Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Nekem is vannak már 256-ok elöl. Megvolt a légtelenítés. Jött még ki egy kicsi belőle, meg elég koszos is volt. Egy picit jobb lett, de valahogy azt érzem, hogy csak az elsők dolgoznak igazán. Pedálon meg nem akarok állítani, mert az elég jó helyen fog. Valószínű az a szelep vesz le túl sokat, de inkább így minthogy sokat engedjen hátra, aztán beforduljak egy árokba.

A híd közepén nincs szabályzóm.

Egyelőre marad így.

nekem nagyon nagy lett a valtozas. mondjuk a 236osnal valami ratyis fekbetet volt elol, meg nem is brembo tarcsa, de eg es fold, akarhogy vesszuk!

Link to comment
Megosztás:

Jött még ki egy kicsi belőle, meg elég koszos is volt. Egy picit jobb lett, de valahogy azt érzem, hogy csak az elsők dolgoznak igazán.

Nem valami biztató ha koszos fékfolyadék jön ki légtelenítéskor...kérdés, hogy a szerelés közben került bele vagy a fém fékcső kezd szétmenni. Mindenféleképpen addig kell légteleníteni amíg az összes trutyi kijön belőle.

Link to comment
Megosztás:

GSi féktuningra műszakin mit szólnak? Ha kimérik az egyes kerekeken a fékerőt, sztem duplája a gyári értéknek. Le kell vajazni a dolgot, vagy nem kötekednek vele?

Jó lenne tudni, h megcsináltassam még műszaki előtt, vagy biztos, ami biztos, hagyjam augusztus utánra?

Link to comment
Megosztás:

Nem valószínű, hogy műszakin szólni fognak a GSI hátsó fékátalakítás miatt. A szemrevételezéses vizsgálaton túl (fém és flexibilis fékcsövek állapota, rögzítettsége, esetleges szivárgások) a fék műszeres, fékpadon történő vizsgálata történik meg, ahol az egy tengelyen lévő kerekek közötti fékerő eltérést mérik (max. 20 % lehet), a fékerő ingadozást is méri a pad (ez max. 30% lehet, ez a tárcsák és dobok ütésére, ovalitására utalhat), valamint a jármű lefékezettségét is mérik, ami azt jelenti, hogy a kerekeknél jelentkező fékerő elegendő-e az adott tömegű jármű megfelelő fékezésére. Ezt diagramban értékeli a prgram. Itt maximum majd gratulálnak a megfelelő fékerőn felüli teljesítményhez, de ebbe nem fognak belekötni.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kipróbáltam hosszútávon is az ültetett futóművet.Nagyon tetszett, hogy nagyobb tempóval is be tudtam venni azokat a kanyarokat, amikbe korábban lényegesen kisebb sebességgel tudtam csak belemenni.

Mindezt semmi karosszériadőlés és tsai nélkül.Pl. volt olyan kanyar, amit korábban max. 110km/h-val tudtam még biztonságosan bevenni, abba tegnap lazán belementem 140-nel.Nem volt senki az úton, ezért nem veszélyeztettem senkit.Magamon kívül persze.Viszont rázós úton eléggé kecskebogyó szindróma volt.De sztem ezt akár egy /55-ös gumival ki lehet küszöbölni v.milyen szinten.

Voltam vele földúton is, és sokat dobott a kartervédő a biztonságos haladáson, de azért kicsit ügyeskedni kellett.

Összeségében megérte.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem amikor még Pécsen felkerült a Brembo-Ferodo páros előre, meg a tárcsa hátra, akkor

230%-os fékerőt mértek (100% az ajánlott szint arra az autóra súly alapján). :blink:

"Aha értem.

Még kérdeznék egy pár dolgot.

Mennyire működnek ezek a dolgok önmagukban?Úgy értem mi az amit feltétlenül eszközölni kell egy ilyen szívósor felrakásánál?

Mennyit dob a teljesítményen?Gondolom közvetlenebbül reagál a gázadásra.

És ha nem vagyok indiszkrét mennyibe fáj egy ilyen?

Szuromiék csinálnak c20xe-re is pillangót?

Köszi. "

Önmagukban még nem sokat érnek. Kipufogó oldalon is nagyobb átömlést kell megoldani, illetve

a hengerfejet sem árt megdolgozni. És ha a megfelelő átömlési paraméterek megvannak, akkor

jöhet egy chip igazítás, ami helyére rakja a motorvezérlést a megváltozott körülményekhez. :D

Az átömlési paramétereket nagyban lehet növelni a vezérműtengelyek átalakításával is, viszont

ez már elég nagy motorkarakterisztika változást is eredményez.

Az árak nem hétköznapiak, többszázezer forinttal kell számolni egy ilyen átalakításnál.

C20XE-re is ugyanaz a pillangó jó, amint ami az enyémben van. B)

Csak más szívótalppal. :D

Link to comment
Megosztás:

Önmagukban még nem sokat érnek. Kipufogó oldalon is nagyobb átömlést kell megoldani, illetve

a hengerfejet sem árt megdolgozni. És ha a megfelelő átömlési paraméterek megvannak, akkor

jöhet egy chip igazítás, ami helyére rakja a motorvezérlést a megváltozott körülményekhez. :D

Az átömlési paramétereket nagyban lehet növelni a vezérműtengelyek átalakításával is, viszont

ez már elég nagy motorkarakterisztika változást is eredményez.

