Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok! Tegnap jöttünk haza a nászutunkról. Bárna-Hatvan-(M3)-BP-(M7)-Székesfehérvár-(alsóbbrendű utak)-Hévíz. Hévízről Gyenesdiás-Keszthely-re néztünk el. Hazafelé Tihanyig az északi parton, majd ott komp Szántódra-Siófok(aranypart) majd rá a pályára és haza. Ma be meló és haza. Ez 703km és most van a mutató a negyedet jelző vonalnál. Igaz a klíma nem ment mert beszart, pályán max. 110km/h.

Az jó, olyan 5.5l körüli fogyasztás lesz a végeredményed (kb) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ennyit számít hogy 1.4 meg hogy Twinport.

Nekem a Coupénál most 45,39l benya 654km-re volt elég, ami 6,94l/100km-es fogyasztást jelent, nagypapásan vezetve (tempomat 90km/h), viszont klímával. Ennél kevesebbet csak egyszer sikerült csinálnom a 3 év alatt, úgyhogy elégedett vagyok, 1.8-tól sztem nem rossz.

Akkor én valamit nagyon jól csinálok,mert ugyanez a motor a Zafirában országúton (100km/h) 2 személy+gyerekkel,fixen 6,5 (klíma nélkül). Előzgetek,gyorsítok,ha kell,nem tojással :lol:,ahol meg állandó a tempó,ott tempomat. Először azt hittem téved a fedélzeti,mert eddig minden országúti fogyasztásom 6,5 lett,de tankolva,és számolva is decire ennyi. Aztán egyszer kipróbáltam 85-90 körül ugyanezt,akkor nagy nehezen 6,4 lett,de ennyit nem ér a kínlódás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az nem rossz, bár nekem van benne chip is, meg a viszonylag széles (215-ös) gumi nagyobb gördülési ellenállása sem használ éppen a fogyasztásnak... de amúgy nem vagyok telhetetlen, még a Calibránál megtanultam hogy ilyesmin nem érdemes rugózni, ha egy autó fogyasztása 10l/100km alatt van, akkor az jó. :lol: Így aztán még azon is csak nevettem amikor a téli autóm 1.2-es motorjából sikerült 9l-es fogyit kicsikarni. Ha ennyi kell neki, hát ennyit kap. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az nem rossz, bár nekem van benne chip is, meg a viszonylag széles (215-ös) gumi nagyobb gördülési ellenállása sem használ éppen a fogyasztásnak... de amúgy nem vagyok telhetetlen, még a Calibránál megtanultam hogy ilyesmin nem érdemes rugózni, ha egy autó fogyasztása 10l/100km alatt van, akkor az jó. :lol: Így aztán még azon is csak nevettem amikor a téli autóm 1.2-es motorjából sikerült 9l-es fogyit kicsikarni. Ha ennyi kell neki, hát ennyit kap. :lol:

Pár csak most tapasztalgatom, de úgy veszem észre, h chippelés óta képes kevesebbet is fogyasztani... 200km után 6,2-n állt a fogyasztás. Aztán elgurult a gyógyszer... :D 210km-nél 6,8...

Link to comment
Megosztás:

Sajna nálam újra hogy visszatértem a normális kerékvágásba (azaz szürke hétköznapok, csak meló meló meg meló és csak városi forgalom) újra jön a drasztikus fogyasztásom. 160km nél járok és már jó két mutató szélességgel a 3/4 alatt van :S . Igen bosszantó. Újra benzináremelés hadak nekem meg újra horror fogyasztás. De irigyelem ilyenkor a diesel recsegő 3as golfos kollégákat. Akik a recsegő rotyogó szakadékkal 6,5 el jár. És ami hab a tortára ő még kannázni is tud, ugyanis a cégnél minden kocsi diesel. Én azon gondolkodtam hogy kannázok aztán eladom csak az a gond hogy kinek. Meguntam hogy én duplán rá**szok a bejárásra. Mert ők mégha kúton is veszik jobban jönnek ki de úgyhogy kannázik úgy még jobban.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nálam újra hogy visszatértem a normális kerékvágásba (azaz szürke hétköznapok, csak meló meló meg meló és csak városi forgalom) újra jön a drasztikus fogyasztásom. 160km nél járok és már jó két mutató szélességgel a 3/4 alatt van :S . Igen bosszantó. Újra benzináremelés hadak nekem meg újra horror fogyasztás. De irigyelem ilyenkor a diesel recsegő 3as golfos kollégákat. Akik a recsegő rotyogó szakadékkal 6,5 el jár. És ami hab a tortára ő még kannázni is tud, ugyanis a cégnél minden kocsi diesel. Én azon gondolkodtam hogy kannázok aztán eladom csak az a gond hogy kinek. Meguntam hogy én duplán rá**szok a bejárásra. Mert ők mégha kúton is veszik jobban jönnek ki de úgyhogy kannázik úgy még jobban.

Tervezik a gázolaj jövedéki adójának emelését...

