Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Azt bekalkuláltad, hogy a szintjelzőn a két jelzés között akár 1 liter különbség is lehet?

Általában maxra töltve adja ki az előírt feltöltési mennyiséget.

Ez így van. Nekem belement mind az 5 liter az isuzuba az utolsó cseppig, majd egy fél deci kijött belőle, meleg motornál így mutatja a maximumot a nívópálca.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Megtörtént az olajcsere. 9310 megtett km után, 2.2 l-t kellett utántöltenem, a 3.5 liter feltöltési mennyiségre.

Ez a 9310 km GM 10w40 el futotta le az autó. Az olajszürönél egy kis olajfolyást vettem észre, mikor tekertem ki a használt szüröt.

Szal lehet itt is elment egy pici, bár szerintem ez hanyagolható mennyiség lehetett.

Most Castrol Magnatec 10w40 került bele. Most is mérem az olajfogyasztást.

Hali.

Olajcsere óta, megtettem az autóval több mint 3200 km-ert, és a 4 literes kiszerelésböl még van 2.5 dl olaj.

Szerintem olajcserénél, maradt egy pár deci a motorban a régi olajból, mert a kannában kb 7-8 dl olaj maradt.

Szoval több mint 3200 km alatt, kb 0.5 liter olajat fogyasztott a motor.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Olajcsere óta, megtettem az autóval több mint 3200 km-ert, és a 4 literes kiszerelésböl még van 2.5 dl olaj.

Szerintem olajcserénél, maradt egy pár deci a motorban a régi olajból, mert a kannában kb 7-8 dl olaj maradt.

Szoval több mint 3200 km alatt, kb 0.5 liter olajat fogyasztott a motor.

Az jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Az jó. :D

Végül is, viszonyítás kérdése. Azért én még nagyon sokára akarom az enyémnél 3200km/0,5L-re azt mondani, h "Az jó." :)

Jelenleg olyan 12ekm-en fogy el 0,5L.

Link to comment
Megosztás:

Végül is, viszonyítás kérdése. Azért én még nagyon sokára akarom az enyémnél 3200km/0,5L-re azt mondani, h "Az jó." :)

Jelenleg olyan 12ekm-en fogy el 0,5L.

Ja igaz, de ha a gyári maxból indulunk ki akkor még jó, én most nem tudok viszonyítást mondani, mert ereszt a fötengely szimeringem, de majd lemérem a tálcába mennyi gyűlt össze a a kocsi alatt, kivonom a betöltött mennyiségből, és megkapom az olajfogyást. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja igaz, de ha a gyári maxból indulunk ki akkor még jó, én most nem tudok viszonyítást mondani, mert ereszt a fötengely szimeringem, de majd lemérem a tálcába mennyi gyűlt össze a a kocsi alatt, kivonom a betöltött mennyiségből, és megkapom az olajfogyást. ;)

Szerintem meg nem úgy kéne gondolkodni ebben a témában, hogy "még belefér a gyári megadásba, jóez." :) :D

De én gondolom rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg nem úgy kéne gondolkodni ebben a témában, hogy "még belefér a gyári megadásba, jóez." :) :D

De én gondolom rosszul.

Nézd ez mindíg előjön, hogy mennyi lehet az olajfogyás, és sokan elszörnyülködnek, hogy a gyári adat max.1000Km/1Liter-. Namost neki 3200Km-re 0.5Liter ami 1000-re levetítve 0.15Liter, másfél deci. Ez szerinted nem jó?

Link to comment
Megosztás:

Nézd ez mindíg előjön, hogy mennyi lehet az olajfogyás, és sokan elszörnyülködnek, hogy a gyári adat max.1000Km/1Liter-. Namost neki 3200Km-re 0.5Liter ami 1000-re levetítve 0.15Liter, másfél deci. Ez szerinted nem jó?

Arra gondoltam, hogy neked a szimering miatt fogy az olaj. Szóval az ilyen javítható hibát nem kéne ráfogni arra, hogy "még belefér". Vagy félre értettelek. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.