok es egy gyors kerdes nem igen tudok donteni

1. Castrol GTD Magnatec 10w-40

2. GM Opel 10w40

(TDS - tehat turbos isuzu)

Castrol tudom, hogy egy minosegi olaj GM gyári olajrol van valakinek valami tapasztalata?

Ezek közül sztem is inkább a Castrol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Motorolajcsere elott állok es egy gyors kerdes nem igen tudok donteni

1. Castrol GTD Magnatec 10w-40

2. GM Opel 10w40

(TDS - tehat turbos isuzu)

Amit még ajánlani merek: Mobil Special vagy Super S 10W-14 Turbo Diesel, Fina First 300 -jelenleg az utóbbit használom és nagyon meg vagyok vele elégedve de a Mobil is nagyon jó volt.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Motorolajcsere elott állok es egy gyors kerdes nem igen tudok donteni

1. Castrol GTD Magnatec 10w-40

2. GM Opel 10w40

(TDS - tehat turbos isuzu)

Castrol tudom, hogy egy minosegi olaj GM gyári olajrol van valakinek valami tapasztalata?

Szó sincs róla, hogy a GM az gyári olaj :lol:

Elég távol áll tőle.

Magnatec Diesel 10W40 való bele, ha már Castrol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Motorolajcsere előtt állok és egy gyors kérdés nem igen tudok dönteni.

1. Castrol GTD Magnatec 10w-40

2. GM Opel 10w40

(TDS - tehát turbós isuzu)

Castrol tudom, hogy egy minőségi olaj GM gyári olajról van valakinek valami tapasztalata?

GM: a hallottak alapján felejtős (szerelő haverok, fórumozók). :)

Én a Valvoline Max Life 10W-40-est ajánlanál, nállam szépen teszi a dolgát ;) :lol: (ha 100.000 Km felett jár a moci, akkor ez nagyon jó lenne bele) ;)

Link to comment
Megosztás:

Es ha nem Castrol akkor esetleg mi más? :lol: Nem ragaszkodom en a castrolhoz :) csak arlistat bongesztem es ezt talaltam ;)

Castrol, Valvoline, Mobil1, Shell, Fuchs, Agip, Total, Q8, Elf, Texaco, Liqui Moly stb, de akár a MOL-t is említhetem, ezek mind jó olajakat gyártanak.

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor Castrol de kicsit tisztázodjunk hogy tisztan is lassunk mindannyian mert megkavarodtam az olajban asszem jobban mint kene :)

1 - Piros KUPAKOS!

CASTROL Magnatec 10W 40 castrol_magnatec_10w_40.jpg

A Castrol Magnatec 10W-40 A3/B3 mindazon benzin- vagy dízelüzemű, turbófeltöltős gépkocsihoz is alkalmas, amelyekhez a gyártók ACEA A3/B3 vagy API SL/CF minősítésű SAE 10W-40-es motorolaj használatát írják elő.

2 - Piros KUPAKOS!

CASTROL GTX Magnatec 10W 40castrol_gtx_magnatec_10w_40.jpg

A GTX Magnatec a legszigorúbb tesztekkel igazoltan alkalmas a személygépkocsik katalizátoros, turbófeltöltős benzin- és dízelmotorjaihoz.

3 - Fekete KUPAKOS!

CASTROL Magnatec Diesel 10W 40castrol_magnatec_diesel_10w_40.jpg

A Castrol Magnatec Diesel 10W-40 B3 a turbófeltöltős, töltőlevegő hűtővel felszerelt dízelmotorok azon széles köréhez használható, amelyekhez a gyártó ACEA A3/B3 vagy API CF minősítésű SAE 10W-40-es motorolaj használatát írja elő.

4 - Piros KUPAKOS! ( O piros de most vontakoztassunk el a kupakszintol )

CASTROL GTD Magnatec 10W 40 castrol_gtd_magnatec_10w_40.jpeg

... A dízelmotoroknál a lassabb felmelegedés miatt ez a fázis még kritikusabb a motor élettartama szempontjából. A Castrol GTD Magnatec speciális, észtertartalmú alapolaja rendkívül jól tapad a fémfelületekhez, így a dízelmotorokban mintegy negyedére csökkenti a kritikus hidegindítási kopást...

___

1,2 olaj - egyertelmuen benzineshez lenne ajánlva DE mégis mindkét üzem fel van tüntetve

3,4 olaj - viszont mar dieselhez valo

Mar ha jol ertelmeztem a dolgokat ;) ( konnyen megeshet, hogy nem ) . Mivel ugye diesel autom van az elso kettő olaj ki is esett számomra még ha fel is van tuntetve, hogy jo dieselbe is :?: amugy ez az amit nem ertek ha van kulon dieselbe valo olaj akkor miert tuntei fel a casrol, hogy jo a masiik uzemu jarmube is...

