Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Pityus írta

Idén februárban vettem egy Astra Classic II. 1,4-est Twinport motorral. A kocsi átvételékor javasolták, hogy 1500-2000 km körül cseréltessem le az olajat. A szervízkönyvben viszont erre nem találtam utalást. Szerintetek érdemes 16000 Ft-ért lecseréltetni az olajat, vagy ez csak a szervizek érdeke. Mi a tapasztalat a fogyasztásról,- valóban ez a tipusú motor kb. fél literrel fogyaszt kevesebbet.

Eddig megelégedve használom a kocsit, csak egy dolog zavar, hogy meleg üzemmódban alapjáratban olyan a hangja mint egy kis cséplőgép. Ez a Twinport jellegzetessége?

Már talán neki is lehetnek tapasztalatai

Ő is nemrég csatlakozott

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

meglepődve olvasom itt a fogyasztási mutatókat és úgy gondolom, hogy akkor én ne is panaszkodjak az én 2.0 16V 150 lovas mocitól a 9.4 l-es fogyasztásommal, mindezt városban. Országúton 7 és 6 között.Hihető amit a computer ír?

Üdv

Gyugyó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

meglepődve olvasom itt a fogyasztási mutatókat és úgy gondolom, hogy akkor én ne is panaszkodjak az én 2.0 16V 150 lovas mocitól a 9.4 l-es fogyasztásommal, mindezt városban. Országúton 7 és 6 között.Hihető amit a computer ír?

Üdv

Gyugyó

Ha kímélő üzemmódban használod, akkor szvsz igen.

Link to comment
Megosztás:

Azért 2 tankolás között érdemes lenne felírni a km-t, az a tuti.

A teljes témát nem volt időm végig róni, mert elég sok a hozzászólás, és ez nagyon jó! :D

Az első tankolásokat keményen mértem pont azért, hogy nincs-e valami problem. 7.2-7.6 volt az átlag ZX14e motorral. Természetesen kímélő járatással. Kb. 80 % országút, bár a 6-os néha inkább városihoz hasonlít. :lol: Most alig haladta, meg a 3000-et a számláló, de a fogyasztás nem csökkent látványosan. Majd most megint megmérem, bár nem a fogyasztás minimalizálása érdekében vezetek, mert most már élvezem, hogy lehet hajtani. Egyébként is a mérésnél arra vagyok kiváncsi, hogy engem, hogyan tolerál a benzin mutató! :wink: Majd megírom, hogy a teletől üresig mennyi lesz. Nem csodálkoznék, ha most több lenne. Szerintem 8 liter még jó lehet. Az egy tankkal elmentem ezer km-t mesét még óvatos vezetéssel sem veszem be.Próbáltam a 98-ast és nem tetszett a motor viselkedése. MOL-nál tankolok, mint az összes autómmal.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 8 liter még jó lehet. Az egy tankkal elmentem ezer km-t mesét még óvatos vezetéssel sem veszem be.

Remélem ezt nem rám írtad. :lol:

Hazudni semmi értelme, mindenki a saját tapasztalatát írja le.

Hallotam más Twinportostol is 6 literes fogyasztást.

:wink:

Link to comment
Megosztás:

Remélem ezt nem rám írtad. :lol:

Hazudni semmi értelme, mindenki a saját tapasztalatát írja le.

Hallotam más Twinportostol is 6 literes fogyasztást.

:wink:

50l/1000km az 5l/100km :D Ennél lentebb 53 lityis tanknál nem hiszem, hogy valaki lemerészkedik. Azt mondták a "csomagtartó" tartalék nem igazán jó, mert lelevegősödik a rendszer. :wink:

Ha a tiéd 60 literes akkor, megkövet egy ötajtós márkatárs.

Link to comment
Megosztás:

50l/1000km az 5l/100km :lol: Ennél lentebb 53 lityis tanknál nem hiszem, hogy valaki lemerészkedik. Azt mondták a "csomagtartó" tartalék nem igazán jó, mert lelevegősödik a rendszer. :wink:

Ha a tiéd 60 literes akkor, megkövet egy ötajtós márkatárs.

52 literes elvileg minden G Astra tankja. Csak a pontosság kedvéért... :wink: Gépkönyv szerint legalábbis...

Link to comment
Megosztás:

Persze nekem is 52literes a tankom csak azt hittem rám célozgattál. :lol:

Dehogyis! A 6 hihető, és ez kellett is. Szerintem a twinportot pont ezért alkották elsősorban ill. a jobb eu szint miatt.

Elmesélem, hogyan sikerült életem legjobb fogyasztását elérni. Kb. ötéve Egerben voltunk egy hétvégére és sajnos a tankolásra szánt tízezres is az asszonynál volt. Hazaindultunk és be a benzinkútra. Nagy szerencse volt, hogy először a pénzt kértem volna, de már csak 1500 HUF maradt. Pénzt nőre bízni :D :lol: :lol: . Tankolás után is már néha bevillant a szintjelző(ez még mechanikus volt R19-es 1.4e.) 240 km hazáig! Sikerült, de ne tudjátok meg. A tojáshéj sem törött volna el a lábam alatt. A féket szinte sosem nyomtam hagytam futva lelassulni. Szerencsére hétvége volt forgalom szinte semmi és inkább Kecskemét felé mentem. Pontosan nem tudom mennyit ehetett, de szerintem 5 körül vagy alatt. Ez kínzás annak aki szereti, ha egy autó "megy".

