Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

No igen, hosszabb úton nekem is 6,5 L max. a fogyasztásom, de a városim az 8 felett volt jócskán, de most ez a kicsit pörgősebb fordulat nagyon úgy néz ki, hogy 8 alatt lesz rendesen, pedig szín tiszta városi tele dugókkal.

Hála Tom barátunknak az ötletért/tapasztalatért! :prayer:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kocsim 1,4 es 90 lovas Z-s motorszámmal.

Eddig vegyes használatban megelégedett a 7,2-vel 100km-en.

Az utóbbi két tankolásnál azonban 7.8 kellett neki.

Vezetési stílus, út, gumi ugyan az mint addig.

Ennyit dobott rajta a hideg?

Még nem is volt olyan igazi hideg!

Első ,,közös" telünk lesz.

Mennyivel fog még feljebb csúszni a fogyasztása szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kocsim 1,4 es 90 lovas Z-s motorszámmal.

Eddig vegyes használatban megelégedett a 7,2-vel 100km-en.

Az utóbbi két tankolásnál azonban 7.8 kellett neki.

Vezetési stílus, út, gumi ugyan az mint addig.

Ennyit dobott rajta a hideg?

Még nem is volt olyan igazi hideg!

Első ,,közös" telünk lesz.  

Mennyivel fog még feljebb csúszni a fogyasztása szerintetek?

Szerintem a leghidegebb időszakban 8.5 l-ig el fog menni. Télen sokat számít az, hogy milyen sűrűn mész rövid útszakaszokon. Igazi hidegben 5-10 km után kezd üzemi hőfokon dolgozni a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én kicsikém 1.4 TWP Caravan, még csak 1100 km-t tett meg, de a vegyes fogyija 5.9 L lett. 110km/h országúton, 20 megállás, indítás+ egy kis város/naponta. Tetszik a fogyasztása, a Wagyonőröm sem evett kevesebbet.

Mennyiiiii ???????

Jesszusom, de finom lábad van

Link to comment
Megosztás:

Mennyiiiii ???????

Jesszusom, de finom lábad van

Akkor még egy kicsit idegellek:az enyémben most van 2600km és 140km város+Bp-Keszthely-Bp a 70esen:5,4L/100km,autópálya+hegyi szerpentinek:5,8l/100km,városi pedig kereken 6.Mondjuk még finoman megyek vele,de azért nagyon meg vagyok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Akkor még egy kicsit idegellek:az enyémben most van 2600km és 140km város+Bp-Keszthely-Bp a 70esen:5,4L/100km,autópálya+hegyi szerpentinek:5,8l/100km,városi pedig kereken 6.Mondjuk még finomanmegyek vele,de azért nagyon meg vagyok elégedve.

Na ijenkor általában rendesen feltartjátok a forgalmat is. Igyatok 1 literrel többet, de akkor már majdnem ki is használjátok az autó tudását.

Link to comment
Megosztás:

miben kulonbozik a twinport a "hagymonyostol"?

nalam tuti bekapna a 8at, de lehet tobbet is :P

Ha tudatosodik a twinport tulajdonosban hogy a twinport szelep 4300-4500

között nyit, így vezetési stílussal nagyon lehet spórolni. Viszont túl jól megy ahhoz hogy ezt figyelgessük és így sem fogyaszt sokat.

Link to comment
Megosztás:

gyertek Pesre, ahol a 10 Km -es szakaszt minden nap háromnegyed óra alatt járom meg

rögtön nem annyit fog fogyasztani a kocsi, mint egy robogó :P

Vagy próbáljátok ki Paks Pécs útvonalat fel-le járva 5 személlyel akik jól megtermett féfiak vagyunk. 7 körül van az átlag persze van benne sok az erőmű Paks hideg motorral 7 km is. Azért a "mecsek rally"-s részen emelkedőknél már hiányzik ekkora terhelésnél pár köbcenti.:D De ezzel én elégedett vagyok. Valóban 6 alatt is lehet menni, de max két személy és nem egy óra alatt érek le pécsre.

Link to comment
Megosztás:

Na ijenkor általában rendesen feltartjátok a forgalmat is. Igyatok 1 literrel többet, de akkor már majdnem ki is használjátok az autó tudását.

Hát nem tudom,én a városban 60-80al járok,annál többel nem hiszem,hogy normális lenne.Pláne amilyen utak és csatornafedelek vannak.Nem nagyon akarnék állandóan új futóművet építgetni,ahhoz csóró vagyok+sajnálnám is.

Link to comment
Megosztás:

Annak csak örülni lehet, ha ennyire jól sikerültek a TWP motorok. Plane, ha még jól is mennek, mert erről még nem írtatok? Erre mondjuk a max. nyomaték ugyanott 4000-nél levősége nem igazán meggyőző. Alacsonyabb max. fordulatszám ugyanakkora erővel azt sugallja, hogy ott kezd dolgozni az új rendszer ill. a hosszabb löket miatt nem merik jobban forgatni? a kevesebb fogyasztás valahol kiütközik? Persze nem maximumra hajtásra vesszük ezeket az autókat, de mindenkiben zümmög a lóerő utáni vágy.

Link to comment
Megosztás:

Én meg éppen ma kiabáltam az accony után mikor hazaértünk az Tacskóbul, hogy hozzon gyorsan kannát, mert folyik kifelé a betöltő nyíláson a gázolaj!!

Hiába az enyim meg termeli az üzemanyagot bakker!!! :blackeye: :P :D

Na "ezazatéma" amiben egy dieselessel szemben nem lehet ellenérvet mondani.MEGADOM MAGAM :wink: :D :P

Link to comment
Megosztás:

TWP moci tapasztalat:

1.6 TWP @ Astra G:

Kicsit lomhább, mint az 1.6-16V, de azért elég jól megy az is. Az étkezési szokásaik erősen eltérőek, a TWP sokkal kevésbé iszákos.

1.4 TWP @ Tigra Twintop:

Abba a kocsiba kevéske, de alig eszik valamit... Éhezőművész.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.