Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Igen a lemezfelni már meg is van ma vettük meg a Cimbimnek ... lett volna hozzá Yokohama téli gumi 155/80/13 szép mélységgel de lebeszéltem haverom róla mert forgásirányos volt és szerintem túl vékony ...

a dilemma: vékony legyen és a kis minta jobban megkapaszkodjon vagy vastag legyen hogy nagyobb felületen tudjon fogni ... ?!

de asszem akkor maradunk a 175-70-13-nál ha nálatok is bevállt ...

Köszi az infókat skacok!

Link to comment
Megosztás:

Igen a lemezfelni már meg is van ma vettük meg a Cimbimnek ... lett volna hozzá Yokohama téli gumi 155/80/13 szép mélységgel de lebeszéltem haverom róla mert forgásirányos volt és szerintem túl vékony ...

a dilemma: vékony legyen és a kis minta jobban megkapaszkodjon vagy vastag legyen hogy nagyobb felületen tudjon fogni ... ?!

de asszem akkor maradunk a 175-70-13-nál ha nálatok is bevállt ...

Köszi az infókat skacok!

Megnézhetnétek azért azt is, hogy mikori a gumi, ha használtat kerestek.

Link to comment
Megosztás:

...a dilemma: vékony legyen és a kis minta jobban megkapaszkodjon vagy vastag legyen hogy nagyobb felületen tudjon fogni ... ?!

Gumi: mindig az az átkozott kompromisszum...

Ja, még valami! Téli gumiból fel ne rakjatok 2db-ot! 4-et csak. Csodás pördülést adtam elő lefagyott úton Golf I-gyel első kerekeken téli, hátsókon nyári gumival... Kiszámíthatatlan, szinte korrigálhatatlan az autó, ha kitör a hátulja egy kanyarban. Mák: nem jött szembe senki :lol: :lol:

Mondjuk kipróbálni érdemes: lefagyott nagy parkoló, hátra nyári gumik, elöl téli, kézifék behúz, és órákig autózhatsz kilinccsel előre :lol:

4 jó téli gumival aztán kipróbálhatod ugyanezt és észreveszed a különbséget.

Link to comment
Megosztás:

Ja, még valami! Téli gumiból fel ne rakjatok 2db-ot! 4-et csak. Csodás pördülést adtam elő lefagyott úton Golf I-gyel első kerekeken téli, hátsókon nyári gumival... Kiszámíthatatlan, szinte korrigálhatatlan az autó, ha kitör a hátulja egy kanyarban. Mák: nem jött szembe senki :lol: :lol:

Ez velem is megtörtént.Szerencsére itt se jött senki.Akkor mondtam Faternak, hogy a fizikatudása megbukott, ez így nem lesz jó! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak 1x nem számítasz rá!Mellesleg mindet úgyse tudsz és már a hátulja az árokban is van.

Egyszer még ősidőkben, amikor Pécsen éltem, és napi 100km-eket mentem a városban

ügyfelekhez, nekem is volt így csak elöl téli (akkoriban még elég ritka dolog volt hogy

téli gumi legyen télen az autókon :lol: ). Mert csak arra futotta, annak nagy része is

karácsonyi ajándék volt szüleimtől :lol:

Szal akkor mindenhol direkt keresztben mentem, így nem ért sosem meglepetés :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint ajánlatosabb télen 0,2 barral magasabb nyomással közlekedni.

Na ez így hülyeség, inkább engedni kell belőle, mert a puhább (inkább a rugalmasabb a helyes kifejezés) gumi nagyobb felületen érintkezik, és jégen is jobb így a tapadás. Ha keményebb akkor ugye pattogósabb is, az meg télen nem hiányzik.

A profilt nem kell télen szélesebbre venni, mert az sem szerencsés (hamarabb kipörög). Nyáron lehet szélesebb, de olyankor a kanyarstabilitás az amiben nagy szerepe van.

Link to comment
Megosztás:

Na valahogy nálunk is így volt ez a régi autóval :lol:

Amúgy azért volt nekünk is 2 téli fenn mert 4re nem volt pénz ... bár ez vitatható dolog ... de most ebbe ne menjünk bele ...

Egyszer még ősidőkben, amikor Pécsen éltem, és napi 100km-eket mentem a városban

ügyfelekhez, nekem is volt így csak elöl téli (akkoriban még elég ritka dolog volt hogy

téli gumi legyen télen az autókon :lol: ). Mert csak arra futotta, annak nagy része is

karácsonyi ajándék volt szüleimtől :lol:

Szal akkor mindenhol direkt keresztben mentem, így nem ért sosem meglepetés :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekünk volt az astrán elöl 2 téli hátul 2 nyári ... teljesen jó volt, sokat csúszkáltam vele ... meg lehetett fogni csak számítani kellett rá :lol:

Szerintem inkább maradjuk annyiban, hogy ha valaki így jár télen, akkor maximálisan legyen óvatos, nem megszokásból menjen, ne "altassa el" két első téli gumi megléte.

