Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Felénk előszeretettel vizezték a benzint és nem egy autó állt meg tőle többek között az én G-m is anó

Erre sokan panaszkodnak a MOL-ra....

Ez nem olajtársaság-specifikus dolog, hanem a kúttulajdonos/kútüzemeltető szélhámosságának függvénye... Mondjuk, ha az anyacég rájön a csalásra, repül a bűnbanda.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem olajtársaság-specifikus dolog, hanem a kúttulajdonos/kútüzemeltető szélhámosságának függvénye... Mondjuk, ha az anyacég rájön a csalásra, repül a bűnbanda.

Sajnos a mol is nagyon sok minden "megengedhet" magának és asz állam meg hagyja az is ugyanúgy benne van......de ez innentől kezdve politika

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a mol is nagyon sok minden "megengedhet" magának és asz állam meg hagyja az is ugyanúgy benne van......de ez innentől kezdve politika

Persze, nem védem én a MOL-t, pénzügyi értelemben nagy g@zember cég ő is (mint mindegyik olajcég), de az ilyen vizezős/sufnituningos megoldásokat a kispályások csinálják.

Link to comment
Megosztás:

Persze, nem védem én a MOL-t, pénzügyi értelemben nagy g@zember cég ő is (mint mindegyik olajcég), de az ilyen vizezős/sufnituningos megoldásokat a kispályások csinálják.

Persze biztos vannak lelkiismeretes MOL-os benzinkutasok is (nem akarok általánosítani, és miért is tenném?)

Link to comment
Megosztás:

Persze biztos vannak lelkiismeretes MOL-os benzinkutasok is (nem akarok általánosítani, és miért is tenném?)

Én mióta bejött a gyújtás hiba a szar nafta miatt azóta molnál tankolok ahol fater is sok éve. Igaz hogy most szép egyenletes az alapjárat de a fogyasztás továbbra is fos!!!

Link to comment
Megosztás:

Megmondom őszintén, mióta autóm van (2003), a mogyoródi jeten tankolok. 1. fiestát, aztán F-et és most a G-t. Ez az első dízelem, egy éve járok oda, eddig nem volt problémám, remélem, nem is lesz. Az igaz, ha nem pesten vagyok, noname kúthoz nem megyek, csak neveshez. De sztem nem is a névtől függ a nafta, hanem az adott kúttól... Bár a franchise miatt ugye nem engednék a rossz minőséget... Nem tudom, ezzel eddig még nem szívtam, meglássuk. Simán van 15-20Ft különbség literenként és ebből még nem volt probléma. Majd elválik :lol:

Persze erre is ritkán van szükség, mert mire újra tankolnod kéne úgyis hazaérsz! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hello Amusing!

Szerintem ez a fogyasztas horribilis. Annal is inkabb,

mert en pont kb. 1 perccel utanad vettem at az automat

(ugyanaz a tipus, csak az enyem feher :-).

En mar a masodik tankolasi cikluson vagyok tul, az elsonel kb. 7.5,

a masodiknal 7.42 volt a fogyasztas, az elsonel 60%, a masodiknal

90% varosi forgalomban (en is a XVII. kerulteben lakom:-).

Mint irod, a fordulatszamod nem ment 2000 fele. Velemenyem szerint

ez lehet a problema, ezeket a motorokat nem szabad (plane bejaratas

alatt) alacsony fordulaton terhelni. En legalabb 2500-ig porgetem,

utana valtok (4000 fole viszont nem mentem). Ha egyenletes sebesseggel lehet haladni, akkor persze

alacsonyabb fordulaton is lehet menni. Ezen tulmenoen, csak nagyon finoman nyomom a gazt, de nem is nagyon kell jobban, igy is megy,

mint a meszes, az elozo automhoz kepest.

Az auto leirasaban is szerepel egyebkent, hogy az elso 1000 kilometeren

kozepes (ill. "valtozatos", akarmit jelentsen is ez) fordulatszamon kell jaratni, es nem szabad alacsony fordulaton terhelni.

Üdv!

Én úgy tudom, hogy a bejáratás alatt is ugyanúgy kell használni használni a kocsit, mint később fogod, csak arra kell vigyázni, hogy hidegen és hosszú időn keresztül ne terheld. Lehet és kell is RÖVID ideig kihúzatni a kocsit, mert ekkor "tanulja meg" az elektronika az alapokat :devlish: Ne tudom mi igaz, de szüleim verdájánál így csináltuk és Z14XEP 5 ajtóssal Apu 5,7 literrel jár Veszprém és Várpalota között (igaz, már nagypapa). Az enyim egy Z14XE Caravan esetén 6,1 volt a legjobb fogyasztás.

A másik fontos, hogy alacsony fordulaton ezek a motorok teljesen döglöttek, nem is megy, erőlködik és fogyaszt is. Később is érvényes lesz az, hogy legjobban 2 és 3 ezres fordulat között fog fogyasztani. Legalábbis nekem így van. Sajnos ez van, a modern motorok már csak ilyenek. Emiatt eleinte sokszor fulladtam le indulásnál (régebben egy 8 szelepes karburátoros Rönónk volt, utána furcsa volt az, hogy a 16 szelepes motorok jobban szeretik a fordulatot)

Szóval szerintem korai 2000-nél váltani és nyugodtan hajtsd meg, persze finoman.

PS: Ezt csúnyán benéztem... szerintem már nem aktuális...

