Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Akkor most a sedan témához.

Nekem 195/50R15 a peremvédős nyári gumi, 7-es felnin 40-es ET-vel, és 40mm-es ültetéssel.

Sehol nem ér bele, de nagyon közel (az ujjam nem fér be) van a kasztnihoz.

A múltkor volt szó arról hogy a téli gumikat fel kell pumpálni.

Nos én állítottam, hogy inkább leengedni kell belőle, ma felvilágosítottak példával, hogy nem kéne. Mert ha laposabb a gumi akkor csak a két szélén tapad, középen meg benyomódik a kisebb levegőnyomás miatt. Képet nem tudok betenni róla, de biztos mindenki el tudja képzelni.

Szeretném megkövetni mindazokat akiknél okosabbnak godoltam magam.

ET-hez találtam egy jó rajzot.

wheeloffset.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos én állítottam, hogy inkább leengedni kell belőle, ma felvilágosítottak példával, hogy nem kéne. Mert ha laposabb a gumi akkor csak a két szélén tapad, középen meg benyomódik a kisebb levegőnyomás miatt. Képet nem tudok betenni róla, de biztos mindenki el tudja képzelni.

Képet a mérete miatt most nem scannelek, helyette ajánlok egy képekkel gazdagon illusztrált prezentációt. A kopásokkal kapcsolatban feltétlenül érdemes áttanulmányozni a gumiabroncs_2.ppt-t az alábbi helyen:

http://www.kme.bme.hu/TANTARGY/jarmufelepitmenyek/

Sajnos 9 MB a fájl mérete, de a szélessávval rendelkezők hamar letölthetik.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk a Caravanon a 195/50R15-ös gumival az ET40-es felni simán jó volt... :(

A caravannak szélesebb a hátsó íve mint a sedannak,és magasabban is van.....A 9" széles felni ET 15 csak egy kicsit ért bele,ültetés nélkül.

A 17"os felni 7széles ET 40 simán elfér akár hányan ülnek benne...215/40es gumival.... :P

15" 6.5széles felni ET 35 meg elveszik alatta 195/50 gumival :D :cry:

Link to comment
Megosztás:

Szép :D Bár nekem nem tetszenek az ekkora kerekek :( Nem félsz nyilvános parkolóban hagyni?

Ez a kerék egyenlőre a sárgán van...Addig volt a kéken míg a sárga fényezőnél volt,és addig a sárga helyén állt az örzöttbe.Viszont jövöre ez a felni lesz rajta,mert a másikra már vettem szebbet.Reménykedem benne hogy már nem divat felniket lopkodni :cry: :P

Link to comment
Megosztás:

Jó!!!!!!!!Teccik.Izléses és még a színe is olyan mint az enyém. :cry: :D ;)

10/10 pontot kap! :P

Köszi :( Nagyon szép ez a szín,pedig mikor megvettük nem voltam oda érte. Majd jövöre lesz mit rajta csinálni,de marad minden gyári állapotú a kereket leszámítva. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez a kerék egyenlőre a sárgán van...Addig volt a kéken míg a sárga fényezőnél volt,és addig a sárga helyén állt az örzöttbe.Viszont jövöre ez a felni lesz rajta,mert a másikra már vettem szebbet.Reménykedem benne hogy már nem divat felniket lopkodni :P :(

Na igen, a remény hal meg utoljára. A két "tecsós" disztárcsámat lelopták, meg két szelepsapkámat. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Na igen, a remény hal meg utoljára. A két "tecsós" disztárcsámat lelopták, meg két szelepsapkámat. :(

A reményem már meghalt mikor 2 éve ellopták az autómat.....Olyan helyen próbálok meg megállni ahol nem tudják az egyik oldalon megemelni az autót....Talán így van némi esélyem

Link to comment
Megosztás:

A reményem már meghalt mikor 2 éve ellopták az autómat.....Olyan helyen próbálok meg megállni ahol nem tudják az egyik oldalon megemelni az autót....Talán így van némi esélyem

Én is az utcán parkolok, ezért nem is teszek rá alu-t. Pedig biztos dobna rajta egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Az az alufelni ami most télre rajta van,azt 44e forintért vettem és új....Ilyen

http://www.gsicaravan.extra.hu/tel/tel4.jpg

Szerintem jó,és szinte annyiba került mint ha lemezfelnit vettem volna.....Talán a tolvajok is látják hogy nem egy drága felni..... :(

Cép ótó. Mennyit van ültetve?

