Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Hát, új autóm asszem sosem lesz. Ha nagyon akarnám, még vehetnék is, de egyszerűen sajnálom rá a pénzt, ez az igazság. Plusz mindig márkaszerviz.... a gatyája is rámegy az embernek... A használtat meg ki kell fogni, de ez a 3. és eddig még mindig szerencsém volt. Új autónak is meglehet a varázsa, de nekem nem ér annyit az új szag :)

Az autóhasználati szokásomról: biztos kiröhögtök, de nekem egy tank simán kitart 2,5 hónapig. Persze, egy tankkal elmegyek úgy 1000-1100-at, de akkor is. Nyáron utazunk sokat, akkor több nafta kell, de városban csak bringa, évente szerintem több 10E a zsebemben marad. És a fogyim is jobb, 10 km-en egy sör :D

Már miért röhögnénk ki? Neked van igazad, végülis nem kötelező kinövés az ember ülepe alatt az autó. Nekem sajnos annyira odanőtt, hogy oda is kocsival megyek, ahová nem kéne..., aztán a kilók meg csak szaporodnak...

Link to comment
Megosztás:

Már miért röhögnénk ki? Neked van igazad, végülis nem kötelező kinövés az ember ülepe alatt az autó. Nekem sajnos annyira odanőtt, hogy oda is kocsival megyek, ahová nem kéne..., aztán a kilók meg csak szaporodnak...

ugyan így vagyok én is! jönnek a kilók szépen :) bár ne kéne annyit kocsival járnom. Sajnos a munkahelyem nem lehet tömegközlekedéssel megközelíteni. hát igen 21. század Magyarország. Bezzeg a szomszéd városba 20 percenként megy busz :D

Link to comment
Megosztás:

Sóderklubb?

mennyééé ! :)

Mai fogyasztási adat:600 km/18 l.> az 3l/100 km.

1,6 automata,klímával,városban, 20t. utánfutóval téglával megrakva,5 személlyel+tele a csomagtartó sörrel,

sportkipufogóval,középső dob kivéve,sportlégszűrő,gázpedáltuning,M3 visszapillantó,sárkányos matrica az oldalán,

cápauszonyantennával,vasalódeszka a tetején és még ettől is kevesebb lett vona ,ha nem állok le versenyezni! :D

Link to comment
Megosztás:

ugyan így vagyok én is! jönnek a kilók szépen :) bár ne kéne annyit kocsival járnom. Sajnos a munkahelyem nem lehet tömegközlekedéssel megközelíteni. hát igen 21. század Magyarország. Bezzeg a szomszéd városba 20 percenként megy busz :D

Igen ez a nagyon nagy baj nálam is hogy én a kocsimat szinte csak bejárásra használom. Eszméletlen pocsék melóhelyem lett (mármint ami a megközelíthetőséget érinti).

Pénz is eléggé fagyira való+ ami hab a tortán hogy annak ellenére hogy jóval meghaladja a peremkerület fogalmát bejárási támogatás sincs. Minderre rájön a horror fogyasztás. Emiatt vagyok ennyire ráfeszülve a témára. Ezért futottam a köröket, dehát ezek szerint mind hiába, sajna mostoha körülmények között ennyit tud. Erre lenne jó egy kis köbcentis DIESEL!! Azzal sok pénz a zsebembe maradna. Számolgattam ha csak a kötelező szervizeket kell megcsinálni a diesellel és megállna 5,5 literbe akkor havi 10000Ft a zsebembe maradna havonta ugyanennyi kocsikázás mellett. Ami rettentő sok!!!! Csak ugye a használt dieselt egyaltalán nem tuti hogy nem kell horror áron szervizelni.

Link to comment
Megosztás:

Igen ez a nagyon nagy baj nálam is hogy én a kocsimat szinte csak bejárásra használom. Eszméletlen pocsék melóhelyem lett (mármint ami a megközelíthetőséget érinti).

Pénz is eléggé fagyira való+ ami hab a tortán hogy annak ellenére hogy jóval meghaladja a peremkerület fogalmát bejárási támogatás sincs. Minderre rájön a horror fogyasztás. Emiatt vagyok ennyire ráfeszülve a témára. Ezért futottam a köröket, dehát ezek szerint mind hiába, sajna mostoha körülmények között ennyit tud. Erre lenne jó egy kis köbcentis DIESEL!! Azzal sok pénz a zsebembe maradna. Számolgattam ha csak a kötelező szervizeket kell megcsinálni a diesellel és megállna 5,5 literbe akkor havi 10000Ft a zsebembe maradna havonta ugyanennyi kocsikázás mellett. Ami rettentő sok!!!! Csak ugye a használt dieselt egyaltalán nem tuti hogy nem kell horror áron szervizelni.

