Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

És akkor már tutibiztosan nem hamisított mi?

Én is ott vettem és egy okádék volt. Nein danke Castrol.

Én nem ajánlom.

Ilyen alapon te se vegyél semmit. Bármi lehet hamisított. Azért jó így általánosítani, tényleg :D

Én tutibiztos hogy jó olajat veszek, mert nem a sarokról van beszerezve. Persze tuti sosincs, tehát te se nagyon bízz a többi márkában sem.

Én a Castrolt ajánlom, mert régóta használom, és nekem nincs gondom vele. Szerintem mindenkinek meglehet itt a véleménye, bocs hogy nekem is van.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen alapon te se vegyél semmit. Bármi lehet hamisított. Azért jó így általánosítani, tényleg :D

Én tutibiztos hogy jó olajat veszek, mert nem a sarokról van beszerezve. Persze tuti sosincs, tehát te se nagyon bízz a többi márkában sem.

Én a Castrolt ajánlom, mert régóta használom, és nekem nincs gondom vele. Szerintem mindenkinek meglehet itt a véleménye, bocs hogy nekem is van.

Régen én is öntögettem bele a GM és Castrol olajakat. Aztán FPepe hozott egy kanna Metabondot és meglepődtem, hogy ez a motor tud ilyen halk is lenni? :D

Link to comment
Megosztás:

Na tehát én, mint egyedüli Meguin Syntech Premium 10w-40 használó mondhatom, hogy lényegesen csendesebb lett a motor, mint előtte volt. Miután nem régóta van nálam az autó nem tudom mi volt benne előtte. Meglátjuk majd kicsit később hogy teljesít...

Viszont ami a Castrol Magneticet illeti azt én is használtam egy másik autóban. Azzal meg pont hogy hangosabb lett a motor Valvoline után. Az sokmindent elmond a világnak erről a részéről, hogy nem elég az olajat jól kiválasztani még a helyet is meg kell találni, ahol talán majd eredetit vehetsz, ha minden összejön....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megvolt az olajcsere!

VipCar 15w40 ment bele most akciós 2500ft 5 lityó, az olajszűrő még mindig jó volt (még a gyári), kimostam egy kis féktisztítós Jarral, egy egész éjszakát ázott forró vízben, szép tiszta lett! Az autó nagyon csendes lett, nem is hallom, hogy jár...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megvolt az olajcsere!

VipCar 15w40 ment bele most akciós 2500ft 5 lityó, az olajszűrő még mindig jó volt (még a gyári), kimostam egy kis féktisztítós Jarral, egy egész éjszakát ázott forró vízben, szép tiszta lett! Az autó nagyon csendes lett, nem is hallom, hogy jár...

Április 1 elmúlt már. ;) De azért jó volt. :icon6:

Vagy ezt tanácsolta mantec a G topic-ban? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően viccnek szántam, amit fentebb leírtam, az szinte bűnözés... :)!

Amiért leírtam ezt, az az egyik ismerősöm miatt van, aki kölcsönadta régi Swiftjét 1-2 hónapra (97-es 1.0motor 175000 van benne kb.. :))... 6 éve az övé az autó, 6 éve nem cserélt olajat (ill. elmondása szerint mióta nála van olyan nem volt vele)... Amikor kicsit hangosabb volt a motor, megnézte az olajszintet, kevés volt (alig ért bele a pálca), töltött bele egy kis 15w40-est (bement az első kútra megvette a legolcsóbbat), pár hónapig megint jó volt...

Első dolgom volt leengedni belőle a folyékony szurokká avazsálódott valamit ami a motorban volt... Volt itthon 5w40-es Mobil super 3000, beleöntöttem, természetesen kapott új szűrőt is :)....

Szerintem azóta "kicsit" csendesebb lett, jobban megy, jobban indul, nem is eszi egyenlőre (500km-t mentem vele azóta)...

Lehet jövőre megint elkérem tőle, még ha nem is lesz szükségem rá, mert sajnálom szegény kisautót... :D

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően viccnek szántam, amit fentebb leírtam, az szinte bűnözés... :)!