Multkor láttam én is a tecsóban vmi olasz gyártásút, asszem 55e körül lehetett a 4 db, mert párosával adták 20 egynéhányezerért. Csak az szólt mellette, hogy új volt.

Link to comment
Megosztás:

Cép ótó. Mennyit van ültetve?

Multkor láttam én is a tecsóban vmi olasz gyártásút, asszem 55e körül lehetett a 4 db, mert párosával adták 20 egynéhányezerért. Csak az szólt mellette, hogy új volt.

Már kicsit megváltozott a kép,még tavaly készült.Elöl 5 hátul kb 10 centit :( Itt a különbség a kettö között :cry:

3.jpg

Most ilyen :P

kesz1.jpg

Én a Norautonál vettem,ha úgy gondolod hogy ennyit álldoznál rá,érdemes oda elnézni.Azért ilyen olcsók ezek a felnik mert a Norauto egy nagy Francia cég és sok olyan termékük van amit csak nekik gyártanak.Persze 1 év garanciával.

Link to comment
Megosztás:

Már kicsit megváltozott a kép,még tavaly készült.Elöl 5 hátul kb 10 centit :( Itt a különbség a kettö között :cry:

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/14209/3.jpg

Most ilyen :P

http://www.gsicaravan.extra.hu/kesz/kesz1.jpg

Én a Norautonál vettem,ha úgy gondolod hogy ennyit álldoznál rá,érdemes oda elnézni.Azért ilyen olcsók ezek a felnik mert a Norauto egy nagy Francia cég és sok olyan termékük van amit csak nekik gyártanak.Persze 1 év garanciával.

Látom. Fájin. :D

Mi a címük?

Link to comment
Megosztás:

Október 31.-én látogatóban voltam a békásmegyeri lakótelepen, leparkoltam este egy bokorsor mellett. Látogatás után hazajöttem és beálltam a garázsomba. Akkor vettem észre, hogy a jobb első kerekemről egy (vagy több) vandál letépte a dísztárcsát, de darabokban. Ugyanis egy török gyártású opel utánzat volt rajta amit minden keréken 3 kábelkötegelő tart. Muszáj mert annyira gagyi (6500 pénzért!), hogy anélkül rögtön leesik. (De különben szép!) Szóval úgy tűnik valakinek elfoglaltam a "bérelt helyét" a telepen amit azonnal megbosszúlt. A történetben még az a szép, hogy 1 db ilyen tárcsát nem árulnak, csak garnitúrát. Igaz mára már 7200-ra ment fel az ára.

Link to comment
Megosztás:

Asszem már itt az ideje, hogy lecseréljem a kerekeimet a téli szettre. Csak az a baj, hogy lusta vagyok. Pedig idén már egyszer nagyon megúsztam a cikit. Németországban voltam de csak 1 nappal előbb jöttem haza mint amikor százával törték a kocsikat arrafelé a hóesésben a nyári gumikkal a németek.

Link to comment
Megosztás:

Én a Norautonál vettem,ha úgy gondolod hogy ennyit álldoznál rá,érdemes oda elnézni.Azért ilyen olcsók ezek a felnik mert a Norauto egy nagy Francia cég és sok olyan termékük van amit csak nekik gyártanak.Persze 1 év garanciával.

Gyönyörű a kocsi, láttam is ezeket a felniket Soroksáriban. Azt nem írtad, gumi mi került rá, mert újonnan az sem jön ki ilyen méret 10eFt/db-ból! Nem nagyon sérülékenyek? Azt hallottam, hogy hamar meghajlanak az úthibáktól az 'olcsóbb' típusok. Mindenesetre én nem tudnék vigyázni rájuk a bp-i forgalomban :( + ültetés... áhhh...

Szívesen tartanék egy ilyen szép gépet, de hétköznapra nem lehetne használni. Két autót meg fenntartani, amikor egy is elég...

Link to comment
Megosztás:

Szép - szép ezzel az ültetéssel ez a kocsi gratula... de én épp tegnap is levertem az alját a szar bukkanókon ami a környékünkön vannak.

Szerencsére az első ami leér az a vonóhorog vagy a kipufogó vége... így óvatosan kis meg tudom úszni :(

Bele sem merek gondolni ha így leengedném mi mindent aprítanák szét a kocsi alján :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.