Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

sziasztok,Veresegyház-Vác kb 20 km reggel oda dután vissza 1,6 16v nem twinport motoros kb,mennyiben állna meg télen illetve nyáron,szeretnék egy ilyen kombit nemsokára venni esetleg jár naponta ilyen távot valaki ?megírhatnátok nekem

40 km-en szerintem megeszi a 3-3.5 litert.Nekem is Z16XE caravanom van,de igazából sosem mértem a fogyasztását.Mikor kifogy tele tankolom azt jónapot:)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,Veresegyház-Vác kb 20 km reggel oda dután vissza 1,6 16v nem twinport motoros kb,mennyiben állna meg télen illetve nyáron,szeretnék egy ilyen kombit nemsokára venni esetleg jár naponta ilyen távot valaki ?megírhatnátok nekem

Én is Veresre járok, napi 2x20 km. Egyelőre úgy fest, hogy 8-8,5 liter környékén alakul a fogyasztásom (nem tudom, extrém hidegben lesz-e több?!), de ez 1.8 és automata, az 1.6 kézinek illene kevesebbet ennie...

Link to comment
Megosztás:

ezt én is megerősítem,sajnos <_<

A városi fogyasztás szinte bármennyi lehet... Ha nagyon rövid utakon dugóban még 20l-t is meg lehet vele etetni....

Nem érdemes a várost alapul venni, mert az változó mindig. Országutat vagy autópályát kell összehasonlítani. ;)

Link to comment
Megosztás:

én azért,szomorú vagyok hogy ilyen fogyasztási értékek jönnek ki,a vectrához képest ez csalódás nekem.van skoda fabia kombi a családban 1,4 75 ló,toyota corolla 1.4 mocival 6 ban megállnak normál gázpedál használat mellett .ha most veszek egy 1.4-1.6 motoros kombit (már 1 ideje nézegetem)és 8-at fog enni ,pedig ennek nem így kéne lenni az enyém 71 lovas 1050kg ra,a mostani90-101ló 1180-1250 re,nem kéne hogy többet egyenek sztem,vagy tényleg nem a köbcentit kell nézni

Link to comment
Megosztás:

én azért,szomorú vagyok hogy ilyen fogyasztási értékek jönnek ki,a vectrához képest ez csalódás nekem.van skoda fabia kombi a családban 1,4 75 ló,toyota corolla 1.4 mocival 6 ban megállnak normál gázpedál használat mellett .ha most veszek egy 1.4-1.6 motoros kombit (már 1 ideje nézegetem)és 8-at fog enni ,pedig ennek nem így kéne lenni az enyém 71 lovas 1050kg ra,a mostani90-101ló 1180-1250 re,nem kéne hogy többet egyenek sztem,vagy tényleg nem a köbcentit kell nézni

8l megehet, ha olyan körülmények között használod. Ha XEP motorral veszed, akkor kevesebbet is fog enni, mint az XE.....

Nekem az 5 ajtós annó benzinből volt amikor megállt 5.2l-ből, de 6l alatt kijött.... De az 5.6-5.8 simán hozható vele hosszabb távon országúton.... Kombi sem ehet annyival többet....

Link to comment
Megosztás:

én azért,szomorú vagyok hogy ilyen fogyasztási értékek jönnek ki,a vectrához képest ez csalódás nekem.van skoda fabia kombi a családban 1,4 75 ló,toyota corolla 1.4 mocival 6 ban megállnak normál gázpedál használat mellett .ha most veszek egy 1.4-1.6 motoros kombit (már 1 ideje nézegetem)és 8-at fog enni ,pedig ennek nem így kéne lenni az enyém 71 lovas 1050kg ra,a mostani90-101ló 1180-1250 re,nem kéne hogy többet egyenek sztem,vagy tényleg nem a köbcentit kell nézni

azért nálam már elég jó a kg/le arány :) elég sokat számít

vagy a nyomaték csúcsom 1800nál megvan már egészen kb 4000ig

szóval nem igazán lehet összehasonlítani :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most jött össze az eddigi legjobb városi fogyasztás: 7,49 l. (Új téligumi, meg egy kis odafigyelés, egyébként 8-8,5 körül alakul.)