Ettőlk függetlenül tartom amit írtam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most először néztem meg,hogy pontosan mennyit eszik az Astra.

Tehát így alakult:460 km./41.5 l. benzin.Ami,ha jól számoltam:9,02 l/100km.Nagyobbrészt olyan városi menet

amikor be sem tud melegedni a motor(1-2 km reggel,este),kisebbrészt faluk közötti alsóbbrendű út és néha

egy hoszabb főutas menet.Mindez automata váltóval és 1,6-os motorral,alkalmankénti klímajárattással és a

hosszabb távokon a sportfokozat használatával..

Nekem kellemes meglepetés,mert többet gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Most először néztem meg,hogy pontosan mennyit eszik az Astra.

Tehát így alakult:460 km./41.5 l. benzin.Ami,ha jól számoltam:9,02 l/100km.Nagyobbrészt olyan városi menet

amikor be sem tud melegedni a motor(1-2 km reggel,este),kisebbrészt faluk közötti alsóbbrendű út és néha

egy hoszabb főutas menet.Mindez automata váltóval és 1,6-os motorral,alkalmankénti klímajárattással és a

hosszabb távokon a sportfokozat használatával..

Nekem kellemes meglepetés,mert többet gondoltam.

Ez a nem mind1 nálam kézi váltóval okosan kapcsolgatva klima mentes életmódban igaz full város (14 km napi+ egy két Tesco túra ami szintén 5-6) Igy bőven 10 felett. Legutóbbi számolás 11,5 :S. Nem értem mindenkinek jó fogyasztásai vannak. Meg mikor megvettem ez is jó volt. Minden haver irigykedett hogy ejha milyen jó hogy nekem 7,5-8ba megáll a full hidegbe városba használva. Mostanra meg rémálom lett meg hozzá ezek az irreálisan magas minősíhetetlen üzemanyag árak. Komolyan mondom haverom 1,3as 20 éves IIgolfja jobban fogyaszt mint ez. Pedig az karburátoros és elosztós technika amire azt szokták mondani, hogy aki azzal 10 alatt jár városba annak mákja van vagy tud vmit. Haveromnak max mákja van mert az annyira nem ezekhez hogy még szerintem a gyertyát sem tudná megmutatni hol van a kocsiba. Szóval ezért nem értem!!!!!

Link to comment
Megosztás:

elvileg viszont a motornak sokkal jobbat teszel, und autóúton/pályán még jobb lesz ennél!

Na mesélek nektek v-power racing-est :rolleyes:

6.1 a fogyasztásom városba 7.6 helyett ;)

Tehát 6.1*400=2440, 7.6*335 (lukoil )=2546

Tudom csak 106 ft a különbség az én javamra (kb15e-16e/év),na de elég érdekes :D

Link to comment
Megosztás:

Z18XE Astra Bertone Coupé

6.4 tisztán országúton OMV Carrera 95-öst tankolva

7.8 vegyes használatba OMV Carrera 95-öst tankolva

Szerintem barátságos fogyasztás. Persze az adatokhoz hozzá tartozik, hogy általában 3000-nél elváltom, de ha kell, akkor tud gyorsulni is. :rolleyes:

Ja, és a légellenállási együttható (cw): 0,28. Köszönöm Bertone bácsi.

Link to comment
Megosztás:

és sima 95-el? Tapasztaltál hasonlókat, mint a Mc kartárs?

Az a helyzet ,hogy más a motor más a város. :rolleyes:

Pesten 1literrel többet eszik mint Miskolcon

Útoljára 6.1 volt Pesten,de ez Miskolcon szerintem nem tud lenni 5.1.

Ez már így is túl szép , és döbbenetes ;)

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet ,hogy más a motor más a város. ;)

Pesten 1literrel többet eszik mint Miskolcon

Útoljára 6.1 volt Pesten,de ez Miskolcon szerintem nem tud lenni 5.1.

Ez már így is túl szép , és döbbenetes :D

Hát még nekem milyen varázslatos hiszen 1.6-os és 1200kg :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet ,hogy más a motor más a város. :rolleyes:

Pesten 1literrel többet eszik mint Miskolcon

Útoljára 6.1 volt Pesten,de ez Miskolcon szerintem nem tud lenni 5.1.

Ez már így is túl szép , és döbbenetes ;)

Legközelebb belenyomok racinget, de ha szumma drágábbra jön ki, akkor back to the normal.

Egyébként pont azon gondolkoztam, hogy lehet hallani, hogy külföldön más minőségű a 95, a V-powert meg ha jól tudom, akkor kintről hozzák. Ez lehet magyarázat a fentiekre. Vagy az csak az OMV 100-asa, amit kintről hoznak?

Link to comment
Megosztás:

Legközelebb belenyomok racinget, de ha szumma drágábbra jön ki, akkor back to the normal.

Egyébként pont azon gondolkoztam, hogy lehet hallani, hogy külföldön más minőségű a 95, a V-powert meg ha jól tudom, akkor kintről hozzák. Ez lehet magyarázat a fentiekre. Vagy az csak az OMV 100-asa, amit kintről hoznak?

Nem akarok hülyeséget írni, de én úgy tudom, hogy csak az OMW szállít külföldről (azt is csak a határmenti kutak kapják)

A Shell az itthon adja hozzá a "szuperjéhez" a különböző adalékokat...

Én így hallottam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.