Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Jelentkezem!

Megosztó oldalakon már megtaláltam a kapcsirajzát a modulnak amit feltöltöttél, épp gondolkodtam hogy meg kéne valakivel csináltatni, de ha neked van készen akkor az úgy egyszerűbb. És a Coupé ugye kétajtós...

Sziasztok!

Elkészültem a 2-4 ablakos és a tetőablakos verzióval is, Ezentúl PM-ben bárkinek szívesen a rendelkezésére állok. Vannak készreszereltek úgyhogy akár tudom postázni holnaptól is.

Gabi! pm ment!

Link to comment
Megosztás:

Melyik szálat kell megszakítani, s hol található?

Nem hülyeség a rejtett kapcsoló, nem árt valahova betenni. Pl a csomagtartóba, hátsó utastérbe,, úgy sem gondolná senki, hogy ott van valami. :D

Én úgy csinálnám hogy a vezetékeket úgy vágnám el, hogy relézve legyen a tápkábel, ezáltal tényleg lehet mikrokapcsolókban gondolkodni, ami csak a relé behúzótekercsének áramát kell hogy tudja kapcsolni. A legújabb gondolatom erre a kapcsolóra a régi orion tv fém csatornaváltó gombja volt, ami szerintem még esztétikusan is néz ki. Kis króm gyűrű, kb egy cm átmérővel és semmi mechanika ellenben a kapcsolóval

Ha van kapcsolód (pl korábbibó, aminek más baja van), akkor simán át lehet tenni. Ha nincs, akkor szerintem egyből vegyél olyat, amibe mindkettő benne van, külön nem lehet kapni ilyen gombot.

Szerintem lehet külön kapni, legalábbis én a múltkor a bontóban láttam egyet, de nálam gyárilag egy gombbal van megoldva az első-hátsó is.

Utolagosan be e lehet szerelni tükörfűtést,télen igen jó lenne?

Igen, fűthető tükör kell és a relé hozzá. A többi már csak kábelezés meg munka (3-4 órás szívás gyakorlattal).

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

valaki tudna segíteni nekem abban, hogy egy g astra alvázszám alapján megmondja nekem a központizár vezérlő egységének a típusát számát stb..

kösz

üdv

Egyszerűbb ha az anyósülésnél lebontod a jobb lábadnál lévő műanyag borítást egy T20-as torx csavarhúzóval a vakdugó leszedése után. Ott lessz a kpzár, ablak és ha van a komfort modulod is.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb ha az anyósülésnél lebontod a jobb lábadnál lévő műanyag borítást egy T20-as torx csavarhúzóval a vakdugó leszedése után. Ott lessz a kpzár, ablak és ha van a komfort modulod is.

tudom h ez lenne az egyszerűbb mód de sajnos nincs meg a modul, elvileg kell lenni benne kpzárnak, bent vannak az ajtókba, csak a bontóban van 9 féle egység és nem akarom próbálgatni... egyszerűbb lenne ha lenne 1 számom h ilyen kell azt kész...

Link to comment
Megosztás:

:P

Hát az van hogy ilyen állat márpedig nincs! (Az EPC nem ismer ilyen alkatrésszámot mint ami a képen látszik)

A bosch epc-ben van ;) (vagy mégse ^_^ )

Van pár bosch alkatrész amire nincs találat az epc-ben,de ha elkezdesz keresni ilyen vackot akkor azt fogod látni,hogy egy nagyon hasonló

számot fogsz találni,általában az utolsó szám változik.

Pl nálam a ventilátor száma.

Szerk:

A bosch epc-ben sincs ilyen :D

Link to comment
Megosztás:

A bosch epc-ben van ;) (vagy mégse ^_^ )

Van pár bosch alkatrész amire nincs találat az epc-ben,de ha elkezdesz keresni ilyen vackot akkor azt fogod látni,hogy egy nagyon hasonló

számot fogsz találni,általában az utolsó szám változik.

Pl nálam a ventilátor száma.

Szerk:

A bosch epc-ben sincs ilyen :D

Hűha! :P

Akkor most nekem valami különleges öszvérem van?

Egyébként az autó Selection felszereltségű (a kp. zár reteszelős is), de nem hiszem, hogy ez mond valamit.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóknál szerettem volna plusz kábeleket behúzni, de rájöttem, hogy nem olyan egyszerű, mivel egy csatlakozó van az átvezető gumi végén és nem lehet simán áthúzni rajta kábelt. Ezt a csatlakozót szoktátok megbuherálni vagy inkább érdemesebb ilyen átvezető gumit venni hozzá? 53e51277101999.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóknál szerettem volna plusz kábeleket behúzni, de rájöttem, hogy nem olyan egyszerű, mivel egy csatlakozó van az átvezető gumi végén és nem lehet simán áthúzni rajta kábelt. Ezt a csatlakozót szoktátok megbuherálni vagy inkább érdemesebb ilyen átvezető gumit venni hozzá? [mg]http://imuplo.com/53e51277101999.jpg

