Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Kb. még egy hónap és az idő engedi, hogy újra biciklivel járjak dolgozni. Nyaranként úgy szoktam. Napi 26km. Jót is tesz a mozgás, gép előtt ülök egész nap....

:D

fogyasztás melegben: 5-7 dl víz + 1 szendvics / 26km

:lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Kb. még egy hónap és az idő engedi, hogy újra biciklivel járjak dolgozni. Nyaranként úgy szoktam.

Végre kolléééga. Csak én a nagy faluban nyomom télen-nyáron. Átlag 3 év alatt hajtok sz@rrá egy bringát, úgyhogy tizenezerforintosakat taposok. Annyi idő alatt eszi meg a só+hideg kombó. Vicces, hogy kb egy-kéthavi BKV-bérlet ára egy viszonylag normális bringa használtan, amit 3 évig taposhatok... De lassan jön a bringás idő... szó szerint lassan :D

Link to comment
Megosztás:

Végre kolléééga. Csak én a nagy faluban nyomom télen-nyáron. Átlag 3 év alatt hajtok sz@rrá egy bringát, úgyhogy tizenezerforintosakat taposok. Annyi idő alatt eszi meg a só+hideg kombó. Vicces, hogy kb egy-kéthavi BKV-bérlet ára egy viszonylag normális bringa használtan, amit 3 évig taposhatok... De lassan jön a bringás idő... szó szerint lassan :D

:lol: Bizony. Nekem a busz havi 12e Ft. Autóval megjárom 14e-ből kb. Biciklivel ingyen van. Csak az a baj, hogy elég nagy a táv, így esőben, villámlásban, nagy hidegben nem tudok elindulni.

Utolsó nyáron 2200km-t mentem a bringával. 42e Ft-ot spóroltam meg.

Link to comment
Megosztás:

:lol: Bizony. Nekem a busz havi 12e Ft. Autóval megjárom 14e-ből kb. Biciklivel ingyen van. Csak az a baj, hogy elég nagy a táv, így esőben, villámlásban, nagy hidegben nem tudok elindulni.

Utolsó nyáron 2200km-t mentem a bringával. 42e Ft-ot spóroltam meg.

Én és munkatársam 15.-ére tervezzük az első bicikli túrát. Jó dolog bicóval melóba járni. Sajnos ez nekem nem működik, mert az asszonnyal együtt járunk melóba. És ő nem nagyon akar kerekezni, így marad a kocsi, talán egyszer-kétszer megoldom a bicóval járást de rendszeresen nem fog menni. :D

Link to comment
Megosztás:

Kb. még egy hónap és az idő engedi, hogy újra biciklivel járjak dolgozni. Nyaranként úgy szoktam. Napi 26km. Jót is tesz a mozgás, gép előtt ülök egész nap....

:lol:

fogyasztás melegben: 5-7 dl víz + 1 szendvics / 26km

Ez igen! Egy, a kresz szerint felszerelt bicikli.:D

Link to comment
Megosztás:

Ez igen! Egy, a kresz szerint felszerelt bicikli.:D

:lol: Igen, csengőm is van, és a hátsó lámpám megállás után is világít több percig, tehát kereszteződésben állva a kedves autós kollegák nem trafálnak telibe remélhetőleg. Eddig nem tették, de napi szinten tapasztalom, hogy a buszosok és a parasztok vadásznak a biciklisekre.

De bocsánat az off-olásért ez volt az utolsó!

Link to comment
Megosztás:

:D Igen, csengőm is van, és a hátsó lámpám megállás után is világít több percig, tehát kereszteződésben állva a kedves autós kollegák nem trafálnak telibe remélhetőleg. Eddig nem tették, de napi szinten tapasztalom, hogy a buszosok és a parasztok vadásznak a biciklisekre.

De bocsánat az off-olásért ez volt az utolsó!

Sajnos vannak olyanok akik semmibe sem néznek bennünket kerekeseket. Volt olyan esetem, hogy tekerek szépen nyugodtan majd egy kanyar ívhez közeledve jött két kocsi. A második meg szépen elkezdett előzni. Hárman voltunk egy vonalban. Kellemes érzés nem kívánom senkinek sem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.4-es G-nél ha 400km belemegy fél jelzésig akkor a fogyasztás 6,4-6,5 lesz kb. Nem tudom mekkora a Zafira tankja.

58 literes,a G-ben 52,tudtommal,de ettől függetlenül ezek jó értékek.

Bár fél tanktól lefelé már gyorsabban mocorog az a fránya mutató :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.4-es G-nél ha 400km belemegy fél jelzésig akkor a fogyasztás 6,4-6,5 lesz kb. Nem tudom mekkora a Zafira tankja.

2007/Z14XEP ha felével 400km-t megyek el, akkor nekem 5.9-6l-re jön ki.

Akkor lehet a müszerek sem egyformák. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.