Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha halogénest szerzel be és a jelenlegi izzóid belevalók és a fényükkel meg vagy elégedve, akkor maradhatnak. Cartársak nemrég értekeztek itt a fórumon a különféle izzókról.

Xenonhoz tervezett lámpatest esetén a halogénizzók felejtősek (műszaki vizsga miatt nem eldobandóak!). Abba xenon rendszer dukál.

Miután eldöntötted, hogy milyet veszel, érdeklődj itt a fórumozóknál is, ők pártatlan tanáccsal, sok-sok tapasztalattal szolgálnak.

Angel eyes xenon nélkül nagyon gyenge.....

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor a mostani gyári izzókat felejtsem el?

Valszeg a boltban ahol veszem tudnak segíteni, hogy mi a fegfelelő hozzá.

Köszi!

Hát az RS-ben nem igazán, azon kívül, hogy eladják jó áron amijük van, szó szerint másra ne számíts.

A többit a többiek leírták.

Tényleg! Boldizsar, többiek, Ti a vizsgát hogy oldjátok meg? Leszerelitek a fél elejét az izzócseréhez, vagy olyan helyre viszitek, ahol nem nézik, hogy xenon van benne? Én a xenon berakásakor nem tudtam megoldani, hogy ne kelljen kiszedni az egész lámpatestet.

Link to comment
Megosztás:

Hát az RS-ben nem igazán, azon kívül, hogy eladják jó áron amijük van, szó szerint másra ne számíts.

A többit a többiek leírták.

Tényleg! Boldizsar, többiek, Ti a vizsgát hogy oldjátok meg? Leszerelitek a fél elejét az izzócseréhez, vagy olyan helyre viszitek, ahol nem nézik, hogy xenon van benne? Én a xenon berakásakor nem tudtam megoldani, hogy ne kelljen kiszedni az egész lámpatestet.

Azóta most viszem először. Mivel nem akarom kiszedni valszeg olyan helyre viszem...

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Amin fennakadtam az az, hogy miért gyenge a fénye? Nem az izzótól függ, hogy mennyire erős? :S

Logikai bukfenc van a kérdésedben:

- nem, más típusú a lámpatest, fénytechnikai okai vannak. (Egy projectoros lámpatestbe akármilyen halogént teszel, nem fogsz úgy látni vele, mint a leggyengébb xenonnal)

- de igen, az izzó típusától függ (halogén vagy xenon)

Link to comment
Megosztás:

És ha halogénes lámpatestbe xenont szerelsz az virítani fog, mint a tücsök ....ja, de látni nem fogsz vele, sőt esőben, ködben saját magadat vakítod el. Ennek oka az, hogy a xenon izzóban az izzó közepén keletkezik a fény, tehát nem a tükör (foncsor) gyújtóponjában, így egy erős, de rettenetesen szórt fényt kapsz.

A gyenge fényű halogénnél arra gondoltam, hogy vannak a hagyományos, az emelt fényerejűnek titulált (made in China) és a valóban emelt fénykibocsájtású izzók.

Ez pedig egy egészen friss adalék a témához.

Link to comment
Megosztás:

És ha halogénes lámpatestbe xenont szerelsz az virítani fog, mint a tücsök ....ja, de látni nem fogsz vele, sőt esőben, ködben saját magadat vakítod el. Ennek oka az, hogy a xenon izzóban az izzó közepén keletkezik a fény, tehát nem a tükör (foncsor) gyújtóponjában, így egy erős, de rettenetesen szórt fényt kapsz.

A gyenge fényű halogénnél arra gondoltam, hogy vannak a hagyományos, az emelt fényerejűnek titulált (made in China) és a valóban emelt fénykibocsájtású izzók.

Ez pedig egy egészen friss adalék a témához.

Ez hülyeség... a ma kapható xenon izzókban ugyanott van az ív, mint a hasonló foglalatban levő halogén égő izzószála.

A fókusz-gyújtópont tehát nem csúszik el. A szórást azok a lámpák okozzák, amiknek prizmás az üvegük, vagy koszosak.

Továbbá akkor vakít, ha nem jól van beállítva. :huh:

Link to comment
Megosztás:

A halogén égők több UV-t bocsájtanak ki, mint a xenonok... :huh:

Biztos vagy ebben?

Mert ezek szerint a lakásban kell védőpajzsot használni, ívvel hegeszteni meg lehet szabad szemmel? :)

Az UV kibocsájtást nem a töltőgáz befolyásolja (na jó, nem számottevően), hanem a fény keletkezésének módja. A halogénnél izzik a spirál, a xenon elektromos ívvel operál.

