Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Örülök hogy legalább ennyi haszna van :D :D

Valaki találkozott a következő problémával? :lol:

Első ablaktörlő.

Ha mosok, és akkor automatikussan töröl, és pár törlés után vissza kellene állnia alap helyzetbe. Az enyim azt csinálja az esetek 70-80%-ában, hogy mosom-törli, és az alapálapotból felfelé elindul mintha még törölne, és kb 15-20cm-re megáll. Kicsit idegesutő, hogy utánna kell neki nyomni egy sima törlést, és akkor minden Ok. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Valaki találkozott a következő problémával? :D

Első ablaktörlő.

Ha mosok, és akkor automatikussan töröl, és pár törlés után vissza kellene állnia alap helyzetbe. Az enyim azt csinálja az esetek 70-80%-ában, hogy mosom-törli, és az alapálapotból felfelé elindul mintha még törölne, és kb 15-20cm-re megáll. Kicsit idegesutő, hogy utánna kell neki nyomni egy sima törlést, és akkor minden Ok. :huh:

Igen, sajnos nálam is előfordul. De ilyenkor arra gondolok, hogy ez legyen a legnagyobb baja a gépnek.

És eszembe jutnak a pug307-es söfőrök és társaik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, sajnos nálam is előfordul. De ilyenkor arra gondolok, hogy ez legyen a legnagyobb baja a gépnek.

És eszembe jutnak a pug307-es söfőrök és társaik :lol:

:huh: :D :D De azért egy nem olcsó autótol azért többet vár az ember.

Vajon garanciában megcsinálják?

Nálad is csak mosáskor csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Valaki találkozott a következő problémával? :lol:

Első ablaktörlő.

Ha mosok, és akkor automatikussan töröl, és pár törlés után vissza kellene állnia alap helyzetbe. Az enyim azt csinálja az esetek 70-80%-ában, hogy mosom-törli, és az alapálapotból felfelé elindul mintha még törölne, és kb 15-20cm-re megáll. Kicsit idegesutő, hogy utánna kell neki nyomni egy sima törlést, és akkor minden Ok. :huh:

Nekem is elő szokott fordulni... (1.4 Twinport, 2005)

Viszont én azt is észrevettem, hogy a hátsó törlőm álltira nehézkesen mozog... legszivesebben néha kiszállnék és kézzel rásegítenék :-D Fárad a motorja?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is elő szokott fordulni... (1.4 Twinport, 2005)

Viszont én azt is észrevettem, hogy a hátsó törlőm álltira nehézkesen mozog... legszivesebben néha kiszállnék és kézzel rásegítenék :-D Fárad a motorja?

Corsa C 2006-nál nem tapasztaltam, ezért is vagyok mérges :huh:

sztem ha lessz időm megcsináltatom, ha nem cseréljék ki az autót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valaki találkozott a következő problémával? :lol:

Első ablaktörlő.

Ha mosok, és akkor automatikussan töröl, és pár törlés után vissza kellene állnia alap helyzetbe. Az enyim azt csinálja az esetek 70-80%-ában, hogy mosom-törli, és az alapálapotból felfelé elindul mintha még törölne, és kb 15-20cm-re megáll. Kicsit idegesutő, hogy utánna kell neki nyomni egy sima törlést, és akkor minden Ok. :huh:

Nálam a hátsó szokta csinálni...és nem is áll vissza teljesen alaphelyzetbe... De már érdeklődtem erről itt valamikor...Kevés sikerrel...

Link to comment
Megosztás:

Nálam a hátsó szokta csinálni...és nem is áll vissza teljesen alaphelyzetbe... De már érdeklődtem erről itt valamikor...Kevés sikerrel...

Nem értem, h egy ilyen egyszerű dolgot miért nem csinálnak meg rendessen, főleg ha nem 1-2 autónál rosszalkodik.

Link to comment
Megosztás:

Nálam a hátsó szokta csinálni...és nem is áll vissza teljesen alaphelyzetbe... De már érdeklődtem erről itt valamikor...Kevés sikerrel...

