Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nálam most Mobil1 10W40 van, de még 3ekm, és figyel bele a Metabond. Már évek óta nem tettem bele Opel olajat, még akkor sem, amikor állítólag jó volt.

Pont azért, mert van jobb.

Ja, a multkor volt kérdés. Nem, nem öntöm bele a csatornába, mint ahogy az "igényesek" szokták. Ismerősnek van vegyes fűtésű kazánja, nála jó gyujtós ősszel/tavasszal.

Link to comment
Megosztás:

Mint már többször leírtam, Nekem már a betöltés utáni motorjáratásnál

jöttek a gondok. Ugyanis alapjáraton megégette a motor az Opel olajat.

Aztán egy abszolúte nem húzós próbaút után csattogtak a hidrotőkék,

mint a kalapács. Ez azt jelenti, hogy pisi lett az olajból. Tehát nyugodt

szívvel rá merem mondani, hogy szar.

Le is lett engedve belőle, nagyjából 1000km használat után Nekem úgy

nézett ki, mintha 30000-et ment volna...

Abban teljesen biztos vagyok, hogy a ráírt teljesítményszintet biztosan

nem teljesíti, csak nincs aki ezt felügyelje/büntesse.

Az Opel olaj biztosan nem elf olaj. Ezt mint elf olaj "kereskedő" bizton

állíthatom. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy leírtad a tapasztalatod!

Tudom segíteni akarsz, és nehéz lehet ilyen fárasztó fazonokkal mint én. :D :P

Én még megpróbálom a nyárra az opel olajat (és igérem heti rendszereséggel ellenőrzöm), viszont utána váltok.

Köszi!

Akkor minek próbálod meg? Pláne nyárra, amikor amúgy is dög meleg van, és széjjelfő az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Nemtom milyen ez az olaj, de az biztos, hogy ha friss olajcsere után elkezdene tőle csattogni a motor, felhabosodna, gőzzé válna, valamint rakétává változtatná az autót, akkor már régen bevonták volna. Nem vonom kétségbe tanultabb kollegáim szavait de már elhangzott itt is többször: nem mindegy, milyen motorba megy bele. Meg szerintem az sem, hogy előtte milyen olaj volt a motorban. Úgy látszik, nem teljesen kompatibilis más gyártmányokkal. Anno a shell helix szériából a synthről lehetett hasonlókat hallani, hogy felhabosodik, ha más gyártmányokkal keverik. Ami persze így simán nem volt igaz, de egyes esetekben mégis az volt mert én magam is láttam ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Már megvettem 2 hete.

Te mit használsz?

Jövő héten lesz műszaki, előtte cserélné a szerelőm, ugyhogy még nem késő.

Most k...ra el vagyok bizonytalanodva :roll: :roll: :roll:

Ha már megvetted.. nem érdemes eladni az 5 kilót 3e forintért.. :D 8szelepes a motorod? Rakd bele és figyeld árgus szemekkel-fülekkel, mi történik. Max elbuktad az olajszűrő árát. Viszont okosabb lettél.

Ha nem jön be, lecseréled. Ezért nem kell szerelőhöz vinni, bárki meg tudja csinálni házilag.

Link to comment
Megosztás:

Ha már megvetted.. nem érdemes eladni az 5 kilót 3e forintért.. :D 8szelepes a motorod? Rakd bele és figyeld árgus szemekkel-fülekkel, mi történik. Max elbuktad az olajszűrő árát. Viszont okosabb lettél.

Ha nem jön be, lecseréled. Ezért nem kell szerelőhöz vinni, bárki meg tudja csinálni házilag.

Valószínű így lesz.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ha már megvetted, akkor tedd bele, ha nyócszelepes a moci, talán jobban

fogja bírni, de Én a helyedben biztos többet nem vennék...

Majd azért figyeld az olajat is, meg a hidrotőkék hangját is.

Ha nincsenek rendes nyomáson a hidrotőkék, elkezdenek cicegni,

és ezzel egyidejűleg kopni is. Na azok cseréje nem 2ft. Szal ha azt

tapasztalod hogy ilyen előfordul főleg nagyobb terhelés után, akkor

ne resteld lecserélni az olajat, bármennyit is futott.

