Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Szerintem független a rázás mértéke attól, hogy sima vagy szervós. A nyomtávrúdon keresztül a futómű ugyanúgy elkezdi rázni a kormánymű házát és a kormányrudat is mind a két verziónál. Az olaj nem hiszem hogy bármit tud csillapítani ezen :) Meg inkább fel-le remeg a kormány, minthogy csavarodna jobbra-balra.

Oké köfi! :)

Link to comment
Megosztás:

A 195/50R15 váltóméret rá, de pl. a GSi-ken 195/55R15 méret volt, azt is nyugodtan vehetsz rá. 185/60-at 14"-ban használnak Astrára. Ami nekem bevált, és nem túl drága az a Barum.

Köszi FPepe a választ!

Közben a héten elrendeztük a kérdést. Hétfőn kimentünk egy gumishoz próbálgatni, volt használtban gumija. A 185/60 R15 eléggé nagy lett volna. A 195/55 R15 simán elfért, jó is lett volna. Viszont a gumis azt mondta, hogy az 5,5J széles felnire max 185-öt ajánlana, ha biztonságra megyünk. Úgyhogy végül szétnéztünk a 185/55 R15 méretben. Ez is lett, Firestone TZ300-as. Erről az ADAC is jókat írt 2009-2010-re. Ez a méret váltója az eredetinek. Tegnap felkerült rá, szépen fut, jól mutat ígyis a kerék, a felni. Úgyhogy most pár évig rendben lesz. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sedan Fastrám van még mindíg és úgy néz ki inkább megtartom mint eladjam.

viszem motorfelújításra mert háromhengerezik X16XEL

de azért írok mert akarok venni rá felni garnitúrát...

sedanra milyen méretűt ajánlotok? Pofás legyen a kocsi...

14est vagy 15öst? ET számot mondjatok pls. hogy mekkora méretig gondolkozzak...

lyukosztás 4x100 ugye? :$

Link to comment
Megosztás:

spzoli

Készen lettek a 9collos felnik 205/45-ös gummával. Az egyiket én durrantottam rá sikeresen, a másik kicsit peches volt, ezt így gumis csinálta meg nekem. Nos a helyzet az, hogy a perem szélére gumis által fellőtt gumi nem jött ki teljesen, és ezáltal egy kicsit ereszt is. Próbáltam vele mindent házilagosan elkövetni, de sajnos az eresztést orvosolni nem tudtam. Megfújtam 4,5bárra, hátha kijön a peremig teljesen, szappanoztam, ütöttem rúgtam mindent csináltam. Tudsz valami okosságot mondani nekem erre?

Link to comment
Megosztás:

Köszi FPepe a választ!

Közben a héten elrendeztük a kérdést. Hétfőn kimentünk egy gumishoz próbálgatni, volt használtban gumija. A 185/60 R15 eléggé nagy lett volna. A 195/55 R15 simán elfért, jó is lett volna. Viszont a gumis azt mondta, hogy az 5,5J széles felnire max 185-öt ajánlana, ha biztonságra megyünk. Úgyhogy végül szétnéztünk a 185/55 R15 méretben. Ez is lett, Firestone TZ300-as. Erről az ADAC is jókat írt 2009-2010-re. Ez a méret váltója az eredetinek. Tegnap felkerült rá, szépen fut, jól mutat ígyis a kerék, a felni. Úgyhogy most pár évig rendben lesz. :-)

Na és mi a dot száma? Használtnál érdemes megnézni nehogy valami 10 éveset fogjon ki az ember.

Link to comment
Megosztás:

Na és mi a dot száma? Használtnál érdemes megnézni nehogy valami 10 éveset fogjon ki az ember.

Lehet, hogy nem fogalmaztam meg rendesen. Szóval a gumik újak lettek véve, így ezzel gond elvileg nem lehet. Csak próbálni tettük fel hét elején a használtat, hogy lássuk újból milyen méretet lehet nézni. Így esett a választás az említett Firestone-ra, ami árában még normálisnak volt mondható a többihez képest. Viszont ennek a gyártási évét még nem néztem meg, elvileg új, de az sem jó, ha új gumi áll raktáron sokat, mondják páran. Majd ezt azért leellenőrzöm.

