Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Van infó róla, hogy a világító / villogó üres tank jelzővel mennyit bír a gép?

Reggel 130-135-tel 34 km-t világító és 22 km-t villogó lámpával mentem. Villogva még bírt volna menni, de jobbnak láttam rátölteni.

Egyébként 681 km 48,23 l 90% pálya (130-135) 6 % országút (90) maradék város.

7,08 l/100km z14xep

Link to comment
Megosztás:

Számításaim szerint olyan 6-7 liter van amikor el kezd világítani.

Van infó róla, hogy a világító / villogó üres tank jelzővel mennyit bír a gép?

Reggel 130-135-tel 34 km-t világító és 22 km-t villogó lámpával mentem. Villogva még bírt volna menni, de jobbnak láttam rátölteni.

Egyébként 681 km 48,23 l 90% pálya (130-135) 6 % országút (90) maradék város.

7,08 l/100km z14xep

Link to comment
Megosztás:

Van infó róla, hogy a világító / villogó üres tank jelzővel mennyit bír a gép?

Reggel 130-135-tel 34 km-t világító és 22 km-t villogó lámpával mentem. Villogva még bírt volna menni, de jobbnak láttam rátölteni.

Egyébként 681 km 48,23 l 90% pálya (130-135) 6 % országút (90) maradék város.

7,08 l/100km z14xep

Nekem már kitapasztalva, amikor alsó sávba és mutató és elkezd világítani mérő, akkor még kerek 12L benya van benne, szóval a 130-150KM biztos belefér.

Villogás meg ~50km környékén.

Nekem is z14xep.

Link to comment
Megosztás:

Van infó róla, hogy a világító / villogó üres tank jelzővel mennyit bír a gép?

Reggel 130-135-tel 34 km-t világító és 22 km-t villogó lámpával mentem. Villogva még bírt volna menni, de jobbnak láttam rátölteni.

Egyébként 681 km 48,23 l 90% pálya (130-135) 6 % országút (90) maradék város.

7,08 l/100km z14xep

Város - országút vegyesen 670 km 43l = 6.4 l fogyi

625 km-nél kezdett égni a sárga, 670 km-nél a két piros vonal között volt a mutató, de nem villogott a sárga.

625-nél kezdett égni, + 45 km tankolásig (kb. 3 liter fogyott még addig), ezek szerint amikor elkezdett égni a sárga még 12 l volt benne, ami legalább 150 km. (Ugyanis ha jól tudom az utolsó 2 l-t nem engedi elhasználni?)

Link to comment
Megosztás:

Van infó róla, hogy a világító / villogó üres tank jelzővel mennyit bír a gép?

Ez sztem erősen motortípus és talpfüggő. Én pl. a Z18XE-vel villogó tankjelzővel nem merek elindulni a 15km-re levő telekre, mert félek hogy nem érnék vissza... :)

Eddig amit biztonsággal mondhatom hogy be mertem vállalni, az kb. 40km világító lámpával, és nagyjából 20 ha már villogott is.

Link to comment
Megosztás:

Ezt gondolom arra alapozod, hogy mennyit tankoltál bele teletenkolással ugye?

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az első kattintásra sokszor nem megy tele a tank!

Város - országút vegyesen 670 km 43l = 6.4 l fogyi

625 km-nél kezdett égni a sárga, 670 km-nél a két piros vonal között volt a mutató, de nem villogott a sárga.

625-nél kezdett égni, + 45 km tankolásig (kb. 3 liter fogyott még addig), ezek szerint amikor elkezdett égni a sárga még 12 l volt benne, ami legalább 150 km. (Ugyanis ha jól tudom az utolsó 2 l-t nem engedi elhasználni?)

Link to comment
Megosztás:

Ez sztem erősen motortípus és talpfüggő. Én pl. a Z18XE-vel villogó tankjelzővel nem merek elindulni a 15km-re levő telekre, mert félek hogy nem érnék vissza... :)

Eddig amit biztonsággal mondhatom hogy be mertem vállalni, az kb. 40km világító lámpával, és nagyjából 20 ha már villogott is.

