Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Az elektronikus dobozka számaira lennék kíváncsi, nem a hidraulikus egység adataira.

Abból nem derül ki semmi számomra.

Lehet nem segítek vele, de hátha többletinformációnak jó.

Amik nekem vannak:

2003-as Astra G ER jelölésű nem kapcsolható TC-s

kép:

IMG_3146_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_3149_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És egy 1999-es X18XE EC jelölésű, kapcsolható TC-s egység

kép:

IMG_3150_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mindkettő csatlakozója és az érintkezők száma megegyezik az elektronikán

kép: IMG_3151_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy nem tudja valaki milyen modul kell Z16XEP tempomatosításhoz? ha van modul esetleg leírás a be helyezéséről? Vagy valaki csinált ilyet, elmesélhetné az élményeit priviben.

Köszönöm a segítségeteket

További szép estét

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy nem tudja valaki milyen modul kell Z16XEP tempomatosításhoz? ha van modul esetleg leírás a be helyezéséről? Vagy valaki csinált ilyet, elmesélhetné az élményeit priviben.

Köszönöm a segítségeteket

További szép estét

Az ugyanolyan macerás, mint a Z14XEP, keresd: http://wesziautoszerviz.5mp.eu/web.php?a=wesziautoszerviz

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, valaki régebben foglalkozott-e ezzel a gondolattal, de ki lehet valahogy iktatni a sípolást, ha a kulcs benne marad a gyújtáskapcsolóban és kinyitom az ajtót? Ha jól emlékszem a multitimerben van a sipákoló, de a kapcsrajzon nem tudtam egyértelműen beazonosítani, hogy melyik vezetéket lehetne ehhez elvágni, vagy kikötni.

Valakinek tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, valaki régebben foglalkozott-e ezzel a gondolattal, de ki lehet valahogy iktatni a sípolást, ha a kulcs benne marad a gyújtáskapcsolóban és kinyitom az ajtót? Ha jól emlékszem a multitimerben van a sipákoló, de a kapcsrajzon nem tudtam egyértelműen beazonosítani, hogy melyik vezetéket lehetne ehhez elvágni, vagy kikötni.

Valakinek tapasztalat?

Ha nem akarsz nagy rombolást végezni meg vezetékeket vagdosni, akkor javaslom cseréld ki a bal első ajtó két pólusú nyitásérzékelőjét egy egypólusúra (pl.: jobb ajtóé vagy hátsóké) és többet nem fog sípolni

Link to comment
Megosztás:

Bonyolítja azért a dolgot, hogy az ABS nem a WEG alapján funkcionál, neki ott van minden egyes keréken egy külön jeladó. Még a bal-első jeladó jelét is megkapja külön, mert igaz, hogy a sebességjel is onnan származik, de nem direktben, hanem egy konverter modulon keresztül, ami négyszögjelet csinál az induktív jeladó jeléből, amit a többi elektronika sebességjelként megkap. Vagyis ha megszakítod a WEG jelet, attól még az ABS elektronika nagyon is tudja, hogy forognak a kerekek, és nekem teljesen logikusnak tűnik, hogy ebben az esetben hibajelzéssel reagál. Ráadásul hiába adod vissza neki a sebességjelet menet közben, az ABS-nek az a szokása, hogy ha hibát érzékel tiltásban is marad gyújtáslevételig.

Helyesbítenem kell magam, múltkor nem néztem a rajzot, csak emlékezetből írtam, de most megnéztem, és azt látom, hogy az a bizonyos "signal converter module" ami az ABS jeladó jeléből előállítja a sebességjelet csak az ABS nélküli autókban van. Vagyis a WEG jelet az ABS elektronika nem bementeként kapja, pont ellenkezőleg, az állítja elő és a 25-ös pin az kimenet. Így meg aztán pláne zsákutca a WEG megszakítása a TC kikapcsolására. (Nem is értettem egyébként, hogy minek az ABS-nek WEG, mikor az eleve tudja minden kerék fordulatszámát, de így már világos.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy nem tudja valaki milyen modul kell Z16XEP tempomatosításhoz? ha van modul esetleg leírás a be helyezéséről? Vagy valaki csinált ilyet, elmesélhetné az élményeit priviben.

Köszönöm a segítségeteket

További szép estét

nem macerás meg lehet csinálni gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz nagy rombolást végezni meg vezetékeket vagdosni, akkor javaslom cseréld ki a bal első ajtó két pólusú nyitásérzékelőjét egy egypólusúra (pl.: jobb ajtóé vagy hátsóké) és többet nem fog sípolni

És ezzel a világítás rajtamaradt funkció még működik, vagy azt is bénítom ezzel?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként köszönöm szépen az eddigi segítséget mindkettőtöknek (már én röstellem hogy ilyen sokáig lekötöttem ennyi szellemi kapacitást a hülyeségemmel :blush: ), de nagyon úgy néz ki hogy tavaszig halasztva lesz a projekt. Nem mondtam le róla, csak kiebrudaltak a garázsomból (jött egy bérlő aki pénzt is ad azért hogy ott áll a kocsija :) ), odakint meg már hideg van szerelgetni, úgyhogy asszem megvárom a jó időt, addig próbálok infót gyűjteni.

