Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

megtörtént az olajcsere,Castrol Magnatec 10W-40 után most Shell Helix HX7 10W-40 került bele

Az 1.észrevétel: hidegindítás után egyből felépül az olajnyomás,nincs az a csattogás 2mp-ig ami a Castrollal volt

Még arra leszek kiváncsi,hogy a beöntősapkánál télen jelentkező "capuccinó"szerű trutyi lesz-e? :huh:

Az nem az olajtól van, hanem a sok rövid távtól.

Nálam 10 km a legrövidebb táv és soha nincs "kapucsínó".

Link to comment
Megosztás:

Az nem az olajtól van, hanem a sok rövid távtól.

Nálam 10 km a legrövidebb táv és soha nincs "kapucsínó".

Inkább hosszabb távon járok pár éve,de előtte több rövid,városi út volt jellemző de ilyen trutyit nem tapasztaltam egy autómnál sem pedig volt bennük több féle olaj(Valvoline,GM,Mobil)

Mondjuk Castrol nem volt egyikben sem...

Link to comment
Megosztás:

Inkább hosszabb távon járok pár éve,de előtte több rövid,városi út volt jellemző de ilyen trutyit nem tapasztaltam egy autómnál sem pedig volt bennük több féle olaj(Valvoline,GM,Mobil)

Mondjuk Castrol nem volt egyikben sem...

Akkor passz....

Már csak azt nem értem, hogy ennyi autó és ennyi fajta olaj után még mindig miért nem tudod a tutit?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, most vettem egy "új" motort a kocsiba 1.7td isuzu '95-ös évjárat óra szerint(illetve szervizkönyv szerint) 150.000km van benne.... ki milyen olajat ajánlana? eddig a német dieselbe valvoline 10W40-et fröcsköltem, de ez most más motor és félek hogy ennek más lenne a jobb! várom válaszaitokat, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, most vettem egy "új" motort a kocsiba 1.7td isuzu '95-ös évjárat óra szerint(illetve szervizkönyv szerint) 150.000km van benne.... ki milyen olajat ajánlana? eddig a német dieselbe valvoline 10W40-et fröcsköltem, de ez most más motor és félek hogy ennek más lenne a jobb! várom válaszaitokat, köszönöm!

Sztem abba is nyugodtan mehet az az olaj, de ha gondolod, a télre való tekintettel megpróbálhatsz 5W40-et önteni bele, hátha nem fogyasztja túl gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

megtörtént az olajcsere,Castrol Magnatec 10W-40 után most Shell Helix HX7 10W-40 került bele

Az 1.észrevétel: hidegindítás után egyből felépül az olajnyomás,nincs az a csattogás 2mp-ig ami a Castrollal volt

Még arra leszek kiváncsi,hogy a beöntősapkánál télen jelentkező "capuccinó"szerű trutyi lesz-e? :huh:

Capuccinó jelenség továbbra is fennáll... :smartass: de a csattogás indítás után nincs már :D
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

X14NZ, és 9 éve 5W-40 olajjal járok (Adnoc Image), a motor gyönyörű tiszta belül, 4-5 éve hidegen 2mp-ig hidrotőke-csattogás, aztán szépen fut. Olaj sosem fogyott, csak ami elszivárog az elosztónál, meg minden más általános helyen.

Az autó télen is mindennapi használatban van, legtöbbször hidegen megy, úgy, hogy el sem éri az üzemi hőfokot.

Kompresszió tökéletes (250.000 km után is), fogyasztás is teljesen reális.

Sajnos az eddig használt olajat már nem tudom beszerezni, és hamarosan olajcsere. Láttam, hogy itt már szinte mindegyik olaj kapott hideget-meleget a hozzászólóktól, de mégis valamelyik mellett döntenem kell, bár minél többet olvasom a fórumot, annál bizonytalanabb leszek, legyen szó akár Castrolról, vagy bármi másról.

GM olaj kizárva, 5W-40 "fölé" nem megyek. 5W-30-on gondolkozom.

