Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig. :blush:

És mennyibe fáj egy ilyen? Ilyet még nem hallotam, de ha tényleg jó akkor megéri. :lol:

Más:

Injektortisztítóból márkát milyet érdemes beleönteni? Az autó 14 hónapos lesz lassan, és már van benne 16 km, éremes már bevetni az adalékot?

Shell benzinnel hajtom, de újabban csak 12-14km-es távokon....

Link to comment
Megosztás:

És mennyibe fáj egy ilyen? Ilyet még nem hallotam, de ha tényleg jó akkor megéri. :blush:

Más:

Injektortisztítóból márkát milyet érdemes beleönteni? Az autó 14 hónapos lesz lassan, és már van benne 16 km, éremes már bevetni az adalékot?

Shell benzinnel hajtom, de újabban csak 12-14km-es távokon....

Szevasz Imy !

Ha már úgy is a Shellre jársz, akkor időnként toljál bele kék V-Powert, abban van tisztító adalék ! :)

Azért túlzásba nem kell vinni, kb. minden 4.-5. tankoláskor használd. Literenként kb. egy huszassal drágább... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem 1.6 16V X16XEL-em van,és mikor megvettem az autót,akkor elég sokat rohangáltam vele városba.Dugóból dugóba,klímával.És 7.8 volt a fogyasztás.Most meg 11-12 liter.Hát sokkot kaptam.Elvittem az injektort ultrahangos tisztításra,igaz hogy olyan retkes volt hogy 3szor mosták át.És láss csodát 6.9-7.4 között van.Nem beszélve arról hogy az autó jobban is húz,mint eddig. :blush:

Az enyém is 11-et betolja a városban, de ha kimegyek vele országútra, akkor meg 6.2-t.

Tél van, hideg van...

Link to comment
Megosztás:

Szevasz Imy !

Ha már úgy is a Shellre jársz, akkor időnként toljál bele kék V-Powert, abban van tisztító adalék ! :lol:

Azért túlzásba nem kell vinni, kb. minden 4.-5. tankoláskor használd. Literenként kb. egy huszassal drágább... :) :blush:

Köszi!

Majd tolok bele, ha valahova hoszabb távra megyek, pedig már kellene mert már 2 hónapja csak rövid távokon használom, nem valami egészséges ez, allig melegszik be még a motor is.

Link to comment
Megosztás:

Z14XE csak város: 7.6/100 km.

nem értem, ilyet még nyáron se csinált sose :D

most meg autópálya 450 km, 130 km/h 4000 fordulaton, és negyedig van...

Ez hogy jött ki? A tank 52 literes x 0.75 = 39 litert fogyasztott 450 km-re, ami ~8.6 l/100km.

De pont te számolnál szintmérő alapján? :blush:

Illetve mifan??

Ja! Hogy többet eszik kint, mint a városban! Nincs valami szervizes ismerősöd? :lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Ez hogy jött ki? A tank 52 literes x 0.75 = 39 litert fogyasztott 450 km-re, ami ~8.6 l/100km.

De pont te számolnál szintmérő alapján? :blush:

Illetve mifan??

Ja! Hogy többet eszik kint, mint a városban! Nincs valami szervizes ismerősöd? :lol: :) :D

nem szint mérő alapján mértem :D

jártunk városba, teletankoltam, osztottam, szoroztam... 7.6

majd elmentem vidékre, és ott áll ahol áll... :D :D

szerintem a mienk kevesebbet eszik városban...

gyenge 1.4 es motor, folyamatosan 4000 fordulatnál erölködik, és egész hétvégén iszonyatos szél volt... plusz teli csomagtartó...

Link to comment
Megosztás:

És mennyibe fáj egy ilyen? Ilyet még nem hallotam, de ha tényleg jó akkor megéri. :blush:

Más:

Injektortisztítóból márkát milyet érdemes beleönteni? Az autó 14 hónapos lesz lassan, és már van benne 16 km, éremes már bevetni az adalékot?

Shell benzinnel hajtom, de újabban csak 12-14km-es távokon....

Imy. 6800ft volt a tisztítás.Én is próbáltam az injektor tisztítót,és addig volt jó,amíg ki nem fogyott a tankból.Én egy teli tankhoz öntöttem egy flakont.De a márkát ne kérdezd,mert nem tudom pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.