Link to comment
Megosztás:

Sajna nálam újra hogy visszatértem a normális kerékvágásba (azaz szürke hétköznapok, csak meló meló meg meló és csak városi forgalom) újra jön a drasztikus fogyasztásom. 160km nél járok és már jó két mutató szélességgel a 3/4 alatt van :S . Igen bosszantó. Újra benzináremelés hadak nekem meg újra horror fogyasztás. De irigyelem ilyenkor a diesel recsegő 3as golfos kollégákat. Akik a recsegő rotyogó szakadékkal 6,5 el jár. És ami hab a tortára ő még kannázni is tud, ugyanis a cégnél minden kocsi diesel. Én azon gondolkodtam hogy kannázok aztán eladom csak az a gond hogy kinek. Meguntam hogy én duplán rá**szok a bejárásra. Mert ők mégha kúton is veszik jobban jönnek ki de úgyhogy kannázik úgy még jobban.

OFF

Hát, te tudod Robi, de ha eddig meg tudtad állni, hogy nem kannázol, szerintem ne is tedd. Ha bukta van, az az igazi rá...szás...

ON

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Megjelent a műszerfalon az üzemanyag ikon, tankoltam és 39L ment bele. Ezek szerint már akkor kigyullad ez a jel, mikor még a benzin 1/4-ig van? (Ha 52 L-es a tank). És mikor vált át villogóvá ez az ikon? Hány L-nél?

A tankolás elég tág így. :D

Egy kattanásig elhiszem, utána még belemegy vagy 6, esetleg 7 liter, ha nyakig akarod önteni teljesen.

Ha kigyullad a lámpa én még el tudok menni 100 km-t is, ( dízelem van! ).

Tehát szvsz. 5 liter ami benne marad körülbelül, az első jelzésnél.

Villogónál én még eljöttem 25 km-t.

Link to comment
Megosztás:

Megjelent a műszerfalon az üzemanyag ikon, tankoltam és 39L ment bele. Ezek szerint már akkor kigyullad ez a jel, mikor még a benzin 1/4-ig van? (Ha 52 L-es a tank). És mikor vált át villogóvá ez az ikon? Hány L-nél?

Bizony,elég óvatos :P

De pl a Zafiránál a computer is a felvillanásig számolja a hátralevő kilométereket :D :D Csak ez 58 literes... Szóval bőven van még benne olyankor,de már pánikot akar kelteni :P

Link to comment
Megosztás:

Megjelent a műszerfalon az üzemanyag ikon, tankoltam és 39L ment bele. Ezek szerint már akkor kigyullad ez a jel, mikor még a benzin 1/4-ig van? (Ha 52 L-es a tank). És mikor vált át villogóvá ez az ikon? Hány L-nél?

Nekem világított a tankolást jelző, majd villogni is kezdett. Ez után tankoltam bele 44 litert kattanásig.

Astra Coupe fórumon volt már erről egy beszélgetés. Ott nagyjából annyiban maradtunk, hogy valószínűleg hat liternél kezd el világítani és négy liternél kezd el villogni. Persze, ha ferdén áll az autó, akkor tévesen mér a szenzor.

Link to comment
Megosztás:

:D Én is, én is...

Pont ma tankoltam felvillanás után 10km-el. 44,4 l ment bele első kattanásig.

Eddig egyszer jutottam el villogásig, akkor 48 l ment bele.

Utolsó átlagom : 6,16 l/100km

Készítettem egy excel táblát amibe csak beírom a változókat és kiadja a statisztikát. Durva adatok vannak! :P

11 tankolás statisztikája:

Össz. km: 7321

Össz. l: 502

Össz. Ft: 187.289

Össz. átlag: 6,22

Ft/km: 26

:P

Link to comment
Megosztás:

Megjelent a műszerfalon az üzemanyag ikon, tankoltam és 39L ment bele. Ezek szerint már akkor kigyullad ez a jel, mikor még a benzin 1/4-ig van? (Ha 52 L-es a tank). És mikor vált át villogóvá ez az ikon? Hány L-nél?

Nekem 90km-t ír ki megtehető távnak, ha kigyullad a sárga tank (átlaggal számol), ill 40km körül, ha villog.

Link to comment
Megosztás:

:D Én is, én is...

Pont ma tankoltam felvillanás után 10km-el. 44,4 l ment bele első kattanásig.

Eddig egyszer jutottam el villogásig, akkor 48 l ment bele.

Utolsó átlagom : 6,16 l/100km

Készítettem egy excel táblát amibe csak beírom a változókat és kiadja a statisztikát. Durva adatok vannak! :P

11 tankolás statisztikája:

Össz. km: 7321

Össz. l: 502

Össz. Ft: 187.289

Össz. átlag: 6,22

Ft/km: 26

:P

Írjak durvábbat? :D 23.263 km, 786.707 Ft. Kisebb vagyon... :S Ja, és a durva... Ez év januárjától számolva...