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

X14NZ, és 9 éve 5W-40 olajjal járok (Adnoc Image), a motor gyönyörű tiszta belül, 4-5 éve hidegen 2mp-ig hidrotőke-csattogás, aztán szépen fut. Olaj sosem fogyott, csak ami elszivárog az elosztónál, meg minden más általános helyen.

Az autó télen is mindennapi használatban van, legtöbbször hidegen megy, úgy, hogy el sem éri az üzemi hőfokot.

Kompresszió tökéletes (250.000 km után is), fogyasztás is teljesen reális.

Sajnos az eddig használt olajat már nem tudom beszerezni, és hamarosan olajcsere. Láttam, hogy itt már szinte mindegyik olaj kapott hideget-meleget a hozzászólóktól, de mégis valamelyik mellett döntenem kell, bár minél többet olvasom a fórumot, annál bizonytalanabb leszek, legyen szó akár Castrolról, vagy bármi másról.

GM olaj kizárva, 5W-40 "fölé" nem megyek. 5W-30-on gondolkozom.

Ötlet?

Nekem a GM-mel és a Castrollal van negatív tapasztalatom, én személy szerint Metabond Speedet használok, tökéletesen bevált.

Link to comment
Megosztás:

X14NZ, és 9 éve 5W-40 olajjal járok (Adnoc Image), a motor gyönyörű tiszta belül, 4-5 éve hidegen 2mp-ig hidrotőke-csattogás, aztán szépen fut. Olaj sosem fogyott, csak ami elszivárog az elosztónál, meg minden más általános helyen.

Az autó télen is mindennapi használatban van, legtöbbször hidegen megy, úgy, hogy el sem éri az üzemi hőfokot.

Kompresszió tökéletes (250.000 km után is), fogyasztás is teljesen reális.

Sajnos az eddig használt olajat már nem tudom beszerezni, és hamarosan olajcsere. Láttam, hogy itt már szinte mindegyik olaj kapott hideget-meleget a hozzászólóktól, de mégis valamelyik mellett döntenem kell, bár minél többet olvasom a fórumot, annál bizonytalanabb leszek, legyen szó akár Castrolról, vagy bármi másról.

GM olaj kizárva, 5W-40 "fölé" nem megyek. 5W-30-on gondolkozom.

Ötlet?

Csatlakozom az előttem szólóhoz :D :"én személy szerint Metabond Speedet (10W40) használok, tökéletesen bevált." már 6 éve és egyhuzamban 120 ezer kilométer óta.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy mennyi olaj kell a motorba? És ha nincs pénzem most szüröt is cserélni hanem csak rátöltenék akkor ugyanolyat kell mint ami benne van? Mert álitolag GM van benne de igazábol fogalmam sincs! Köszi!

Astra F 1.4 benzin C14NZ

Nagyjából 3.5 liter kell bele. Rátöltéskor ugyanaz kell, de nem teszed tönkre akkor sem ha más megy bele. Nagyon-nagyon-nagyon halkan mondom hogy annál hogy nem cserélsz olajat bármilyen olaj jobb...még a legolcsóbb is , lehetőleg 10W40 legyen.

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából 3.5 liter kell bele. Rátöltéskor ugyanaz kell, de nem teszed tönkre akkor sem ha más megy bele. Nagyon-nagyon-nagyon halkan mondom hogy annál hogy nem cserélsz olajat bármilyen olaj jobb...még a legolcsóbb is , lehetőleg 10W40 legyen.

igazából mióta nálam van az autó nem ment még 1000km-t se csak nemtudom mikor volt cserélve mennyit mentek vele de viszont halad a minimum fele és gondoltam rátöltök! addig amig nem lesz pénzem szüröt is cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Ki mondott rosszat a Metabond olajról!!!???? Méghogy mindegyik hideget-meleget... :)

4 éve "szállítom" a Metabondot a vejemnek, de most utoljára nem kérte, hanem azt töltött a szerelője bele ami "vót a műhelybe".

Karácsonykor, a látogatásukkor életemben először hallottam akkora hidrotőke csimbum cirkuszt, hogy azt hittem szétugrik a motorja! Kb. 10 másodpercig tartott a koncert, de még a negyedik szomszédban is lehetett hallani.

Ennyit a Metabondról...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.