Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nem néz ez ki rossznak, csak alkudj belőle...

Én 30é kifogástalan állapotú márkás acélfelniken lévő 6-7 mm-es téligummát vettem. (Igaz kisebb név, mint a Semperit) de ez akkor is soknak tűnik. Milyen méret ?

Fentebb írtam róla, illetve bent van az eladó topikban (fatyo) 185/65/R15

Szted Mennyiért próbálkozzak be? 8) (35ről indúlt a srác.. vagy hölgy..)

Meg M+S ez most akkor végül is mit takar? Téli-nyári vagy csak nyári?

Közben Google segített totalcar gumidoki szerint

"Az M+S felirat jelentése: mud + snow. Ez a négyévszakos abroncsok egyezményes jelölése, de egyéb kiegészítő jelzéssel a téli abroncsokon is megtalálható"

Szal akkor ez nem 4 évszakos.. (remélem)

Link to comment
Megosztás:

Szted Mennyiért próbálkozzak be? 8) (35ről indúlt a srác.. vagy hölgy..)

Meg M+S ez most akkor végül is mit takar? Téli-nyári vagy csak nyári?

Az M+S jelzés rajta van a téli és az egészéves gumikon is. De a Sport Grip az egyértelműen téli.

Árat nehéz megmondani, használtan már nagyon nincs ára a gumiknak. 25é sztem jó vétel lenne :P

Link to comment
Megosztás:

Én is arra gondoltam :wink:

De közben nézelődök, ahelyett h szunya lenne(éjjszakás voltam) :shock: ..

Találtam egy ilyet is

Téli gumi, Bridgestone 195/55 R15 85H típusú, 8 mm mély profillal M+S, forgásirányos, sportosabb, felsőkategóriás gumi eladó. Nagyon keveset használt. Sürgős. Ára: 8000/db. Szállítás megoldható.

Irok is a srácnak.. ez se tűnik rossz boltnak... Kérdés hány darabb van belőle.. :P

Link to comment
Megosztás:

Téli gumi, Bridgestone 195/55 R15 85H típusú, 8 mm mély profillal M+S, forgásirányos, sportosabb, felsőkategóriás gumi eladó. Nagyon keveset használt. Sürgős. Ára: 8000/db. Szállítás megoldható.

Az idei ADAC teszten jobban szerepelt kicsit, mint a Sport Grip, de a 195 már az Astrának talán túl széles télen - ahhoz sztem túl könnyű a kasztni.

Link to comment
Megosztás:

Na asszem abbahagyom az ADAC tesztek nézegetését (legalábbis sokkal kevésbe adok rá, mint eddig). Felfoghatatlan számomra, hogy mi az a fundamentális változás a tesztmódszerükben, ami 2 év alatt az anno 3 csillagos Michelin Alpin 2-est és Vredestein Snowtrac 2-est idénre 2 illetve 1 csillagossá minősítette.

OK mondhatnának azt, hogy a többi ma már jobb. Na igen ám, de akkoriban a Goodyear Vector 5 meg a Sava Eskimo sokkal rosszabbnak lett ítélve, mint győztes Alpin 2-es, idén meg ez utóbbi megelőzi a másik meg egyel van alatta.

Igaz, hogy az 185 volt, ez meg 175, de ez v.hol akkor is vicc. Nem is agyalok tovább rajta.

Link to comment
Megosztás:

Na, mivel egyenlőre a a nyárigumik talonba lettek rakva, egy szezon után az észrevételeimet leírnám.Szóval a gumik Fulda CARAT EXTREMO 195/50-15 volt.Nagyon jó gumi, nagyon jó az úttartása, az egyenesfutása, jól bírta a "szélsőséges" helyzeteket, az autó sejhaja soha nem csúszott meg.Az eleje sokkal hamarabb.Az esőbeni képessége is kítűnő volt, nagyon jól vezette el az esővizet, mindig szép vízfüggönyt húztam magam után.Nem volt aquaplaning 1X sem.A meleg aszfalton ellenben már hamarabb elpörgött, egy gyorsabb indulás után, de ez ritkán fordult elő.Jól bírta a kátyúkat, gödröket, nem lett szálszakadásos.Persze azért vigyáztam is rá.A lehetőségekhez mérten.Benne van közel 20e. km, és kopás minimálisan látszik rajta.Szinte semmi.Szal bátran merem ajánlani másnak is, de jövőre már a GSI alatt fogom tesztelni! :wink:

Egyébként utólag tolómérővel megnéztem, és a hajtott kerekekről leszedett gumi profilmélysége mindenhol 6mm, mígy a hátulról leszedett gumiké pedig 11mm volt.

Link to comment
Megosztás:

És végűl mégegy versenyző

185/65/R15 Toyo Snowprox s940 téligumi (4db), újszerű, kifogástalan állapotban, kb 3000 km- t futott, autócsere miatt eladó... 25e

Erről hallott vki vmit? mert én szinte mindenhol csak a s941et láttam.. (hallani meg még nem hallottam róluk semmit)

Nah.. megkezdem a körbetelefonálásokat :P :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.