A hátsó nekem is csinálja, az elsö meg kattog össze vissza... szerintem ki van kopva a csapágya elöl...

amugy van egy bal elsö ajtókárpitom, ha kell valakinek. Fekete plüss. sajnálom kidobni. odaadom ingyen..

Link to comment
Megosztás:

Ma munkábajövet szórakoztam az ablaktörlővel egy kicsit.

Valami időrelé időzití, és az elengedés után x sec. mulva kikapcsol. Szóval ha a kikapcsolás (akkor egy relé kattanik) akkor következik be, amikor az ablaktörlö az alaphelyzetből éppen elindul, és akkor kattanik a relé, akkor ahol van ott megáll. Ha az alaphelyzettől kb 20-25cm-re kattanik akkor továbbmegy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok bocs ha már kérdezte valaki, de nem tudtam végigolvasni az egészet. Ledesíteni szeretném a belteret, műszerfal középkonzol fűtő kapcsolók.Találtam egy király oldalt ahol foglalkozik egy srác ilyennel de nekem nagoyn messze van Leninvárosban:).Budapesten foglalkozik valaki ilyesmivel, nem igazán akarom szétgányolni az autót , illetve tavasszal szeretnék hátsó elektromos ablakot berakni, kérdésem az lenne hogy, utángyártott ablakemelőből van jó fajta, ami nem hangos nem nyöszög és nem lassú, ha nincs akkor az opel első ablakemelője paszol hátra, nem-nem ki akarom venni az elsőket:)

Link to comment
Megosztás:

Viszont én azt is észrevettem, hogy a hátsó törlőm álltira nehézkesen mozog... legszivesebben néha kiszállnék és kézzel rásegítenék :-D Fárad a motorja?

Az 5 ajtósokéról tudok nyilatkozni: amiket eddig láttam, azok mind lassúak voltak. Enyém is ilyen. 2002-es.

Link to comment
Megosztás:

Ma munkábajövet szórakoztam az ablaktörlővel egy kicsit.

Valami időrelé időzití, és az elengedés után x sec. mulva kikapcsol. Szóval ha a kikapcsolás (akkor egy relé kattanik) akkor következik be, amikor az ablaktörlö az alaphelyzetből éppen elindul, és akkor kattanik a relé, akkor ahol van ott megáll. Ha az alaphelyzettől kb 20-25cm-re kattanik akkor továbbmegy.

Tényleg csak időzítéssel lenne megoldva? Elég gagyiul hangzik. Mi van, ha vmi miatt kicsit lassabban / gyorsabban töröl? Nincs vmi véghelyzetfigyelő is benne? A jelek szerint nem nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg csak időzítéssel lenne megoldva? Elég gagyiul hangzik. Mi van, ha vmi miatt kicsit lassabban / gyorsabban töröl? Nincs vmi véghelyzetfigyelő is benne? A jelek szerint nem nagyon...

Valami végálláskapcsoló lehet benne szerintem, a visszairányból amikor visszaér akkor szerintem jó időben kapcsol, de amikor elindul, és az időzítő pont akkor kapcsol ki amikor elindult felfelé, akkor szerintem még végállást érzékel, és azért áll meg ott ahol van.

Link to comment
Megosztás:

Valami végálláskapcsoló lehet benne szerintem, a visszairányból amikor visszaér akkor szerintem jó időben kapcsol, de amikor elindul, és az időzítő pont akkor kapcsol ki amikor elindult felfelé, akkor szerintem még végállást érzékel, és azért áll meg ott ahol van.

Ha van benne végállás érzékelő, talán állítani is lehet vhol rajta... Sajna nem nagyon ír erről az 'Így csináld'-ban.

Link to comment
Megosztás:

Nincs végállásérzékelő, viszont van a mechanikában a motornál egy "programtárcsa",

ami átveszi a motor áramellátásának biztosítását, miután áthaladt az ablaktörlő egy ponton,

egészen addig, míg vissza nem tér alaphelyzetbe, ezzel akadályozza meg a közbenső megállást.