Az árak nem hétköznapiak, többszázezer forinttal kell számolni egy ilyen átalakításnál.

C20XE-re is ugyanaz a pillangó jó, amint ami az enyémben van. :blink:

Csak más szívótalppal. :D

Na akkor ez kilőve. B)

Ehez már túl sok mindent kellene módosítani és ez megint egy valag lóvé.

Igazándiból engem mindíg az fogott meg legjobban,hogy az tiédhez hasonló versenygépek mennyire jól veszik a lapot,magyarul nem nagyon gondolkodnak amikor az ember ad neki egy gázfröccsöt.

Dehát ezekszerint ez összetett dolog,hogy ez működjön.

Lehet kap egy szívókupakot az árban sem annyira vészes.(25-30ezer)

Íme egy verseny szívósor c20xe ill. c20let motorokhoz a Kaul-Motorsport-tól(1000€-ért)

21331353.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ha nem "gondolkodós" motort akarsz, akkor az tényleg egy valag lóvé... még úgy is, ha csomó

sufni is van benne. :blink: Amit belinkeltél, az is négypillangós sor. B) Bár nem valami átgondolt

tervezés, mert nem döntött a szívótalp, nem vezeti rá a szívószelepekre a keveréket. Szal kicsit

igénytelennek mondható.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem "gondolkodós" motort akarsz, akkor az tényleg egy valag lóvé... még úgy is, ha csomó

sufni is van benne. :blink: Amit belinkeltél, az is négypillangós sor. B) Bár nem valami átgondolt

tervezés, mert nem döntött a szívótalp, nem vezeti rá a szívószelepekre a keveréket. Szal kicsit

igénytelennek mondható.

Gabi de ahoz te mit módosítanál hogy 1picit jobban reagáljon,és nem egy vagyon?

Ez akkor már jobb ilyen szempontból! :D

21081191.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen volt benne, és nagyon szerettem... :D

Iszonyat jóó szivóhang...durrogás, láng amit akarsz... :blink:

http://www.dbilas.de/img/dbilas_DKT.jpg

http://www.dbilas.de/img/dbilas_Kruemmer.jpg

+ rengeteg kis apróság...turbós injektorok, benzinnyomásállító, EDS chip..egy két cső a Praktiker kertészeti osztályáról, és már kész is.. B)

Igen tudom Anti hogy ilyened volt,és azt is eltudom képzelni hogy nem lehetett sz@r! :D

De amúgy ez annyira nem is vészes árban a kettő 1ütt vagy 600euró.

Csak azt nem értem hogy a pillangós résznél is ki van alakítva a injektorfuvókáknak a hely?

Azokat a szívótalpba kell bekötni nem?Vagy oda is belehet?

Még ehez valami gyüjtőcső és kész is?

Link to comment
Megosztás:

Igen kell még egy gyűjtőcső is, vagy írható computer, és akkor légtömegmérő meg ilyen felesleges dologk ki... B)

Ebayon használtan olyan 1000-1300 EUR között mennek el ezek a szettek...az új ára meg 1400-1500 EUR között van...

Van olyan, hogy a szívótalpban nincs fúvóka, mint pl nekem is volt, és akkor a pillangón keresztül kapja a szmötyit, vagy van mindkettőben, és akkor ott a lehetőség hogy 8 injektorral döcögjön a moci, vagy a felsó sor injektor a másik meg nitro... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igen kell még egy gyűjtőcső is, vagy írható computer, és akkor légtömegmérő meg ilyen felesleges dologk ki... B)

Ebayon használtan olyan 1000-1300 EUR között mennek el ezek a szettek...az új ára meg 1400-1500 EUR között van...

Van olyan, hogy a szívótalpban nincs fúvóka, mint pl nekem is volt, és akkor a pillangón keresztül kapja a szmötyit, vagy van mindkettőben, és akkor ott a lehetőség hogy 8 injektorral döcögjön a moci, vagy a felsó sor injektor a másik meg nitro... :blink:

Aha ezt értem. :D

Viszont azt nem hogy miért 1400euro egy ilyen szett mikor a szívótalp 260€ a pillangok meg max 320€.

A maradékot mi adja ki?

A gyüjtő doboz?

Link to comment
Megosztás:

Gabi de ahoz te mit módosítanál hogy 1picit jobban reagáljon,és nem egy vagyon?

A jobb reakcióhoz nem kell feltétlen több ló vagy nyomaték.

Szerintem nagyon sokat ront a szívórészbe bevezetett sok szirszar. Kartergázcső, (EGR - bár ezt nem ismerem, mert nekem nincs), ilyen-olyan vákuumcsövek. Persze ezek közül némelyik elengedhetetlenül fontos.

És esetleg még a rugalmas dolgok. pl: gumi összekötőcső

Link to comment
Megosztás:

Ezek c20xe-ben nem igazán befolyásolják a dolgokat, gyárilag is teljesítményre van élezve.

Egyébként viccen kívül a legérezhetőbb tuning c20xe-nél a jó motorgenerál. :blink:

Az nem szükséges hál istennek,de hogy ezt Gabi is elhiggye majd valami talin összeereszgyük a gépeket vagy kipróbálja. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.