Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

már megint kérdeznék :D

Adott egy felnigarnitúra jó áron jó állapotú, de azt írja az ürge hogy 51,6-os az agyátmérő. bár ez nekem furcsa hogy nem 5re vagy 0ra végződik

az ugye nyilvánvaló hogy az 56,5-ös agyra ez nem igazán rakható fel :D csak nagykalapáccsal :D

a kérdésem pedig az lenne hogy vajon ki lehet e szedetni ez a kb 5mm-t

mellékelek képet is erről lenne szó. kép alapján elférne szerintem a 2.5-2.5 mm, de potyára nem akarnám megvenni.

köszöntem előre is :D

Szia! Nekem van 4db 14-es acélfelni nyárigumikkat asszem olyan 5mm-es profilmélységgel ha érdekel :D Most rakattam rá,frissen van centírozva fekete felnikkel.Most is épp a kocsin van :evilgrin: 25 körül tartom ha kellene :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem 4db OZ 15-ös alufelnit, sz*rrákopott gumikkal. Észrevettem hogy az egyiket megpadkázták, kb 2-3mm-t bevan nyomva egy részen, azt mondták kilehet görgőztetni. Mennyiért is csinálják ezt általában?

Köszi előre :D

Ja és ha valakinek akadna 16db alufelni csavarja jó áron szivesen elfogadom ;)

Petya

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

mekkora a kockázatom, ha nejem úgy dönt hogy ő nem veteti le a téli gumijait a saját kocsijáról....csak ritkán használjuk és max 5 kmes körzetben, az én szegény Astrámat kínozza munkába járáshoz, nekem meg marad az ő kocsija igaz kevés nap. Tudjátok hogy mennyire nem bírom, ha hülyének néznek, én a magamén cserélgetem, (a téli gumikat én vettem neki, nehogy összetörje magát egyszer meg a gyereket. B@szott értékelni, még azok után se amikor az enyémre nem került fel a téli és belecsúszott az én kocsimmal az árokba. ) de ő meg sajnál kiadni érte pár ezret .

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

mekkora a kockázatom, ha nejem úgy dönt hogy ő nem veteti le a téli gumijait a saját kocsijáról....csak ritkán használjuk és max 5 kmes körzetben, az én szegény Astrámat kínozza munkába járáshoz, nekem meg marad az ő kocsija igaz kevés nap. Tudjátok hogy mennyire nem bírom, ha hülyének néznek, én a magamén cserélgetem, (a téli gumikat én vettem neki, nehogy összetörje magát egyszer meg a gyereket. B@szott értékelni, még azok után se amikor az enyémre nem került fel a téli és belecsúszott az én kocsimmal az árokba. ) de ő meg sajnál kiadni érte pár ezret .

Ugye a téli gumi kenődik mint állat melegben de szerintem nem olyan gáz mint a nyárival menni télen főleg hóban. A körforgókban majd csikorog szépen nagy gázra és tolja az orrát a sok nép meg néz ki ez az állat???? :D

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem van 4db 14-es acélfelni nyárigumikkat asszem olyan 5mm-es profilmélységgel ha érdekel :D Most rakattam rá,frissen van centírozva fekete felnikkel.Most is épp a kocsin van :evilgrin: 25 körül tartom ha kellene :D

Szia4

csak felni kellett, gumim volt rá :D de azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem 4db OZ 15-ös alufelnit, sz*rrákopott gumikkal. Észrevettem hogy az egyiket megpadkázták, kb 2-3mm-t bevan nyomva egy részen, azt mondták kilehet görgőztetni. Mennyiért is csinálják ezt általában?

Köszi előre :D

Ja és ha valakinek akadna 16db alufelni csavarja jó áron szivesen elfogadom ;)

Petya

4-5ezer db-ja mifelénk bár mérettől is függ de szerintem a 15-ös még az olcsóbbikba tartozik.

sziasztok,

mekkora a kockázatom, ha nejem úgy dönt hogy ő nem veteti le a téli gumijait a saját kocsijáról....csak ritkán használjuk és max 5 kmes körzetben, az én szegény Astrámat kínozza munkába járáshoz, nekem meg marad az ő kocsija igaz kevés nap. Tudjátok hogy mennyire nem bírom, ha hülyének néznek, én a magamén cserélgetem, (a téli gumikat én vettem neki, nehogy összetörje magát egyszer meg a gyereket. B@szott értékelni, még azok után se amikor az enyémre nem került fel a téli és belecsúszott az én kocsimmal az árokba. ) de ő meg sajnál kiadni érte pár ezret .

Haver Poloján téli van télen nyáron, én is mondtam neki a hátrányokat de mondta ha 3-4évente így is kell cserélni a gumit akkor inkább csak 1garn télit használ mindig. Eddig nem volt vele gondja. Bár biztos azért hívják télinek mert télen kell használni! :rolleyes:

Inkább nyáron télit, mint télen nyárit! ;)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

mekkora a kockázatom, ha nejem úgy dönt hogy ő nem veteti le a téli gumijait a saját kocsijáról....csak ritkán használjuk és max 5 kmes körzetben, az én szegény Astrámat kínozza munkába járáshoz, nekem meg marad az ő kocsija igaz kevés nap. Tudjátok hogy mennyire nem bírom, ha hülyének néznek, én a magamén cserélgetem, (a téli gumikat én vettem neki, nehogy összetörje magát egyszer meg a gyereket. B@szott értékelni, még azok után se amikor az enyémre nem került fel a téli és belecsúszott az én kocsimmal az árokba. ) de ő meg sajnál kiadni érte pár ezret .