Link to comment
Megosztás:

spzoli

Készen lettek a 9collos felnik 205/45-ös gummával. Az egyiket én durrantottam rá sikeresen, a másik kicsit peches volt, ezt így gumis csinálta meg nekem. Nos a helyzet az, hogy a perem szélére gumis által fellőtt gumi nem jött ki teljesen, és ezáltal egy kicsit ereszt is. Próbáltam vele mindent házilagosan elkövetni, de sajnos az eresztést orvosolni nem tudtam. Megfújtam 4,5bárra, hátha kijön a peremig teljesen, szappanoztam, ütöttem rúgtam mindent csináltam. Tudsz valami okosságot mondani nekem erre?

Csak a peches kurvul? Próbáljátok meg összerakni mégegyszer, hátha. Am láttam a verdát tegnap, kicsit magas a segge. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak a peches kurvul? Próbáljátok meg összerakni mégegyszer, hátha. Am láttam a verdát tegnap, kicsit magas a segge. :D

Igen csak az szenyózik. na akkor majd megkeresem a gumist újra, előre látom, hogy ismét fogni fogja a fejét :)

Igen kicsit az, 40/40 lenne az ültető, de ezek szerint nem igazán. Az eleje megült mint az állat, a hátulja meg olyan amilyen. Szerintem nem XE-blokkoshoz való a rugó, bár azt mondta a tulaj.

Link to comment
Megosztás:

Igen csak az szenyózik. na akkor majd megkeresem a gumist újra, előre látom, hogy ismét fogni fogja a fejét :)

Igen kicsit az, 40/40 lenne az ültető, de ezek szerint nem igazán. Az eleje megült mint az állat, a hátulja meg olyan amilyen. Szerintem nem XE-blokkoshoz való a rugó, bár azt mondta a tulaj.

Lehet már elfogyott a kenőanyag a peremnél, és azért nem csúszik rá.

Link to comment
Megosztás:

Nahh a végén még vissza kell tenni a téligumikat, ma reggel fél 7 után -2,5'C-ben jöttem 70%-ban az úton. Múlt héten ahoz képest 8-10'C volt igaz azóta óraátállítás is volt.

Én is kamilláztam egyet, mikor mentem szolgálatba és villogni kezdett a BC -1.5 celsius fok miatt.

Link to comment
Megosztás:

hali

sedanom alá 14es felnire mekkora gumit tehetek? (többen is szoktunk vele menni, szokott ülni a segge)

mi a legnagyobb felniméret amit még rá tudok tenni? le akarom cserélni a gyári lemezeket de nemtudom milyen méretűt nézzek...

ha esetleg lenne valakinek garnitúrája eladó akkor érdekelne 25-30 körül akár csak felni is. köszi

Link to comment
Megosztás:

hali

sedanom alá 14es felnire mekkora gumit tehetek? (többen is szoktunk vele menni, szokott ülni a segge)

mi a legnagyobb felniméret amit még rá tudok tenni? le akarom cserélni a gyári lemezeket de nemtudom milyen méretűt nézzek...

ha esetleg lenne valakinek garnitúrája eladó akkor érdekelne 25-30 körül akár csak felni is. köszi

175/65R14, vagy 185/60R14.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sedan Fastrám van még mindíg és úgy néz ki inkább megtartom mint eladjam.

viszem motorfelújításra mert háromhengerezik X16XEL

de azért írok mert akarok venni rá felni garnitúrát...

sedanra milyen méretűt ajánlotok? Pofás legyen a kocsi...

14est vagy 15öst? ET számot mondjatok pls. hogy mekkora méretig gondolkozzak...

lyukosztás 4x100 ugye? :$

nekem is az van ! 15ös 195/45 ös gumival Et37 7J jövöre megy rá a 17-es csak most elvitte a hengerfej a pénzt!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jo állapotú használt gumi és olcsó. ezért kérdeztem.. 3 cm-el magasabb kb..ez már nem fér bele?felpróbálom és meglátjuk..

azért köszi a választ..

Nagyon nagy lesz.

Nekem 195/60-as volt fenn és totál belustult tőle.

Most már a váltóméret van fenn és sokkal másabb.

Illetve most jobban megérzi a nyomvályúkat. Szinte kicsavarja a kormányt a kezemből.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.