1,5 diesel B Corsa! :)

Link to comment
Megosztás:

Haverom Peugeot 107-ese olyan 3-3,5 literből járja a 100 km-t

Igen ez a nagyon nagy baj nálam is hogy én a kocsimat szinte csak bejárásra használom. Eszméletlen pocsék melóhelyem lett (mármint ami a megközelíthetőséget érinti).

Pénz is eléggé fagyira való+ ami hab a tortán hogy annak ellenére hogy jóval meghaladja a peremkerület fogalmát bejárási támogatás sincs. Minderre rájön a horror fogyasztás. Emiatt vagyok ennyire ráfeszülve a témára. Ezért futottam a köröket, dehát ezek szerint mind hiába, sajna mostoha körülmények között ennyit tud. Erre lenne jó egy kis köbcentis DIESEL!! Azzal sok pénz a zsebembe maradna. Számolgattam ha csak a kötelező szervizeket kell megcsinálni a diesellel és megállna 5,5 literbe akkor havi 10000Ft a zsebembe maradna havonta ugyanennyi kocsikázás mellett. Ami rettentő sok!!!! Csak ugye a használt dieselt egyaltalán nem tuti hogy nem kell horror áron szervizelni.

Link to comment
Megosztás:

ugyan így vagyok én is! jönnek a kilók szépen :) bár ne kéne annyit kocsival járnom. Sajnos a munkahelyem nem lehet tömegközlekedéssel megközelíteni. hát igen 21. század Magyarország. Bezzeg a szomszéd városba 20 percenként megy busz <_<

Ebben lehet vmi, az összes autós munkatársam pohosodik, mindig kérdik, én hogy tartom a 73 kilómat már 10 éve (kb. 178 magas lehetek). Hát egyszavas a válasz: bringa. És mindenhová. A rekordom Őrségben (nem katonaság, tájegység :D ) 87 km. Aznap mondjuk már nem állt fel, de marha jól esett ennyit tekerni...

Robinak én is a corsát ajánlanám, ha nem kell neki a puttony, biztos kevesebbet eszik, mint az 1,7-es kombi az 1200 kilójával. Pedig az is keveset eszik.

Link to comment
Megosztás:

Ebben lehet vmi, az összes autós munkatársam pohosodik, mindig kérdik, én hogy tartom a 73 kilómat már 10 éve (kb. 178 magas lehetek). Hát egyszavas a válasz: bringa. És mindenhová. A rekordom Őrségben (nem katonaság, tájegység :) ) 87 km. Aznap mondjuk már nem állt fel, de marha jól esett ennyit tekerni...

Robinak én is a corsát ajánlanám, ha nem kell neki a puttony, biztos kevesebbet eszik, mint az 1,7-es kombi az 1200 kilójával. Pedig az is keveset eszik.

4 éve vagyok autótulajdonos. autó nélkül voltam a kb a mostani magasságomhoz 178cm 64kg ahogy telnek múlnak az évek, lehet csak emberesedek de szerintem a kényelmes életvitel is hozzájátszik, most 1 híján 90kg vagyok :D egy bizonyos táblázat szerint enyhén elhízott vok <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ez a szar megint 6.7 nyelt be 100on a százasból.... :D (sz@r hátsó lambdával)

előtte az a nagyon jó lukoilos 95ösből 8.2 volt..... :o

akkor számoljunk mi az olcsó......

Egyszer szerintem próbáld ki a shell 95-ösét. Nem fog annyival többet fogyasztani, hogy megérje a piros lé. Ez az én tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

ez a szar megint 6.7 nyelt be 100on a százasból.... :D (sz@r hátsó lambdával)

előtte az a nagyon jó lukoilos 95ösből 8.2 volt..... :o

akkor számoljunk mi az olcsó......

