Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

De jó, hogy másnak is van ilyen motorú Astrája, pont azon gondolkodtam hazafelé, amikor jelentős ütemben fogyott a benzin, hogy ez fogyaszt annyit, mint a 105-ös Skodám. :D De lehet, hogy csak a hibás AGR szelep miatt ilyen éhes a kocsi?

túl csajosan nyomod :D

mennyi az annyi ?

Link to comment
Megosztás:

Még nem számoltam ki , de 5000-ért tankoltam 12 litert és már azon lefagytam, hogy a jelző alig mozdult ki. :)

Kedves előző tulaj annyi benzinnel adta át, hogy a bal oldalon feküdt a mutató és erősen villogott a tankszimbólum.....

Kb 50 km-rt tettem meg, igaz, néhol meghajtottam... szerintem 8 liter körül van a fogyasztás. Azt hiszem, ideje spórolósan vezetni.

Ez a motor szereti, ha pörgetik? Milyen tartományban érdemes váltani?

Hogy csajosan... no igen, még nem növesztettem hímnemű testrészeket, úgyhogy marad ez a felállás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Még nem számoltam ki , de 5000-ért tankoltam 12 litert és már azon lefagytam, hogy a jelző alig mozdult ki. :)

Kedves előző tulaj annyi benzinnel adta át, hogy a bal oldalon feküdt a mutató és erősen villogott a tankszimbólum.....

Kb 50 km-rt tettem meg, igaz, néhol meghajtottam... szerintem 8 liter körül van a fogyasztás. Azt hiszem, ideje spórolósan vezetni.

Ez a motor szereti, ha pörgetik? Milyen tartományban érdemes váltani?

Hogy csajosan... no igen, még nem növesztettem hímnemű testrészeket, úgyhogy marad ez a felállás. ;)

remélem nem sértődtél be :) (tudom hogy csajé vagy :) ,kétszer taliztunk már )

mivel 2800nál van a nyomaték görbe csúcsa szerintem pörgetni nem kell

Link to comment
Megosztás:

A neved ismerős, de nem ugrik be hozzá az arc - nem baj, legközelebb beazonosítalak. :)

Oké, akkor nem pörgetem túl, bár úgy vettem észre, ha belendül, nagyon megy.

Ha hosszútávon mész, 6,5-7 körül megáll, ha ésszel használod. Szóval akkor nincs belendülés, és nagyon menés... :evilgrin: Városban simán 9.

Link to comment
Megosztás:

wazz, tényleg, javítom és szégyellem :blush:

Nem tolt engem senki, szabadedzés volt :icon1:

szerk: ja, és nem átlag, hanem folyamatos (na jó, rendőr mellett felemeltem a jobb lábam)

2,5 Stratus mennyit fogyasztott?Én is nézegettem olyat egy időben,mondjuk csak a 2.0 -t!

Link to comment
Megosztás:

Mai adat: 631 Km, 36,37l = 5,76 l/100Km biggrin.png Eddig, ez a legjobb!

2012.03.20-2012.04.03-ig (14 nap) 631 km (45 km/nap. tegnap, és ma volt 1 címem, 25 km oda, 25 vissza. mostanában, ez volt a leghosszabb táv...)

napi 40 km, rövid távok, max 90km/h, tempomat igen, AC nem, autópálya nem. téli gumi igen. több személy igen, Állandó cuccolás igen.

Ez hihetetlen :D

Én mostanában Ágasegyháza-Kecskemét vonalon ingáztam, ez 15 km országút és 7 km városból tevődik össze, visszafelé ugyanez, átlag 7,5l körül mozog (+/- 0,2l) a fogyasztás.

Tegnap volt egy kiruccanásunk Szegedre, odafelé és visszafelé is Kecskeméten tankoltam tele, a kettő között pedig 195km, és 12,58l benzin fogyott, vagyis 6,45l/100km átlag. A régi 5-ösön mentem, autópálya csak a kecskemétet elkerülő rövid szakasz volt, meg valamennyi város is volt benne, mert Szegeden konkrétan keresztül kellett vágni a város túloldalára, viszont nem volt nagy forgalom.Odafelé késésben voltunk, úgyhogy kissé odacsaptam a lovak közé (már amúgy is ráfért, hogy megzavarjam kicsit). Egyébként a legjobb is 6,4l/100km amit eddig produkált, ez alá nekem még soha nem ment.

Link to comment
Megosztás:

Mai adat: 631 Km, 36,37l = 5,76 l/100Km :D Eddig, ez a legjobb!

2012.03.20-2012.04.03-ig (14 nap) 631 km (45 km/nap. tegnap, és ma volt 1 címem, 25 km oda, 25 vissza. mostanában, ez volt a leghosszabb táv...)

napi 40 km, rövid távok, max 90km/h, tempomat igen, AC nem, autópálya nem. téli gumi igen. több személy igen, Állandó cuccolás igen.

Ezek szerint folyamatos 90-100km/h nál még 5l alatt is "fogyaszt"?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.