Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha valakit érdekelne, maradt otthon (kocsieladás miatt) egy garnitúra 13"-os gyári OPEL acélfelnim (F asztrán volt G-hez nem jó) Fierstone (vagy nem tom hogyan írják :( ) téli gumikkal. Olyan 80%-os állapotúak.

Firestone szerintem.

De leszel oly kedves az eladó felni+gumi kombót nem itt, hanem itt meghirdetni : http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=61&start=660

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Oké, vettem az adást: 155/80R13 túl keskeny, mondhatni virsli :P

Akkor viszont még egy kérdés azokhoz akik már mindkettővel találkoztak:

Matador MP58 vagy NOKIAN HK-NRW-H az árkülönbség 5000/db a Matador javára.

(Bocs, hogy ennyit kérdezek de ez az első verdám.....  :oops: )

Bocs az önreklámért, de itt lelsz néhány jó árat.

http://vautokft.hu/arlistak.php

A barumot felejtsd el......

Link to comment
Megosztás:

Szóval: otthon vannak a "vadi zsír" (júliusban vagy augusztusban vettem) Dunlopok a kisszobában, este megnézem, hogy van-e rajta valami, a gyártási évre utaló szám.

Egyébként mennyi idő után öregszenek el a gumik? Gondolom függ attól is, hogy milyen körülmények között használják (sózott utak), hogyan tárolják, és hogy mennyi napfény éri (garázs előnyben!!)

Link to comment
Megosztás:

Az újnál is érdemes ám megnézni. Ugyanis ott is járhatsz úgy, hogy rád sóznak valami kétéves gumit, ami persze új, de mégsem.

Tavaly volt egy jó kis cikk egy autós újságban, abban olvastam, hogy a két (vagy három) éves gumi már nem olyan minőségű, mintha "friss" gyártás lenne.

Link to comment
Megosztás:

Én azt hallottam róla, és már láttam is, hogy árához képest nagyon jó gumi. A lamellák nagyon mélyen vannak vágva, tehát a hóban tapadás is biztosított, a szerkezetéről pedig azt hallottam hogy erős. Ha jól tudom a legolcsóbb helyen 8500 körül van a 175/70 R13

Link to comment
Megosztás:

Én azt hallottam róla, és már láttam is, hogy árához képest nagyon jó gumi. A lamellák nagyon mélyen vannak vágva, tehát a hóban tapadás is biztosított, a szerkezetéről pedig azt hallottam hogy erős. Ha jól tudom a legolcsóbb helyen 8500 körül van a 175/70 R13
Thx az infót! :wink:
Link to comment
Megosztás:

S, akik esetleg személyesen veled mennek?Extrabónusz?Hm? :D

:wink: :P

Gabi, és nem kérdeznél mondanál esetleg pár árat? Gondolom úgyis beszélsz vele. Az általános méreteket árakat kérdezhetnél.

Én is most nézem.. egyre jobban hajlok az az álláspont felé, hogy új, de nem felsőkategóriás.. (sőt inkább alsó) gumit vegyek.

Mert elfilóztam. használt gumeszek (R15 ben) olyan 7-8 ért mennek.

Viszont ha EZT nézzük, nem sokkal drágábban már újjat kapok.

És azért nem mindegy h a használtak jó esetben 5max6 mm profilosak, az új meg új..

szerintetek baromság megvenni mondjuk egy alsókategóriás de új gumit, egy talán jobb nevű használt gumesznél?

Most nézem ezt az árlistát. (meg nemrég jöttem el egy gumis elött, benéztem ott is láttam, igaz majd 2e többért :D )

Szal nézem EZT: Kormoran SNOWPRO 185/65 R 15 88 T (Michelin termék ) 14 500.- 29 % 10 295.-

Ez csak nem lehet olyan nagyon ratyi, ha a michiék cucca.... vagy igen? (nyárinál biztos jobb :oops: )

És az én paripámra szerintetek a fenti vagy inkább a 195/65 R 15 esetleg 195/60 R 15 ?

vagy inkább EZT? 185/65 R 15 88 T (Bridgestone termék) 20 776.- 42.2 % 11 999.- (akció) Mondjuk ennek jobban tetszik nekem a profilja :oops: :D

Tényleg! lehet hülye kérdés,de a T elötti szám mit takar?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.