Amiért leírtam ezt, az az egyik ismerősöm miatt van, aki kölcsönadta régi Swiftjét 1-2 hónapra (97-es 1.0motor 175000 van benne kb.. :))... 6 éve az övé az autó, 6 éve nem cserélt olajat (ill. elmondása szerint mióta nála van olyan nem volt vele)... Amikor kicsit hangosabb volt a motor, megnézte az olajszintet, kevés volt (alig ért bele a pálca), töltött bele egy kis 15w40-est (bement az első kútra megvette a legolcsóbbat), pár hónapig megint jó volt...

Első dolgom volt leengedni belőle a folyékony szurokká avazsálódott valamit ami a motorban volt... Volt itthon 5w40-es Mobil super 3000, beleöntöttem, természetesen kapott új szűrőt is :)....

Szerintem azóta "kicsit" csendesebb lett, jobban megy, jobban indul, nem is eszi egyenlőre (500km-t mentem vele azóta)...

Lehet jövőre megint elkérem tőle, még ha nem is lesz szükségem rá, mert sajnálom szegény kisautót... :D

Na elmész ám... :D

Az ilyen emberek alól kivenném a kocsit és gyalogoljon.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik szomszédom is ezt mondta, ráadásul, nagy Suzukis srác (szerelő és versenyzik is), rendesen ki is akadt rajta... :D

Nekem mikor először mondta (gondoltam egy kis szervizzel hálálom meg neki, a kölcsönadást, kérdeztem mikor voltak rajta/benne cserélve a dolgok)) azt hittem szívat... Mondjuk évente megy vele kb. 2-3000km-t de akkor is, könyörgöm...

Link to comment
Megosztás:

Az egyik szomszédom is ezt mondta, ráadásul, nagy Suzukis srác (szerelő és versenyzik is), rendesen ki is akadt rajta... :D

Nekem mikor először mondta (gondoltam egy kis szervizzel hálálom meg neki, a kölcsönadást, kérdeztem mikor voltak rajta/benne cserélve a dolgok)) azt hittem szívat... Mondjuk évente megy vele kb. 2-3000km-t de akkor is, könyörgöm...

Legszívesebben életfogytiglanra ítélném az ilyen embert életveszély okozásáért. :D

Ezek szerint semmit nem hallott az olajcseréről, meg hogy az is van benne. Akkor arról sem, hogy vagy x km vagy 1 év és csere. :D

Link to comment
Megosztás:

Legszívesebben életfogytiglanra ítélném az ilyen embert életveszély okozásáért. :D

Ezek szerint semmit nem hallott az olajcseréről, meg hogy az is van benne. Akkor arról sem, hogy vagy x km vagy 1 év és csere. :D

Nekem eddig a legjobban az tetszett amikor kérdeztem a csávótól olajszinted nézed? Minek még nem jelzett a kis piros kanna. Ezt nem egy embertől hallottam már és volt köztük ezer éve vezetek kategória.

Link to comment
Megosztás:

Én hétvégén készülök olajcserére... Motul 10W40 kerül majd bele, és gyári GM olajszűrő...Erről vélemény vkinek?

Apropó: Akna és mindenféle emelgetés nélkül, simán aláfekve leengedhető az olaj? Az olajleeresztőnél a tömítést milyen gyakran szokás cserélni? Csavarral együtt vagy nélküle cserélhető?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Én hétvégén készülök olajcserére... Motul 10W40 kerül majd bele, és gyári GM olajszűrő...Erről vélemény vkinek?

Apropó: Akna és mindenféle emelgetés nélkül, simán aláfekve leengedhető az olaj? Az olajleeresztőnél a tömítést milyen gyakran szokás cserélni? Csavarral együtt vagy nélküle cserélhető?

Köszi!

Én fel szoktam járni egy 15 centi magas dobbantóra. Nem nagy összeg a tömítés érdemes cserélni a csavar maradhat.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen agyalok, hogy a tömítést is cserélem...

Nem tudod véletlenül, hogy "hanyas villáskulccsal" jön le a leeresztő? :icon1: 17-19?

Köszike!

A réz tömítés kibír több cserét is, de nem nagy összeg, nem is erről van szó, csak sokszor elfelejti megvenni az ember :) A csavar pedig egészen addig mehet vissza, amíg hibátlan rajkta a menet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.