Link to comment
Megosztás:

Húha, jól belementetek az elméletbe, nem sokat értek belőle. :huh:

És esetleg ez?

http://cgi.ebay.com/OPEL-ASTRA-G-T98-SCHEI...%3A2%7C294%3A50

Ha jól látom ez teljesen olyan mint a gyári lámpatest csak feketében, mintha ilyet láttam volna már itthon jópár Astrában és nagyon tetszik ez is, nem mellékesen 20assal olcsóbb is.

Ebbe a sima izzó való ugye?

Link to comment
Megosztás:

Húha, jól belementetek az elméletbe, nem sokat értek belőle. :huh:

És esetleg ez?

http://cgi.ebay.com/OPEL-ASTRA-G-T98-SCHEI...%3A2%7C294%3A50

Ha jól látom ez teljesen olyan mint a gyári lámpatest csak feketében, mintha ilyet láttam volna már itthon jópár Astrában és nagyon tetszik ez is, nem mellékesen 20assal olcsóbb is.

Ebbe a sima izzó való ugye?

Ha a sima a halogént jelenti, akkor igen.

Link to comment
Megosztás:

Félreértettetek, úgy értettem ezt a fajtát. :huh:

Köszi a Vaterás linket!

Az, hogy utángyártott az elvesz valamit az értékéből?

Műanyag mind a kettő, inkább az izzó számít jól gondolom?

Van itt Hella is igaz nem ennyire morcos de szinte ugyan ez.

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy ebben?

Mert ezek szerint a lakásban kell védőpajzsot használni, ívvel hegeszteni meg lehet szabad szemmel? :huh:

Az UV kibocsájtást nem a töltőgáz befolyásolja (na jó, nem számottevően), hanem a fény keletkezésének módja. A halogénnél izzik a spirál, a xenon elektromos ívvel operál.

Totálisan :)

Idézek:

"A halogénlámpa által felvett energia kilencven százaléka hasznavehetetlen hővé és infravörös sugárzássá alakul át, az ívfénylámpa csak az

energia 75 százalékát alakítja hővé és UV-sugárzássá. "

Ezen kívül tudni kell, hogy míg minden xenon égő kvarcüvegből készül, ami elnyeli az UV sugárzás szinte teljes volumenét, addig a hagyományos

halogén égők közül csak a legdrágábbak használják ezt a technológiát.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Egy kis tanács kellene részetekről még peddig abban a témában, hogy hol érdemes beszerezni modjuk váltóra szoknyát (a totalcar áruházat már böngésztem, a Vaterában annyira nem bízok, ebay-n meg azért nem merek vásárolni mert nem igazaán tudok angolul már)?

Előre is köszi:

Viktor

Link to comment
Megosztás:

vaterán nyugodtan lehet vásárolni.Én sokat szoktam.De nálunk van egy opel autóalkatrészes.Oda valaki gyárt bőrből.2 éve bírja a caliba.Ha gondolog megkérdezhetem de szerintem lehet kapni.Attól függ milyet szeretnél.

Azt nagyon megköszönném. Mit értesz az alatt, hogy milyet szeretnék?

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Egy kis tanács kellene részetekről még peddig abban a témában, hogy hol érdemes beszerezni modjuk váltóra szoknyát (a totalcar áruházat már böngésztem, a Vaterában annyira nem bízok, ebay-n meg azért nem merek vásárolni mert nem igazaán tudok angolul már)?

Előre is köszi:

Viktor

Szia!

Én E-bay-ről rendeltem az enyémet kb. 3 hónapja, el vagyok ájulva a minőségén, még a szervízes gyerek is meg volt döbbenve, hogy ez nem gyári, azóta már neki is rendeltem egyet az A Vectrájába, ő is nagy megelégedéssel használja.

Mindez 3500HUF postával együtt Angliából, kb 3-4 nap alatt megérkezik. Van sima fekete meg mindenféle színű, én ezt a beszerzési módot nagyon ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Egy kis tanács kellene részetekről még peddig abban a témában, hogy hol érdemes beszerezni modjuk váltóra szoknyát (a totalcar áruházat már böngésztem, a Vaterában annyira nem bízok, ebay-n meg azért nem merek vásárolni mert nem igazaán tudok angolul már)?

Előre is köszi:

Viktor

Én a Vaterán vettem, közvetlenül a gyártótól. (Dudás Bt, ha jól emlékszem)

Nála típusspecifikus cuccok vannak, nagyon pontosan illeszkedett a gyári helyére, és ugye bőr.

http://dudasbt.tvn.hu

Illetve: http://www.aukcioshaz.ah.hu/bor_sebvalto_s..._130870862.html

Ja, és nála 2200 pénz, ha a tvn oldalon nézed, nem a vaterkán keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.