Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Aztveszek rá 175/70 est holnap megyek is megveszem hozzá csak annyi hogy 13 as alufelnire lesznek de nembaj jólessz az :D

Nekem is az van. Ha valaki nem akar sportosan közlekedni, inkább a komfort a lényeg (és a kis fogyasztás), akkor nem rossz a 13" :D

Link to comment
Megosztás:

Miért komfortosabb a 13", mint a 14" ? Magasabb az oldalfal?

Igen, kevésbé érzed az útegyenetlenségeket, mert elég vastag rugalmas réteg van a felni és az út között. Minél peresebb egy kerék, annál jobban ráz rossz úton. Ráadásul a peresebb kerekek hajlamosabbak sérülni is gödröknél. Mondjuk a 14" sem olyan nagyon peres még, de a 15"-hoz képest nagy a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Igen, kevésbé érzed az útegyenetlenségeket, mert elég vastag rugalmas réteg van a felni és az út között. Minél peresebb egy kerék, annál jobban ráz rossz úton. Ráadásul a peresebb kerekek hajlamosabbak sérülni is gödröknél. Mondjuk a 14" sem olyan nagyon peres még, de a 15"-hoz képest nagy a különbség.

Kanyarban meg elszállsz vele,mint a győzelmi zászló! :D

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint nagy rá. Bár azt nem írtad, hogy hány colos a felnid. Nem az a gond, hogy túl széles, hanem hogy nagy lesz az átmérője 16 colnál pl. De 15 colos felnin már jó szerintem. Szélességre beférne, nem ér a kaszniba, de ez nagyon függ a felni ET-jétől és a J-től is. Ha tartod a gyári ET49-et akkor szerintem befér. Bár a kombit nem ismerem, de feltételezem, hogy olyan, annyi hely van mint a többi F Astra alatt.

A fogyasztás kicsit nőhet, az 1.4-es motor szerintem kicsit erölködne. Ha nincs szervó a kocsiban akkor meg Te is fogsz kicsit erölködni parkoláskor.

Menettulajdonságok szerintem romlanak, de a stabilitás nőni fog.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne egy kérdésem. c14se motoros astrám van, 205/50-es gumi nagyon széles lenne? arra volnék kíváncsi, hogy befér-e alá, hogyan változik a menet tulajdonság, fogyasztás, stb. ja és kombi az autó, ha számít. segitségeteket előre is köszönöm

Miért nem jó a 195/50R15? Ha 175/70R13ról váltasz érezhetően gyengébb lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.