Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Köszi! Még egyet kérdeznék. Nem kértem bele rádiót, mert kaptam egy eredeti Cd-s opel "hangdobozt", a behelyezés után frankón megszólal, minden müködik, de a kijelzőn az ablak alatt nem mutat semmit, marad továbra is a dátum kiírva. Mi lehet a gond???

Szia!

Kérdésem lenne, hogy mit csináltál végülis ezzel a problémáddal? Hogyan oldottad meg? Nekem is hasonló a szitu. Car400-as magnó G-Asrába. Korábban egy Omegában volt.

A kijelzőm semmit sem csinál, csak kitartóan időt és hőfokot mér:)

Néztem a magnó hátsó csatijait, volt valami maszekolás már a korábbi tulaj részéről. Először erre gondoltam, de most olvasom a hasonló problémád, gondoltam hátha megoldódott már...

Előre is köszi!

Esetleg ha más tud hozzászólni konkrétat, megköszönném.

Üdv!

P. Máté

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne:

Nem tudjátok, hogy G-ASTRÁNÁL az üllésfűtés mennyire van előkészítve? Azért kérdem, mert találtam az első üllések alatt kábelcsatornát, kontakt egységet, és egy-egy kábelt bevezetve az üllésekbe. Ez lenne az üllésfűtés? És ha kérném a szervízben akkor soktízezer forintért beraknának két kapcsolót, hogy kapjon 12V-ot? Mert ha igen, akkor ezt én is meg tudnám csinálni...

Nincs valakinek tapasztalata ezzel kapcs?

Egyáltalán elég csak 12V-ot adni neki, vagy kell valami termosztát, vezérlőkütyü, stb?

P. Máté

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne:

Nem tudjátok, hogy G-ASTRÁNÁL az üllésfűtés mennyire van előkészítve? Azért kérdem, mert találtam az első üllések alatt kábelcsatornát, kontakt egységet, és egy-egy kábelt bevezetve az üllésekbe. Ez lenne az üllésfűtés? És ha kérném a szervízben akkor soktízezer forintért beraknának két kapcsolót, hogy kapjon 12V-ot? Mert ha igen, akkor ezt én is meg tudnám csinálni...

Nincs valakinek tapasztalata ezzel kapcs?

Egyáltalán elég csak 12V-ot adni neki, vagy kell valami termosztát, vezérlőkütyü, stb?

P. Máté

Ha egy mód van rá, azokat az elektromos vezetékeket ne nagyon maceráld, mert a pirotechnikai övfeszítő kábelei.Szal inkább valami alternatív megoldás jobb lenne.Sztem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ha egy mód van rá, azokat az elektromos vezetékeket ne nagyon maceráld, mert a pirotechnikai övfeszítő kábelei.Szal inkább valami alternatív megoldás jobb lenne.Sztem. :wink:

nincs előkészitve.

én tettem a kadettomba astra ülésfűtést, kell venni az ülésre ülésfütéspárnát, kell 1 db relé, és be kell kötni....

csak k.drága a gyári cucc...

Link to comment
Megosztás:

Ha egy mód van rá, azokat az elektromos vezetékeket ne nagyon maceráld, mert a pirotechnikai övfeszítő kábelei.Szal inkább valami alternatív megoldás jobb lenne.Sztem. :wink:

Húúú! Köszi a figyelmeztetést. Először én is arra gondoltam, hogy lehet, hogy valami gyorsulásmérő lehet a légzsákokhoz, vagy valami, de aztán elindult a bogár.... ezért is gondoltam, hogy rákérdezek először:)

Amúgy mi ez a pirotechnikai övfeszítő dolog? Hogy műxik?

M.

Link to comment
Megosztás:

Ez mind csak teória, de sztem ha be van kapcsolva a biztonsági öved, üközéskor a légzsák indulásával együtt elsül ez a kütyü, és befeszíti az övet, valamit a benne lévő manust, hogy ne epüljön előre, mert ilyenkor az ember hihetetlen nyúlásra képes+jön szembe a légzsák is.Sztem.

Az ülésfűtésre pedig Uhuhu megoldása a legjobb, de mint említette, k.va drága az utólagos beszerelése, szal inkább sztem vesgél olyan szivargyújtóba bedugósat.Hidegben az is tökéletesen funkcionál.A szüleim szerint.

Link to comment
Megosztás:

Az élettartamban,mert a szrerlő elmondása szerint az utángyártott e.abalkot akár már néhány hónap aktív használat után javítani kell.Beállítás, meg ilyenek.Amúgy nekem a bontott gyári bszerelésének a vége lesz úgy 50 körül, mert utólag berakni nem egyszerű móka.Ajtókárpit, vezetékelés, miegymás.Szal a 65e. jónak tűnik.

Nekem két autóba is a vilcomp XIII. ker épített elektromos ablakot, és illesztette a riasztóhoz, központi zárhoz, ebből egyet ők építettek be (már a zárból egy ötajtós rendszert.)Mindkét autó F ASTRA volt. Soha semmilyen utólagos problémám nem volt. Plusz pénzekért intelligens vezérlést is tudnak adni. Az ár durván 2/3-a a gyárinak.

