Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Elgondolkoztam azon, hogy lassan olajat kellene cserélnem, és milyet is vegyek, hogy jó is legyen, meg olcsó is. 1.6i-be kellene. Amiket én néztem, azok 10w40-esek voltak, a márkák: ESSO, Opel, Elf. Tudtok nekem tanácsot adni, hogy melyiket használjam, illetve egyéb javaslat is érdekel.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Én Q8-excell olajat használok 5w-40 asszem vagy 50 , de nekem nagyon bejön! kb 6000huf a 4 liter és full szinti.

Amit egszer még az 1.6-os motorom hoz sikerült kipróbálnom az a Motul Racing olaja.... na ahhoz nem lehet hasonlítani semmit! Olyan illata volt a kipufogó gáznak , hogy ááááá:)

Csak 7000/liter áron kapható :D jah s majd elfelejtettem... kb 5 verseny után sem színeződött el egy kicsit sem! Mintha akkor töltöttem volna a mociba!

A q8 is nagyon jó de három verseny után már meg ég . Ezt utcán asszem nem vennétek észre.

Üdv és örültem , hogy meghallgattatok:) :oops:

Link to comment
Megosztás:

Köszi :)

Csak hogy tudjam, hogy mire számítsak cserénél :D Hallottam már mindenfélét, van, aki azt mondta, hogy akkor jó, ha nem koszos, stb...

lényegében oldásban tartja a szennyeződéseket és nem engedi leüllepedni/kicsapódni sem az olajból!

Link to comment
Megosztás:

Miért van az, hogy az Opel újságban mindíg a Mobil 1 -et reklámozzák, a magyar Opel márkaszervizekben viszont fel sem kínálják, és itt a fórumban sem sokan emlegetik?

Szimplán marketing kérdés. Megkeresik egymás a felek, hogy mi most reklámozzuk együtt a termékeinket. Olyan dolog, minthogy pl. a discmanedbe is rakhatsz 100 féle elemet, kisebb különbségek lehetnek, (pl. tartósság) de a lényeg ugyanaz. Egy időben az Opelekhez a Castrol-t nyomatták...

Én speciel 6 éve Castrolt töltök az Astrába. (... és nem a reklám miatt... :) )

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz az a Topgard, az Opel olajánál nagyságrendekkel jobb... :)

Az ára sem rossz, 7000Ft/5L.

egész jó ez a cucc...

tegnap este kib@szott hideg volt Pécsett amikor indultunk haza és tök csendes volt a moci indításkor, úgyhogy eddig bejött :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nekem Mobil 1 szolgál már kb. 60e kilométere a megelégedésemre. Szerintem egy bizonyos szint felett minden olaj jó, csak a szarokat illik elkerülni. De azokat aztán messze ám!

Tom!

Van feléd néhány kérdésem:

Mobil1 -ből melyik változat?

Hány ezrenként cseréled?

Mennyit eszik belőle a géped?

Előre is kösz!

Link to comment
Megosztás:

Tom!

Van feléd néhány kérdésem:

Mobil1 -ből melyik változat?

Hány ezrenként cseréled?

Mennyit eszik belőle a géped?

Előre is kösz!

Mobil 1 Synt S 5W-40

10-12 ezrenkét cserélem (10e-nél elkezdek gyűjteni rá :) )

Hát hogy mennyit eszik belőle az egy érdekes kérdés, volt már olyan hogy 6000km alatt megevett 1 litert, de akkor más gond is volt és főleg 4000 1/min felett ment, de normál használat mellet, olyan 1liter/15000. Szóval szerintem nem vészes. De a nálam nagyobb tudásúak 10W-40et javasolnak bele, főleg ha idősebb a géped, és 8V-s. Szerintem fontold meg!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Mobil 1 Synt S 5W-40

Tom!

Kösz az infót, nekem 1.6 16 szelepes Eco-Tec motoros az autóm 3.700km-el, és 5.000-nél (márciusban) akarom az első olajcseréjét megejteni. Úgy gondolom, hogy megkockáztatok egy Mobil 1 Protection 0W-40 -et.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.