Tovább árnyalja a képet, hogy ahogyan itt látom, két egyforma pontosságú szintjelző sincs... Úgyhogy mindenkinek ki kell tapasztalni a saját motor-láb-szintjelző egymásra hatását.

Nálam a legutolsó figyelmeztetés a villogás kezdete utáni kb. 30 km. Tovább még nem mertem kísérteni a szerencsémet... Általában ha elkezd villogni, lefojtom egy kis benzinnel.

Link to comment
Megosztás:

Ezt gondolom arra alapozod, hogy mennyit tankoltál bele teletenkolással ugye?

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az első kattintásra sokszor nem megy tele a tank!

Igen teletank, és valóban arra nem gondoltam, hogy a katt után még azért fér bele....

Link to comment
Megosztás:

Arra a kútra nem biztos, hogy járnék tankolni. Pörög az óra, de nem mety bele a cucc... :)

Hát igen lehet csak a gőze megy bele :) Komolyabbra forditva a kérdést, biza vannak olyan kútfejek amelyikek megszagolják a benzint és már le is csettennek még vannak olyanok is amelyikek már szinte kicsordul az anyag akkor kattanik le. Elvileg lehet rázogatni a kasznit meg kijjeb húzni a csövet de 1,5-2L nél több nem igazán megy bele. De nem is érdemes próbálkozni mert az aktívszén szűrő széjjel megy aztán akkor jön a sárga villogás :S Meg a horror áru csere.

Link to comment
Megosztás:

IMG_7028.jpg

Annyira megtettszett az uhuhu Hondájában a virág,hogy elhatároztam ,én is nevelek az Astrában.

A motort átkereszteltem(hening-nem hening hanem Mc-elek- ötlete alapján) Ecotec-ről ÖKOTEC-re,150 km-t mentem

kizárólag repce és búzaföldek mellett földúton,amit csak lovak és tehenek húzta járművek

használnak 90 éve,igazi szőlőből készült bort ittam a kísérlet alatt,szilvapálinkával és

csak zöldségeket ettem.

Ennek hatására a fogyasztása drasztikusan csökkent a kocsinak és

a virágszirmok és a levelek is hiánytalanul megjelentek a műszerfalon,íme:

meleg_t__002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Annyira megtettszett az uhuhu Hondájában a virág,hogy elhatároztam ,én is nevelek az Astrában.

A motort átkereszteltem(hening ötlete alapján) Ecotec-ről ÖKOTEC-re,150 km-t mentem

kizárólag repce és búzaföldek mellett földúton,amit csak lovak és tehenek húzta járművek

használnak 90 éve,igazi szőlőből készült bort ittam a kísérlet alatt,szilvapálinkával és

csak zöldségeket ettem.

Ennek hatására a fogyasztása drasztikusan csökkent a kocsinak és

a virágszirmok és a levelek is hiánytalanul megjelentek a műszerfalon,íme:

:)

Látom nagyon ráérsz. :)

Link to comment
Megosztás:

Annyira megtettszett az uhuhu Hondájában a virág,hogy elhatároztam ,én is nevelek az Astrában.

A motort átkereszteltem(hening ötlete alapján) Ecotec-ről ÖKOTEC-re,150 km-t mentem

kizárólag repce és búzaföldek mellett földúton,amit csak lovak és tehenek húzta járművek

használnak 90 éve,igazi szőlőből készült bort ittam a kísérlet alatt,szilvapálinkával és

csak zöldségeket ettem.

Ennek hatására a fogyasztása drasztikusan csökkent a kocsinak és

a virágszirmok és a levelek is hiánytalanul megjelentek a műszerfalon,íme:

Nagyon ügyes vagy...

Ez az ÖKO ,biztos hogy hening ötlete volt? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.