Nálatok az a baj, hogy a multitimer túl hosszú időzítést csinál, és még az alaphelyzetből egy kicsit

tovább is viszi a lapátot. Elég lenne ott egy sokkal kisebb időzítés is, de szerintem ezen nem lehet

állítani.

Link to comment
Megosztás:

Nincs végállásérzékelő, viszont van a mechanikában a motornál egy "programtárcsa",

ami átveszi a motor áramellátásának biztosítását, miután áthaladt az ablaktörlő egy ponton,

egészen addig, míg vissza nem tér alaphelyzetbe, ezzel akadályozza meg a közbenső megállást.

Nálatok az a baj, hogy a multitimer túl hosszú időzítést csinál, és még az alaphelyzetből egy kicsit

tovább is viszi a lapátot. Elég lenne ott egy sokkal kisebb időzítés is, de szerintem ezen nem lehet

állítani.

De ilyenkor (időzítő lejártakor) a programtárcsa miért nem viszi végig még egyszer a lapátokat? Ha, ahogy mondtad, sokkal kisebb lenne az időzítés, akkor mi lenne? Hamar lejárna a timer, de a programtárcsa akkor még végigvinné a törlést? Nem értem igazából. Vagy talán úgy tudom elképzelni, hogy az a bizonyos pont, amiután a tárcsa átveszi az irányítást viszonylag magas lapát állásban van, és ha az időzítés kisebb lenne, a lejárat még ilyen magas állásban kapná el a lapátokat, és akkor a tárcsa még visszavinné alaphelyzetbe?

Link to comment
Megosztás:

Nincs végállásérzékelő, viszont van a mechanikában a motornál egy "programtárcsa",

ami átveszi a motor áramellátásának biztosítását, miután áthaladt az ablaktörlő egy ponton,

egészen addig, míg vissza nem tér alaphelyzetbe, ezzel akadályozza meg a közbenső megállást.

Nálatok az a baj, hogy a multitimer túl hosszú időzítést csinál, és még az alaphelyzetből egy kicsit

tovább is viszi a lapátot. Elég lenne ott egy sokkal kisebb időzítés is, de szerintem ezen nem lehet

állítani.

Az a fura az egészben, hogy eddig miért nem tudták megcsinálni? 10 éve gyértják már ezt a modellt. Vagy csak az újabbakkal van a gond, vagy csak pár autóval? Mert a fórumból már sokan jelezték, hogy ez a problémája, szóval akkor az nem csak pár autó.

Akkor a szervízzel reménytelen foglalkozni? Ugysem tudnak vele semmit sem csinálni?

Link to comment
Megosztás:

De ilyenkor (időzítő lejártakor) a programtárcsa miért nem viszi végig még egyszer a lapátokat? Ha, ahogy mondtad, sokkal kisebb lenne az időzítés, akkor mi lenne? Hamar lejárna a timer, de a programtárcsa akkor még végigvinné a törlést? Nem értem igazából. Vagy talán úgy tudom elképzelni, hogy az a bizonyos pont, amiután a tárcsa átveszi az irányítást viszonylag magas lapát állásban van, és ha az időzítés kisebb lenne, a lejárat még ilyen magas állásban kapná el a lapátokat, és akkor a tárcsa még visszavinné alaphelyzetbe?

Igen, csak bizonyos pont felett veszi át a programtárcsa, és a multitimer valszeg pont nem viszi el addig,

csak kimozdítja az alaphelyzetből.

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak bizonyos pont felett veszi át a programtárcsa, és a multitimer valszeg pont nem viszi el addig,

csak kimozdítja az alaphelyzetből.

Én írtam a zalaegerszegi szervíznek (az van közelebb), és a szombathelyinek (ahol vettem), hogy tudnak-es segíteni, vagy már láttak-e ilyet.

Abban bízok láttak már ilyet, nehogy szétcsesszék. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.