Link to comment
Megosztás:

Nekem két autóba is a vilcomp XIII. ker épített elektromos ablakot, és illesztette a riasztóhoz, központi zárhoz, ebből egyet ők építettek be (már a zárból egy ötajtós rendszert.)Mindkét autó F ASTRA volt. Soha semmilyen utólagos problémám nem volt. Plusz pénzekért intelligens vezérlést is tudnak adni. Az ár durván 2/3-a a gyárinak.

A Vilcomp tényleg normális hely. Én ivásároltam már párszor náluk. Pl. audiobank csipogókat :(.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Austin írta:

Köszi! Még egyet kérdeznék. Nem kértem bele rádiót, mert kaptam egy eredeti Cd-s opel "hangdobozt", a behelyezés után frankón megszólal, minden müködik, de a kijelzőn az ablak alatt nem mutat semmit, marad továbra is a dátum kiírva. Mi lehet a gond???

Szia!

Kérdésem lenne, hogy mit csináltál végülis ezzel a problémáddal? Hogyan oldottad meg? Nekem is hasonló a szitu. Car400-as magnó G-Asrába. Korábban egy Omegában volt.

A kijelzőm semmit sem csinál, csak kitartóan időt és hőfokot mér

Néztem a magnó hátsó csatijait, volt valami maszekolás már a korábbi tulaj részéről. Először erre gondoltam, de most olvasom a hasonló problémád, gondoltam hátha megoldódott már...

Előre is köszi!

Esetleg ha más tud hozzászólni konkrétat, megköszönném.

Üdv!

P. Máté

Ha úgy vetted a gépet hogy nem kértél bele gyári audiót akkor aktivizálni kell a szervízben a kijelzőt és utánna elvileg mennie kell a dolognak. Legalábbis nálam ez volt a probléma, amikor egy gyári rádiót tettem bele és nem akarta meghajtani, utánna ment minden rendesen.

Link to comment
Megosztás:

A kormányról való vezérlés vezeték nélküli kapcsolat? Amit beletettek (nem gyári, JVC rádiót) gépkönyve valami ilyesmit írogat, de nem túl bőven és állítólag kompatibilis. Hú! ezt még leírni se semmi :( ! Csak érdeklődés szinten érdekel, mert nagyon csúnyák az ilyen kormányok ezért nem rendeltem. Az új vectrában már szépen beágyazták a kormányba a gombokat.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ha úgy vetted a gépet hogy nem kértél bele gyári audiót akkor aktivizálni kell a szervízben a kijelzőt és utánna elvileg mennie kell a dolognak. Legalábbis nálam ez volt a probléma, amikor egy gyári rádiót tettem bele és nem akarta meghajtani, utánna ment minden rendesen.

Milyen áron aktiválták a kijelződ???

Csak hogy ne nagyon tudjanak átverzni:)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A probléma a következő: ORszágúti fény klikk jön szembe valaki- le klikk- és hiába a klikk a lámpa égve marad.... Sokszori ide oda klikk-el újra kikapcsolt waze!

Motor leálítva gyujtás off az országúti világít waze!!!! Látattok már ilyet?

Nem mindííg csak néha sikerül ez a szitu! (de sok kapcsolgatással elmúlik!)

Szerinetetek????? :wink:

Link to comment
Megosztás:

A probléma a következő: ORszágúti fény klikk jön szembe valaki- le klikk- és hiába a klikk a lámpa égve marad.... Sokszori ide oda klikk-el újra kikapcsolt waze!

Motor leálítva gyujtás off az országúti világít waze!!!! Látattok már ilyet?

Nem mindííg csak néha sikerül ez a szitu! (de sok kapcsolgatással elmúlik!)

Szerinetetek????? :wink:

Szia!

Én is jártam már így 3x/4x... senkinek nem kívánom...a szembejövők ugyanis elég messzire jutottak felmenőim sorolásában, mire sikerült levennem a refit... Pontosan nem tom hogy sikerült, mivel éppen nagyon kapkodtam:) Ha jól rémlik, akkor megpróbáltam fénykürtözni párszor. Aztán volt olyan is, hogy ilyen "hirtelenmagamrahúzomdemégazzalalendülettelvisszaispattintani" módszert alkalmaztam. Mostanában nem nagyon jött elő, bár a télen nem mentem annyit...

Ha vki tud okosságot rá, azt én is szivesen olvasnám!

M.

Link to comment
Megosztás:

Az F-ben ez még úgy működik, hogyha magamfelé húzom fénykürt és visszaugrik, ha a műszerfal felé tolom akkor ott marad és fényszóró amíg vissza nem húzom alapállapotra.

G-ben ez nem így van már?

Hát az alapműködés G Astrában is ez, csak épp az említett probléma rendellenes működésből adódott...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.