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvasgattam egy pár hozzászólást.

Nekem 1.6 Twinportom van és meglepődtem a fogyasztásán.

Folyamatos városi járkálásban fogyaszt 6,5 l, ha nagyon nagy a dugó, akkor max. 7 l eszik meg.

Nem nagypapásan vezetek, de még 7 fölé nem sikerült löknöm a fogyasztását.

Nagyon szeretem, mert a kis fogyasztás mellett nagyon dinamikus :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvasgattam egy pár hozzászólást.

Nekem 1.6 Twinportom van és meglepődtem a fogyasztásán.

Folyamatos városi járkálásban fogyaszt 6,5 l, ha nagyon nagy a dugó, akkor max. 7 l eszik meg.

Nem nagypapásan vezetek, de még 7 fölé nem sikerült löknöm a fogyasztását.

Nagyon szeretem, mert a kis fogyasztás mellett nagyon dinamikus :lol:

Te vagy az Én emberem....írj már a mociról még dolgokat, hang, stb...., mert Én is ilyen gépsárkány vásáráslásán töröm a fejem. 8)

Link to comment
Megosztás:

Mit értenek az alatt hogy 52 literes névleges az üzeamanyag tartály kapacitása, gondolom azt hogy 52 litert nemtudsz beletölteni csak ha csordultig töltöd, de ha jól tudom ezt nem szabad.

Ez új nekem, miért is nem szabad csordultig tölteni?

Link to comment
Megosztás:

Ez új nekem, miért is nem szabad csordultig tölteni?

Mert ha tele töltöd a tankot+csövet betöltési nyílásig, akkor az automatikusan nyitogató benzingőz elvezető szelep benyit és benzingőz helyett benzint enged át és meghibásodhat tőle valamint az ott lévő aktív szénszűrő is megmurdel, mert tele megy benzinnel.

Szóval csak szolidan különben, (ha jól tudom, akkor talán jobb oldalon a tűzfalnál található) kis szelep el kezd folyamatosan csattogni, majd tönre megy és onnantól már zsebbe nyúlós... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ez új nekem, miért is nem szabad csordultig tölteni?

A hőtágulás miatt. Lásd: hülye tuzer olasz campingba érkezéskor teletankol (k. DACIA), hogy visszaút ne legyen gond. Pazar olasz napsütés... Majd jön aszomszéd olasz: makkina.. benzina...

Szóval kitágult a benzin, átszakította az AC membránját, a nívópáca nyíláson keresztül bűzölgött. A karterból 6 l olaj-benzin keveréket eresztettem le. Pazar élmény volt.

Link to comment
Megosztás:

Mert ha tele töltöd a tankot+csövet betöltési nyílásig, akkor az automatikusan nyitogató benzingőz elvezető szelep benyit és benzingőz helyett benzint enged át és meghibásodhat tőle valamint az ott lévő aktív szénszűrő is megmurdel, mert tele megy benzinnel.

Szóval csak szolidan különben, (ha jól tudom, akkor talán jobb oldalon a tűzfalnál található) kis szelep el kezd folyamatosan csattogni, majd tönre megy és onnantól már zsebbe nyúlós... :wink:

Értem... Ez a benzingőz elvezető szelep a betöltési nyílás közelében található és a csőből nyílik?

Egyébként az érdekes hogy 52 L tankméretbe beleszámít-e a cső térfogata?

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondták átvételkor, hogy az első leállás után még max. 2x lehet kattintani, többet nem. Tehát nem szabad fokozatosan kihúzva a fejet feltöltögetni nyakig.

De az nem is ildomos, ha azt akarod, h. a hőtágulás miatt ne legyen tiszta kosz a sárvédőd.

Ebből szerintem így nem lehet baj. Egyébként én már töltöttem úgy fel, h. csontra kifogyott. 51,7 l ment bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondták átvételkor, hogy az első leállás után még max. 2x lehet kattintani, többet nem. Tehát nem szabad fokozatosan kihúzva a fejet feltöltögetni nyakig.

De az nem is ildomos, ha azt akarod, h. a hőtágulás miatt ne legyen tiszta kosz a sárvédőd.

Ebből szerintem így nem lehet baj. Egyébként én már töltöttem úgy fel, h. csontra kifogyott. 51,7 l ment bele.

Hanyadik kattanásig ment bele 51.7 L? Egyáltalán a kattanások mit illetve mi alapján jeleznek pontosan? Kb meddig van pl első kattanáskor a szint? A csőben pl van már egy pici?...

Link to comment
Megosztás:

Beleteszed automatán, tölti, ameddig bírja - addig mosod az ablakot. Leáll, belement 49,7. Utána nyomod kézzel, mert már nem érdemes beakasztani az automatát. 3 mp múlva kattan és lezár. Utána még egyet rányomok a 2. kattanásig és kiveszem.

Ezzel a 2 rövid rátöltéssel meg belemegy kb. 1,5-2 l.

Ez persze a tök üres tankkal volt így.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.