Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Mondjuk 2km-re sosem fog bemelegedni a motor és simán be fogja vágni a 10l-t!

Abszolút egyetértek, itt van az én példám, a kis 1.2-es Corsával simán meg tudtam etetni 12liter benzint 100km-re vetítve hasonló körülmények között (katt az aláírásomra a részletekért, ehhez képest endorf cartárs fogyasztása semmi), csak én tudtam hogy ez a rövid két kilóméteres utak miatt van és nem panaszkodtam.

Link to comment
Megosztás:

monnyuk ezek inkább pékek, vagy favágók mint autószerelők...

Vannak lelkes és tényleg jó szakemberek márkaszervízekben.Nekem is van ismerősöm,bármikor a kezébe adom az autóm,de még ő is elismeri,hogy sok a szakbarbár és lusta szerelő,legfőképp az alulfizetettség és cég felé eső nagyobb haszon miatt.Egyszerűbb mindent cserélni,a javításon nem is gondolkodni,nagyobb hasznot hoz,ha "jóáron" mindent cserélünk...mondjuk profit szempontból ez érthető,csak az ügyfélnek bosszantó...főleg ha nem is oldódik meg a probléma a cserével.

Link to comment
Megosztás:

Hát az enyém viszonylag gyorsan melegszik, 2 km-en már kb 70-75 foknál jár, 3 km-en meg üzemmeleg, de az enyém 1.8.

nekem azért fura, mert Endorf azt mondja, hogy augusztus előtt normálisan evett, gondolom nem augusztus óta dolgozik 2km-re az otthonától ;)

Link to comment
Megosztás:

...augusztus előtt normálisan evett, gondolom nem augusztus óta dolgozik 2km-re az otthonától :lol:

Nekem is hirtelen ugrott meg ahogy megjöttek a hideg idők, ha kattintsz a linkre az aláírásomban akkor láthatod hogy novemberig megállt olyan 7liter környékén a fogyasztás, utána 10 felett van, pedig már előtte is ugyanilyen rövid távokat jártam vele, ami változott az mindössze annyi hogy a hidegebb idő miatt sokat melegítettem alapjáraton az autót (nem ritkán akár 20 percet is, mire leolvadt a jég az ablakról, mert kaparni azt lusta voltam ;) ), illetve szélesebb gumi került rá (175-ös a 145-ös helyett), gondolom ez is dobott valamennyit a fogyasztáson.

Link to comment
Megosztás:

Most számoltam ki a fogyimat ( márc. 9 óta 460 km tettem meg a városban, és volt Dunakeszi és Lacháza is 1x). Nekem is bekajál 10,2 kb. Bár én keveset járok a fővároson kívüli utakra. Reggel nincs időm egyhelyben melegíteni a mocit mert akkor tuti elkések( korán indulni lusta vagyok ;) ). Hideg mocival gondolom többet benyel mint üzemmelegen. Én 6 km megyek otthonról a munkahelyemre és kb fél uton kezd felmenni a mutató 90 fok-ig ( bár ezt nem figyelem mindig, és ha nagyon hideg van akkor amúgy is nehezen mászik fel a mutató. ).

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hirtelen ugrott meg ahogy megjöttek a hideg idők, ha kattintsz a linkre az aláírásomban akkor láthatod hogy novemberig megállt olyan 7liter környékén a fogyasztás, utána 10 felett van, pedig már előtte is ugyanilyen rövid távokat jártam vele, ami változott az mindössze annyi hogy a hidegebb idő miatt sokat melegítettem alapjáraton az autót (nem ritkán akár 20 percet is, mire leolvadt a jég az ablakról, mert kaparni azt lusta voltam ;) ), illetve szélesebb gumi került rá (175-ös a 145-ös helyett), gondolom ez is dobott valamennyit a fogyasztáson.

Véleményem szerint nem biztos, hogy egészséges 20 perceket melegíteni alapjáraton. Egyrészt a motornak az a jó, ha terhelésen melegszik (nem azt jelenti, hogy hidegen ki kell taposni a szemét), nyílván azért 2-5 perc ketyekés nem árt mondjuk -10 fokban, másrészt nem biztos hogy hosszú távon jót tesz a hajtókar csapágyaknak, hogy terheletlenül dolgoznak hosszú perceket hónapokon keresztül.

Ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Vannak ellentmondások.....

uhuhu azt írta,ha visszaolvastok,h 90fok fölé nem megy a hőfok..(csak ritkán)

Tavaly augusztus óta eszik 10L-t és nem a hideg miatt az tuti...aug,szept,okt átlag napi max 30fok volt.Azelőtt is ugyanott dolgoztam és ugyanilyen körülmények között 7L-t fogyasztott!Tehát nem természetes,h ennyit kell ennie rövid távon kevés motormelegítéssel.Termosztátcserét meg fogom próbálni,de előtte letesztelem most,h kitakarítottam a folytószepelházat a dzsuvától és minedn reggeli elinduláskor 6-7 percet melegítem majd.