Tegnap/ma még tettem egy utolsó próbát, ééééés:

761100-20121106-i5icvP.jpg

:icon13: :icon12:

(tudom hogy kevés a benzinem, nem annak örülök :D )

Le sem merem írni mi volt a gond, a lényeg hogy mégiscsak a 31-es pin volt a nyerő. (Kétségbeesésemben igyekeztem visszaállítani az első próba idején uralkodó állapotot, de ezúttal a gyári kapcsolót használtam, nem csak úgy odafogtam a vezetéket a testponthoz, és láss csodát... :D )

Több kép még nincs mert a kapcsolót be is kéne faragnom a gyári helyére, de már ez is haladás. El is kezdek gondolkozni a következő projekten asszem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy nem tudja valaki milyen modul kell Z16XEP tempomatosításhoz? ha van modul esetleg leírás a be helyezéséről? Vagy valaki csinált ilyet, elmesélhetné az élményeit priviben.

Köszönöm a segítségeteket

További szép estét

Szia!

Nem kell modul. Inexkapcsoló, kuplungkapcsoló, vezeték, program, szaktudás és némi idő. :icon1:

Keresd Wessz-t. http://wesziautoszerviz.5mp.eu/web.php?a=wesziautoszerviz&o=G4vxU38Q_0

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végig olvastam ezt a topicok vonóhorog felszereléssel kapcsolatban. Szerencsére sok hasznos információt találtam a felszerelésről, elektromos bekötésről. Így már simán menni fog.

Jelenleg vonóhorgot keresgélek a neten az autómhoz. A régi típusú vonóhorog két oldalán volt egy egy fül, karika amibe az utánfutó láncát lehetett akasztani. Ma már nem kötelező? Mert egy horgon sincs amit találtam az interneten. Vagy ha mégis van ilyen az én autómra akkor egy két linket megköszönnék.

Link to comment
Megosztás:

Kezdettől fogva az volt a baj hogy többféle rajz van... nemcsak motorkódtól, de évjárattól függően is.

Persze, tisztában vagyok vele, ezért is írtam, hogy találtam olyat, amin a 31-es az a kapcsolóé. :)

@Mc-Elek:

Fogalmam sincs mi lenne a 31-es pin, nekem ott nem volt vezeték.

Nyilván azért, mert az a kapcsolóé lenne. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Persze, tisztában vagyok vele, ezért is írtam, hogy találtam olyat, amin a 31-es az a kapcsolóé. :)

Az lett volna a legegyszerűbb ha csak olyan lenne mert akkor nem tamáskodok, de ugyanezt a darabot hangszerelték 22-es, 25-ös, 7-es és 20-as pinre is... így legyen okos az ember. :D

Link to comment
Megosztás:

Az lett volna a legegyszerűbb ha csak olyan lenne mert akkor nem tamáskodok, de ugyanezt a darabot hangszerelték 22-es, 25-ös, 7-es és 20-as pinre is... így legyen okos az ember. :D

Gratulálok!

A féket lepróbáltad, hogy működik-e az ABS ilyenkor is?

Ez megint egy jópofa kis okosítás.

Ezek szerint meg kell találni a megfelelő lábat, amire a gyári kapcsolóval adunk egy test impulzust, és ki-be kapcsolható a TC, az ABS zavartalan működése mellett?

Ha tényleg ennyi az egész, kíváncsi lennék melyik láb lenne a 2003-2004-es évjáratú ER jelzésű egységen.

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok!

A féket lepróbáltad, hogy működik-e az ABS ilyenkor is?

Ez megint egy jópofa kis okosítás.

Ezek szerint meg kell találni a megfelelő lábat, amire a gyári kapcsolóval adunk egy test impulzust, és ki-be kapcsolható a TC, az ABS zavartalan működése mellett?

Ha tényleg ennyi az egész, kíváncsi lennék melyik láb lenne a 2003-2004-es évjáratú ER jelzésű egységen.

Ez működhet dieselen is? (X20DTL).

Más kérdés: megoldható-e, és ha igen, mekkora munka beépíteni fedcompot egy ilyen dieselbe, ami többek között fogyasztást is mér? Kb. milyen költséggel jár? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végig olvastam ezt a topicok vonóhorog felszereléssel kapcsolatban. Szerencsére sok hasznos információt találtam a felszerelésről, elektromos bekötésről. Így már simán menni fog.

Jelenleg vonóhorgot keresgélek a neten az autómhoz. A régi típusú vonóhorog két oldalán volt egy egy fül, karika amibe az utánfutó láncát lehetett akasztani. Ma már nem kötelező? Mert egy horgon sincs amit találtam az interneten. Vagy ha mégis van ilyen az én autómra akkor egy két linket megköszönnék.

Hi!

de továbbra is kötelező a biztosítási rőgzités csak 1 lánc ezt viszont tartalmazza a vonóhorog szett.

TYPE:028531 Bosal.

http://kepfeltoltes.hu/view/121107/DSCF2094_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/121107/DSCF2092_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/121107/DSCF2057_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/121107/DSCF2096_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.