Kockázat mindig van, de szerintem nem nagy. Van aki az utolsó évében elhasználja a télit nyáron és egy időszakot spórol vele. Annyit kell figyelembe venni, hogy a téli gumi tapadása kicsit más és vizes úton általában rosszabb. Viszont ha valakit nem érdekel, hogy milyen gumi van az autón, akkor magyarázhatod neki a többit. Mivel azonban általában nem autózunk a határon, talán nem nagy a kockázat.

Mivel Nálad a legnagyobb veszteségforrás a zasszony cseréje lenne főleg ha van gyerek is, én biztos keresnék eladó felnit, azt már lehet aránylag olcsón is kapni (ha nem adnak rá pénzt, akkor saját zsebből, bár mintha ezt tavasszal is ajánlották volna) és felrakatnám rá a nyári gumit. Utána lehet cserélnia kereket otthon is, amikor jólesik. ;) Ha viszont nem veszel felnit akkor el kell adni a nyári gumit, mert akkor az felesleges. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy Opel Astra Gsi-nek mi az ET száma? mert ami rajta van alufelni valószínű kell rá tehermentesítő gyűrű és oda meg kell a gyári ET szám ha jól tudom?!

A "tehermentesítőnek" (központosító) sztem nem sok köze van az ET-hez, inkább az agyátmérőhöz (Astránál 56,6mm) és a felni furatátmérőjéhez.

Egyébként 49 a gyári ET.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hogy van egy 14 colos 4x98 as 185/65 r14-es felni gumival rálehet-e tenni a 4x100-ra és ha igen hogyan és menniyre kerül az átalakító?

köszi

Sztem elég egy megfelelő méretű köpontosító gyűrű, meg esetleg mozgókúpos csavarok, de ennyi különbség még sima csavarral is működne sztem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hogy van egy 14 colos 4x98 as 185/65 r14-es felni gumival rálehet-e tenni a 4x100-ra és ha igen hogyan és menniyre kerül az átalakító?

köszi

Legfontosabb a középfurat átmérője,ha nagyobb kell bele közp.gyűrű

Ha más az osztókör mozgókúpos csavarral kell felrakni,így nem fog ütni

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hamarosan érkezik a téli gumi szezonja és gumi vásárlás előtt állok.

Két fajtát néztem ki. Vagy egy prémium kategóriás Continental-t vagy Falken-t. Előbbi 19 ezer darabja, utóbbi 15 ezer. Lesz rá 80 ezrem kb.

Ez a Conti: http://www.gumiabroncs.hu/webaruhaz/p/1746/3/gumiabroncsok/teli-gumiabroncsok/185/60r14-t-ts-800-continental-teli-gumiabroncs

Ez meg a falken: http://www.gumiabroncs.hu/webaruhaz/p/4389/3/gumiabroncsok/teli-gumiabroncsok/185/60r14-t-hs-439-falken-teli-gumiabroncs

Esetleg tapasztalat valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan érkezik a téli gumi szezonja és gumi vásárlás előtt állok.

Két fajtát néztem ki. Vagy egy prémium kategóriás Continental-t vagy Falken-t. Előbbi 19 ezer darabja, utóbbi 15 ezer. Lesz rá 80 ezrem kb.

Ez a Conti: http://www.gumiabron...eli-gumiabroncs

Ez meg a falken: http://www.gumiabron...eli-gumiabroncs

Esetleg tapasztalat valakinek?

Én a Hannkook-ra szavaznék amit Dark Errant belinkelt.De hamár 19.000-ig néztél gumit akkor vannak ott Dunlop,Bridgeston,Semperit,Pirelli.Szerintem ezek is jó márkák!De a Falken se rossz.

Most milyened van?

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan érkezik a téli gumi szezonja és gumi vásárlás előtt állok.

Két fajtát néztem ki. Vagy egy prémium kategóriás Continental-t vagy Falken-t. Előbbi 19 ezer darabja, utóbbi 15 ezer. Lesz rá 80 ezrem kb.

Ez a Conti: http://www.gumiabron...eli-gumiabroncs

Ez meg a falken: http://www.gumiabron...eli-gumiabroncs

Esetleg tapasztalat valakinek?

A Continental első helyezett lett az ADAC teszten ezért vettem én is ezt tavaly. Nagyon elégedett vagyok vele, tökéletes. Igaz, hogy annyira népszerű volt már tavaly is, hogy októberre elfogyott a készlet az országban. Én is az utolsók közül kaptam ki egy készletet, igaz, hogy csak 16300 forint/db árért, amihez jött még a szerelés. Nekem ~ 70 ezerből kijött cakk - pakk, bár nem volt kerék le és felszerelés benne, mert csak a kerekeket vittem.

Azt is megtudtam ,hogy a nagy gumigyártók, fél - egy évre előre szerződnek a nagykereskedőkkel, ezért ha egy országban elfogy az adott gumi, nagyon nehéz utánpótlást szerezni, mert addigra a gyártók már a nyári gumikat gyártják.

Egyébként a nyári gumim meg Falken.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.