Link to comment
Megosztás:

Vannak ellentmondások.....

uhuhu azt írta,ha visszaolvastok,h 90fok fölé nem megy a hőfok..(csak ritkán)

Tavaly augusztus óta eszik 10L-t és nem a hideg miatt az tuti...aug,szept,okt átlag napi max 30fok volt.Azelőtt is ugyanott dolgoztam és ugyanilyen körülmények között 7L-t fogyasztott!Tehát nem természetes,h ennyit kell ennie rövid távon kevés motormelegítéssel.Termosztátcserét meg fogom próbálni,de előtte letesztelem most,h kitakarítottam a folytószepelházat a dzsuvától és minedn reggeli elinduláskor 6-7 percet melegítem majd.

Ezt akartam is kérdezni, hogy takarítás óta mérted e a fogyit, de akkor még nem, szóval kíváncsian várjuk az eredményt.

Lehet, hogy a te motorod nem dolgozik (optimális esetben) 90 fok fölött (max 35 fok hosszú dugóban. Az enyém biza Debrecenben hőségben dugóban járatja a ventit 5 percenként kb fél percig. De ez lehet azért van, mert az 1,8 hamarabb/jobban melegszik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hirtelen ugrott meg ahogy megjöttek a hideg idők, ha kattintsz a linkre az aláírásomban akkor láthatod hogy novemberig megállt olyan 7liter környékén a fogyasztás, utána 10 felett van, pedig már előtte is ugyanilyen rövid távokat jártam vele, ami változott az mindössze annyi hogy a hidegebb idő miatt sokat melegítettem alapjáraton az autót (nem ritkán akár 20 percet is, mire leolvadt a jég az ablakról, mert kaparni azt lusta voltam ;) ), illetve szélesebb gumi került rá (175-ös a 145-ös helyett), gondolom ez is dobott valamennyit a fogyasztáson.

tavaly szeptemberbe nem is volt még hideg és 14-et bekajált???

Vicsor,nekem Z14XE!!Nem 1.6-os....

Link to comment
Megosztás:

Most hétvégén voltam Tatabányán(Mátészalka-T.bánya oda vissza 800km)pályán mentem végig és kb 9L-t fogyasztott átlag 140-el mentem 4200-as fordulaton.Egyszer-kétszer többel is,h kiégjen aminek ki kell ilyenkor.Szal...nem csak rövidtávon,hideg időben,hideg motorral eszik sokat,hanem autópályán is.

Persze ekkor még nem takarítottam ki a folytószelepházat csak ezután....

Kiváncsi leszek most mennyit zabál majd.

Link to comment
Megosztás:

Valaki megmondhatná a fojtószelepházban mire való az a kis fúvóka mérető lyuk amin egy gumicsővel össze van kötve asszem a szívótorokkal.Ez mire szolgál és mi van,ha teljesen el van dugulva??Mert ez totálisan el volt dugulva!

Ja...és a felette lévő gumicső pedig fehér zsír szerű anyag volt(szerintem az olaj a motorból),az mitől lett fehér??

Valaki említette itt,h azért,mert a motor nem szokott üzemi hőfokon menni....

Link to comment
Megosztás:

Ja...és a felette lévő gumicső pedig fehér zsír szerű anyag volt(szerintem az olaj a motorból),az mitől lett fehér??

Valaki említette itt,h azért,mert a motor nem szokott üzemi hőfokon menni....

Ha jól vágom, akkor a tiéd twinport ugye?

Mert a twinportnál a kipufogógáz/kartergáz visszavezetés fokozott szerepet kap, ha jól tudom, és szvsz az a két cső ezeket hivatott szolgálni. Ha így van, akkor amelyik fekete volt az a kipuf visszavezetése, amelyik taknyos volt, az meg a kartergázé, és valszek a sok rövid távú, hideg járás eredményezte a taknyosodást, de ez csak mint laikus az én véleményem, majd kijavítanak ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Most hétvégén voltam Tatabányán(Mátészalka-T.bánya oda vissza 800km)pályán mentem végig és kb 9L-t fogyasztott átlag 140-el mentem 4200-as fordulaton.Egyszer-kétszer többel is,h kiégjen aminek ki kell ilyenkor.Szal...nem csak rövidtávon,hideg időben,hideg motorral eszik sokat,hanem autópályán is.

Persze ekkor még nem takarítottam ki a folytószelepházat csak ezután....

Kiváncsi leszek most mennyit zabál majd.

Én a Te helyedben nem sokalnám a 9 lityit,mert azért toltad neki rendesen(4200rpm)Ha igazából akarod mérni,akkor olyan 100-110-es tempóval menj egy hosszútávot.Ha minden ok akkor 7 alatt kell lennie a fogyinak.

Link to comment
Megosztás:

Nem megy hosszú távon 7 alá ;) .. az 1.4 :lol:

Hát akkor én mélyen hallgatok a fogyimról, főleg a hosszútávi fogyimról, mert meglincseltek :lol:

Ha hamar nyit a termosztát, akkor nem engedi üzemmelegre a motort, hisz mielőtt elérhetné a nyitásból adódóan közbejáratja a vizet a hűtőben, ami természetesen visszahűti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.