Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Testvííír! Néked is Continentááál van fönn? Én már gurultam vele kb. 500 km-t. Nincs tapasztalatom vele, mert nem volt se hideg, se eső, se hó még. Meleg szárazon a kanyarban kenődik, úgy érzem. Majd ha jön a hideg zord idő, meglátjuk jól tesztelt-e az ADAC?! :lol:

A szerelőkről, főleg az okos gumisokról pedig meg van a nagyon lesújtó véleményem! Ott kezdődik a barbárságuk ,hogy minden kerékcsavart agyon veretnek az átkozott levegős csavarkulcsukkal. Ha véletlenül defekt érne az országúton, először trélert kellene hivatni, hogy elvigyen egy gumishoz aki légkalapáccsal leveri az kerékcsavart.... Vadállatok!

Persze a bunkója azzal indokolja, hogy nem akar kártérítést fizetni, mert elhagytam a kerekemet! ;)

Én vagy nem engedem a csavar közelébe és magam húzom meg kézzel, vagy csak a kereket viszem neki gumiszerelésre. A le-felszerelést meg otthon végzem.

40 éve egy kereket sem "hagytam el"!

Mondjuk nekem nem tudta még gumis úgy ráveretni, hogy ne tudjam leszedni ;)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nekem nem tudta még gumis úgy ráveretni, hogy ne tudjam leszedni ;)

Nekem utánna kellett húznom.. Ami annál jobban idegesít, hogy az újragumizott felnikkel az autó mellett kosárlabdázik!? Megkérdeztem tőla ha nekipattan véletlenül az autónak mit csinál? Azt mondta a többiek is így szokták. Én meg azt, hogy nem érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem utánna kellett húznom.. Ami annál jobban idegesít, hogy az újragumizott felnikkel az autó mellett kosárlabdázik!? Megkérdeztem tőla ha nekipattan véletlenül az autónak mit csinál? Azt mondta a többiek is így szokták. Én meg azt, hogy nem érdekel.

Igazából, mióta én magam vágtam hozzá az autómhoz 5 méterről egy 17- szerelt kereket, mert nem arra pattant amerre terveztem, nincs pofám megszólalni. ;) (amúgy se nagyon járok gumishoz, csak akkor ha valami gebac van, a gumizást elintézem driften ingyé' ;) :lol: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nah akkor nem csak szerintem volt ez baromság...

Noh lényeg pont az imént raktam fel a kerekeket, és nem smirgliztem csak a hátsó középlyuknál, mivel nem akart rácsúszni. Én is apám után csak és kizárólag otthon kézzel húzom meg a csavarokat, eddig azzal sosem volt gond, kerék sem esett vagy lazult meg, és le is jött mindig...

Remélem jól tesztelt az Adac gumi ügyben mert másra nem nagyon van hagyatkozni, de persze majd kiderül ((mindenesetre nekem a 6éves 3-4mm-estől rosszabb semmiképp nem lesz talán ;) ))...

Link to comment
Megosztás:

195/50 vagy 55öt vegyél, ahogy FPepe is mondja. :lol:

Én egyébként Falken HS439 típusú téli gumit használok, már a 3.telét futja. Az első télen GSivel, a másodikon BMWvel és most majd az 1.4el ;) Szerintem nagyon jó gumi, igaz relatív drága is volt, amikor vettem, ha jól emlékszem 18e volt /db. 195/50 R15 mérete ;)

Link to comment
Megosztás:

195/50 vagy 55öt vegyél, ahogy FPepe is mondja. :lol:

Én egyébként Falken HS439 típusú téli gumit használok, már a 3.telét futja. Az első télen GSivel, a másodikon BMWvel és most majd az 1.4el ;) Szerintem nagyon jó gumi, igaz relatív drága is volt, amikor vettem, ha jól emlékszem 18e volt /db. 195/50 R15 mérete ;)

automaxnál most 23e /db, a /55ös Falken. találtam /50est Savaból, előző kocsimon az volt és én szerettem, az 16e/db, majd felhívom őket mi van éppen :lol: ( tavalyelőtt falkent akartam, hívtam őket, akkor épp nem volt nekik, és ezt a Savát ajánlották helyette)

Link to comment
Megosztás:

Hát ami befér. :lol:

;) ;)

Az ET pl. Mert van 35ös, 37es, 45 ös.

A 13 vs 14 nem számít sokat, csak a gumi mérete.

Ha 175/70/13, akkor az ET30 is elfér (6J széles) felnivel. Ez 185 szélességig is jó, ha váltóméret a gumi.

Nálam a műa. sárvédő betéttel együtt elfér. Ami még érdekes lehet, hogy a hátsó szilentek legyenek jók, ne másszon el oldalra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.