Én is nagyon szeretem a részinget :) Egészen más az autó tőle,a hangja,a gázreakció,mintha nem is ez a motor lenne benne....Most visszaálltam a régen bevált OMW 95-re,de valami borzalom a Shell után :( Fogyasztásban nem mértem ekkora különbséget (színtiszta városi közlekedés...),mint te,de ha tehetem,akkor mostmár mindig rászánom a plusz pénzt :)

Link to comment
Megosztás:

Én is nagyon szeretem a részinget :o Egészen más az autó tőle,a hangja,a gázreakció,mintha nem is ez a motor lenne benne....Most visszaálltam a régen bevált OMW 95-re,de valami borzalom a Shell után :) Fogyasztásban nem mértem ekkora különbséget (színtiszta városi közlekedés...),mint te,de ha tehetem,akkor mostmár mindig rászánom a plusz pénzt :D

Az OMV 95-ösétől is fényévekre van a shell 95-öse.

Link to comment
Megosztás:

Az OMV 95-ösétől is fényévekre van a shell 95-öse.

Z14XE-vel még nem próbáltam,de a Twinportom annak idején nem volt annyira elégedett vele,mint az OMW naftájával...Morgósabb volt a motor,egész tankra vetítve 50-60km-el kevesebbet tudtam menni,ezért mostanság fel sem merült bennem,hogy kipróbáljam :o

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem az Astrával (azt most nem használom), hanem a Corsával sikerült, de a legutóbbi eredmény az 6.4l/100km, felesben Etanol/95-ös keverékkel (átalakító nélkül), szinte kizárólag lakott területen kívül, normális tempóval, téli gumival. Elégedett vagyok, asszem megtartom. :o

Link to comment
Megosztás:

Z14XE-vel még nem próbáltam,de a Twinportom annak idején nem volt annyira elégedett vele,mint az OMW naftájával...Morgósabb volt a motor,egész tankra vetítve 50-60km-el kevesebbet tudtam menni,ezért mostanság fel sem merült bennem,hogy kipróbáljam :o

Én 3 tank OMV-t toltam bele, próbaképpen, de soha többet. 5-6 decivel evett többet és nem ment, olyan volt, mintha otthon marad volna 10 ló a ménesből. Mol dettó. Visszaálltam Shellre, és azóta nem is tankolok mást. Shellbe is volt a kék lötty, de nem győzött meg.

Link to comment
Megosztás:

Én szerintem meg az egész pszichológia :D

Sokáig kerestem hogy van-e összefüggés az olajcég meg a fogyasztás között, aztán sosem jutottam egyértelmű eredményre (ahol először jobb lett ott következő alkalommal ugyanannyival rosszabb :o)

Tankoltam rendszeresen Lukoitól elkezdve Agip-on át Shell+OMV-ig mindent...

Két ugyanolyan kút között is nagyobb különbség lehet szerintem, nem a név dönti ezt el...

Link to comment
Megosztás:

Én szerintem meg az egész pszichológia :)

Sokáig kerestem hogy van-e összefüggés az olajcég meg a fogyasztás között, aztán sosem jutottam egyértelmű eredményre (ahol először jobb lett ott következő alkalommal ugyanannyival rosszabb :o)

Tankoltam rendszeresen Lukoitól elkezdve Agip-on át Shell+OMV-ig mindent...

Két ugyanolyan kút között is nagyobb különbség lehet szerintem, nem a név dönti ezt el...

Lukoil és Agip nálam konstans sz@r :D Erre mondanám azt,hogy biztosan csak benzint tartalmaz :)

Hasonló,mint a Metro és Tesco kutakon (utóbbiról faternak sajnos még negatívabb a tapasztalata...)

Link to comment
Megosztás:

ez így van .... két shell kút között is elég nagy tud lenni a különbség ,ezt észre vettem én is,más is :D

Akkor Te inkább azt postold be hogy melyik az a shell kút ahol tankolsz és ilyen 6 literekkel járkálsz a városban :o

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek én nem tudom, hogy melyik kút a jó. Egy biztos a munkahelyemen sofőrködöm, és a shellnél tankolok mindig. Norma szerint tankolok és mindig marad egy kicsi. Azt el nekem természetesen. Egy szép napon tankolnom kellett volna de úgy gondoltam most itt az alkalom. Amit összespóroltam az pont annyi amenyi kell a céges gépbe elfér. Amit norma szerint tankolni kéne azt meg a saját kocsiba. Aznap reggel megállt a céges gép. El a szervízbe. Majd ott azt mondták a benzin nem benzin. Amikor ez kiderült mindját megnéztem a kannábban maradt kevés üzemanyagot. Valami olajos foltok úszkáltak benne. Ezt azóta sem sikerült megfejtenem miért van ez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.