Jah es akkor vegso kerdes 3-as es 4-es olaj kozul akkor most melyiket is erdemes megvennem ? :lol: (1.7 TDS - isuzu)

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor Castrol de kicsit tisztázodjunk hogy tisztan is lassunk mindannyian mert megkavarodtam az olajban asszem jobban mint kene :)

Mar ha jol ertelmeztem a dolgokat ;) ( konnyen megeshet, hogy nem ) . Mivel ugye diesel autom van az elso kettő olaj ki is esett számomra még ha fel is van tuntetve, hogy jo dieselbe is :?: amugy ez az amit nem ertek ha van kulon dieselbe valo olaj akkor miert tuntei fel a casrol, hogy jo a masiik uzemu jarmube is...

Jah es akkor vegso kerdes 3-as es 4-es olaj kozul akkor most melyiket is erdemes megvennem ? :lol:

TD-hez a GTD-t, szívódieselhez a másikat.

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor Castrol de kicsit tisztázodjunk hogy tisztan is lassunk mindannyian mert megkavarodtam az olajban asszem jobban mint kene ;)

___

1,2 olaj - egyertelmuen benzineshez lenne ajánlva DE mégis mindkét üzem fel van tüntetve

3,4 olaj - viszont mar dieselhez valo

Mar ha jol ertelmeztem a dolgokat ;) ( konnyen megeshet, hogy nem ) . Mivel ugye diesel autom van az elso kettő olaj ki is esett számomra még ha fel is van tuntetve, hogy jo dieselbe is :?: amugy ez az amit nem ertek ha van kulon dieselbe valo olaj akkor miert tuntei fel a casrol, hogy jo a masiik uzemu jarmube is...

Jah es akkor vegso kerdes 3-as es 4-es olaj kozul akkor most melyiket is erdemes megvennem ? :lol: (1.7 TDS - isuzu)

Te is picit többet tulajdonítasz az olajnak, mint kellene. :) A Castrol elég jól áll a marketingben, talán ezért is a sokféle megnevezés, ajánlás egy olajtípuson belül. A félreértések elkerülése végett, ami igazán számít, az a teljesítményszint, hogy melyik szabványnak felel meg. Nem pedig a szépen hangzó mese, amit hozzáfűznek. Minden olyan olaj alkalmas az Isuzuhoz, ami legalább ACEA B3, illetve API CD szabványt teljesíti. Ezt a mai 10W40-es olajok szinte kivétel nélkül megütik, illetve túlteljesítik. Viszkozitásban az 5W40et ajánlja a gyártó, még belefér a 10W40 is.

Az utolsó olaj tartalmaz egy-két kifejezetten dieselhez való adalékot, hasonlóan, mint például a Valvoline Maxlife sokat futott motorokhoz. De nem kell hanyatt esni tőle. Mindig jobb egy 5W40es fullszintetikus olaj, mint bármilyen szép mesével tarkított 10W40. Szóval, ha nem ette a motorod a 10W40-et, és a legjobbat akarod neki, akkor fullszintetikus 5W40. Nem mellékesen ezt ajánlja a gyártó is.

Link to comment
Megosztás:

Te is picit többet tulajdonítasz az olajnak, mint kellene. :lol: A Castrol elég jól áll a marketingben, talán ezért is a sokféle megnevezés, ajánlás egy olajtípuson belül. A félreértések elkerülése végett, ami igazán számít, az a teljesítményszint, hogy melyik szabványnak felel meg. Nem pedig a szépen hangzó mese, amit hozzáfűznek. Minden olyan olaj alkalmas az Isuzuhoz, ami legalább ACEA B3, illetve API CD szabványt teljesíti. Ezt a mai 10W40-es olajok szinte kivétel nélkül megütik, illetve túlteljesítik. Viszkozitásban az 5W40et ajánlja a gyártó, még belefér a 10W40 is.

Az utolsó olaj tartalmaz egy-két kifejezetten dieselhez való adalékot, hasonlóan, mint például a Valvoline Maxlife sokat futott motorokhoz. De nem kell hanyatt esni tőle. Mindig jobb egy 5W40es fullszintetikus olaj, mint bármilyen szép mesével tarkított 10W40. Szóval, ha nem ette a motorod a 10W40-et, és a legjobbat akarod neki, akkor fullszintetikus 5W40. Nem mellékesen ezt ajánlja a gyártó is.

Oszinten meg mondom hogy nekem most egy meg vastagabb olaj van benne, 15W40es most lassan lesz hogy 10e-et mentem el fel litert toltottem utana ez az 5W-s olaj nagyon vekony akkor szerintem maradok ennel a CASTROL GTD Magnatec 10W 40-esnel remelem jo lesz!

koszi a tanacsokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.