Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

De egyben van. Egy csík. Omegában már láttam.

De hát akkor nem vagyok előrébb. A meglévő kijelzőt is akkor be tudom rakni 1din helyre a felső rekeszbe. Annyi, hogy szélességre nem tölti ki. Az F Astráé viszont magasságra nem tölti ki az 1dint, de ez megoldható lenne.

Az sajnálatos, hogy Magyarországon nem lehet kapni 5"-os Androidos tabletet. És a közelmúltban is csak a Wayteq-et lehetett...... Azt meg ugye próbáltam.

Lehet marad az üvegszál és festés, így be fog férni egy telefon, bár az meg hülyén fog kinézni...

Lehet marad mindegy így ahogy van!

Van egy eladó gyári navis középkonzol ha valakit érdekel! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, végül reggel kicseréltem a biztosítékot, íme a LED sor, ha valakit érdekel. A kalaptartó persze most fel van emelve, egyébként nem látszódik a LED, csak a fénye. Talán egy kicsit fényesebb, mint terveztem :omg: :evilgrin: http://tihamer.hu/opelled.jpg

Emitt éjjel lefotózva, talán tényleg egy hangyányit sok a fénye. :)

http://tihamer.hu/ledejjel1.jpg

http://tihamer.hu/ledejjel2.jpg

Link to comment
Megosztás:

De hát akkor nem vagyok előrébb. A meglévő kijelzőt is akkor be tudom rakni 1din helyre a felső rekeszbe. Annyi, hogy szélességre nem tölti ki. Az F Astráé viszont magasságra nem tölti ki az 1dint, de ez megoldható lenne.

Az sajnálatos, hogy Magyarországon nem lehet kapni 5"-os Androidos tabletet. És a közelmúltban is csak a Wayteq-et lehetett...... Azt meg ugye próbáltam.

Lehet marad az üvegszál és festés, így be fog férni egy telefon, bár az meg hülyén fog kinézni...

Lehet marad mindegy így ahogy van!

Van egy eladó gyári navis középkonzol ha valakit érdekel! :D

Gondolom a gyári hőmérséklet szenzor itt is egy hőmésékletre változó értékű ellenállás lehet, így elvileg nem olyan bonyolult egy saját áramkört építeni hozzá ami LED kijelzőre írná az értékeket, de az analóg-digitális átalakítás és a kijelzővezérlés miatt ez is egy mikrovezérlőre szabott feladatnak tűnik nekem. (Nem tudom mennyire vagy otthon az ilyesmiben, de ha gondolod én össze tudnék rakni neked egy ilyet.) Ha meg tényleg meggondolod magad, akkor lehet érdekelne az a középkonzol :)

Emitt éjjel lefotózva, talán tényleg egy hangyányit sok a fénye. :)

http://tihamer.hu/ledejjel1.jpg

http://tihamer.hu/ledejjel2.jpg

Én két oldalt a műanyagra ragasztottam egy-egy 6 ledből álló darabot, az is bőven elég :)

Egyébként jó lett, tetszik, és így legalább az autó mögött is ki van világítva a terep a pakolászáshoz :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De hát akkor nem vagyok előrébb. A meglévő kijelzőt is akkor be tudom rakni 1din helyre a felső rekeszbe. Annyi, hogy szélességre nem tölti ki. Az F Astráé viszont magasságra nem tölti ki az 1dint, de ez megoldható lenne.

Az sajnálatos, hogy Magyarországon nem lehet kapni 5"-os Androidos tabletet. És a közelmúltban is csak a Wayteq-et lehetett...... Azt meg ugye próbáltam.

Lehet marad az üvegszál és festés, így be fog férni egy telefon, bár az meg hülyén fog kinézni...

Lehet marad mindegy így ahogy van!

Van egy eladó gyári navis középkonzol ha valakit érdekel! :D

Miért nem próbálkozol 7"-os tablettel? Sgery fórumozó a Corsa C topikból már megcsinálta, és ahhoz sem kell sokat faragni. Még leírást is készített hozzá, itt van ni:

http://logout.hu/cikk/tablet_autoba_epitese/bevezetes.html

Link to comment
Megosztás:

LED: egyik irányba vezet, másik irányba szakadás....