Nyáron 2 személlyel, csomagokkal, 35-38 fokban, állandó klímával, sok autópályával 6,5-6,6 l volt. Számomra abszolút korrekt értékek (off Golf 1 on után főleg :icon1: ).

Link to comment
Megosztás:

Nálam anno az 1,4es twinportos 90LE-s Astra kombi télen 7,2-7,4-et evett csak városban. Ezekben hétköznap jórészt munkába járás volt 3km-es távon, esetenként délutáni bevásárló körút. Nyáron, hosszabb távon 6,7 körül volt az átlaga 90es tempóval.

Link to comment
Megosztás:

Nálam anno az 1,4es twinportos 90LE-s Astra kombi télen 7,2-7,4-et evett csak városban. Ezekben hétköznap jórészt munkába járás volt 3km-es távon, esetenként délutáni bevásárló körút. Nyáron, hosszabb távon 6,7 körül volt az átlaga 90es tempóval.

Hogyan evett olyan sokat?

Akkor csak én, meg a zex munkatársam tud kevéssel járni? Ő munkába jár vele, kb 25km-es távon használta 3-4 személlyel 5.6-5.5-al járt vele.

És tessék az én régi benzines fogyasztásom. Tegyük hozzá, hogy azok 12km-es munkábajárásos szakaszok voltak az esetek 80%-ában. A téli fogyasztás a hideg miatt volt magas....

fogyaszt_s_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ha ennyi lenne most a benzin, akkor boldogság lenne. :)

Link to comment
Megosztás:

Hogyan evett olyan sokat?

Akkor csak én, meg a zex munkatársam tud kevéssel járni? Ő munkába jár vele, kb 25km-es távon használta 3-4 személlyel 5.6-5.5-al járt vele.

És tessék az én régi benzines fogyasztásom. Tegyük hozzá, hogy azok 12km-es munkábajárásos szakaszok voltak az esetek 80%-ában. A téli fogyasztás a hideg miatt volt magas....

Ott valami számolási probléma van akkor. A 800 kilós 1.3-as Off Swift is vegyesben eszik 5,5-litert, és az jónak számít. Városban 5,5 liter 1200 kilós kasznival benzinmotorral számomra nem elképzelhető. Senki nem venne dieselt akkor.

Link to comment
Megosztás:

Ott valami számolási probléma van akkor. A 800 kilós 1.3-as Off Swift is vegyesben eszik 5,5-litert, és az jónak számít. Városban 5,5 liter 1200 kilós kasznival benzinmotorral számomra nem elképzelhető. Senki nem venne dieselt akkor.

Akkor számold ki Te is, ha a táblázatban nem hiszel....nem hiába szúrtam be... A kis 1.4 nem eszik sokat, de egy lomha állat.... 1.6 alatt nem is szabadott volna megvennem. :) Akinek 1.2 van, azt meg el nem hiszem, hogy jó, mert ezzel is szenvedés ha megy a klíma... Amúgy nyáron is több minimum 0.5l-el, ha megy folyamatosan a klíma....

6l alatt lazán el lehet járni a Z14XEP-vel hosszabb távon, igaz nem versenytempóban, de okosan...klíma nélkül.... Várost ne nézd, mert az nem releváns adat! Lehet hogy félórát ücsörög valaki a dugóban, s megy 10m-t....

Link to comment
Megosztás:

Én lényegében 80-90%-ban városban használom. 7,7l/100km a fogyasztásom. Kombi, 1.6 (101le), szíjas... Anno nézegettem láncos Classic II-t is, de az ebben az ársávban nagyon az alja volt állapotra, továbbá valahogy a láncos hangja annyira nem nyert meg magának. A szíjas halkabb/simább véleményem szerint... De kinek mi jön be. Az tény, hogy -elvileg- a láncos kevésbé macerás konstrukció vezérlés kapcsán... Azonban ha mégis hozzá kell nyúlni, akkor lényegesen költségesebb és komplexebb a mutatvány.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.