Link to comment
Megosztás:

és számold ki ha ezt tömegközlekedéssel teszed :P

nekem tiltsa a vallásom hogy km/ft írjak :D :P

Nem ismerem a tömegközlekedési tarifákat, szerencsére. De állítólag, ha csak a benzinköltséget nézzük, nem tekintve a járulékos költségeket, két személynek már olcsóbb autózni.

Link to comment
Megosztás:

És az ciki, ha valaki használja a tömegközlekedést? Akkor most jól figyeljetek. Én busszal járok. Tessék sorszámot tépni a megkövezéshez! :D

Azért vettem autót, hogy havonta egyszer-kétszer vezessem, mert szeretek vezetni. És ha már autót veszek, akkor olyat, ami jól néz ki és ha rálépek a gázra, akkor történik is valami (de mégse szaladjon szét a ménes).

A busz akkor is elindul, ha senki se száll fel rá. Akkor is CO2-t pöfög, ha csak a sofőr ül rajta. Lehet, hogy nem lennének akkora dugók (ami csak a fogyasztást növeli és az idegeket kínozza) akkor, ha busszal járna az, aki megtehetné. Lehet...

Vagy az is lehet, hogy én nem átlagos ember vagyok, aki csak az önös érdekeit nézi és azt is csak rövidtávon, hanem valami eltaposásra szánt csodabogár? Rendszeresen sportolok (heti négyszer falmászó edzést tartok), hétvégén sziklát mászok vagy túrázok a friss levegőn, egészségesen táplálkozok, ott segítek, ahol tudok, stb...

Link to comment
Megosztás:

És az ciki, ha valaki használja a tömegközlekedést? Akkor most jól figyeljetek. Én busszal járok. Tessék sorszámot tépni a megkövezéshez! :D

Azért vettem autót, hogy havonta egyszer-kétszer vezessem, mert szeretek vezetni. És ha már autót veszek, akkor olyat, ami jól néz ki és ha rálépek a gázra, akkor történik is valami (de mégse szaladjon szét a ménes).

A busz akkor is elindul, ha senki se száll fel rá. Akkor is CO2-t pöfög, ha csak a sofőr ül rajta. Lehet, hogy nem lennének akkora dugók (ami csak a fogyasztást növeli és az idegeket kínozza) akkor, ha busszal járna az, aki megtehetné. Lehet...

Vagy az is lehet, hogy én nem átlagos ember vagyok, aki csak az önös érdekeit nézi és azt is csak rövidtávon, hanem valami eltaposásra szánt csodabogár? Rendszeresen sportolok (heti négyszer falmászó edzést tartok), hétvégén sziklát mászok vagy túrázok a friss levegőn, egészségesen táplálkozok, ott segítek, ahol tudok, stb...

Valamit félreérthettél, itt szerintem senki sem akart megkövezni senkit, pláne nem tömegközlekedőt, ezért kár volt így kikelned magadból... :P Rövid távokon, pl. itt a városban, én is gyakran gyalog, v bicajjal járok, még bevásárolni is. Nem is gondolnátok, mi minden fér el egy túrazsákban. Viszont a munkám jellegéből adódóan hosszabb utakra nekem nem játszik a tömegközlekedés, ha cuccolni kell, pláne. Vezetni meg én is szeretek, nem véletlenül vettem azt, amit. Szerintem jól néz ki, erős, igaz, nem turbós, de azért haladgat, ha kell, stb... Csupán az elpöfékelt benzin áráról volt szó... Arra meg, ameddig jut, jut, utána meg járunk gyalog, bicajjal, lóval, vagy hőlégballonnal, vagy mitomén... :D :P

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem a tömegközlekedési tarifákat, szerencsére. De állítólag, ha csak a benzinköltséget nézzük, nem tekintve a járulékos költségeket, két személynek már olcsóbb autózni.

Nemrég volt "szerencsém" busszal Pápára menni Veszprémből. A táv oda-vissza 100km, a teljes árú jegy erre a távolságra pedig 2360Ft. Ennyi pénzből majd' 6 liter benzint kapsz, ha az autód nem fogyaszt ennél többet 100km-en akkor már egyedül is megéri, és akkor még nem beszéltünk olyan előnyökről mint hogy nem kell várnod sehol semmire, az autóban nem fázol/nincs meleged, olyan zenét hallgatsz amilyet akarsz, kényelmesebb (mindig van ülőhely), nem lihegnek a nyakadba/nem nyomják a bordáid közé az esernyőt, miegymás... Én abszolút megértem ezek után hogy annyi autó jár az utakon úgy hogy mindössze csak a sofőr ül benne. Persze elfogadom azt is hogy környezetvédelmi szempontból a busz sokkal jobb (fajlagosan kevesebb szennyezőanyag kerül a levegőbe), de szvsz ahhoz hogy ennyi hátránya ellenére versenyképes legyen az autózással, sztem nagyjából felére kéne csökkenniük a menetjegyáraknak a mostanihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.