Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Még jó három negyedig van a tankom,ezt ki pörgetem belöle nem sokára és kiprobálom a Shell benzint kiváncsi leszek hogy felfog e tünni a külömbség.

Már sokan dicsérték ugy hogy kiváncsi vagyok rá nagyon.

Nekem is kevesebbet fogyaszt a Shell-ből. Valamiért szereti a Shell-adalékot.

Az AGIP 95-öséről van valakinek infója?

Valamelyikőtök próbálta már a Spuri-t?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kevesebbet fogyaszt a Shell-ből. Valamiért szereti a Shell-adalékot.

Az AGIP 95-öséről van valakinek infója?

Valamelyikőtök próbálta már a Spuri-t?

Opeles klubtagsággal -5Ft/l lejön, de ha kicsit többet eszik az agip-es benzinből, akkor már nem éri meg.

Spuri? Adalék? Inkább shell, és nem kell bele semmi csodaszer. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én szoktam tenni hozzá spurit (MOL 95), és ahogy észrevettem jó 3-4 dl minusz/100 Km ugyanolyan használatnál. Ez az én tapasztalatom. Legutóbb nem tettem bele, lementem 6-700 km-et, már nem tudom pontosan, 4 személy félig csomabtartó, félúton klímával, vissza anélkül, és 7,2-re jött ki/100km spuri nélkül átlag 110-es tempónál. Előtte 450 Km kb, 2 személy üresen, spurival, ugyanolyan tempó, majdnem végig klíma, 6,6l/100km.

Link to comment
Megosztás:

budapest, balatonboglár autópálya 140, onnan barcs olyan 100-140 között, mahd horvátország felső szakasza olyan 100 majd bosnyákok olyan 60-100 között.

visszafelé is ugyanez, annyi különbséggel, hogy nappal jöttünk, és a bosnyákoknál sok szar busz meg teher autóvan, ott a hegyen padlón sokszor előztem.

Link to comment
Megosztás:

budapest, balatonboglár autópálya 140, onnan barcs olyan 100-140 között, mahd horvátország felső szakasza olyan 100 majd bosnyákok olyan 60-100 között.

visszafelé is ugyanez, annyi különbséggel, hogy nappal jöttünk, és a bosnyákoknál sok szar busz meg teher autóvan, ott a hegyen padlón sokszor előztem.

Szerencsétlen futómű! Van neked szíved? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Végre egy nem "benzintermelő" autó. Most többen megköveztek de Nekem ez a reális és hihető fogyi.violence0350.gif

Tehát szavahihetetlenek vagyunk? Szerinted akkor Uhuhu is csalt a 7l/100km-rel? Jah és ez 1.8as mocival ha jól tudom!

Mivel külömböző körülmények között autózunk, külömböző mocikkal, és külömböző karoszériával, különböző terheléssel így soha nem lehet egyforma a fogyasztásunk! A városi fogyasztást meg nem is lehet hasonlítgatni a közútival.

Egyébként meg ha valaki kevesebb fogyasztást ír mint ami tényleges, az nem mást, hanem sajátmagát csapja be! Ugyanis fizetni ő fizet a kúton. Ezért nem értem én ezt a benzintermelő, szerintem sértő kifejezéseket....

Link to comment
Megosztás:

:lol: Tényleg megköveznek... :lol:

Minden autó fogyasztása elsősorban lábfüggő, és csak aztán motorfüggő szerintem.

Nekem pl anno senki nem akarta elhinni (még sógorom sem), hogy hosszútávon a C14NZ F astrát átlag 100-110-es tempóval (nem autópálya) teleülve, telerakva kihozom 5 liter alatt. Aztán egyszer őt vittem fel pestre meg hoztam haza, ketten mentünk, és nem is volt telerakva, megjártam 4,6 l/100km-es fogyasztással. Nem evett meg még 20 liter benyát sem a kb 450-470 Km-en.

Ugyanakkor tudtam csinálni neki 8 lityis fogyasztást is, szóval minden stílus kérdése.

Link to comment
Megosztás:

a másik, hogy ide azért általában átlagok kerülnek kimondásra (gondolom), mert én a mostanivan csináltam már városon kívül 6,2-6,4L/100Km-es fogyit, megy sikerült a 9 liter is (csak város klímával), de én spec 1 teljes hónapot szeretek átlagolni és így a múlthavi átlagom olyan 7-7,3 között van valahol, ami azért nem rossz szerintem.

Link to comment
Megosztás:

5 hónapos jogosítvány(2500 km-el), Z12XE motor, 80% város, majdnem mindig klíma, 8 liter/100km.

Mástól hallottam az 1.2-es Astráról:

" Hát azt tudtam, hogy nem lesz egy cruiser, de hogy városban se nem fürge, se nem takarékos arra nem számítottam! Tudom a Corsa kisebb volt, de mégis többet vártam tőle."

Én láttam Astra G 1.2 Caravant is, ötajtóst is használtautósnál ácsingózni, igaz 1 évig ott állt annélkül, hogy valaki rákérdezett volna. Mondjuk annak a Caravannak a használati értékét látatlanba megkérdőjelezném. Érdekelne, hogy látják ezt azok, akik ezt a mocit használják Astrában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.