Link to comment
Megosztás:

Na ez így hülyeség, inkább engedni kell belőle, mert a puhább (inkább a rugalmasabb a helyes kifejezés) gumi nagyobb felületen érintkezik, és jégen is jobb így a tapadás. Ha keményebb akkor ugye pattogósabb is, az meg télen nem hiányzik.

A profilt nem kell télen szélesebbre venni, mert az sem szerencsés (hamarabb kipörög). Nyáron lehet szélesebb, de olyankor a kanyarstabilitás az amiben nagy szerepe van.

Teljesen világos, amit írsz, de szerintem nem így kell megközelíteni a problémát. A gyárilag megadott gumiabroncsnyomás értékek mindig hideg gumiabroncsokra vonatkoznak. Ha nyáron egy főúton vagy autópályán meghajtod az autót, akkor a gumiabroncsnyomás akár 0,2-0,4 barral is növekedhet. Ez a nyomásnövekedés eleve bele van kalkulálva az ajánlott gyári értékekbe. A környezeti hőmérséklet tehát befolyásolja az abroncsok nyomását. Éppen az alacsony téli hőmérséklet hatásának kompenzálása érdekében ajánlott a hideg állapotban 0,2 bar hozzáadása a gyári értékekhez.

Ha télen engedsz a nyomásból, azzal szerintem nemcsak a gumi kopását segíted elő, hanem a profil öntisztulását is negatívan befolyásolod. Lásd még: http://www.tyretrans.hu/tanacsok.html

Link to comment
Megosztás:

Éppen az alacsony téli hőmérséklet hatásának kompenzálása érdekében ajánlott a hideg állapotban 0,2 bar hozzáadása a gyári értékekhez.

Jó elismerem neked is van igazad, de csak akkor ha nem ellenőrizzük folyamatosan a guminyomást.

Ha nyáron van benne 2.2 bar, és télen a hidegben lecsökken 2.0-re, az szerintem a nem gondos tulaj benyomását kelti. Ekkora meglepetést nem okozhat a hőmérsékletcsökkenés egy folyamatosan ellenőrzött guminál.

Nameg a súrlódás télen is előfordul, és a gumi hőmérséklete akkor is változik. (persze lehet, hogy tévedek, mert nem vagyok fizikus)

Olvasva a cikket az tünt fel, hogy a nyomásról csak általánosságban ír.

Úgy gondolom, hogyha pontos akarna lenni a cikkíró akkor a különbözö méretű gumikhoz kölönbözö + vagy - értékeket írna.

Mert szerintem egy kispolák (12") és egy felsőkategóriás kocsi (17-18") kereke között más lehet a nyomásváltozás értéke.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ez megnyugtat, én már évek óta igen gyakori közelségben vagyok a nyomásmérővel,

és az utcai 95/50-es gumikban 2-3 tizeddel többet mérek megállás után, mint hidegen. :lol:

És ehhez hozzátartozik az is, hogy amíg megállsz és megméred, sokat hül a gumi akkor is :lol:

A versenygumikba ennél jóval több, 1baros eltérés is szokott lenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor már mérnem, sem kell.

Ha te mondod akkor elhiszem.

Véleményem szerint ajánlatosabb télen 0,2 barral magasabb nyomással közlekedni.

Akkor ha jól értelmezem a hsz-t :lol: ezek alapján, ha nyáron 2.2-vel járok akkor télen 2.4-el kellene?

Mondjuk részemről ez az amit hülyeségnek tartok, bár lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam először.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jahaaaaj! Ugyan még jó idő van, de lassan fel kell pakolni a téli kerekeket. Gyönyörűek lesznek télen a kerekeim a gyári dísztárcsával :lol: Ma is láttam egy cartárs kocsiján krómszínű, propelleres dísztárcsát. Azaz ultragagyi kategóriásból. Hú, totál ízlésficam...

Pár autón láttam már szuper megoldást dísztárcsára. Recept a következő: régebbi autó (példa kedvéért én Golf II-n láttam legutóbb), gyárinál 2"-lal nagyobb lemez felni és rárakva gyári (biztos Passaté lehetett) dísztárcsa. Állat jól néz ki, és márkahű.

Mondjuk pont télre venni nagyobb felnit peresebb gumival... áhh... na hagyjuk. Szép az az eredeti F Astra 13" dísztárcsa ugye?! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.