Azokat a csatlakozókat egyszerűen át szokták fúrni az üres helyeknél. Intelligensebb megoldás, ha szerzel bontóban ilyen csatit és átrakod a pineket. Még intelligensebb, ha megnézed, hogy melyik pin mihez tartozik. Pl a hangszóró + vezetékét azon a ponton vezeted át, ahol a gyáriak is átvezetik.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóknál szerettem volna plusz kábeleket behúzni, de rájöttem, hogy nem olyan egyszerű, mivel egy csatlakozó van az átvezető gumi végén és nem lehet simán áthúzni rajta kábelt. Ezt a csatlakozót szoktátok megbuherálni vagy inkább érdemesebb ilyen átvezető gumit venni hozzá? http://imuplo.com/53e51277101999.jpg]

kb két perc alatt bővíthető a gyári csatlakozó ha már ki van bontva

hátsó csatiknál, tekerd ki az ülés két hátsó csavarját majd döntsed oldalára, a küszöbtakarót pattintsad le a b oszlopba itt mennek be a kábelek

csatlakozó széthúzása megfogod a csatlakozót leveszed a szürke gyűrűt ,szemből nézve a csatit látsz két oldalt egy egy kis fület kibiztosítva kicsúszik a csatlakozó belseje két kis patent kiakasztásával már dugható is bele a kábel.

egy drót segítségével a gumin áthúzható a kábel .

az ajtó belsejében lévőcsati ugyan ilyen módon szedhető szét.

az elsők is ugyan ez.

egy kis teknika kell hozzá

érdemes beszerezni gyári csatlakozókat és azokból pótolni könnyebb

én hétvégén szereltem be vectra lámpákat az ajtóimba hátra

következő hétvégén meg előre fogom

tiszta luxus fílingje (csak Magyarosan)van

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kb két perc alatt bővíthető a gyári csatlakozó ha már ki van bontva

hátsó csatiknál, tekerd ki az ülés két hátsó csavarját majd döntsed oldalára, a küszöbtakarót pattintsad le a b oszlopba itt mennek be a kábelek

csatlakozó széthúzása megfogod a csatlakozót leveszed a szürke gyűrűt ,szemből nézve a csatit látsz két oldalt egy egy kis fület kibiztosítva kicsúszik a csatlakozó belseje két kis patent kiakasztásával már dugható is bele a kábel.

egy drót segítségével a gumin áthúzható a kábel .

az ajtó belsejében lévőcsati ugyan ilyen módon szedhető szét.

az elsők is ugyan ez.

egy kis teknika kell hozzá

érdemes beszerezni gyári csatlakozókat és azokból pótolni könnyebb

én hétvégén szereltem be vectra lámpákat az ajtóimba hátra

következő hétvégén meg előre fogom

tiszta luxus fílingje (csak Magyarosan)van

Vectra lámpák alatt mit értesz? Apropó a hátsó ablakemelőket (villanyos)hol vetted?

Link to comment
Megosztás:

Vectra lámpák alatt mit értesz? Apropó a hátsó ablakemelőket (villanyos)hol vetted?

vateráról vettem de másik kábelkorbács is kellett az ajtókba és az egész beltérbe

a srác pécs és a horvát határ között lakik már meg nem mondom hol .

opel vectrában és omegában jól felszerelt típusokban az ajtókba bele van építve egy kis lámpa ami ajtónyitásnál világít

nagyon tutin néz ki

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne! Hátul nekem alapból hasonló átvezető van mint ami a képen látható ott nincsen lehúzható stekker mint elől. Most akkor hogy is van ez??

nem tudom hogy nálad hogy lehet

egy sima gumicső jön ki a küszöbből? a végén kellene lennie csatlakozónak ami bemegy az ajtóba lévő fogadóba kék peremnek kéne látszania az ajtón kívül

de ha nem akkor valami szerintem nem gyári megoldás leledzik nálad

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem egy aktív mély ládát beépített erősítővel! Holnap szereltetem be! :D

Ilyesmi: http://tolna.apromix.hu/elektronika/autohi...ekel-329518.htm

haverom elsőgenerációs crx ébe volt ilyen abba pont elég volt de egy nagyobb kocsiba nem tudom hogy jó lessz e

írd meg hogy milyen hogy szól

az én karavánomba betettünk egy 1000wos jbl gyári ládát alpine 700w os erősítővel és kevésnek tűnt a hatás

haverom audijába a6 szivar kombi 2 láda van és nem a legjobb

kombikba mindig elvész a lényeg a bizsergő fejbőr és minőség

Link to comment
Megosztás:

Oggy!

A komfort modul még egy ilyen fekete doboz lenne. A tied ha jól látom csak 4 el ablak és kpzár retesszel meg távirányítóval. Eltaláltam? De ami a komfort miodul bekötéséhez kell vezeték az mind ott van a képen.

Ez engem is érdekelne! Hátul nekem alapból hasonló átvezető van mint ami a képen látható ott nincsen lehúzható stekker mint elől. Most akkor hogy is van ez??

Elől-hátul ugyan olyan stekkerek vannak, csak ha különböző az ajtók felszereltsége akkor a benne lévő pinek száma változik.

Apropó stekkerek!

Nincs valakinek eladó hátsó ajtóba való csatija illetve fullos hátsó kábelkorbácsa? Nekem eddig csak KP zár van, meg egy fél hangszóró előkészítés. Ez eddig dugó oldalon 3, hüvely oldalon 5 csati. Mennyi pont kell az el. ablakoknak (3-ra emlékszem de nem biztos), és miért van 6+5+2 csatihely? Mit lehet még berakni ebbe az ajtóba? Mit tud a fullos hátsó ajtó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.