Ettől miért csapná ki? Nincs benne ellentétes irányba egy normál Si dióda.... Vagyis nem szokott lenni a szalagokba, mert semmi értelme nem lenne.....

Inkább valamit össze zárt.

Akkor én kérek elnézést! :D

Én egyszer egy LED-es szofitával jártam így, azon megvolt jelölve a két végén a polaritás. Véletlen benéztem aztán el is repült a bizti :)

De itt minden bizonnyal akkor, tényleg összezárt valami! :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor én kérek elnézést! :D

Én egyszer egy LED-es szofitával jártam így, azon megvolt jelölve a két végén a polaritás. Véletlen benéztem aztán el is repült a bizti :)

De itt minden bizonnyal akkor, tényleg összezárt valami! :)

Akkor lehet azokban van egy ellentétes irányba egy dióda, ami ilyenkor vezet, s levágja a biztit. De nem látok semmi értelmét.

Link to comment
Megosztás:

Minden további nélkül. Nekem ugyan nem gyári, hanem Depo projektoros lámpám van (kívülről ugyanolyan mint a gyári), de arra rá is van írva hogy a D2S izzó (xenon) helyett H7-et is rakhatok bele.

Na ennek örülök! És mi a véleményed a Depo-ról?Van valami különbség,a teljesen eredeti lámpádhoz képest?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekes kérdésem lenne,használhatok gyári Astra G xenon fényszórót az autómban,xenon szett nélkül?Milyen izzó kellene bele?Nem a xenon miatt szeretném, csak egyszerűen tetszik :D

A xenonos lámpába halogént, és fordtíva nem ajánlott belerakni. Máshol van a fókuszpontja. Majd vagy nem látsz, vagy a szembejövő vakul meg....

Vegyél projektoros H7-es lámpát, ne kavarj mással...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég voltam már a fórumon. Volt egy problémám, amit azóta sem sikerült szolvatálni.

Nevezetesen a külső hőmérséklet a kijelzőn, még mindig --.-°C!

Kimértem, most kb 20°C lehet a hőmérséklet, 5.5kOhm. A vezetéken 4.2V mérhető, de nem stabilan, "mászik" lefelé.

Valakinek ötlete? Nem szeretnék TID-et cserélni. :sowwy:

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A xenonos lámpába halogént, és fordtíva nem ajánlott belerakni. Máshol van a fókuszpontja. Majd vagy nem látsz, vagy a szembejövő vakul meg....

Vegyél projektoros H7-es lámpát, ne kavarj mással...

Milyen az a projektoros H7-es lámpa?

Tudnál egyet linkelni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég voltam már a fórumon. Volt egy problémám, amit azóta sem sikerült szolvatálni.

Nevezetesen a külső hőmérséklet a kijelzőn, még mindig --.-°C!

Kimértem, most kb 20°C lehet a hőmérséklet, 5.5kOhm. A vezetéken 4.2V mérhető, de nem stabilan, "mászik" lefelé.

Valakinek ötlete? Nem szeretnék TID-et cserélni. :sowwy:

Köszi!

Cseréld ki a jeladót, de eredetire. Én utángyártottat vettem első körön, másnap vissza is vittem. Szerencsére kicserélték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég voltam már a fórumon. Volt egy problémám, amit azóta sem sikerült szolvatálni.

Nevezetesen a külső hőmérséklet a kijelzőn, még mindig --.-°C!

Kimértem, most kb 20°C lehet a hőmérséklet, 5.5kOhm. A vezetéken 4.2V mérhető, de nem stabilan, "mászik" lefelé.

Valakinek ötlete? Nem szeretnék TID-et cserélni. :sowwy:

Köszi!

Szia!

Megmértem, 20 fok körül a szenzor nálam is 5KOhm, a vezetéken viszont stabil 5V van.Ha nálad ez folyamatosan változik az pedig a kijelzőre tereli a gyanút sajnos. Elszállhatott egy feszültségstabilizátor a TID-ben ami a referenciafeszültséget adja a méréshez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.