Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne , hogy F Astra Caravanra a gyári 195/55 R15 helyett lehet-e 15colos felnire rakni 195/65 R15 -ös gumikat?

Előre is kösz a segítséget.

Tudtommal az F Astra méretei a következők:

175/70R13

175/65R14

185/60R14

195/60R14

195/55R15

205/50R15

A 185/60R14 átmérője 577.6mm, a 195/65R15 átmérője peddig 634.5mm, ez kb. 10%-os eltéréshez vezet a sebességmutatón (kevesebbet fog mutatni mint amennyivel mész).

Link to comment
Megosztás:

2 dologban 1etértünk, viszont spr!ntnél nagyon visszafogja sztem a kocsit :(

Ez teljesen így igaz, éppen ezért én a sprintet lezavarom a lakástól a kocsiig, az autóval meg nem sprinteleg, pláne, hogy tudod, 1.4 :lol: + ezek a papucsok.... hát nem versenyautó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát CARtársam ez ilyen... valamit valamiért.

Mondjuk én könyebb helyzetben vagyok, mert nekem igyse - úgyse menne "jól" a szekér, így nem gáz, ha egy kicsivel rosszabbul gyorsúl, mert amúgy sem sportkocsi(motor), és akkor legalább tartson az úton kanyarban is, ha már sikerült felgyorsúlni, legalább ne kelljen nagyon sokat lassítani :( ,

Másrészt meg legalább szépen mutat :lol:

No neked ez már kétesélyes, mert a tiéd meg szaladna, de tartania is kéne, tehát csak ismételni tudom magam... valamit valamiért és ez már vezetési stilus függő: Sok egyenes sprint= vékonyabb papucs, vagy toljuknekiavárosbanismegakanyarokban = akkor szerintem jobb az, ami most van a kocsidon

Link to comment
Megosztás:

Ja, a másik meg az, hogy irigyellek is, mert el tudod képzelni, hogy én mikor hallottam 2-ben nyikkanni az enyémet.... hát nyáron még soha :( ...

Ha ezt akarom elérni, akkor megvárom szépen az őszt, amikor felmegy a téli gurika, no azzal megnyikkan 2-ben, de ezekkel... :lol: pfhue...

Link to comment
Megosztás:

Ja, a másik meg az, hogy irigyellek is, mert el tudod képzelni, hogy én mikor hallottam 2-ben nyikkanni az enyémet.... hát nyáron még soha :( ...

Ha ezt akarom elérni, akkor megvárom szépen az őszt, amikor felmegy a téli gurika, no azzal megnyikkan 2-ben, de ezekkel... :lol: pfhue...

Nekem shímán nyikkan 2.-ban is! :lol: Igaz, ahhoz 70km/h-val kell bekanyarodnom balra egy utcába, ami merőleges arra, ahol jöttem. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

ami érdekes: mikor megvettem elölre gyorsban nem tudtam 205/45t így lett 205/50 michlein és első alkalommal mikor kivittük mérni 1ben végig forgot és 2ben vhol nagy nehezen letapadt. Mondjuk mindez tbcnél volt mint ismeretes Anti koma ott cseszett el engem 2x is hozzáteszem avval a konfiggal utoljára...

Ha kell vidijót is tudok linkelni hallani végig hogy pörög a kerék és így mentem 7.12t :roll: hogy hogy a mai napig nem értem, ezt az ídőt 1x sikerült .30as rollouttal megdöntenem....

Link to comment
Megosztás:

Ejj.. ejj.. Videó! Nem kérdés! Amennyi csak van, ide vele!! :twisted:

Amúgy nekem a michlenek nagyon bejöttek. Nagyon jól tudtam velük indúlni(kivéve amikor elbénáztam) El kellett találni, hogy pörögjön a moci, de a kerék csak kicsit pörögjön el.... ehh. de réég is volt :(

De ezek a dunlopok :? múltkor élményautóztam kicsit. Newpest árpád út.. be a "piaci" aluljáró alá vissza a viztoronyhoz, mögüle ki vissza az árpádra a felüljáró irányába... "siettem".

Kanyarodok ki.. 1. közép gáz, visít mint állat... aztán mondom kap egy kettest, mert már kezdenek nézni a megállóból..kettes félgáz, ekkor már egyenesbe, még mindig visít.. ejj. mondom...

Aztán felüljáróról le a szentmihályi felé... pont váltott pirosra.. ügyibe ki lehet kerülni a lámpát.. elötte el jobbra, majd kapásbol vissza bal- jobb..

Aki jár arra ismerheti.

Nah mondanom se kell vissza kettő, szinte végig pörgött.. úgy kellett vele bűvészkednem..

az eleje csúszkál, a hátúlja meg mint az atom.. még állt.(hátra kerültek a michik)

Na meg vizes útról ne is beszéljünk. Most érzem, hogy még a felső-közép.. közép kategóriás gumik között is milyen különbségek vannak :?

Egy biztos, ha lenne pínzem, meg lehetne még kapni, tuti vennék négy ilyen gumeszt.. (mármint michit) csak hát ezek a rohadt utak tönkrevágnák.

Uhuhu cartárs tudja melyik gumik ezek.. neki is ilyen van, volt..

a mostani dunlop meg általános közlekedésre tökéletes, de ha néha beindulok,. meg egy ekkora ménes.. hát határ eset :lol:

De mért is írtam ezt le? 12.gif

Link to comment
Megosztás:

Nekem most, hogy üres a verda még 3-ban is teker rajta egy szépet, de nem ad hangot...

Viszont tegnap csöpörgött az eső, és szimplán kettöben jártam, amikor csak simán letapostam a benzinadagoló pedálkát, és olyat elpörgött, hogy majdnem a szembe sávban kötöttem ki...mindezt kuplung nélkül... :roll:

205/45 16-tal...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.