Link to comment
Megosztás:

had szóljak én is hozzá:

Márkaszervíz cserélt kétszer olajat a kocsimban (bal oldalt a képen), sose hangzott el a szókapcsolat: "opel olaj", mindig Mobil1 ment bele kérdés nélkül, a szervíz föl is van szerelve minden Mobil1 marketing kellékkel, ami a forgalamzáshoz kell, nagy táblák/kis táblák, bemutató a pulton. stb. ...

föl se merült más márka neve

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.4 16v-ben nem fogyott az opel olaj egy szemet sem, viszont olyan habos volt kb:5-6000 km után, mintha ultrát öntöttem volna bele.

Az Elf olaj már az ára miatt sem lehet opel olaj.

Arról pedig, hogy milyen ellenőrzéseken mennek át a dolgok, és mégis mit adnak el, tudnék mesélni (igaz nem olaj témában, de akkor is).

Link to comment
Megosztás:

Szerintem régebben akkor is az Elf volt a gyári beszállító, ami mondjuk nem feltétlenül egyenlő azzal az elf olajjal, amit ők forgalmaznak a saját nevük alatt. Két független márkaszervizes is emlegette nekem régebben az elfet, mint gyári beszállítót. Uhu nem tudja esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Nemtom milyen ez az olaj, de az biztos, hogy ha friss olajcsere után elkezdene tőle csattogni a motor, felhabosodna, gőzzé válna, valamint rakétává változtatná az autót, akkor már régen bevonták volna. Nem vonom kétségbe tanultabb kollegáim szavait de már elhangzott itt is többször: nem mindegy, milyen motorba megy bele. Meg szerintem az sem, hogy előtte milyen olaj volt a motorban.

Amikor vettem az első F-t, 1996-ban és még sokáig, az tuti, hogy Aral olaj volt. Abban az időben nagy Aral feliratos hordókból töltötték az Interatban. ARAL Basic, ARAL Tronic, stb.

A másik okos meglátásod, hogy nem mindegy mi volt benne előtte. Régen, 20-on éve volt egy olyan fogalom, hogy mosóolaj. Olajcserénél, pláne, ha lehasznált, kokszos olaj volt benne, akkor olajleengedés után mosóolajjal megjáratták a gépet és csak azután öntötték bele az új olajat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Total QUARTZ 7000 10W40 olajjal?

Kb. 150e km-t futott x16xel motorba lenne.

Passz!

De a vélemények megoszlanak arról, hogy milyen minőségű olaj a jó:

az én szervizesem azt tanácsolta, hogy a 16v-s motorokba inkább 5w40 vagy 0w40 kellene! De 100.000km fölött a Valvoline is 10w40-et ajánl! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Passz!

De a vélemények megoszlanak arról, hogy milyen minőségű olaj a jó:

az én szervizesem azt tanácsolta, hogy a 16v-s motorokba inkább 5w40 vagy 0w40 kellene! De 100.000km fölött a Valvoline is 10w40-et ajánl! :twisted:

Van 5W40 is ugyancsak Totalban, csak el kell dönteni milyet hozzanak!

Lehet valami gondság a vékonyabb olajtól?

Link to comment
Megosztás:

Van 5W40 is ugyancsak Totalban, csak el kell dönteni milyet hozzanak!

Lehet valami gondság a vékonyabb olajtól?

Én nem igazán értek a kocsikhoz, csak hobbi szinten foglalkozok vele. Inkább csak szeretném tudni, hogy mi hogy működik. Kevés szerelési tapasztalatom van. Csak azt tudom, hogy 100e km fölött már a motor elvileg meg van kopva, és azért ajánlja a Valvoline a MAXLIFE 10w40-et, mert ez segít a kenés mellett a tömítésben is! Ha lenne rá pézem, én olyat vennék :D ! De ha van pénzed megvenni az 5w40-es olajat, akkor inkább a MAXLIFE-ot vedd, mert az se drágább! Gondolom, tudod mit jelent az első szám az olajon:

5 full szintetikus, vékony, -25 °C-on is használható!

10 fél szintetikus, kevésbé vékony, -20 °C

15 ásvány olaj

Elvileg 15w40 is önthető bele, de a 16v-be ne tegyél 10w40-nél rosszabb minőségűt! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.